» »

Prizidek in nov gradbeni zakon

Prizidek in nov gradbeni zakon

Joe123 ::

Zanimam me sledece, kaj pomeni nov gradbeni zakon za prizidek. Jaz imam gradbeno za prizidek, prav tako bom imel pzi in vem da moram prijaviti gradnjo najmanj 8 dni prej, in javiti od nadzornika do izvajalca. Kaj pa ko bo zgrajeno? Potrebujem potem tudi uporabno dovoljenje? Kljub temu da ga hisa ze ima? Ce ga potrebunem moram narediti po novem tudi fasado, v novem gradbenem je napisano da bomo dali 10cm izolacije, jo lahko dam samp na prizidek, al moram na celo hišo? Prosim da ce kdo ve da mi objasni zadevo.... Birokracija je sranje pri nas...

111111111111 ::

Pzi mora biti po novem kompleten, nič več delen tako kot je bilo po starem.
Nujna je tabla na gradbišču in nadzornik.
Izolacijo lahko daš samo na prizidek, ne rabiš cele hiše oblačit. Po novem ne moreš dobiti uporabnega brez fasade, ampak tukaj je bilo ogromno pritožb, tako da se zna hitro spremeniti.
Aja še budalaština: dokler nimaš uporabnega dovoljenja, mora pred hišo viseti tabla za gradbišče. :) ne vem pa kako striktno se izvaja zakon.
V PGD-ju imaš itak navedeno prizidek + hišo in dobiš ponovno uporabno dovoljenje za oboje. Če ga za hišo že imaš se samo doda za prizidek. Samo tukaj me ne 100% držat za besedo, ker do te faze še nisem prišel.

kloko ::

Prizidek ima svoje gradbeno dovoljenje in bo imel na koncu tudi svoje uporabno dovoljenje. Ko bo prizidek končan tako, kot je bil v gradbenem dovoljenju projektiran, boš lahko dal vlogo na UE za izdajo uporabnega dovoljenja za prizidek. Famozna fasada je samo eden od bistvenih delov objekta, ki mora biti narejen, da se šteje da je objekt končan in lahko zaprosiš za uporabno dovoljenje.
Če je obstoječi objekt, h kateremu delaš prizidek, sam zase legalen in urejen, potem njegovo stanje nima nobenega vpliva na proces gradnje prizidka, torej nihče ne bo zahteval famozne fasade vsepovsod.

L.p., Kloko

denabiker ::

Imam na enih hiši prizidek, mišljeno kot delavnica (zidano, betonska plošča), ampak bi rad podrl in na novo naredil kot bivalni del.

Kako s čim manj kompliciranja podreti in zazidati po istih merah? A je enkrat veljalo, da lahko povečaš objekt do 30% brez GD?

Ali je potrebno iti po postopku kot nov objekt, od projektne dok., GD, ...? Pa verjetno komplikacije pri rušitve, ker je poseg v konstrukcijo stavbe, pa čeprav ni, ker je zraven zidano, bodo verjetno hoteli bodo verjetno hoteli kakšne elaborate o rušitvi pa ne vem kakšna dovoljenja.

Drugače pa te pupe po pisarnah, vsaka drugače pove, ta zadnja ko je omenila, da se plača spet komunalni prispevek sem kar šel, me je kar dvignilo.

fikus_ ::

Če boš to rušenje in gradnjo spravil skozi kot vzdrževalna dela bo še najbolj enostavno. Površine ne smeš spremeniti, prav tako ne rušiti temelja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

toro69 ::

fikus_ je izjavil:

Če boš to rušenje in gradnjo spravil skozi kot vzdrževalna dela bo še najbolj enostavno. Površine ne smeš spremeniti, prav tako ne rušiti temelja.


Ne preveč fantazirat, nismo leta 1995.

Priloga 2: Manjša rekonstrukcija

Priloga 3: Vzdrževanje objekta

borut_p ::

Prvo vprasanje pa je .. ali je ta 'prizidek' sploh legalen.

otago ::

fikus_ je izjavil:

Če boš to rušenje in gradnjo spravil skozi kot vzdrževalna dela bo še najbolj enostavno. Površine ne smeš spremeniti, prav tako ne rušiti temelja.


Odvisno od občine. Nekatere občine definirajo npr. rekonstrukcijo, četudi vse izgrebeš in izgradiš v istih gabaritih. Za prebrat OPN,OPPN. Druge občine glede na fundament itd ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

bezerk ::

Če o ne čem ne veš nič, je bolje, da si tiho.
Kaj je rekonstrukcija je definirano zakonsko in občine nimajo s tem popolnoma nič.

Groot ::

otago je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Če boš to rušenje in gradnjo spravil skozi kot vzdrževalna dela bo še najbolj enostavno. Površine ne smeš spremeniti, prav tako ne rušiti temelja.


Odvisno od občine. Nekatere občine definirajo npr. rekonstrukcijo, četudi vse izgrebeš in izgradiš v istih gabaritih. Za prebrat OPN,OPPN. Druge občine glede na fundament itd ...


Odvisno od občine :)) hahaha tako neumnega komentarja pa že lep čas ne :))

nejc_nejc ::

Odmik od meje je že.

otago ::

bezerk je izjavil:

Če o ne čem ne veš nič, je bolje, da si tiho.
Kaj je rekonstrukcija je definirano zakonsko in občine nimajo s tem popolnoma nič.


Voljan napisati kateri zakon, člen? Link do PisRS?

vuego ::

otago ::

... pri čemer se mora ohraniti vsaj del konstrukcijskih elementov obstoječega objekta ... A kje piše, v kakšnem obsegu, kaj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

bezerk ::

fikus_ ::

Sem zgoraj napisal, povrsina mora ostati enaka, kaj je pod zemljo pa ne bodo sli kontrolirat, zato na svojo roko menjas tudi temelje.
Seveda je pa pomembno, kaksne sosede imasrin da je sedanji prizidek legaliziran.
Ce ni, moras to najprej urediti, ampak sedaj je moratorij na to, je nekaj na sodisču in so vse legalizacije ustavljene.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bezerk ::

fikus_ je izjavil:


Ce ni, moras to najprej urediti, ampak sedaj je moratorij na to, je nekaj na sodisču in so vse legalizacije ustavljene.


Še en ekspert. LOL!

fikus_ ::

Seveda bos razlozil nekaj vec kot enovrstičnico, kaj ti ne velja!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bezerk ::

Joe123 je izjavil:

Zanimam me sledece, kaj pomeni nov gradbeni zakon za prizidek. Jaz imam gradbeno za prizidek, prav tako bom imel pzi in vem da moram prijaviti gradnjo najmanj 8 dni prej, in javiti od nadzornika do izvajalca. Kaj pa ko bo zgrajeno? Potrebujem potem tudi uporabno dovoljenje? Kljub temu da ga hisa ze ima? Ce ga potrebunem moram narediti po novem tudi fasado, v novem gradbenem je napisano da bomo dali 10cm izolacije, jo lahko dam samp na prizidek, al moram na celo hišo? Prosim da ce kdo ve da mi objasni zadevo.... Birokracija je sranje pri nas...


kaj odgovornega vodjo projekta ne znaš to vprašat ali nadzornika?

fikus_ ::

Nima odgovornega vodjo projekta in ne nadzornika.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

bezerk ::

Če prvo velja, potem nima niti gradbenega dovoljenja

fikus_ je izjavil:

Seveda bos razlozil nekaj vec kot enovrstičnico, kaj ti ne velja!

Zadržan je samo 146. člen GZ-1, kar ne pomeni, da legalizacija ni mogoča. Je, ampak po tem členu dokler US ne odloči, ne gre

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bezerk ()

denabiker ::

borut_p je izjavil:

Prvo vprasanje pa je .. ali je ta 'prizidek' sploh legalen.


seveda je, vse je OK. Samo jaz bi naredil bolj kvalitetno, ker to ni bilo mišljeno za bivat, naredil bi kvalitetno hidroizolacijo, izolacijo sten,...itd. da ne bi bilo ogromno izgub in vlage. Pa seveda veliko naravne svetlobe....če oni gledajo satelitske slike tak ne bi opazili, če bi naredil po istih merah. Če grem pa vse uradno, pa bi potem raje še povečal prostor. A to je bilo včasih, da si lahko povečal do nekih 30% se mi zdi? Odmiki itd. ni problemov, nič moteče.
Ampak, če povečuješ prostor plačaš komunalni prispevek na tisti delež povečanega prostora, zakaj bi moral celoten znesek plačat? Ne razumem teh ljudi...
Razložili so mi, da karkoli kaj povečujem potrebujem komplet vso dokumentacijo kot za novo hišo, pa seveda nadzornika itd.? To se mi zdi malo noro....koliko stroškov za malo povečan prostor....pa bi gradil v lastni režiji....te pa rečejo tam pupe, da bo tudi na enostavne objekte komunalni prispevek. WTF?

fikus_ ::

Sedaj površino pod stavbo gledajo tloris strehe. Dokler ne bo koga blizu, lahko narediš enak tloris strehe (+/- cm, preveri kaj je v ZK oz. v dokumentaciji za sedanji prizidek) in zmanjšaš napušč. Prvi odgovor, če se bo kdo vtaknil, je lahko, da si dodal toplotno izolacijo.

Še vedno pa velja, da je delo malo po "domače" odvisno od najbolj z*j*b*n*g* soseda. Nekaj uradne papirologije je fajn imeti.

Glede hidroizolacije sedanjega stanja, se da odkopati temelje in hidroizolirati z zunanje strani.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Invictus ::

fikus_ je izjavil:


Glede hidroizolacije sedanjega stanja, se da odkopati temelje in hidroizolirati z zunanje strani.

To je tudi edina hidroizolacija, ki na dolgi rok funkcionira.

Pozabi na vse čudežne premaze od znotraj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Saj nisem predlagal kakšne notranje izolacije, tisto je šalabajzerstvo oz. izhod, ko res ni druge opcije.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Invictus ::

Saj ni letelo nate, sam OPu malo v opozorilo. Da se ne bo pustil nategnit raznih "strokovnjakom" z končanimi 6 leti osnovne šole...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

denabiker ::

saj to je problem, sosedi...imamo starejše gospe, vdove, samo gledajo čez okno spremembe v okolici in kličejo, ko se ji sprdne...ko sem gradil vikend sem dobil par prijav. Ko sem že bil tečen, so rekli, da oni pač morajo se odzvati na vsako prijavo. Ja, imel sem vse urejene papirje.

fikus_ ::

Plačaj jim en teden toplic, vmes pa akcija. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starejša hiša brez gradbenega in uporabnega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6215294 (7078) otago
»

Urejena parcela: NE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612180 (8661) eventyrer
»

Nov gradbeni zakon (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9210856 (8017) Pika na i
»

Kako preverim, če je stavba črna gradnja in ne poznam investitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8837640 (35734) Rok Woot

Več podobnih tem