» »

Code signing certifikat

Code signing certifikat

DamijanD ::

Živjo,
A se še da dobiti kje code signing certifikat brez FIPS ključka? (torej samo fajl)

Ahim ::

SIGEN-CA jih deli brezplacno, obrazec oddas na najblizji UE. Jay sem s svojim podpisaoval aplikacije, da Windowsi niso tecnarili ob njihovem zagonu :)

DamijanD ::

Resno? nisem niti pomislil, torej Sigen izda code sign certifikat, ki mu winsi zaupajo? Odlično.

DamijanD ::

Mogoče sem idiot ampak na hitro nisem našel, kje bi lahko naredil zahtevo za code signing certifikat na sigenci

misek ::

DamijanD je izjavil:

Mogoče sem idiot ampak na hitro nisem našel, kje bi lahko naredil zahtevo za code signing certifikat na sigenci
Saj to ni posebni certifikat ampak splošni certifikat za fizične osebe.

Ahim ::

misek je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Mogoče sem idiot ampak na hitro nisem našel, kje bi lahko naredil zahtevo za code signing certifikat na sigenci
Saj to ni posebni certifikat ampak splošni certifikat za fizične osebe.

Tako. https://www.si-trust.gov.si/sl/digitaln...

DamijanD ::

Aja... žal rabim za pravno osebo...

zm67 ::

Tudi za fizične osebe je certifikat SIGEN-CA problematičen za podpisovanje kode, ker v polju "key usage' nima navedenega namena Code signing.

Posledično je z njim moč podpisovati kodo, če za podpisovanje uporabiš signutil.exe, ki je že malce zastarel, a vsebine tega polja ne preverja. Z modernejšimi orodji mi tega certifikata ni uspelo uporabiti za podpisovanje kode -- bilo je zavrnjeno, da dertifikat ni za ta namen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni podpis

Oddelek: Programska oprema
111647 (1312) Valuk1
»

problemi z digitalnim certifikatom SIGEN-CA

Oddelek: Informacijska varnost
3417448 (8239) Ice-Heki
»

Digitalno potrdilo - za podpis in šifriranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
132772 (317) Ribič
»

Kako sign-at Nokio aplikacijo?

Oddelek: Mobilne tehnologije
303320 (1927) refosk
»

Apple prijazno onemogoča

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
425429 (2878) Ginginova

Več podobnih tem