» »

Nov način obračunavanja omrežnine

Nov način obračunavanja omrežnine

««
3 / 65
»»

Bizkit45 ::

"Če gre Daniel na 14 kW dogovorjeno obračunsko moč, varovalke ostanejo, kot so. Tudi, če gre na 5 kW. Sicer pa že sedaj pri nižanju niso menjavali varovalk na manjše, ampak so samo nastavili nižji limit na števcu, kdaj te izklopi." - hence, ga bo izklopilo če bo presegel 14kW?

Daniel ::

GizmoX je izjavil:

Uf Daniel, kaj pa počneš s temi grelci?
Hitra teoretična rešitev: 12 kW razsmernik (6.000EUR) + 5 kWh baterija (2.000EUR). Če bi nastavil, da baterijo polni počasi (1 kW = 5 ur), potem pa vklopil (ali avtomatika?), kdaj naj se hitro prazni, bi na ven izgledalo, kot da nikoli ne trošiš več kot 3 kW. Ampak 8.000EUR investicije, da prišparaš pri omrežnini ... ;((


Pralni avtomat za molzišče.
Najprej segreje 40 litrov vode na 80 stopinj (štarta iz 50 stopinj, kolikor je v bojlerju, ki se greje preko izmenjevalca iz hladilnika za mleko), nato se vklopi vakuum črpalka, ki potegne vodo po sistemu. Potem se voda vrne nazaj v pralni avtomat in ta ob delovanju črpalke še dodatno dogreva vodo, ker se med kroženjem hladi, zato, da je zadeva učinkovito oprana. Ta cikel traja nekih 10 do 15 minut.

Ni neke pametne opcije kako tole zmanjšati. Na strehi je sicer elektrarna, ki pa ironično ravno takrat ne dela praktično nič, saj je to ravno zjutraj in zvečer.
Ena opcija je sicer z viškom elektrike čez dan ogreti bojler na 90 stopinj ampak potem je izmenjevalec pri mleku stran vržen denar, ker bojo itak cel čas ventilatorji kompresorja šli na polno, ker voda ne bo pobirala toplote plina pri hlajenju mleka.

Se bo kar poznalo, če iz 13 EUR pridemo na 75 EUR mesečno zgolj zato, ker pol ure na dan delajo neki grelci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

DeusB ::

Mato989 je izjavil:

WTF za mojelektro rabiš rekono ali si-pass?

Spet neko sranje za delat


Pa ni rečeno da ti portal Mojelektro vodi te odčitke. Odvisno odštevca, ki ga imaš. Kolikor sem se sam zanimal, mi je bilo ustno pojasnjeno, da imajo novejši števci malo drugačen prenos podatkov in da potem to ne gre nekaj skupaj. V glavnem meni ne dela na Mojelektro, imam pa sončno elektrarno s števcem, ki baje ne pošilja podtakov. Nisem pa še bil dosti tečen pa s kakšnimi emaili težil, da mi to obrazložijo.

Mato989 ::

Ne vem jaz sem pač zdaj pogledal in vidim da mam dogovorjeno moč skoz okrog 5,8KW

Kot kaže bom moral namestit na določenih vtičnicah da mi meri porabo da vidim kaj pomeni če imam

1. vklopljen desktop PC
2. vklopljen služben laptop doma
3. vklopljen bojler + hladilnik
4. kuham/pečem v pečici (1-3 rinke)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DamijanD ::

1 in 2 zanemarljivo
3 bojler (hladilnik je ranga 100-200W)
4

Pinzl ::

bojo te moči prilagajali še kaj naslednje leto?
Se mi splača kaj menjati?


Namreč ravno s februarjem 2024 bom prenehal polniti EV doma in se znebim ogromnih špic



dogovorjena pa je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pinzl ()

Utk ::


Se bo kar poznalo, če iz 13 EUR pridemo na 75 EUR mesečno zgolj zato, ker pol ure na dan delajo neki grelci.

Ne bo, ker če držijo tiste cene, bo omrežnina na kwh (ki jih imaš tudi kar nekaj na mesec najbrž) bistveno nižja. Če tiste cene ne držijo, pa itak nimamo kaj računat.

Aja, imaš elektrarno. Jaz tudi, in tudi kar visoko špico. Bomo preživeli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gospod ::

Kako sploh veš katera dogovorjena obračunska moč je zate ustrezna?
Doma v stanovanju imam zavedeno 1x 35A varovalko kaj to pomeni?
Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gospod ()

Daniel ::

Porabe kWh na mesec je tam 1600, ampak to sončnica vse pokrije.

muffliato ::

Takole nekako imam rešeno statistiko porabe v Home Assistant-u. Podatke vleče iz MojElektro in odšteje porabnike, ki jih merim sam. Fali samo še metering za pečico, indukcijo in pomivalec. V planu pa imam implementirat tudi nove obračunske intervale.
 Home Ass

Home Ass

GizmoX ::

Gospod je izjavil:

Kako sploh veš katera dogovorjena obračunska moč je zate ustrezna?
Doma v stanovanju imam zavedeno 1x 35A varovalko kaj to pomeni?
To pomeni, da več kot 8 kW ne moreš potegniti iz omrežja, ker ti skuri varovalke. :P
Dogovorjena obračunska moč je pa že določena na ravno prav ustrezno zate, glede na tvojo zgodovino porabe. ;) Načeloma so ti jo pa določili tako, da vzameš povprečje treh zimskih špic. Kar pomeni, da skoraj nikoli ne boš presegel te moči.

Pinzl je izjavil:

bojo te moči prilagajali še kaj naslednje leto? Se mi splača kaj menjati?
Namreč ravno s februarjem 2024 bom prenehal polniti EV doma in se znebim ogromnih špic
Nekdo naj pokliče dobavitelja elektrike (gen-i ipd.) in vpraša, če bodo drugo leto spet prilagajali dogovorjeno obračunsko moč. Sem bil pod vtisom, da bodo to naredili le enkrat (letos, za drugo leto), ampak v 5. odstavku 12. člena Akta je napisano tako, da bi lahko tudi vsako leto avtomatsko ponovno izračunavali ...
Dogovorjeno obračunsko moč uporabnika sistema določi elektrooperater za posamezni časovni blok najkasneje do konca meseca maja za prihodnje koledarsko leto in z njo seznani uporabnika sistema z računom za omrežnino za mesec junij, julij in avgust v skladu s splošnim aktom agencije, ki ureja obvezne sestavine računa...

V tvojem primeru ti to še vedno ne pomaga, ker če že, boš eno leto plačeval nepotrebno visoko omrežnino, ko jo bodo na novo izračunali, bodo pa vzeli višjo sezono, ki je ravno november, december, januar, februar - obdobje, kjer bodo ponovno izmerili visoke špice.
Predlagam, da spremeniš dogovorjeno obračunsko moč. 6. in 7. odstavek 12. člena Akta:
(6) Uporabnik sistema lahko moč, s katero ga je seznanil elektrooperater z računom za omrežnino ali dobavitelj z enotnim računom za mesec junij, julij in avgust v skladu s prejšnjim odstavkom, do 20. septembra tekočega leta spremeni tako, da elektrooperaterju brezplačno posreduje novo dogovorjeno obračunsko moč za posamezne časovne bloke za naslednje koledarsko leto, v nasprotnem primeru se šteje, da je s strani elektrooperaterja določena obračunska moč ustrezna.

(7) Uporabnik sistema lahko zahteva spremembo dogovorjene obračunske moči tudi izven roka, navedenega v prejšnjem odstavku, pri čemer navede, na katero časovno obdobje se sprememba nanaša. Spremembo dogovorjene moči lahko zahteva za obdobje najmanj enega koledarskega meseca in sicer samo vnaprej od prvega dne v naslednjem mesecu, če je zahtevo oddal do vključno osmega dne v mesecu. Sprememba dogovorjene obračunske moči je brezplačna.
Samo pazi, ker to pomeni, da boš že za marec 2024 plačeval presežke:
(1) Uporabnikom sistema s priključno močjo enako ali manjšo od 43 kW se v obdobju od 1. januarja 2024 do 31. decembra 2025 omrežnina za presežno moč ne obračunava, če je obračunska moč določena v skladu s petim odstavkom 12. člena tega akta in je uporabnik sistema ni spremenil v skladu s šestim, sedmim ali osmim odstavkom 12. člena tega akta.


Mislim, da lahko to urediš že prek portala mojelektro.si - tisti svinčnik na koncu dogovorjene obračunske moči.
Ne boš več imel električnega avtomobila, ali boš samo omejil moč, s katero se polni? Lahko bi 4. in 5. moč pustil na 12,6 kW za noči "poleti" (marec - oktober) in obdržal hitro polnjenje v nekritičnih mescih, za en mali drobiž.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Pinzl ::

GizmoX hvala.
Bova dala nazaj en EV ker imava poslovni najem. Vmes sem pa dobil službeni EV katerega ne rabim polnit doma.

Torej če prav razumem lahko februarja (ko vrnem EV) pokličem in predlagam zmanjšanje.
Vsekakor bo občasen presežek manj koštal kot pa stalno plačevanje 8kw večje moči...

GizmoX ::

Do 8.2. za mesec marec, ja. Če si 100%, da e-avta marca ne boš več polnil, lahko to narediš že zdaj - ker bodo ravno marca sploh začeli obračunavati omrežnino po novem načinu, februarja je pa še po starem, neglede na to, kakšno dogovorjeno obračunsko moč imaš.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Mato989 ::

Kaj če hočemo drugačno dogovorjeno moč pa javimo kr dobavitelju?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Goran's Blog ::

Mato989 je izjavil:

Kaj če hočemo drugačno dogovorjeno moč pa javimo kr dobavitelju?

Tako ja.
Mene na računu piše slednje:
Dogovorjeno moč lahko spremenite preko portala Moj elektro https://mojelektro.si/ ali pisno, po navadni ali
elektronski pošti,z začetkom veljavnosti v naslednjem koledarskem mesecu,če zahtevo za spremembo oddate do vključno osmega dne v mesecu.

feryz ::

A bodo za tiste, ki filajo avte doma, kakšni odpustki? Recimo gratis omrežnina ali kaj podobnega? Polovična?
Bi bilo treba dati predlog, ker zeleno ...

SambaShare ::

Saj je že in to ogromen. Ni trošarine na energent. Tiho preden kdo dobi ideje.

Se pa ni hecal tisti tip iz ELES-a, ko je rekel da z 11kw ne bomo filali doma 8-O.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Seveda ne boš polnil z 11 kW.

Polnil boš maksimalno s 16 A na 230 V, torej 3,7 kW, ker drugače boš pa plačeval konkretno več.

Še vedno lahko tako dobiš cca. 40-50 kWh. Če ti porabi 15 kWh/100 km imaš to več kot dovolj za dnevno potrebo.

Glede na današnje stanje, kjer ima povorečna hiša 14 kW oz. nekateri tudi 17 kW razpoložljive moči, bo to v prihodnosti bistveno drugače.

DamijanD ::

pri nas bo zgleda zastonj:

McClane ::

muffliato je izjavil:

Takole nekako imam rešeno statistiko porabe v Home Assistant-u. Podatke vleče iz MojElektro in odšteje porabnike, ki jih merim sam. Fali samo še metering za pečico, indukcijo in pomivalec. V planu pa imam implementirat tudi nove obračunske intervale.
 Home Ass

Home Ass



Lahko malo bolj opišeš kako imaš integriran MojElektro v Homeassistanta? Zgleda precej uporabno, pa še vse bi bilo na enem mestu, ker mi Homeassistant precej dobro dela.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Utk ::

Daniel je izjavil:

Porabe kWh na mesec je tam 1600, ampak to sončnica vse pokrije.

Ja, 2 leti nazaj je bilo to 160 evrov, zdaj je pa kolk, proti 280? 120 evrov več zdaj prišparaš kot 2 leti nazaj, tistih 50, 60 boš pa od 2026 več plačeval. Sej jaz sem na podobnem, malenkost nižja poraba in špice. Vseeno se elektrarna vsako leto bolj splača, če jo imaš od prej.

Se pa ni hecal tisti tip iz ELES-a, ko je rekel da z 11kw ne bomo filali doma 8-O.

Hold my beer... Zakaj ne bi? Jaz imam špice do 10, 11, z varovalkami gre 13,800. Ko ni drugega porabnika, kar je večino noči, 11 zlahka. Tudi ko dela TČ na polno, še zmeraj ostane 5,6 kw. Zarad avta ne bo špica nič večja, samo krivulja bo imela večjo površino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Daniel ::

Ja, to je res, zadnji racuni so že bili tam nekje 260 eur. No, manj vsekakor bo, kot brez sončnice.

slawc ::

Če vas skrbijo špice pri polnjenju EV si nastavite manjšo moč (če ni ravno zelo lesena zadeva). Minimalni nastavljivi tok polnjenja je 6A.
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

wcpapir ::

Ze obstaja kak app ki bi izracunal omreznino glede na prejsnjo porabo?

Lonsarg ::

Bo treba na končni cenik in končno formulo počakat, obojega še ni, samo približki prihajajo ven po delčkih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

delavec44 ::

Obstaja kakšna pametna varovalka ali kaj podobnega za v omarico, da omeji moč, če preseže naročeno. Da ni špic in plačil presežkov?

wcpapir ::

To bi bila dobra fora ja, da izklopi in cao :)

muffliato ::

McClane je izjavil:

muffliato je izjavil:

Takole nekako imam rešeno statistiko porabe v Home Assistant-u. Podatke vleče iz MojElektro in odšteje porabnike, ki jih merim sam. Fali samo še metering za pečico, indukcijo in pomivalec. V planu pa imam implementirat tudi nove obračunske intervale.
 Home Ass

Home Ass



Lahko malo bolj opišeš kako imaš integriran MojElektro v Homeassistanta? Zgleda precej uporabno, pa še vse bi bilo na enem mestu, ker mi Homeassistant precej dobro dela.


Za intergracijo sem uporabil Tole ampak ne dela out-of-the-box, ker je precej stara komponenta. Največja težava so dnevni zamiki intervalov (15 minutni), ker HA ne dovoli sprememb v history, lahko prejete podatke obdeluješ samo za dan nazaj. Recimo prek SQL in template senzorjev. Pa še to, mojelektro naredi update nekje ob 6h zjutraj in imaš med 2. in 5. uro prazne grafe.

Glede grafov pa sta prva stolpčna grafa 15min intervali. Prvi je realtime iz lastnih števcev, v drugem pa odštet mojelektro (za dan nazaj). Na ta način točno vidim kje so spike-i in pa koliko je ostalih neizmerjenih naprav. Ostali grafi, npr. mesečni stroški pa enostavno računaš prek template senzorjev.

Overall je mojelektro intergracija precej not-user-frendly sploh 15min intervali, ampak za nek pregled je pa fajn.

muffliato ::

delavec44 je izjavil:

Obstaja kakšna pametna varovalka ali kaj podobnega za v omarico, da omeji moč, če preseže naročeno. Da ni špic in plačil presežkov?


Da.
shelly

dussan ::

DamijanD je izjavil:

pri nas bo zgleda zastonj:

Jaz imam enako, ker mi od priključitve SE še ni minilo eno leto. Če nimaš istega priklopa vsaj eno leto ti ne izračunajo dogovorjene moči... Vsaj tako so mi pojasnili na mojelektro.

muffliato je izjavil:


Overall je mojelektro intergracija precej not-user-frendly sploh 15min intervali, ampak za nek pregled je pa fajn.

Menda bo API za mojelektro na voljo oktobra...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dussan ()

DamijanD ::

Aha dussan - se mi je zdelo, da bo kaj v zvezi s tem.
Kar se pa mojelektro in HA tiče - ravno zaradi zakasnjenih podatkov sem jaz obupal. Z nekim števcem celotne porabe imaš lahko "žive" podatke z nič problemi.

Daniel ::

dussan je izjavil:

DamijanD je izjavil:

pri nas bo zgleda zastonj:

Jaz imam enako, ker mi od priključitve SE še ni minilo eno leto. Če nimaš istega priklopa vsaj eno leto ti ne izračunajo dogovorjene moči... Vsaj tako so mi pojasnili na mojelektro.

muffliato je izjavil:


Overall je mojelektro intergracija precej not-user-frendly sploh 15min intervali, ampak za nek pregled je pa fajn.

Menda bo API za mojelektro na voljo oktobra...


Jaz imam SE priklopljeno od Novembra in imam vpisano dogovorjeno moč 15,5.

dussan ::

Daniel je izjavil:


Jaz imam SE priklopljeno od Novembra in imam vpisano dogovorjeno moč 15,5.


Napisal sem, kar so mi povedali na mojelektro... Tudi na vrtanje, da bi lahko izračunali iz porabe "prejšnjega" odjemnega mesta sem izvedel, da to ni mogoče. Lahko pa, da ne velja za vse distributerje enako. Jaz sem pri Elektro Ljubljana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dussan ()

DamijanD ::

daniel: mislim, da to ni isto. Govorimo o vrednosti posameznih blokov 1 - 5

Gospod ::

V mesecu juliju sem imel porabo
VT 125 KWh
MT 110 KWh
varovalko imam 1 x 35A
Kaj to pomeni za obračunsko in dogovorjeno moč?
Lp.

feryz ::

Po zelo kratki analizi.
Se pravi, določijo mi obračunsko moč, ki je najbolj ugodna zame, kao.
Ta trenutek naj bi bila 6,5 kW.
Če na hitro pogledamo podatke,
Vseh zapisov je 11521, od 1.11.2022 do 1.3.2023.
1x je preseženo 7 kW, konkretno 7,01 kW.
3x je preseženo 6 kW.
42x je preseženo 5 kW.
11471x je zabeleženo pod 5 kW.

In najbolj optimalno zame je 6,5 kW?
A ne bi bilo bolje 5 kW, tistih par dogodkov pa celo zanemariš?

Utk ::

Gospod je izjavil:

V mesecu juliju sem imel porabo
VT 125 KWh
MT 110 KWh
varovalko imam 1 x 35A
Kaj to pomeni za obračunsko in dogovorjeno moč?

Samo iz tega ne moreš vedet, ampak kaj pa lahko pomeni pri porabi 35 evrov na mesec?

feryz ::

Gospod je izjavil:

V mesecu juliju sem imel porabo
VT 125 KWh
MT 110 KWh
varovalko imam 1 x 35A
Kaj to pomeni za obračunsko in dogovorjeno moč?
Mama mia, pri nas, če smo vsi štirje doma cel mesec, samo bojler porabi med 300 in 350 kWh.

gaoZjQP ::

feryz je izjavil:

tistih par dogodkov pa celo zanemariš?

To se verjetno vsi sprašujemo in čakamo na pravila in uraden cenik, tudi pri nas e skoraj 2kW 'prostora'.

feryz ::

Če si dam obračunsko na 5 kW, me bodo verjetno, za tisti enkratni skok na 7 kW, olupili kot zajca in preganjali kot kriminalca.

Fak, birokrati si izmišljajo, kako do konca zagovnariti sistem, da bomo plačevali dražje.
Pri tem so šli tako daleč, da boš moral imeti vsaj doktorat, da boš skontal zadeve, kaj šele da bi jih lahko zoptimiziral.
In to delajo z našim štromom, ne njihovim. Ki ga je defacto preveč in ne vejo, kam z njim.
Ovce pa prikimavajo in študirajo, koliko več jih bo stalo.

Pač, vse v skladu s trenutno agendo. Prodati in delati čim manj, podražiti in zaslužiti čim bolj. Ampak ok, v privat sektorju je to razumljivo, delati tako s skupno, monopolno in ustavno zagotovljeno dobrino, pa ni ravno tako užitno. Pravzaprav je nagnusno. Ker jim gre zgolj za to, da bo lahko par primerkov čimveč pokradlo.

RedDrake ::

Hja, mene pa zanima, kako bo šlo pri nas, ki imamo še ročni popis števca.
Prijavil sem se v mojelektro in mi samo piše, da je dogovorjena moč 7,1kW, ni možno pa nič gledati porabe in moči po 15 min blokih (jasno, ker tega podtaka nihče nima).
Btw, na enem vikendu imam ta "pametni" števec in so mi določili dogovorjevno porabo 2kW, s tem da kadar sem tam imam na dan ziher 3 ali 4 špice po 3-4kW.
Me prav zanima koliko bodo penali za prekoračitve.

Daniel ::

DamijanD je izjavil:

daniel: mislim, da to ni isto. Govorimo o vrednosti posameznih blokov 1 - 5


Je isto, prvi blok imam 15,1, ostale pa 15,5.

misek ::

Mimogrede, malce sem povprašal par ljudi po EU in tam nič ne vedo o takem sistemu obračunavanja, kot ga uvajamo mi. Smo si torej to sami izmislili?

RedDrake ::

Jasno.
Smo si ga pa morali izmisliti, ker vse eko tehnologije, a-la toplotne črpalke, indukcijska kuhališča, električni avtomobili, ter nenazadnje sončne elektrarne povzročajo zelo neenakomerne obremenitve omrežja.
Sedaj bo pač finančno kaznovano obremenjevanje omrežja v najbolj obremenjenih terminih - sploh pozimi.

gaoZjQP ::

RedDrake je izjavil:

Jasno.
Smo si ga pa morali izmisliti, ker vse eko tehnologije, a-la toplotne črpalke, indukcijska kuhališča, električni avtomobili, ter nenazadnje sončne elektrarne povzročajo zelo neenakomerne obremenitve omrežja.
Sedaj bo pač finančno kaznovano obremenjevanje omrežja v najbolj obremenjenih terminih - sploh pozimi.

Pri nas tako odstopamo od evropskega povprečja s porabo in fv proizvodnjo? Bolj verjetno je nekaj drugega problem, govori sicer se, samo s prstom jaz ne morem / ne znam pokazati, če je res glede stanja omrežja.
,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gaoZjQP ()

alajlgja ::

Kako sploh lahko gledate ta 15 min povprečja? Lahko malo razlage, kaj moram narediti, da pridem do tega podatka?
Ker na spletni strani od operaterja (gen-i) je samo povprečna urna poraba po mesecih (razdeljeno na delavnik in vikend), ki pa je konkretno nižja kot dogovorjena obračunska moč.

TheTrick ::

Men je všeč da so naredili sistem tako enostaven za navadnega človeka.
Sam sem mnenja, da vsi ki so bili zraven tega projekta in ga tudi potrjevali bi morali za večno odstranjeni iz vseh oblik odločanja o čemerkoli.

To je nekaj takega kot ko so sprostili cene bencina in nam razlagali kako bo to super duper, čeprav smo vsi vedeli da kot potrošniki bomo nategnjeni.

svecka ::

misek je izjavil:

Mimogrede, malce sem povprašal par ljudi po EU in tam nič ne vedo o takem sistemu obračunavanja, kot ga uvajamo mi. Smo si torej to sami izmislili?


so si ga izmislili EU birokrati, ki imajo lovke v elektro mafiji. je tudi EU zakonsko obvezno.

BCSman ::

Glupa raja izvoli enega izmed glavnih akterjev elektro mafije na oblast. Glupa raja si ne zasluži drugega kot biti nategnjena. Case closed.

gaoZjQP ::

TheTrick je izjavil:

Men je všeč da so naredili sistem tako enostaven za navadnega človeka.
Sam sem mnenja, da vsi ki so bili zraven tega projekta in ga tudi potrjevali bi morali za večno odstranjeni iz vseh oblik odločanja o čemerkoli.

To je nekaj takega kot ko so sprostili cene bencina in nam razlagali kako bo to super duper, čeprav smo vsi vedeli da kot potrošniki bomo nategnjeni.

Bravo, to je bistven namen birokracije in očitno tudi informatizacija ne pomaga dovolj - zakomplicirati stvari, da je čimveč nivojev med plačnikom in porabnikom.
««
3 / 65
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kurilna sezona 2023 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26424951 (1343) DamijanD
»

Obremenitev varovalk (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
789659 (6184) Lonsarg
»

V Indiji elektrika podnevi že cenejša kot ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8815246 (7154) bosmla

Več podobnih tem