» »

Nov način obračunavanja omrežnine

Nov način obračunavanja omrežnine

««
4 / 65
»»

TheTrick ::

BCSman je izjavil:

Glupa raja izvoli enega izmed glavnih akterjev elektro mafije na oblast. Glupa raja si ne zasluži drugega kot biti nategnjena. Case closed.


Škoda da te bom razočaral ampak ta uredba je bila sprejet:
Št. 00704-115/2022
Ljubljana, dne 24. marca 2022
EVA 2021-2430-0139

Podpisani:
Vlada Republike Slovenije
Zdravko Počivalšek
podpredsednik

JeBelaCesta ::

RedDrake je izjavil:

Hja, mene pa zanima, kako bo šlo pri nas, ki imamo še ročni popis števca.
Prijavil sem se v mojelektro in mi samo piše, da je dogovorjena moč 7,1kW, ni možno pa nič gledati porabe in moči po 15 min blokih (jasno, ker tega podtaka nihče nima).
Btw, na enem vikendu imam ta "pametni" števec in so mi določili dogovorjevno porabo 2kW, s tem da kadar sem tam imam na dan ziher 3 ali 4 špice po 3-4kW.
Me prav zanima koliko bodo penali za prekoračitve.



jaz sem pisal na info@elektro-ljubljana.si in dobil sledeč odgovor:

Pri uporabnikih sistema nizke napetosti s priključno močjo enako ali manjšo od 43 kW, brez 15 minutnih meritev, se obračunska moč določi:
za enofazni priključek uporabnika sistema kot 58 % priključne moči;
za trifazni priključek uporabnika sistema s priključno močjo do vključno 17 kW kot 42 % priključne moči;
za trifazni priključek uporabnika sistema s priključno močjo nad 17 kW kot 62 % priključne moči;

V vašem primeru se vam bo dogovorjena moč izračunala kot procent priključne moči po soglasju. Vaš priključek je 3x20A s priključno močjo 14 KW, kar pomeni, da vam bomo obračunsko moč izračunali po zgoraj napisani drugi točki.
lep pozdrav iz višav ;-)

RedDrake ::

Kul, hvala, vse jasno.
Sklepam sicer, da je pa zelo zelo verjetno da bodo tudi te lokacije do 2026 posodobili, tako da bo ljudi s "pavšalom" zelo malo.

BCSman ::

TheTrick je izjavil:

BCSman je izjavil:

Glupa raja izvoli enega izmed glavnih akterjev elektro mafije na oblast. Glupa raja si ne zasluži drugega kot biti nategnjena. Case closed.


Škoda da te bom razočaral ampak ta uredba je bila sprejet:
Št. 00704-115/2022
Ljubljana, dne 24. marca 2022
EVA 2021-2430-0139

Podpisani:
Vlada Republike Slovenije
Zdravko Počivalšek
podpredsednik


Ta uredba se nanaša na samookrbnike? Briga mene za samooskrbnike, tej so tako ali tako šli v podjetniške vode kjer se pričakuje podjetniško in trgovalno znanje. Jaz govorim o nategu navadne raje.

DarwiN ::

TheTrick je izjavil:

Men je všeč da so naredili sistem tako enostaven za navadnega človeka.
Sam sem mnenja, da vsi ki so bili zraven tega projekta in ga tudi potrjevali bi morali za večno odstranjeni iz vseh oblik odločanja o čemerkoli.

Sej pa ne rabiš nobenega doktorata. Zadeva bo kompleksna predvsem za geeke, ki bodo želeli privarčevat ~4EUR na mesec. No, pa redke izjeme z e-avti oziroma ekstremnimi konicami se bodo morale malo prilagodit, če imajo to možnost.

Navaden Janez ne rabi naredit absolutno nič in ne bo nasankal. Poskušaj se samo držati "pravila", da predvsem v obdobju november-februar v gospodinjstvu ne vklapljate več najpožrešnejših aparatov istočasno. To je vse. Tega se pa tak že danes večina drži.

Naslednja poteza je, da sprintaš tisto tabelo s časovnimi bloki in jo zalepiš na hladilnik. Ampak s tem boš privarčeval ~2EUR mesečno.

Skratka, življenje teče dalje. Položnice bodo za vse višje, fundamentalno pa se ne bo spremenilo nič, samo decembra ne vklopit dveh pečic in pomivalca istočasno. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

BCSman ::

Če imaš trenutno naročeno že 20 let 3x25A, porabiš pa elektrike poleti za 50eur, pozimi za 180eur/mesec , se bo na položnici poznal samo kak evro?

GizmoX ::

Dokler ne bo cenika, je težko karkoli definitivno rečt. Če imaš pozimi (november-februar) špice, bo znalo biti dražje. Če imaš pozimi konstantno več porabe, niti ne bo (toliko?) dražje.
Za vse ostale je DarwiN odlično napisal.

delavec44 je izjavil:

Obstaja kakšna pametna varovalka ali kaj podobnega za v omarico, da omeji moč, če preseže naročeno. Da ni špic in plačil presežkov?
Verjetno se da dogovorit z elektro podjetjem, da ti pametni števec nastavijo na nižjo vrednost. Če to moč presežeš, ti števec izklopi celo hišo, potem greš pa na elektro omarico pritisnit/držat gumb.
Sicer je to neumnost. Prvič, lahko imaš kratkotrajne špice veliko višje od dogovorjene obračunske moči, ki pa se v 15 minutah povprečijo z ostalo nizko porabo, zaradi česar sploh ne pride do izmerjenega presežka.
Drugič pa, raje plačaš kak € več v primeru, ko se ti to zgodi, kot pa da ti cela bajta ostane brez elektrike (dokler ne greš ROČNO ponovno vklopit elektrike z gumbom). Če se ti bi pogosto dogajalo, da imaš presežke, pa nekaj narobe delaš (polno požrešnih naprav istočasno, ali pa prenizko nastavljena dogovorjena obračunska moč).

alajlgja je izjavil:

Kako sploh lahko gledate ta 15 min povprečja? Lahko malo razlage, kaj moram narediti, da pridem do tega podatka?
Ker na spletni strani od operaterja (gen-i) je samo povprečna urna poraba po mesecih (razdeljeno na delavnik in vikend), ki pa je konkretno nižja kot dogovorjena obračunska moč.
mojelektro.si ima 15 minutne odčitke. Za dostop potrebuješ SI-PASS ali Rekono.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

DarwiN ::

BCSman je izjavil:

Če imaš trenutno naročeno že 20 let 3x25A, porabiš pa elektrike poleti za 50eur, pozimi za 180eur/mesec , se bo na položnici poznal samo kak evro?

Da! Kar se tiče omenjenih sprememb okrog omrežnine. Zaradi tega se ti položnice ne bodo drastično spremenile.

Plačal boš več zato, ker se sama elektrika draži. S prvim januarjem 2024 se ukinja tisti vladni ukrep o zajezitvi cen in potem kdosigavedi.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

TESKAn ::

BCSman je izjavil:

Če imaš trenutno naročeno že 20 let 3x25A, porabiš pa elektrike poleti za 50eur, pozimi za 180eur/mesec , se bo na položnici poznal samo kak evro?

Če imaš 3x25A danes in ne porabiš skoraj nič (za 180€ elektrike lahko porabim tudi jaz z mojim 1x25A priključkom), bi lahko že danes šel na recimo 3x20A in na mesec prihranil ~5,5€.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BCSman ::

14kw visokotemperaturna toplotna, ki bo sčasoma lahko morala še en štuk več ogrevat, mogoče raj malo rezerve, čeprav je trenutno 3x20A dovolj ja. Stroškov (pogostih) menjav tudi ne poznam.

Lonsarg ::

Pa saj po novem moč varovalk ne bo več določala stroška, ker se bo moč itak merilo. Tak da ne bo več razloga da ne bi vedno imel maksimalnih varovalk ki ti jih Elektro da.

Bizkit45 ::

Zna se narediti, da bo omrežnina povezana tudi z oddajo v omrežje. Tako rekoč SE.
Sedaj so določili nek pavšalni procent, ki ga je zgoraj navedel JeBelaCesta in ti po ponavadi manjši kot oddajanje energije za SE. Meni so naračunali 5,9 (14kW * 0.42) čez vse bloke. Verjetno jih bo velika večina imela tako (tisti z 3*20A), ki nimajo dejanskih meritev.
Proizvodnja SE je pa ponavadi bistveno višja od teh zgoraj omenjenih številk, se pravi bom pri teoretični oddaji potreboval nekje v povprečju 12kW vod (toliko kolikor max oddaja SE brez bremen) in nam bodo kasneje uturili večjo omrežnino - že vidim ta scenarij :)

GizmoX ::

Trenutno omrežnine za oddajo v omrežje (SE) ne bo. Lahko imaš 14 kW SE oddajanje, plačeval boš pa omrežnino le za 5 kW prejema iz omrežja (oz. kolikor visoke špice so ti namerili).
Pavšalne omrežnine oz. odjemalcev brez pametnih števcev bo čez nekaj let 0.

Kaj bo pa prihodnost prinesla glede omrežnine pri oddaji, pa ... (se ne bi čudil, če bodo čez leta res začeli zaračunavati tudi omrežnino za oddajanje)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Bizkit45 ::

well, teoretično, kot sem napisal je tudi oddaja v omrežje "breme" za vod. Se pravi, če so tile ukrepi res za razbremenitev vodov, kar mislim da so, potem ni važno v katero smer teče tok, je vod potrebno dimenzionirati za najvišjo možno obremenitev, bodisi P plus, bodisi P minus. In iz tega naslova nas sigurno čaka nov alignment teh omrežnin. Razen če nam na dolgi rok prizanesejo ker smo "eko", "green", "multikulti" :)

Daniel ::

Če bojo želeli zasledovati smernice zelenega diktirane iz EU bi bilo obračunavanje omrežnine za oddajo kar direkten strel v koleno za nadaljno montažo SE.

feryz ::

Bizkit45 je izjavil:

Zna se narediti, da bo omrežnina povezana tudi z oddajo v omrežje. Tako rekoč SE.
Sedaj so določili nek pavšalni procent, ki ga je zgoraj navedel JeBelaCesta in ti po ponavadi manjši kot oddajanje energije za SE. Meni so naračunali 5,9 (14kW * 0.42) čez vse bloke. Verjetno jih bo velika večina imela tako (tisti z 3*20A), ki nimajo dejanskih meritev.
Proizvodnja SE je pa ponavadi bistveno višja od teh zgoraj omenjenih številk, se pravi bom pri teoretični oddaji potreboval nekje v povprečju 12kW vod (toliko kolikor max oddaja SE brez bremen) in nam bodo kasneje uturili večjo omrežnino - že vidim ta scenarij :)
Se pravi, če položnica ostane enaka, te bodo pri obračunu obračunske moči instantno opzidili za 58 procentov. Oz. ti jo zmanjšali za toliko brez nadomestil. Kul. Tako, od daleč, bi človek celo rekel, da se ni podražilo. Če si priden.

Zdaj čakamo, da to popadejo še tedvajevci in podobni.
Izračunajo povprečni dolvzem, to počijo v obstoječo ceno storitve, občasne skoke navzgor do širine pipce, pa dodatno obračunajo.

Lonsarg ::

Daniel je izjavil:

Če bojo želeli zasledovati smernice zelenega diktirane iz EU bi bilo obračunavanje omrežnine za oddajo kar direkten strel v koleno za nadaljno montažo SE.
Če si pameten že danes ne montiraš več SE brez baterije (ki so kot buffer da ne oddajaš omrežje oziroma da ne oddajaš preveč), ker je jasno kam pes taco moli in da je to the way to go.

feryz ::

Daniel je izjavil:

Če bojo želeli zasledovati smernice zelenega diktirane iz EU bi bilo obračunavanje omrežnine za oddajo kar direkten strel v koleno za nadaljno montažo SE.
Elektrarne ne plačujejo omrežnine, zakaj bi jo sončne?
Kako bi se NEK zdelo, če bi morala plačevati omrežnino? Huda cifra. Sicer se ve, kdo bi jo plačal.

Utk ::

Vsaka elektrika, ki gre not, gre tudi ven, in omrežnino plača porabnik, se pravi tist, ki jo jemlje ven. Zakaj bi jo plačevali dvakrat. In sončne elektrarne bojo v resnici razbremenile omrežje, ne bremenile, samo pametno ga je treba postavit.

RedDrake ::

Utk je izjavil:

Vsaka elektrika, ki gre not, gre tudi ven, in omrežnino plača porabnik, se pravi tist, ki jo jemlje ven. Zakaj bi jo plačevali dvakrat. In sončne elektrarne bojo v resnici razbremenile omrežje, ne bremenile, samo pametno ga je treba postavit.

Normalno.
Ker ko v vasi čisto _VSE_ hiše postavijo SE z recimo povprečno 9kW, potem je omrežje 100% dimenzionirano da gre od vsake bajto hkrati tistih 9kW, ko bo poleti ob 13h vse na max proizvajalo, rabil ne bo pa nihče?
SE bo poleti _VEDNO_ delal presežek in pozimi _VEDNO_ delal premalo.
Useless tech, če nimaš zraven gorivne celice, ki lahko energijo od poletja spravi do zime ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Utk ::

O kako smo pametni. Ko bojo v vasi vsi imeli TČ in EV, za kar ne rabiš popolnoma nobenega soglasja, in bojo kurili tistih 9kw, bo pa vse v redu, elektrika bo prišla preko mobitelovega omrežja.

mihi666 ::

Sončne elektrarne v resnici bremenijo omrežje in so trn v peti elektru...

Utk ::

V resnici ga ne, elektru je pa trn v peti delo, ne pa SE.

RedDrake ::

Utk je izjavil:

O kako smo pametni. Ko bojo v vasi vsi imeli TČ in EV, za kar ne rabiš popolnoma nobenega soglasja, in bojo kurili tistih 9kw, bo pa vse v redu, elektrika bo prišla preko mobitelovega omrežja.

Saj ti že dolgo razlagamo, da EV-ji niso prava stvar, pa kar nočeš verjeti.
V realnosti je sicer mnogo večji problem indukcijsko kuhališče, pečica in bojler za vodo, kot pa EV in TČ/klima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Utk ::

O tem ali so prava stvar ali ne pač ne bo odločal en delomrzneš na elektru.

RedDrake ::

In kam predlagaš, da se shrani elektrika od poletnih presežkov SE?
Naredimo kakšno sezonsko industrijo, ki bo laufala Mar-Okt, ali kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Utk ::

Jaz predlagam, da mi najprej daste plačo kot je ima direktor SODo, potem bom pa začel delat njegovo delo.

V realnosti je sicer mnogo večji problem indukcijsko kuhališče, pečica in bojler za vodo, kot pa EV in TČ/klima.

Tako je. SE so samo izgovor za probleme, ki bi itak slej ko prej nastali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

alajlgja ::

alajlgja je izjavil:

Kako sploh lahko gledate ta 15 min povprečja? Lahko malo razlage, kaj moram narediti, da pridem do tega podatka?
Ker na spletni strani od operaterja (gen-i) je samo povprečna urna poraba po mesecih (razdeljeno na delavnik in vikend), ki pa je konkretno nižja kot dogovorjena obračunska moč.mojelektro.si ima 15 minutne odčitke. Za dostop potrebuješ SI-PASS ali Rekono.


Hvala, zrihtal.
Zdej pa premlevanje ali je zaradi tistih špic pametno spreminjati moč ali ne.

RedDrake ::

No ja, no, SE je de facto del problema in ne rešitve. Tako kot vsak vir elektrike, ki en mesec na leto dela z 10x močjo nekega drugega meseca na leto. In to vsako leto. Vedno.

Drugače pa, verjetno najcenejša rešitev za tiste, ki se bojite špic je pametna baterija.
Polniš jo s kakšnim 1-2kW v obdobju najcenejšega toka, potem pa bajto napajaš iz tega.
Če bojo dobro zasolil cene se zna ena 10kWh baterija splačat še prej kot pa SE.

GizmoX ::

Če bodo dobro zasolili cene, bodo šli ljudje pred parlament, ne pa po baterije v štacuno.;)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Utk ::

Tako kot vsak vir elektrike, ki en mesec na leto dela z 10x močjo nekega drugega meseca na leto.

Potem tudi HE niso rešitev?

In to vsako leto. Vedno.

To da se da to napovedat, je dobro, ne pa slabo. Hudič bi bil, če se ne bi dalo, kot je velikokrat pri HE. Za SE v neki državi lahko napoveš za 10 let vnaprej kar točno po mesecih koliko bojo naredile.

Mato989 ::

RedDrake je izjavil:

No ja, no, SE je de facto del problema in ne rešitve. Tako kot vsak vir elektrike, ki en mesec na leto dela z 10x močjo nekega drugega meseca na leto. In to vsako leto. Vedno.

Drugače pa, verjetno najcenejša rešitev za tiste, ki se bojite špic je pametna baterija.
Polniš jo s kakšnim 1-2kW v obdobju najcenejšega toka, potem pa bajto napajaš iz tega.
Če bojo dobro zasolil cene se zna ena 10kWh baterija splačat še prej kot pa SE.



Pa imamo tu koga ki je dejansko v bloku v stanovanju inštaliral neko baterijo jo zvezal v svoje "omrežje" in nastavil tako da se baterija ponoči od polnoči do 5:00 zjutraj polni, podnevi pa preklopiš v viških na to z 1 klikom?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

RedDrake ::

Če imaš plac v stanovanju jaz ne vidim težave. Hibridni inverter in si na konju.
10kWh je tam 10k EUR. In če glih ne misliš hkrati kuriti 4 indukcije na max, pečico na max, bojler na max, pa da se ti baba in froc fenata hkrat, ti pa še likaš hkrat, bi moralo bit zadost.

misek ::

RedDrake je izjavil:

10kWh je tam 10k EUR.
Pomembno vprašanje je tudi kdaj se taka investicija v bloku povrne?

RedDrake ::

Jah ne vem, odvisno od cene omrežnine, elektrike in porabe.
Če si tko kot jaz in kuhaš na plin, greješ na nafto, potem se ti ne splača nikoli.
Verjetno če pa si Jože povprečnež in imaš indukcijo in boš pozimi med 16h in 20h kuhal, zagnal kak špil na PCju in še kaj, potem se ti pa v kakih 20-ih letih mogoče že povrne.
Tako nekako kot SE.

Utk ::

potem se ti pa v kakih 20-ih letih mogoče že povrne.
Tako nekako kot SE.

LOL

RedDrake ::

Letni netmetering se ukinja s 1.1. (za nove)
Javi kaki bodo izračuni potem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Mato989 ::

net metering bi se moral ukinit vsem iskreno povedano, spet bo neka kasta priviligiranih napram drugim ki ne bodo mogli do tega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tony1 ::

"Potem tudi HE niso rešitev?"

Ne, niso. Da HE niso rešitev pove že 900 mio lanske dokapitalizacije HSE, kjer je butasto vodstvo eno leto vnaprej prodalo HE kapacitete potem pa čukasto gledalo, ko te niso delali štroma, kadar ni bilo dovolj vode.

Rešitev je premog, plin ali uran. Vse drugo so nerešitve in neviri el. energije.

Utk ::

RedDrake je izjavil:

Letni netmetering se ukinja s 1.1. (za nove)
Javi kaki bodo izračuni potem.

Ukinja se 1.1.2025. Kakšna bo situacija takrat, pač ne moreš vedet. Zaenkrat se je v dveh letih elektrika podražila za več kot je prej stala omrežnina. Tako da če bi zdaj plačeval omrežnino za vso prejeto elektriko, bi bil nekje na istem kot pred 2 leti, ko je matematika rekla, da se SE povrne v 7 letih.

Mato989 ::

Jaz osebno menim da najboljša je JE... mi bi morali že letos gradit nov jederski reaktor oz tako da bi pokrili predikcijo naslednjih 50 let ko bi morala biti NEK in NEK 2 dovolj za 99% potreb za naslednjih 50 let... zravne pa HE na dravi in drugje... Šoštanj pa samo za popoln backup če mamo remont na NEKih... to je prihodnost... SE ok, ampak net metering ukinit vsem za naprej in nazaj... SEje pa bi dovolil samo če se odklopijo od omrežja pa da vidimo kako zanesljivo je samo SE
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Pa saj novi cenik za omrežnino pravzaprav odpravlja vse te "posredne" ugodnosti za SE. Glavnina stroška bo sedaj moč in ne omrežnina in s tem net-metering de-facto na soft način ukinjajo tudi za nazaj, ne samo za naprej. Obremenjenost omrežja bodo lastniki SE po novem plačali polno, ker bo obračunano glede na obremenjenost konic, ki so zvečer ko ni sonca.

Tak da vsaj ena pozitivna stvar novega cenika :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Utk ::

Od leta 26 naprej, če ne bo še kake preložitve. Do takrat bo večina elektrarn že odplačanih.

Lonsarg ::

Saj to itak nikoli ni bil issue glede odplačevanja, ki bo v vsakem primeru se splačalo (če ne drugega zaradi podražitev in inflacije), mislim da smo enkrat nahitro računali da net-metering pomeni cirka 10% manjši strošek letno za lastnika SE. Tak da v kontekstu odplačevanje je to bolj ali manj irelavantno.

Je pa relavantno v kontekstu tega da net-metering ni fer do ostalih (replika na Mato989), ker preko net-metering teg 10% šenkamo lastnikom SE. No to bo že z 2024 postalo bolj fer, ker se bo ta % drastično zmanjšal in tega šenkanja praktično več ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Baja ::

se torej danes še splača iti v investicijo v SE? mogoče z baterijo in nekim avtomatskim 1-0-2 stikalom?

Utk ::

Če dobiš letos soglasje, jo lahko postaviš v 24 in imaš še zmeraj letni netmetering. Tu se zaenkrat ni čisto nič spremenilo, tako da ne vem od kod vprašanje "še zmeraj".

Lonsarg ::

Najbolj se definitivno splaca iti v hibridno SE BREZ oddajanja v omrezje in BREZ elektro soglasja, potem niti 102 stikala ne rabis ker nikoli ne oddajas. Brez soglasja pa zato ker pac birokracija, no pa se cenik za samooskrbne je SLABSI kot redni cenik (samooskrbni uporabniki nimajo moznost nizke nocne tarife), ce imas hibridno brez oddajanja v omrezje si pa seveda na rednem ceniku, nisi sploh tretiran kot samooskrbnik.

Net-metering ti je vcasih cirka 15% zmanjsal poloznico, po podrazitvah elektrike zgolj se 10%, po novem ceniku bo to 2-5% (pac malo ugibam, odvisno tocno kaksen bo cenik). Skratka net-metering bonus bo po novem zanemarljiv, ampak hkrati pa net-metering bonus nikoli ni bil tako velik da bi se samo zaradi tega splacalo SE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gaoZjQP ::

Lonsarg je izjavil:

Net-metering ti je vcasih cirka 15% zmanjsal poloznico, po podrazitvah elektrike zgolj se 10%, po novem ceniku bo to 2-5% (pac malo ugibam, odvisno tocno kaksen bo cenik). Skratka net-metering bonus bo po novem zanemarljiv, ampak hkrati pa net-metering bonus nikoli ni bil tako velik da bi se samo zaradi tega splacalo SE.

Kaj - o čem ti to?

Lonsarg ::

O tem koliksen % poloznice predstavlja omreznina ki jo net-metering uporabniki dobijo senkano. Pac hitri na oko izracuni za okvirno oceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gaoZjQP ::

Pri obstoječem net-meteringu plačaš obračunsko moč in prispevke, sem moral it preverit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gaoZjQP ()
««
4 / 65
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kurilna sezona 2023 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26424951 (1343) DamijanD
»

Obremenitev varovalk (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
789659 (6184) Lonsarg
»

V Indiji elektrika podnevi že cenejša kot ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8815246 (7154) bosmla

Več podobnih tem