» »

Kje bi živeli?

Kje bi živeli?

1
...
3 4
5
»

Invictus ::

Kdojeto je izjavil:


Ja saj to je to kar pravim. Vsakič ko imaš morda možnost iti kam drugam boš potem pač šel na to barko ker je "brezplačna" in se drugo ne splača iti. No vsaj tak je pri večini slovencev z nepremičninami ali premičninami na hrvaškem.

Sama fovšija do lastnikov bark.

Z njo se vedno lahko odpelješ s priveza in zasidraš kjerkoli. Ali pač ne.

Glede na cene nepremičnin na Hrvaškem in ceno priveza v marinah, se splača kupit barko reda 60-70k EUR in jo imeti za plavajoči vikend.

Kdo pa pravi, da moraš ves dopust preživeti gor? Ravno tako se lahko vsedeš na avion in greš tja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Slopek ::

Dejte raje debatirat o tem, kaj bi šele, če bi imeli privat jet.
Zanimivo je brat siromake, ki se prepirajo kaj jim je ok in kaj ne, medtem, ko čakajo na zdravniški pregled:))

gort ::

Ne se bat, če kupiš rabljenega gulfstreama, še noben ni v zraku ostal.

Kdojeto ::

Invictus je izjavil:

Kdojeto je izjavil:


Ja saj to je to kar pravim. Vsakič ko imaš morda možnost iti kam drugam boš potem pač šel na to barko ker je "brezplačna" in se drugo ne splača iti. No vsaj tak je pri večini slovencev z nepremičninami ali premičninami na hrvaškem.

Sama fovšija do lastnikov bark.

Z njo se vedno lahko odpelješ s priveza in zasidraš kjerkoli. Ali pač ne.

Glede na cene nepremičnin na Hrvaškem in ceno priveza v marinah, se splača kupit barko reda 60-70k EUR in jo imeti za plavajoči vikend.

Kdo pa pravi, da moraš ves dopust preživeti gor? Ravno tako se lahko vsedeš na avion in greš tja.


Ma ja jaz temu nebi lih rekel fovšija, saj bi z nakupom nepremičnine/premičnine načeloma prišparal.

Mene več stanejo dopusti ko hodim po celem svetu v hotele, kjer mi sobo čistijo, kvalitetno kuhajo in nudijo ogromno storitev/animacije itd... Da ne omenjam kaj vse vidiš in doživiš na takih potovanjih.

Ko pa ti prideš na barko/vikend pa najprej spucaš prah, postelješ posteljo iz avta zvlečeš 3 hladilne torbe hrane in pijače in potem začneš rezat paradajz in salame.

3p ::

Čestitke za "kako povem, da sem star in zmatran" ne da bi povedal "da sem star in zmatran" temo.

"Tam je bilo včasih lepo, zdaj pa vsi nekaj drejo. Froci se derejo in te hočejo povoziti z skuterji. Ko sem bil jaz mali, pa je bilo lepo, ko smo penziče strašili, da jih bomo povozili z bicikli." >:D
Pa
"Joj, zdaj (ko me je podaljšana puberteta minila) vidim, da je najlepše (tam kjer sem bil nekoč) doma." 8-)

Glej. Če imaš dober standard lahko živiš kjerkoli. In si privoščiš dopust kjerkoli. In ko najdeš kraj, ki ti zgleda ok, ostaneš tam, dva naključna tedna sredni novembra. In vidiš če ti je še vedno ok. In se pač preseliš tja. In če ti po tem ni več, se z dobrim standardom, brez težav potem preseliš drugam.

Po Sloveniji je ogromno lepih krajev. Izven nje pa še več. Upoštevaj pa, da kraj, ki ti je všeč za tedenski dopust ni nujno tako fajn za življenje.
Dosti slovencev si, recimo, želi živeti na Primorskem. Tisti, ki jih poznam tam, pa večinoma komaj čakajo, da se konča del leta, ko vsi rinejo tja.

velikBrokoli ::

Na Primorskem se postavi meja in prepove prehod turistom, problem rešen.

Lp

IL_DIAVOLO ::

c3p0 je izjavil:

Kdojeto je izjavil:

Okapi je izjavil:

A če imaš jadrnico na Jadranu, ne smeš iti na Maldive in ene tam najeti?


Lahko sam noben to ne naredi.


Privez cca. 6500EUR/leto za 13m (Izola), konstantno pucanje, pa čekiranje kaj se je polomilo po vsaki večji burji. Za razno vzdrževanje (antifauling, motor, generator, nav, itd.) še par k lahko daš na stran na leto, pa zavarovanje... Potem pa 2 tedna letnega dopusta, kjer večinoma gledaš kaj še je za postoriti in nisi prej opazil. Za ta denar grem skoraj kamorkoli po svetu. Splača se le, če si res dosti na plovilu in o jadranju sanjaš vsako noč.


To je tudi meni fascinantno, kako se folku da s tem ukvarjat in prevažati na morje in nazaj domov.

Potem si definitivno raje sposodis 5m gumenjaka na morju in nimas nobene druge brige, kot da ga krmaris.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

3p ::

velikBrokoli je izjavil:

Na Primorskem se postavi meja in prepove prehod turistom, problem rešen.


Eh, pol bo jamranje, da ni turistov. Pa lakota. Pa zadrogirani domači klošarji na klopcah.

Itak smo prvaki v jamranju. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Okapi ::

Slopek je izjavil:

Dejte raje debatirat o tem, kaj bi šele, če bi imeli privat jet.

Jaz recimo vem, da če bi imel par milijonov viška, bi si takoj kupil tole:

miha98 ::

Okapaj malo hitreje mogoče boš lahko kupil potem.... ;)

johnnyyy ::

3p je izjavil:

Dosti slovencev si, recimo, želi živeti na Primorskem. Tisti, ki jih poznam tam, pa večinoma komaj čakajo, da se konča del leta, ko vsi rinejo tja.

Da komaj čakajo, da se konča tisti del leta ... je tu problem turizem ali visoke temperature?

Slopek ::

johnnyyy je izjavil:

3p je izjavil:

Dosti slovencev si, recimo, želi živeti na Primorskem. Tisti, ki jih poznam tam, pa večinoma komaj čakajo, da se konča del leta, ko vsi rinejo tja.

Da komaj čakajo, da se konča tisti del leta ... je tu problem turizem ali visoke temperature?

Naj ti zaupam, da se turisti limajo na lepo vreme, kot muhe na drek, pol pa razmišljaj naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

zobnik ::

Ravno si poiščeš eno parcelo, postaviš eno hišco potem pa v roku 5-10 let naseli ogromno ljudi v okolici, vse postane obremenjen od vrtcev do cest in trgovin in ostalega tud izhodišča za hribe....spomnem se 15 let nazaj Vrhnika-Ljubljana-Kamnik popoldne brez problema prideš mim brez kakih zastojev zadnja leta, poleti stoji Obvozna cesta ki povezuje Šentvid-Črnuče, ko prideš v Črnuče popoldne rabiš tud pol ure da prideš do križišča za Mengeš, tud do Kamnika promet požira ker so krožni....potem v Kmaniku spet počasi....
Saj v Kranju je isto iz smeri Škofje Loke že pri zadnjem krožnem v Bitnjah kmalu naletiš na promet na najbolj ravni cesti a zaenkrat še večinoma vse požira
Kaj bo ko zrastejo novi bloki, ki se sedaj delajo na koncu Kranja smer Naklo.
Zadnjič v Tržiču že zgodaj popoldne še parkirat nisem mogu, ker vse zasedejo, kdo ne vem. Hočeš zavit d abi parkiral pa se ti kar urinejo, pa hočem nekje drugje parkirat že iz druge strani en nazaj rine.....samo gas in naprej.....škoda časa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Okapi je izjavil:

Slopek je izjavil:

Dejte raje debatirat o tem, kaj bi šele, če bi imeli privat jet.

Jaz recimo vem, da če bi imel par milijonov viška, bi si takoj kupil tole:



Ni jih ravno veliko, ki še letijo :P, manj kot 20...

List of surviving Consolidated PBY Catalinas @ Wikipedia

Naj vam bo lepo tam, kjer pač ste...

Jože

Okapi ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Okapi je izjavil:

Slopek je izjavil:

Dejte raje debatirat o tem, kaj bi šele, če bi imeli privat jet.

Jaz recimo vem, da če bi imel par milijonov viška, bi si takoj kupil tole:



Ni jih ravno veliko, ki še letijo :P, manj kot 20...

List of surviving Consolidated PBY Catalinas @ Wikipedia

To je sicer res, ampak vsake toliko časa pogledam in se vedno najde kakšna v "letečem" stanju naprodaj.
Trenutno ena na Novi Zelandiji, za manj kot pol milijona.
https://www.controller.com/listing/for-...

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Okapi, motor številka 2 boš moral met malo bolj "na oki" :D:P...

Meni je Catalina tudi eden od najbolj cool fligerjev...

Da ne pozabite, jutri je vikend (praznik)...

Jože

Okapi ::

Brez skrbi, poleg pol milijona za nakup je v proračunu predvideno še pol milijona za kompleten servis.;)

MIHAc27 ::

Lahko to voziš z B izpitom?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

MIHAc27 je izjavil:

Lahko to voziš z B izpitom?


Ker ima manj kot tri motorje in ker ima vsaki manj kot 44L prostornine in manj kot 1500 konjev moči, lahko to voziš z izpitom za moped. Ker pa gre za amfibijski leteči čoln, rabiš še izpit za vodenje motornega čolna in tečaj iz meteorologije in navigacije...

Prijeten let vsem, ki boste leteli...

Jože

Okapi ::

Ko že ravno o šoferskih izpitih, tole menda dejansko lahko vožiš z izpitom za barko.



Za Catalino pa pilota (pravega) tudi že imam, je že vse dogovorjeno (za šankom;) ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Okapi, če imaš "samo" pilota, potem moraš pogledati, da je Catalina predelana. Ker originalna rabi še "flight engineerja", ki sedi v delu trupa, kamor so pritrjena krila. Brez njega še motorjev ne moreš zagnati ;):P...



Če lahko ono z izpitom za barko furaš, potem lahko to tudi, ali >:D:)8-)?

Pa lep večer imejte...

Jože
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Življenje v Ljubljani (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43935067 (22732) kuglvinkl
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17520069 (12370) link_up
»

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17819009 (14088) trancer01
»

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15620900 (15210) Vitez
»

V katero slovensko regijo bi šli živet? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11017062 (12566) zobnik

Več podobnih tem