» »

Posiljevanje s trgovinskimi aplikacijami

Posiljevanje s trgovinskimi aplikacijami

««
8 / 10
»»

tabeg ::

nejc_nejc je izjavil:

tabeg je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Mandarine uvozene so ble tud "zlate"...

Ampak ugotovljene. Pri kmetu tega ne bi nikoli ugotovil.

Rezultati, posle 100 slepera robe...


Saj je vseeno. Ugotovilo se je. Pri tem, kar sam predlagaš, žreš pač vse, nepomembno, koliko strupa vsebuje.

111111111111 je izjavil:

tabeg je izjavil:


Tega ne vemo, za njega je dovolj vrt za hišo, zelenjavo goji na polju.

JAz vem kaj kupujem pri kmetu in kakšna cena v trgovini je nerealna. Če lahko meso kupiš direktno pri kmetu po 8EUR na kilogram s kostmi vred, ne more lidl prodajat krače brez kosti za 3,50EUR po kilogramu in zraven zaslužiti in trditi, da je meso super.

111111111111 je izjavil:

Ampak ta zelenjava je bila pregledana. Primorci pa so zlivali antifriz v vino, belokranjci so švercali prepovedane pesticide iz avstrije in jih prodajali po celi Sloveniji.

Seveda boš rekel, da so pesticidi bili namenjeni za okras na polici ampak mi smo jih jedli. Oz. ne mi. Tisti, ki so kupovali hrano, ki ni bila preverjena v laboratoriju. Takšni kot delavec44.

Jap nekaj gnilih jabolk je. Presenečenje.


Ne ni presenečenje, je dejstvo. Zato pač ne kupujem od kmetov, ker se jim ne da zaupati, enako kot se ne da zaupati prodajalcu starega avtomobila, da je bil v garaži in ni prevozil niti 100km.

In ko bo to dojela večina, bojo kmetje morali ukrepati in izdati zagotovila, da niso zastrupili hrane, ki jo prodajajo. Da so hrano res oni vzgojili in ne kupili nekaj v Trstu, da lahko tu nategujejo s tem kupce?

Kje vidiš problem? Kaj te pravzaprav žre pri vsem skupaj? Vsaj enega kupca več (mene) bojo dobili, jim ne privoščiš povečanja prodaje? Ne privoščiš kupcem, da vedo kaj jedo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

nejc_nejc ::

Zakaj pri kmetu nebi nikoli ugotovili....

tabeg ::

nejc_nejc je izjavil:

Zakaj pri kmetu nebi nikoli ugotovili....

Ker grejo njegove poljščine mimo vseh preverjanj, dokler ne prodajajo trgovcem. Te pa so obvezani narediti analizo.

nejc_nejc ::

V kaksnem procentu.
Ali si bil kdaj v luki in videl kako to zgleda?

111111111111 ::

tabeg je izjavil:


Ugrizni se v peto. Da ugrizneš bedaka.

Kaj imaš proti, da se tudi izdelki kmetov preverjajo? Kaj, rad ščiješ sebi v fris?

Lepo z računom, ki dokazuje prodajo, zraven priložijo še analizo. Kaj imaš proti, da se to zahteva pri prodaji, s strani ozaveščenega potrošnika? Ki noče kupovati mesa polnega antibiotikov in zelenjave poškropljene s prepovedanimi pesticidi?

Imaš kaj za skrivat?

Saj veš, da se meso pregleda pri klanju? Od vsake zaklane krave, je zraven veterinar? Bi rad še več?

Vsak kmet na štantu ti bo izdal račun, če ga boš zahteval. Veliko tudi doma, ker imajo blokce pripravljene za take potrošnike. Res pa je da pri mojem ne boš mogel nič kupiti, ker ima že vnaprej vse razprodano in na tržnico sploh ne hodi.

Zelenjava je pa siva cona, to se pa strinjam, tukaj pa izvor težko preveriš, pesticide pa tudi. Moraš zaupati prodajalcu. Tako da kar kupuj dalje v trgovinah. Tam je vseeno na zelenjavo več nadzora.

tabeg je izjavil:

Ne ni presenečenje, je dejstvo. Zato pač ne kupujem od kmetov, ker se jim ne da zaupati, enako kot se ne da zaupati prodajalcu starega avtomobila, da je bil v garaži in ni prevozil niti 100km.

In ko bo to dojela večina, bojo kmetje morali ukrepati in izdati zagotovila, da niso zastrupili hrane, ki jo prodajajo. Da so hrano res oni vzgojili in ne kupili nekaj v Trstu, da lahko tu nategujejo s tem kupce?

Kje vidiš problem? Kaj te pravzaprav žre pri vsem skupaj? Vsaj enega kupca več (mene) bojo dobili, jim ne privoščiš povečanja prodaje? Ne privoščiš kupcem, da vedo kaj jedo?

Žre me da vse kmete mečeš v isti koš. Pač bedaki posplošujejo. Saj ti pravim da kar jej preverjeno meso po 5x nižji ceni iz Lidla, ker z njim ni nič narobe.

Pa še to nimaš pojma, da mora analizo narediti prodajalec izdelka in zagotoviti ustrezne certifikate. Trgovec s tem nima nič. Skratka iz posta v post se smešiš.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

tabeg ::

111111111111 je izjavil:

tabeg je izjavil:


Ugrizni se v peto. Da ugrizneš bedaka.

Kaj imaš proti, da se tudi izdelki kmetov preverjajo? Kaj, rad ščiješ sebi v fris?

Lepo z računom, ki dokazuje prodajo, zraven priložijo še analizo. Kaj imaš proti, da se to zahteva pri prodaji, s strani ozaveščenega potrošnika? Ki noče kupovati mesa polnega antibiotikov in zelenjave poškropljene s prepovedanimi pesticidi?

Imaš kaj za skrivat?

Saj veš, da se meso pregleda pri klanju? Od vsake zaklane krave, je zraven veterinar? Bi rad še več?


Daj ne nabijaj, oba veva, da se od dveh telet enega skrije, spita in skrivaj zakolje. In potem tega proda na črno. In nihče, ki je prišel kupit meso ne bo zahteval potrdila iz klavnice.

111111111111 je izjavil:

Vsak kmet na štantu ti bo izdal račun, če ga boš zahteval.


Ne, vsak kmet na štantu MI MORA izdati račun, ne glede ali sem zahteval. In MORA pisati poreklo, ne glede ali sem ga zahteval. Ne enega ne drugega ne vidiš nikoli.

Na štantu.

Pri prodaji na domu pa zadeva niti v domeno znanstvene fantastike ne pade. Tega NI.

111111111111 je izjavil:

Zelenjava je pa siva cona, to se pa strinjam, tukaj pa izvor težko preveriš, pesticide pa tudi. Moraš zaupati prodajalcu. Tako da kar kupuj dalje v trgovinah. Tam je vseeno na zelenjavo več nadzora.


Pa dobro, kaj se potem kurčiš, ves čas govorim o zelenjavi, čeprav tudi z mesom ni nič bolje. In ko kupci ne bojo več hoteli kupovati brez računa in laboratorijske analize, bojo kmetje začeli paziti kaj počnejo in prenehali zastrupljati kliantelo. Do takrat, all bets are off.

Kje imaš problem????? Celotna država je v kurcu, od državne uprave naprej, zato, ker ni nobene odgovornosti. In zdaj sem problem jaz, ker opozarjam potrošnika, da naj zahteva odgovornost tudi tam, kjer je zakonodaja ne, preden kupuje mačka v žaklju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

cortez ::

Tole sem danes rabu za 3 različne kartice; za vse je delalo BP.



nimam applikacije, ker je ne rabim.

Če bom kupoval sadje /zelenjavo v sparu, prinesem svojo vrečko al pa dobim nek šktoc.

A Mercatori ima sedaj 25% sreda-petek sobota ?

vir :
https://www.spar.si/promocije-in-projek...

mojsterleo ::

cortez je izjavil:

Tole sem danes rabu za 3 različne kartice; za vse je delalo BP.



nimam applikacije, ker je ne rabim.

Če bom kupoval sadje /zelenjavo v sparu, prinesem svojo vrečko al pa dobim nek šktoc.

A Mercatori ima sedaj 25% sreda-petek sobota ?

vir :
https://www.spar.si/promocije-in-projek...

Da, v tem primeru en kupon deluje za več nakupov. Ga pa moraš predložiti vsakič. Izrezan kupon iz reklame pa deluje samo za en nakup.
Mercator ima kupon v sredo za 25% na izdelek, v petek in soboto pa lahko izbiraš med 25% na izdelek ali pa 10% na celoten nakup.... seveda ob predložitvi pika kartice. Kupona fizično ne rabiš ... je že naložen na kartico.

kamiKaZaA ::

Jaz bi samo kot zanimivost omenil. Pri nas dobiš 1 kupon v Spar-u za -25% vsak teden in ne moreš recimo žgane pijače kupiti. V Avstriji pa sicer dobiš občasno na njihovo aplikacijo 4 kupone (Joker se jim reče) -25% in jih lahko uporabiš pri enem nakupu vse 4 kupone. Tudi 4 flaše žganih pijač vzameš in poveš da na te izdelke koristiš -25%.

Če koga zanima, kako si naložiš:

- Google play
- vtipkaš: Spar oestereich
- naložiš
- ni registracije, samo next, next, next in seveda ne odkljukaš potisnih sporočil, da ti pol ne gnjavi non stop
- dobiš črtno kodo, katero pokažeš v trgovini na blagajni
- v app vidiš koliko Joker-jev še imaš -25%

Sedaj so 4 Jokerji -25%, kateri še veljajo do vključno (jutri) 5.1.2024. Letos še jih nisem koristil tako, da če so kakšne spremembe (nakup žganih pijač) ne odgovarjam. Lani so v mesecu decembru dali 2x v razmiku 2 tednov po 4 Jokerje in je šlo tudi alkohol z njimi kupovat (1 izdelek in 1 Joker -25% popust).



cortez ::

Pri nas pa še na znižan artikel "kao" ne moreš dat popusta...sam hitra blagajna to pusti :-) - Mercator

Spar se je sam zasral s temi vrečkami....počakimo kak mesec, ko bodo ljudje prevekslali nakupe sadja/zelenjave drugam.

---Danes lahko v Sloveniji naštejemo že več kot 110 trgovin, ki jih krasi prepoznavna Sparova jelka: poleg supermarketov in hipermarketov SPAR imamo še 13 trgovin INTERSPAR ter 4 trgovine urbanega tipa SPAR City.---

127 trgovin....

100 vrečk na uro...12ur...127x1200x0,03 = 4572 EUR/dan x 24 delovnih dni...= 109.728,00 EUR na mesec za plastiko...

Nov koncept, al kaj ?

feryz ::

Meni je ultra všeč, da ima špar kupone za minus 25 posto. Še en razlog več, da mi ni treba v špar. Pač ne zbiram kuponov in aplikacij. 25 procentov več kot ostali s to šaro pa tudi ne mislim plačevati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Hypathia ::

cortez je izjavil:

Pri nas pa še na znižan artikel "kao" ne moreš dat popusta...sam hitra blagajna to pusti :-) - Mercator


Seveda lahko daš 25% popust na znižan artikel, tako v Sparu kot Mercatorju, se ti pa lahko zgodi, da boš na koncu plačal več, pa še kupon sfrčkal. Win-win za trgovce, za folk, ki ne zna računat, pa kajla.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

cortez ::

Na artikel pred iztekom roka dajo v Mercatorju oranžno nalepko s 50% popusta. Na to robo naj nebi smel rabiti svojih 25% popusta.

V sparu brez problema lahko rabiš na tak izdelek popust (npr. 25% popust na 50% znižano ceno včerajšnjega kruha).

Mi je pa danes v spar restavraciji zaposlena omenla, da lahko ta 25% popust tudi rabiš na kosilo, malico ali samo kavo v njihovi restavraciji.

Mercatori 25% popust

----
ugodnosti Nazaj

Kupon je unovčljiv v vseh živilskih in franšiznih trgovinah Mercator, NE velja pa v Mercator Spletni trgovini.

V času trajanja aktivnosti lahko vsak kupec uveljavi ob enkratnem nakupu kupon za en izdelek. Kupec je dolžan ob uveljavljanju kupona na to opozoriti pri blagajni skupaj z izbranim izdelkom.

Storno po zaključenem računu ni možen.

POPUSTI SE NE SEŠTEVAJO IN SE IZKLJUČUJEJO Z DRUGIMI KUPONI ZA POPUST.

Kupon ne velja za:

izdelke iz akcijskega kataloga,
izdelke s ponudbo gratis ali več se splača,
izdelke z oznako akcija, Pika akcija,
izdelke z oznako posebna ponudba,
izdelke z oznako trajno znižano,
popuste za skupine izdelkov,
izdelke iz odprodaje,
izdelke znižane pred iztekom roka in
izdelke v drugih znižanjih cene.

V primeru, da se kupon unovči na akcijsko znižan izdelek, se popust v višini 25 % odšteje od redne cene.

Kupon NE VELJA za nakup:

cigaret in drugih tobačnih izdelkov,
SIM kartic mobilnih operaterjev,
poštnih vrednostnic,
srečk,
vozovnic,
vinjet,
vstopnic,
darilnih kartic Mercator,
darilnih kartic ali paketov Select Box in Zvezdar,
novih knjig, ki so v Sloveniji v prodaji manj kot 6 mesecev,
šolskih vadnic,
pobarvank,
atlasov,
časopisov
revij
kavcijskih vrednosti embalaž,
avdio in video izdelkov,
računalniških izdelkov,
telefonije,
foto tehnike,
izdelkov APPLE,
izdelkov Playstation,
izdelkov RollJet,
telefonov Samsung,
plina v jeklenkah in plinskih jeklenk (UPN),
zimskih in letnih pnevmatik,
izdelkov iz aktualnih programov zvestob,
v vinotočih,
vseh izdelkov katerekoli znamke kristalnega sladkorja, pakiranega v 25 kg embalaži,
vseh izdelkov začetnih nadomestil mleka za dojenčke od 0-6 mesecev starosti,
Trajnega mleka Mercator, 3,5 % m. m., 10+2 gratis,
vseh pršutov s kostjo,
zdravil v prodajalnah Sanatura.

Popust pri tehtanih izdelkih in za sveže meso velja le za količine, običajne za gospodinjstvo, za sveže postreženo meso pa za največ 10 kg iste vrste mesa.
Popust NE velja v najemniški mesnici Erik Zalar v marketu Sežana in Vladislav Vok v marketu Levec.
Popust ne velja za pravne osebe in samostojne podjetnike.

----

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Scaramouche3 ::

Bil v sparu, ni jebal da nimam kupona, dobil vse na 25% vzel s sabo vrečko,da mi ni treba plačat!

cortez ::

Itak, iskal se bo prodajalec, ki ne bo težil s temi kuponi.

dronyx ::

Sem bil ravno včeraj v Sparu in je nastala kolona ravno zaradi te blesave nove "pridobitve". Ljudje so iskali telefone, potem se je izkazalo, da mora tetica na blagajni skenirat dve kodi s telefona. Ena koda je kartica, druga pa za neke popuste. Kakšni idioti! Jaz sem se Mercatorja začel izogibat ravno zaradi Pik ko sem vedno čakal nekoga pred mano, da se odloča kam bo s pikami, potem se je še malo zaklepetal s prodajalkami...Genialno. Res genialno.

blink ::

dronyx je izjavil:

Sem bil ravno včeraj v Sparu in je nastala kolona ravno zaradi te blesave nove "pridobitve". Ljudje so iskali telefone, potem se je izkazalo, da mora tetica na blagajni skenirat dve kodi s telefona. Ena koda je kartica, druga pa za neke popuste. Kakšni idioti! Jaz sem se Mercatorja začel izogibat ravno zaradi Pik ko sem vedno čakal nekoga pred mano, da se odloča kam bo s pikami, potem se je še malo zaklepetal s prodajalkami...Genialno. Res genialno.


Sami sebi kopljejo grob. Spominja na prometno ureditev - bomo malo zozali cesto, dodali lezece policaje, dali znak cona 30, se en radar postavili, tri nove krizisce, enosmerno... in ustvarili smo zastoje.

Scaramouche3 je izjavil:

Bil v sparu, ni jebal da nimam kupona, dobil vse na 25% vzel s sabo vrečko,da mi ni treba plačat!


Kaksno je stanje z vreckami za sadje/zelenjavo? So se na voljo ali moras svojo prinesti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

dronyx ::

Glede plastičnih vrečk za zelenjavo mi je gospa na blagajni v Sparu rekla, da stanejo 5 centov ali nekaj takega. Prej ne vem če so to dodatno zaračunali. Spar postaja Spam trgovina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

starfotr ::

Ampak najbolj važno pri vsem tem je da plačuješ s kartico ali telefonom, da gre hitro.

Ker tisti, ki imamo gotovino in nimamo raznih kuponov in kartic zvestobe, se baje vleče.

FoxKnox ::

dronyx je izjavil:

Glede plastičnih vrečk za zelenjavo mi je gospa na blagajni v Sparu rekla, da stanejo 5 centov ali nekaj takega. Prej ne vem če so to dodatno zaračunali. Spar postaja Spam trgovina.


Biorazgradljiva vrečka za sadje stane 3 cente in je najcenejša razgradljiva vrečka za bio odpadke na tržišču 2 v enem.

111111111111 ::

tabeg je izjavil:

Daj ne nabijaj, oba veva, da se od dveh telet enega skrije, spita in skrivaj zakolje. In potem tega proda na črno. In nihče, ki je prišel kupit meso ne bo zahteval potrdila iz klavnice.


WTF? Se sploh zavedaš kakšne probleme imaš lahko zaradi 1 teleta? Očitno ne, če ne ne bi pisal takih neumnosti. Na tvojo žalost ta sektor dobro poznam in vem, kje se kaj da narediti in verjemi mi, da tole skrivanje enega teleta sploh ni opcija. Pa tudi klanje izven klavnice ni več opcija že kar nekaj časa, ker imaš lahko bistveno preveč problemov.

Ti kar guraj v svojem svetu po svoje. Kar se pa računov tiče, pa moraš prebrati zakon in se obrniti na parlament, da ta del spremeni.

tabeg je izjavil:

Pa dobro, kaj se potem kurčiš, ves čas govorim o zelenjavi, čeprav tudi z mesom ni nič bolje. In ko kupci ne bojo več hoteli kupovati brez računa in laboratorijske analize, bojo kmetje začeli paziti kaj počnejo in prenehali zastrupljati kliantelo. Do takrat, all bets are off.

Kje imaš problem????? Celotna država je v kurcu, od državne uprave naprej, zato, ker ni nobene odgovornosti. In zdaj sem problem jaz, ker opozarjam potrošnika, da naj zahteva odgovornost tudi tam, kjer je zakonodaja ne, preden kupuje mačka v žaklju?

Kurčim se ker si budalo. Vse kmete mečeš v isti koš. Vsi goljufajo, vsi te hočejo zastrupit. Kar pejt v trgovino kupovat, kjer so socialna ustanova in VSI trgovci pazijo, da bo vse OK za potrošnika. In to trobezljaš že celo temo, čeprav ti razlagamo, da na vasi kupujemo iz preverjenih virov, če pa ti uletiš na Ljubljansko tržnico in ne ločiš zelenjave, je pa tvoj problem in ne splošen.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

FoxKnox ::

blink je izjavil:

dronyx je izjavil:

Sem bil ravno včeraj v Sparu in je nastala kolona ravno zaradi te blesave nove "pridobitve". Ljudje so iskali telefone, potem se je izkazalo, da mora tetica na blagajni skenirat dve kodi s telefona. Ena koda je kartica, druga pa za neke popuste. Kakšni idioti! Jaz sem se Mercatorja začel izogibat ravno zaradi Pik ko sem vedno čakal nekoga pred mano, da se odloča kam bo s pikami, potem se je še malo zaklepetal s prodajalkami...Genialno. Res genialno.


Sami sebi kopljejo grob. Spominja na prometno ureditev - bomo malo zozali cesto, dodali lezece policaje, dali znak cona 30, se en radar postavili, tri nove krizisce, enosmerno... in ustvarili smo zastoje.

Scaramouche3 je izjavil:

Bil v sparu, ni jebal da nimam kupona, dobil vse na 25% vzel s sabo vrečko,da mi ni treba plačat!


Kaksno je stanje z vreckami za sadje/zelenjavo? So se na voljo ali moras svojo prinesti?


Meežaste vrečke za večkratno uporabo so 2 € 4 kosi, enkratna bio vrečka za sadje stane 3 cente in jo lahko uporabiš za bioodpadke.

Ne vem kje je problem z skeniranjem kuponom in kartic ? Saj je vse povsod že preko app in mobilnega telefona. Če znaš plačat Meka ali pa avtobus s telefonom, boš tudi en kupon znal skenirat , ane ?
Pač ni več asistence blagajnika za to.

Aja, pa kaj vsi rinete v vrste z enim sendvičem, če so pa ekpres blagajne prazne ? A ne znate sami ?

nejc_nejc ::

starfotr je izjavil:

Ampak najbolj važno pri vsem tem je da plačuješ s kartico ali telefonom, da gre hitro.

Ker tisti, ki imamo gotovino in nimamo raznih kuponov in kartic zvestobe, se baje vleče.

Dobra
Robinhood stile arrow in arrow
:))

mojsterleo ::

FoxKnox je izjavil:


Ne vem kje je problem z skeniranjem kuponom in kartic ? Saj je vse povsod že preko app in mobilnega telefona. Če znaš plačat Meka ali pa avtobus s telefonom, boš tudi en kupon znal skenirat , ane ?
Pač ni več asistence blagajnika za to.
Problem je v tem, da je kupon že naložen na kartico in predložitev kupona na blagajni ne služi nobenemu (praktičnemu) namenu. Tudi tedenska koda kupona je za vse kupce enaka.
Predvidevam, da so to uvedli samo za to da bodo zbirali podatke o tem kako kupci unovčujejo kupone. Gužva na blagajnah in jeza kupcev ter posledično slaba volja prodajalcev uprave Spara ne zanimajo.

GupeM ::

111111111111 je izjavil:

GupeM je izjavil:


Saj ti je jasno, da pri sadju in zelenjavi vrečke niso 40 litrske, ane? Ane?

Evo, evo, evo... Opravičilo.
https://pakend.si/trgovina/bio-vrecka-n...

Evo deset literske za 13c na kos. :D

To izgleda že bolje. Zdaj je treba pa še preverit, kako vzdržljive in kvalitetne so vrečke od sadja in zelenjave in tele tvoje linkane vrečke. Ko se boš tega lotil, boš pa kar naenkrat ugotovil, da so pri sadju in zelenjavi vrečke z razlogom samo 3 cente.

hotig je izjavil:

Kot sem omenil na začetku teme bo pa "bitch" v večjih gospodinjstvih, kjer na enem naslovu živi več oseb z kartico, poštar da pa samo eno reklamo po kaselcu.

Za vsakega svoj kaslc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

kriptobog ::

mojsterleo je izjavil:

FoxKnox je izjavil:


Ne vem kje je problem z skeniranjem kuponom in kartic ? Saj je vse povsod že preko app in mobilnega telefona. Če znaš plačat Meka ali pa avtobus s telefonom, boš tudi en kupon znal skenirat , ane ?
Pač ni več asistence blagajnika za to.
Problem je v tem, da je kupon že naložen na kartico in predložitev kupona na blagajni ne služi nobenemu (praktičnemu) namenu. Tudi tedenska koda kupona je za vse kupce enaka.
Predvidevam, da so to uvedli samo za to da bodo zbirali podatke o tem kako kupci unovčujejo kupone. Gužva na blagajnah in jeza kupcev ter posledično slaba volja prodajalcev uprave Spara ne zanimajo.


Kaksne podatke? Sj je isto kt je bilo prej, samo da prej si dal samo njihovo kartico, kupon je pa poskenirala blagajnicarka, zdaj ga pac sam. Tudi ko ti je kupon skenirala blagajnicarka je bilo to zabelezeno na tvojo kartico, da si ga ti uporabil. Ce si sel na tisto samopostrezno si ga pa itak moral sam skenirati. Pogoj za vnovcenje kupona je bil pa ze prej, da si najprej skeniral kartico. Verjetno je to uvedeno samo zato, da se unovci manj kuponov.

OK.d ::

Primer včeraj trije v vrsti, časa je pa vzelo kot da nas je 10, ker ena starejša gospa ni vedela za to novost.
In preden ji je trgovka razložila, kaj sploh potrebuje je minilo skoraj 10 minut:P
LPOK.d

delavec44 ::

Kaj mora na avtomatski v Sparu še vedno ročno potrditi kupon zaposleni na koncu? Tu jaz izgubim največ časa.
Recimo v Mercatorju ni te bedarije, tako da se sprašujem čemu služi. Itak blagajna ve ali ti ga sprejme ali ne. Ti ga lahko ročno zavrne oz. kaj sploh preverjajo?

kamiKaZaA ::

delavec44 je izjavil:

Kaj mora na avtomatski v Sparu še vedno ročno potrditi kupon zaposleni na koncu? Tu jaz izgubim največ časa.
Recimo v Mercatorju ni te bedarije, tako da se sprašujem čemu služi. Itak blagajna ve ali ti ga sprejme ali ne. Ti ga lahko ročno zavrne oz. kaj sploh preverjajo?

Tako je v Sparu, ja. Ti ročno potrdi na tvoji blagajni ali pa preko svoje blagajne. Sta 2 opciji in obe sta totalno brezveze.

feryz ::

Saj najbrž veste, da morajo, če hočejo vsem dati 25 posto popusta, najprej vse dodatno dvigniti za 25 posto? Ker zadaj mora še vedno laufati vsa dobičkonosna logika. Tudi po odobrenem 25 procentnem popustu.

bciciban ::

feryz je izjavil:

Saj najbrž veste, da morajo, če hočejo vsem dati 25 posto popusta, najprej vse dodatno dvigniti za 25 posto? Ker zadaj mora še vedno laufati vsa dobičkonosna logika. Tudi po odobrenem 25 procentnem popustu.


Sej dajo 25% na en izdelek.
In zraven računajo da ti bodo prodali še 3 ki jih ne rabiš ampak te bodo namamili ker pač ne boš vzel samo ene stvari v trgovini.

feryz ::

Na en? Resno?
Za to se vlačite v štacuno in ponižujete z nekimi kuponi?
Sem mislil, da na vse. Kot v Mercatorju ob sobotah. Greš, kupiš kar rabiš, poskeniraš na samopostrežni blagajni in klikneš 10 procentni kupon, ki je nalepljen zraven. In si frej za en teden.

bciciban ::

feryz je izjavil:

Na en? Resno?
Za to se vlačite v štacuno in ponižujete z nekimi kuponi?
Sem mislil, da na vse. Kot v Mercatorju ob sobotah. Greš, kupiš kar rabiš, poskeniraš na samopostrežni blagajni in klikneš 10 procentni kupon, ki je nalepljen zraven. In si frej za en teden.


Tko mercator kot špar imata 25% popust na en izdelek.
10% pa je na cel nakup. To je edino kar jaz koristim, pa še tega sedaj ne bom če bodo težili z apom na telefonu. Kurc jih gleda.

kamiKaZaA ::

feryz je izjavil:

Saj najbrž veste, da morajo, če hočejo vsem dati 25 posto popusta, najprej vse dodatno dvigniti za 25 posto? Ker zadaj mora še vedno laufati vsa dobičkonosna logika. Tudi po odobrenem 25 procentnem popustu.

Vse to drži. V trgovino ne grem vsak dan. In v trgovino grem, ker moram po hrano in ne zaradi kupona. Kupim tisto kar imam namen. Če je takrat kupon na voljo ga izkoristim na najdražji izdelek, če ni pa tudi ni problema. Nikoli pa ne grem v 2 trgovini, da bi izkoristil oba kupona, ker ni računice oz. samo za prevoz do druge trgovine in nazaj porabim vsaj za 0,50EUR goriva in še izguba časa tako, da se mi ne splača za tisti morebitni prišparan euro vozit še v drugo trgovino, ker ne hodim vsak dan.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Obstaja kaka sandbox zadeva, kamor bi nametal te (grozno grozno nujne trgovinske špijun appe)?
Da ne gnjavi z niti enim obvestilom, da ne dobi nobenega podatka iz telefona, ampak da ti servira kodo takoj ko jo zahtevaš?

delavec44 ::

Na xiaomi pro variantah imaš second space. Koristna zadeva, ko rabiš več enakih aplikacij, pa tudi za sandbox mogoče.

AgJ1 ::

Še dobro, da nisi predlagal Huaweija :D

stara mama ::

No, na srečo imam sam tud xiaomija. Pa 90% moje familije tud.

Drugače pa glede na cajte ob poplavi vseh nenujnih špijun appov za vsako bedarijo, me čudi da ne obstaja kake namenske in praktične rešitve za ta namen.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

stara mama je izjavil:

Drugače pa glede na cajte ob poplavi vseh nenujnih špijun appov za vsako bedarijo, me čudi da ne obstaja kake namenske in praktične rešitve za ta namen.

Pride, pride še tudi ta rešitev. Imel boš čip v roki, katerega boš samo prislonil za scan in imel vse popuste (kupone) naložene na ta čip (sproti se bo nalagalo), plačilno kartico, osebno, vozniško, ni da ni. Problem bo samo, ko ti bo zablokiralo določene artikle, ker si ta mesec že prekoračil ogljični odtis in si več določenih zadev ne moreš kupiti. Zeleni prehod pa te fore... No, to bo pa slabost, ko več ne bo gotovine in bo vse "elektronsko" v oblaku shranjeno (vsi tvoji nakupi, navade, zdravje, kaj bereš, kaj pišeš, kam potuješ, s čim potuješ, s čim greš v službo, s kom se družiš...).

stara mama ::

Daj še men mal stran, karkoli že kadiš.
Vprašanje je bilo o enostavnem obvladovanju vsega špijunskega dreka, ki nam ga tiščijo.

zobnik ::

Jih nimam, te aplikacije so mi otročje in nerad slišim d ami kdo reče kakšno o tem

AgJ1 ::

stara mama je izjavil:

Daj še men mal stran, karkoli že kadiš.
Vprašanje je bilo o enostavnem obvladovanju vsega špijunskega dreka, ki nam ga tiščijo.

Aha, zraven imaš pa ti in baje 90% tvoje familije Xiaomije. In sprašuješ kako bi enostavno obvladoval “špijunski drek”. LOL.

delavec44 ::

AgJ1 je izjavil:

stara mama je izjavil:

Daj še men mal stran, karkoli že kadiš.
Vprašanje je bilo o enostavnem obvladovanju vsega špijunskega dreka, ki nam ga tiščijo.

Aha, zraven imaš pa ti in baje 90% tvoje familije Xiaomije. In sprašuješ kako bi enostavno obvladoval “špijunski drek”. LOL.


Pa kaj ti misliš, da Samsung ali Apple so pa nedolžne ovce? Ne smeš met Huawei, ne smeš met Xiaomi, ne smeš met...
Edina razlika je, da enkrat špijunijo Kitajci, drugič pa Američani.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

AgJ1 je izjavil:


Aha, zraven imaš pa ti in baje 90% tvoje familije Xiaomije. In sprašuješ kako bi enostavno obvladoval “špijunski drek”. LOL.

Sprenevedanje je zakon!
Js bi tudi :)

cvalsr ::

Daj ne nabijaj, oba veva, da se od dveh telet enega skrije, spita in skrivaj zakolje. In potem tega proda na črno. In nihče, ki je prišel kupit meso ne bo zahteval potrdila iz klavnice.

No, saj so ti že odgovorili. Dodajam: Ne pametuj o stvareh, o katerih nimaš pojma.

Sicer pa sem se vedo čudil, koliko govorjenja je v ameriških filmih o tem, da "imajo kupone". No, zdaj imamo ta pojav tudi pri nas in slotechovci, bajno plačani ITjevci so največji berači, da morajo po štacunah uporabljati kupone za dodatni popust na popust...

Za rit obrisat tudi rabite aplikacijo?

Gagatronix ::

Ameriski "couponing" je na cisto drugem, amerisko ekstremnem, nivoju.

Se pa strinjam s tem, da je debilno, da je za vsako sranje aplikacija dandanes.

zx14 ::

Danes sem bil prvič v Šparu po uvedbi te bedarije. Pred mano je bila ena starejša gospa, ki ji je blagajničarka poskenirala kartico. Zataknilo se je pri popustu za 10%, ker ni imela kupona, na telefonu pa ni mogla najti kupona. Sta skupaj z blagajničarko gledali, poskušali... ni šlo. Je odšla brez, da bi dobila popust. Ker je pa to vse trajalo nekaj minut, sem še opazoval ostale blagajne. Na levi je ena upokojenka prišla nazaj in znorela, da ji blagajničarka ni dala popusta. Ubogo punco je skoraj držala za vrat, ko ji je ta razlagala nova pravila in ponujala listek, na katerem je to napisano. Na desni blagajni je blagajničarka (ki pa jo na videz poznam in vem da je zatežena v 3pm) vehementno zavrnila gospo, ki ji je na mobitelu pokazala kupon iz Sparove spletne strani. Češ, da ta ne velja in mora biti samo aplikacija ali pa original iz prospekta.
Skratka, debilu ki si je izmislil nova pravila želim krepko brco v rit, Sparu pa občuten upad dohodka.

starfotr ::

Saj ovce se boste navadile na te bedarije. Drugo leto bo vse ok. Dobički trgovine bodo pa višji, tako kot vsako leto do sedaj.

Gagatronix ::

Z ovcami koga drugega zmerjaj. Mene ne bos. :)

xseki ::

Jaz se teh kartic izogibam.
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mobilna aplikacija Listek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15523470 (10102) skidoo600
»

V katerih trgovinah so dobri poceni izdelki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711517 (8002) mojsterleo
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14222700 (13279) janezvalva
»

Hofer ne fer (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26644127 (12530) darkolord
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411727 (9426) HappyPills

Več podobnih tem