» »

Življenje v Ljubljani

Življenje v Ljubljani

««
9 / 9
»
»»

Gagatronix ::

Ne ves kdo in kaj sem, ti pa izpades kot da bi bil rad Andrew Tate. Torej navadna gobcna pizda. :)

Utk ::

Mogoče rabiš statistiko še enkrat, opazil sem, da razni idioti ne razumejo, če jim pojasniš samo enkrat:

Tako je, samo idioti ne razumejo zakaj je največ kriminala v Novem mestu in Murski Soboti.

dexterboy ::

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Drugega ne poznam, povem pa samo to, da jaz osebno se v LJ ne bi selil razen če:
1. Je ponujena OSNOVNA plača preko 2,8k bruto + povišica vsaj 10% čez 6 mesecev če je vse ok
2. Nimaš partnerja ki dela blizu trenutnega kraja bivanja
3. Imaš nor potencialni vzpon zaradi dela v LJ napram tvojemu kraju

Točno tako. Jaz sem praktično v centru živel od rojstva cca. 35 let. In ne bi več.
Morda izjemoma v samostojni bajti na Koleziji, Rožni, Sostru ali v Tacnu. Sicer sta Sostro in Tacen že praktično izven LJ. Hrup, gužva, turisti, žurerji celo noč in glupe zamislice Opankovića.

Sva že dva. No way Hose, da grem nazaj v center. Še tisto malo zelenja se spreminja v beton... Sploh pa, KAJ ima to lublana, kar nimajo tudi druga mesta? Na Notranjskem, ko grem zvečer spat, imam pri odprtem oknu svež zrak. Kar ni ravno stalnica pri Zokiju, nje...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

Malajlo je izjavil:

Namenje OP... Če imaša tistega jurja za najemnino na mesec za nekaj 3-sobnega (ker se meni še vedno zdi dober deal; gradnja/nakup nepremičnine za pol mio znese vsaj 40 let! Brez vzdrževanja in podobnih jajc). Kakorkoli, sem Ljubljančan. Spodnja Šiška, Dravlje, Zalog, potem Domžale, pa vmes Graz, zdaj Bežigrad. LJ je mesto brez primere. Dovolj majhna, da je vse par minut stran. Sredi Bežigrada imam manj hrupa, kot ga je bilo zaradi letal v luftu v Domžalah (kjer je bilo ceneje). Tudi v Zalogu so ranžiranje vagonov (50 tirov...) čez noč ustavili. V Zalog se bom najbrž sicer preselil, ker je top. Vsi "južnjaki" so bolj integrirani, kot ne bo nek štajerski študent v LJ. Tudi če pride samo na burek. Kamorkoli, samo ne v direkten center. Ker tam džumbus pol leta ne neha. Jbg, prosti trg in ponudba.
Ljubljana je kul. Največji problem so dnevni migranti iz vukojebin, ki zjebejo rutine meščanov, in zaradi njih prekopavamo obvoznico. Da jih bomo še več dobili. Ma ostanite tam, kjer ste. V najlepši vasi na svetu.
Zoki je za LJ naredil, po mojem mnenju, več kot Hribar. Nekaterim gre pač priimek v nos. Kmetavzarji pač ne znate pogledati čez plot. Kot Severnokorejci. Vam je lepo... Na kratko, jajca na mizo, pa probaj. Koštalo te bo deset jurjev v enem letu. In vsakemu boš lahko povedal, da si poskusil, ampak je v Povljah lepše. Čeprav ni. (itak bom na stara leta mrknil v Belo Krajino, če uspejo v naslednjih 15 letih sestaviti 3. os... Upam, da bom dočakal, kot sem tudi AC iz LJ mimo NM do meje; ampak mrknil ne zaradi neznosnosti bivanja v LJ, bolj iz "boli me k...c" filozofije; ali pa tudi ne bom, pa oddajal Štajercem/Gorenjcem nastavitvene kapacitete v največji vročini)

Kaj porečete kolega na to, da ministrstva preselimo izven Ljubljane, pa naj o tem odloča celotna kokoška na referendumu? Bi te presenetilo, ko bi folk potrdil to pobudo? Bi vas potem videl, "veleume" od žabarjev, od kod bi prihajal prihodek za proračun MOLa.
ŠE S PODNAPISI;
ZokiGrad REŠUJE SAMO IN ZGOLJ TO, da je JU in druga sfera (Zdravstvo, Univerza, Bančništvo...) skoncetrirano v eni zabačeni kotlini. TAKOJ, ko bi se del te sfere preselil izven obvoznice, bi vi začeli tenko piskati... Tako, da ste lahko HVALEŽNI vsem dnevnim migrantom, da vam odnašajo rit in dvigajo standard. Ker, brez njih in njihovih milijonov, ki jih dnevno pustijo v kotlini, bi bi ostali brez glavnine prihodkov.
Ampak, hej, mogoče bi ponovni zaživeli "vrtičkarji" :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

miha98 ::

hykocyra je izjavil:

2dark je izjavil:

Pa ropi ponoči, če se odpraviš po mestu, kot so stalnica v Ljubljani.

Očitno nisi bil v Ljubljani še nikoli ponoči.

3p je izjavil:

Tisti, ki so v ljubljani poleg pisarne in garaže svojega urada obiskali le še tromostovje, predvidevajo, da je narava daleč. No, kot je že nekdo napisal. Ljubljana je mestece, ki ima, tudi zato, ker je prestolnica, kar solidne servise. Je pa bistveno bolj podobna Kungoti kot New Yorku, kar je za ene stvari dobro, za druge pa seveda slabo. Narava je praktično v mestu. V bistvu je ravno to primerjalna prednost Ljubljane pred mnogimi podobno velikimi mesti. Golovec, Rožnik, Tivoli, Ljubljanica, in takoj za obvoznico prave "rovte".


Točno tole. Če odštejemo ravnine, me spominja na Stuttgart.


Od gdaj pa je lj podobna stuttgartu.... želežniška postaja je že končana v Stuttgartu?

jur3 ::

Življenje v LJ ima pluse in minuse. Skoraj celo življenje živim v Lj, nekaj let vmes sem živel dobre pol ure izven Lj na dolenjskem.

Življenje v LJ:
- manjši transportni stroški, ostane več časa zaradi premikanja (razn, če greš ob zares zgodnjih urah na pot). Iz dolenjske v Lj sem v preteklosti porabil cca 1h-1,5h zjutraj zaradi jutranjih konic (vlak je katastrofa). V Lj ne uporabljam avta, kolo/el.skiro, Avant2go.
- več stvari se dogaja v Lj, boljše/hitrejše so dostopne, npr dogodki/trgovine/Wolt/... To je tudi nek luksuz, ki nekaterim pomeni ogromno.
- hrup in gneča sta minus, prav tako pol leta oblačnega vremena
- bivalni stroški so v Lj (če nimaš lastne nepremičnine) cca 15 EUR / m2 s stroški. Zunaj Lj je verjetno bolj ugodno, a tam potem vštej še avto, ki ga načeloma v Lj ne potrebuješ v tolikšni meri.
- Lj je nadvse varna, kriminala praktično ni. je Zoki poskrbel za to, zato pa je tudi izvoljen vsak mandat in bo še naprej.
Dead enemy always smell good

Likalnik ::

kako pa imate to vi kvazi "kolesarji" poštimano....po LJ ne rabiš avta, ker ti kolo, skiro, LPP dobro služi.
Tudi jaz, če bi lahko bi se vozil s kolesom v službo (sicer se še nikoli nisem)...dlje kot samo do misli pač nisem prišel.
vsakič se pa vprašam...kako to delate pozimi...jaz ne grem pozimi za živo glavo na kolo (predvidevam, da LPP, če avtomobila pač nimate)...enako velja, če je dež? ali se po dežju vozite v službo?
in še glavno vprašanje, kako to uredite poleti? Zjutraj se usedeš na kolo....v službo prideš prešvican ko cucek...imate vsi tuše v službi? pa s seboj še celo rezervno obleko pa čevlje itd.
Pač v teh pasjih vročih dneh se jaz samo malo bolj globoko prepognem pa sem že moker...kaj šele, da bi bicikelj gonil 20 minut ali še več kolikor bi pač rabil do službe.
Za moje pojme...kolo je super za določene priložnosti....kot rečeno za službo vidim kar nekaj ovir, da greš pa popoldne na pir ob Ljubljanici je pa kolo super prevozno sredstvo

Mato989 ::

Likalnik je izjavil:

kako pa imate to vi kvazi "kolesarji" poštimano....po LJ ne rabiš avta, ker ti kolo, skiro, LPP dobro služi.
Tudi jaz, če bi lahko bi se vozil s kolesom v službo (sicer se še nikoli nisem)...dlje kot samo do misli pač nisem prišel.
vsakič se pa vprašam...kako to delate pozimi...jaz ne grem pozimi za živo glavo na kolo (predvidevam, da LPP, če avtomobila pač nimate)...enako velja, če je dež? ali se po dežju vozite v službo?
in še glavno vprašanje, kako to uredite poleti? Zjutraj se usedeš na kolo....v službo prideš prešvican ko cucek...imate vsi tuše v službi? pa s seboj še celo rezervno obleko pa čevlje itd.
Pač v teh pasjih vročih dneh se jaz samo malo bolj globoko prepognem pa sem že moker...kaj šele, da bi bicikelj gonil 20 minut ali še več kolikor bi pač rabil do službe.
Za moje pojme...kolo je super za določene priložnosti....kot rečeno za službo vidim kar nekaj ovir, da greš pa popoldne na pir ob Ljubljanici je pa kolo super prevozno sredstvo


Moj kolega je delal v Decathlonu polovičko in se je s Ptuja v MB skoz vozil s kolesom, tudi v dežju in pozimi razen parkrat bus... je pa mel tam tuš se je stuširal pa sveže cote... in oddelal 4 urce pa hop in domov... je bil tip kr fit takrat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

musicfreak ::

matg11 je izjavil:

Pozdravljeni,

razmišljam o menjavi službe ter s tem povezano selitvijo v Ljubljano oziroma nepospredno okolico. Če bi se vsak dan vozil na delo bi za to porabil v povprečju verjetno 1.-5h, ~100km, kar mi pa ne ustreza. Razen tega, da so cene stanovanj/sob precej napihnjene dosti drugega o življenju v Ljubljani kot takem ne vem. Zanima me kaj menite vi, kakšne so prednosti oziroma stvari katere so vam všeč ter seveda slabosti. Kolikšen mesečni prihodek se vam zdi vredu, da bi se bilo vredno preseliti oziroma vredu živeti v Ljubljanji? Kako je z samimi dnevni premiki na delo, pakticira kdo uporabo kolesa čez celo leto? Ljudje, zelene površine, zastoji, vse o čemer imate izkušnje je dobrodošlo.
Hvala


Plusi in minusi so v vsaki stvari v zivljenju. Perfekcije ne bo nikjer. Moras se vprasat kaj ti je pomembnejse. Ce zivis v nekem malem mestu kjer se nic ne dogaja in se sprasujes ali gre zivljenje mimo tebe in te mori malomescansko, vasko razmisljanje se preseli v Ljubljano ce ti je to zelja, ce ne se bos cez 15 let spraseval zakaj nisem sel takrat raje tja v LJ probat. Financno je pomoje vseeno v tvojem primeru, ker si na istem. Jaz bi gledal iz vidika tega ce hoces, da se ti v zivljenju zacne vec dogajat, da zacnes spoznavat dosti novih ljudi, hodit na dogodke. Podobno sem naredil sam in ne obzalujem niti sekunde. Enkrat pred leti sem imel ponoci sanje da sem mogel it nazaj zivet v domace malo mesto kjer se nic ne dogaja in ko sem se zbudil sem cutil neverjetno olajsanje da ni to resnicno. Mislim da to pove vse. Ne bi sel domov, pa ce bi mi ponudili 500 evrov vecjo placo kot jo imam sedaj.

Sam sem sel sicer se dlje in potem sel v Nemcijo iz LJ. Edino kar pogresam iz Slovenije sta gorenjska in obcasi sprehodi po Ljubljani, kongresni trg in dogodki, sportanje v tivoliju in pa dobre pice. Za mene ima Ljubljana neko posebno romantiko, ne vem pa kako je stanje danes, ce res ne slisis vec slovensko, potem je to bedno. Glede tujcev je situacija podobna v vseh velikih mestih, da jih je vedno vec.

3p ::

Likalnik je izjavil:

kako pa imate to vi kvazi "kolesarji" poštimano....po LJ ne rabiš avta, ker ti kolo, skiro, LPP dobro služi.
Tudi jaz, če bi lahko bi se vozil s kolesom v službo (sicer se še nikoli nisem)...dlje kot samo do misli pač nisem prišel.
vsakič se pa vprašam...kako to delate pozimi...jaz ne grem pozimi za živo glavo na kolo (predvidevam, da LPP, če avtomobila pač nimate)...enako velja, če je dež? ali se po dežju vozite v službo?
in še glavno vprašanje, kako to uredite poleti? Zjutraj se usedeš na kolo....v službo prideš prešvican ko cucek...imate vsi tuše v službi? pa s seboj še celo rezervno obleko pa čevlje itd.
Pač v teh pasjih vročih dneh se jaz samo malo bolj globoko prepognem pa sem že moker...kaj šele, da bi bicikelj gonil 20 minut ali še več kolikor bi pač rabil do službe.
Za moje pojme...kolo je super za določene priložnosti....kot rečeno za službo vidim kar nekaj ovir, da greš pa popoldne na pir ob Ljubljanici je pa kolo super prevozno sredstvo


Pozimi se da komot voziti, pod pogojem, da ni na kolesarski stezi, kamor ga radi splužijo, snega. Sicer je pa enostavno: primerne cote, bicikl z lučmi, ki svetijo kot je treba in primerna hitrost in kondicija (ali pa elektromotor). Poleti na biciklu ni tako vroče, kot si misli tisti, ki se cvre v avtu. Nima velikih šip, ne pričaka te segret na soncu, in ko se pelješ, piha. (Hudič je predvsem, ko se moraš sredi asfalta ustaviti pri semaforju.) Pozimi in po dežju potrebuješ primerna oblačila. Najbolj smešno je, ko se tisti, ki imajo pri "hiši" 2+, najraje čim dražja avta, čudijo, kakšen bogataš si, če si oblečen v 500€+ vredne cote.

Če se mi ne ljubi, pa je rezerva delo od doma, LPP ali avto.

feryz ::

Ljubljana bi rada bila mesto. In od mest je pobrala samo gužvo, vse ostalo je na vaškem nivoju.
Še posebej mešetarjenje.
Niti enega koncerta nekih popularnih muzkontarjev niso sposobni prirediti. Če že omenjate kulturo. Tudi to pove nekaj o tem, kaj je v svetovnem merilu. Manj kot nič.

Jaz sem se zdaj navadil, da ko grem v kako mesto, rezerviram hotel na obrobju, štiri ali pet zvezdični, free parkplac in zraven je postaja tramvaja, podzemne in podobno. In si v momentu v centru, kjer lahko tudi kaj spiješ, če ti paše. V Ljubljani tega ni in verjetno tudi nikoli ne bo. Še opankar pravi, da se ne splača. Vas res tega ne rabi.

3p ::

feryz je izjavil:

Ljubljana bi rada bila mesto. In od mest je pobrala samo gužvo, vse ostalo je na vaškem nivoju.
Še posebej mešetarjenje.
Niti enega koncerta nekih popularnih muzkontarjev niso sposobni prirediti. Če že omenjate kulturo. Tudi to pove nekaj o tem, kaj je v svetovnem merilu. Manj kot nič.

Jaz sem se zdaj navadil, da ko grem v kako mesto, rezerviram hotel na obrobju, štiri ali pet zvezdični, free parkplac in zraven je postaja tramvaja, podzemne in podobno. In si v momentu v centru, kjer lahko tudi kaj spiješ, če ti paše. V Ljubljani tega ni in verjetno tudi nikoli ne bo. Še opankar pravi, da se ne splača. Vas res tega ne rabi.


Ljubljana seveda je mesto in ne edino slovensko. Ni pa (več)milijonska metropola. Niti nekega presežnega regionalnega pomena nima, kot ga imajo Dunaj, pa tudi Zagreb, Beograd, Milano, Rim (od bližnjih mest).

Kar se glasbe tiče, so velike mainstream zvezde bolj izjema. Ne, Tailor Swift verjetno tu ne boš videl, pa tudi poslovilne turneje Rolling Stonesov ne bo. Ja, to je izven dometa. So pa tudi izjeme (bil na par velikih koncertih). Že Zagreb pa ima tega več. To pa drži. Za tiste z malo bolj raznovrstnim okusom pa je dovolj ponudbe. Bistveno več tudi kot v n.pr. Mariboru. Kaj šele v Srednjem Kašlju.

hijogoc ::

Mislim, da smo pozabili še eno veliko prednost Ljubljane. Feryz-a in podobnih ni v njej. :)) Že samo zato se splača.

hijogoc ::

feryz je izjavil:

Ljubljana bi rada bila mesto. In od mest je pobrala samo gužvo, vse ostalo je na vaškem nivoju.
Še posebej mešetarjenje.
Niti enega koncerta nekih popularnih muzkontarjev niso sposobni prirediti. Če že omenjate kulturo. Tudi to pove nekaj o tem, kaj je v svetovnem merilu. Manj kot nič.


Ah Feryz, seveda so, samo ne smeš gledati na facebook stran lokalnega gasilskega društva. Tule malo poklikaj.

https://www.cd-cc.si/kultura/glasba

Imaš naslednji mesec Claydermana, v oktobru imaš Laibache, Dunajske simfonike, Suzhou Chinese Orchestra... se kar najde, res pa je, da boš malo težje našel svojo govejo muziko.

feryz je izjavil:

Jaz sem se zdaj navadil, da ko grem v kako mesto, rezerviram hotel na obrobju, štiri ali pet zvezdični, free parkplac in zraven je postaja tramvaja, podzemne in podobno. In si v momentu v centru, kjer lahko tudi kaj spiješ, če ti paše. V Ljubljani tega ni in verjetno tudi nikoli ne bo. Še opankar pravi, da se ne splača. Vas res tega ne rabi.


Zoki ima prav, zakaj bi takim, kot si ti olajšal vstop v Ljubljano. Kar zunaj ostani, je bolje za Ljubljano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

Invictus ::

feryz je izjavil:

Od kdaj pa opankar dela za Ljubljančane?
Aha, misliš tistih pet, ki pašejo v njegov krog. To pa ja.

Veliko...

Veliko več od ostalih županov... Ki so imeli večji proračun in so bile cene vseh storitev nižje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

feryz ::

Saj grem, občasno. Z zafiro drito v center, dokler se da, seveda.
Včeraj sem si vzel cele štiri ure za kolovratenje in ustvarjenje dodatne gužve.
Pustil vam nisem pa nič, razen dizel hlapov. Ne da sem škrt, iz principa. Ni mi da bi opankarja podpiral.
Sladoljed rajši poližem v prvi vasi izven žabarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

shotalick ::

hykocyra je izjavil:

T440 je izjavil:

Ja, najprej normaliziraj, a ne?
Za Novo mesto najprej izključi Žabjek al kaj je že tista elitna soseska multikulturnežev v smeri proti Mirni Peči, potem pa dalje.

Dobi uradne podatke, policija je dala statistiko samo za te občine.


kakšne bi ti uradne podatke? Pač prit sm v NM pa te bom zapeljal čez Žabjek...pa boš vidu...lahko te tut v Cigo baru na pirčku pustim. Ti bom dal jst po urdnih podatkih..

T440 ::

Ah, Ljubljana.
Mesto, kjer lahko uživamo v gastronomskih presežkih Olimpije Bureka. Mesto, kjer nas LPP vozi še po občutku in ne po birokratskem voznem redu. Mesto, kjer v centru jugonostalgično 'diši' po pljeskah, ćevapih in se riga po čebuli. Priljubljena zbirališča generacije prihodnosti gaserjev in limk (btw. tega sam nisem vedel, ampak so me najstniki poučili o tem napredku slovenske metropole). Stožice, stadion arhitekturno vrhunsko umeščen med antične ostanke zidov načrtovanega trgovskega centra. Vrhunska lokacija mesta za hladnejša jesenska in zimska jutra, ko se vsi neuki prebivalci severno od Torovega že izpostavljajo nevarnostim sonca.
Res, težko je oditi.

maticb492 ::

Ko berem tu poste, res ne vem če sem toliko introverted ali kaj, ker mi dol visi za to koliko koncertov na leto in podobne zadeve lol. Ampak očitno mi te stvari, ki jih nekateri pišete za prednost "kultura", kafiči, restavracije, gledališče itd., res nič ne pomenijo.

Sem živel celo življenje prej (pri starših) v manjšem mestu, in na koncu ko pomislim, ni neke hude razlike proti Mariboru... to da se "morate" vozit v LJ, mi ni jasno, ker sem čisto vse kar sem rabil, uredil na upravni enoti, in bi lahko na katerikoli drugi upravni enoti. Odkar imam izpit za avto oz. odkar sem tako rekoč odrasel človek, še niti enkrat nisem absolutno moral nekaj rihtat v Ljubljani. Najbolj blizu je bil razgovor za delo in to, da nisem našel servisa za matično in matične na zalogi nikjer drugje kot v Trzinu, če sem jo hotel še isti delovni dan.

Torej nekako za mene osebno Ljubljana prednosti nima nobenih napram mariboru oz. kateremkoli mestu z recimo 5000+ prebivalci, ima samo slabosti - predvsem promet in vreme.

Komur pa to kaj pomeni, pač gre tja živet, jebiga.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

hijogoc ::

shotalick je izjavil:

hykocyra je izjavil:

T440 je izjavil:

Ja, najprej normaliziraj, a ne?
Za Novo mesto najprej izključi Žabjek al kaj je že tista elitna soseska multikulturnežev v smeri proti Mirni Peči, potem pa dalje.

Dobi uradne podatke, policija je dala statistiko samo za te občine.


kakšne bi ti uradne podatke? Pač prit sm v NM pa te bom zapeljal čez Žabjek...pa boš vidu...lahko te tut v Cigo baru na pirčku pustim. Ti bom dal jst po urdnih podatkih..


Ne bo šlo, ljudje se po slo-techu preveč lažejo, tako, da dokler ni uradnih podatkov, ni vredno računat. Sicer pa ja, Novo mesto je očitno občina z največ kriminala na prebivalca (iz uradnih podatkov), tako, da ne vem zakaj se repenčiš, saj sem dokazal, da ste nevarni.

Nanaša se pa na tole, če si malo preveč diagnalno bral.
Mesto     Št. krim. dejanj  Število preb.    Št. preb. / št. krim. dejanj
==========================================================================
Maribor         5.699           94.37            16.5590454465696
Ljubljana       18.255          279.631          15.3180498493563
Kranj           2.559           37.941           14.8264947245018
Nova Gorica     1.827           13.031           7.13245758073344
Koper           3.614           25.753           7.12589928057554
Celje           5.498           37.872           6.88832302655511
Murska Sobota   1.595           11.107           6.96363636363636
Novo mesto      5.046           24.183           4.79250891795482

Vir: https://www.policija.si/images/stories/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

Utk ::

Naredi nam uslugo in ne zapuščaj Ljubljane izven obvoznice. Mi pa ne bomo šli not. Deal?
Ti si direkt iz tistega vica, ko je prišel Ribnčan v Ljubljano in videl, da gradijo nebotičnik, vpraša tam enga Ljubljančana, kaj pa bo to. - ja, sem bojo dali vse ribnške norce. - ja, sej se mi je zdelo. Za ljubljanske bi bil premajhen.

hijogoc ::

T440 je izjavil:

Ah, Ljubljana.
Mesto, kjer lahko uživamo v gastronomskih presežkih Olimpije Bureka. Mesto, kjer nas LPP vozi še po občutku in ne po birokratskem voznem redu. Mesto, kjer v centru jugonostalgično 'diši' po pljeskah, ćevapih in se riga po čebuli. Priljubljena zbirališča generacije prihodnosti gaserjev in limk (btw. tega sam nisem vedel, ampak so me najstniki poučili o tem napredku slovenske metropole). Stožice, stadion arhitekturno vrhunsko umeščen med antične ostanke zidov načrtovanega trgovskega centra. Vrhunska lokacija mesta za hladnejša jesenska in zimska jutra, ko se vsi neuki prebivalci severno od Torovega že izpostavljajo nevarnostim sonca.
Res, težko je oditi.


Verjamem, ampak glede na svoj jagodni izbor, kaj ti je všeč, sem prepričan, da boš to našel tudi povsod drugje. Mogoče bi se lahko preselil v BiH?

T440 ::

Zakaj bi se pa selil v BiH?
Saj delate vendar kopijo Tuzle znotraj avtocestnega ringa!

hijogoc ::

Utk je izjavil:

Naredi nam uslugo in ne zapuščaj Ljubljane izven obvoznice. Mi pa ne bomo šli not. Deal?

Žal prebivalci Ljubljane izdatno financirajo državne ceste, tako, da ne bo šlo. Občinske so pa tako ali tako sama jama, počasi postane razumljivo, zakaj je vedno več SUVjev na cestah ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

Utk ::

Žal prebivalci Ljubljane izdatno financirajo državne ceste, tako, da ne bo šlo.

Ni res, sej v Ljubljani sploh ne rabite avtov. Ljubljana je polna avtov prišlekov, migrantov. Ki jih, ironično, sovražite veliko bolj od tistih migrantov, ki ste jih tudi polni, in nič ne delajo. No, morda so pa oni za vas nek ideal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

T440 ::

Utk je izjavil:

Žal prebivalci Ljubljane izdatno financirajo državne ceste, tako, da ne bo šlo.

Ni res, sej v Ljubljani sploh ne rabite avtov. Ljubljana je polna avtov prišlekov, migrantov. Ki jih, ironično, sovražite veliko bolj od tistih migrantov, ki ste jih tudi polni, in nič ne delajo. No, morda so pa oni za vas nek ideal...

Ne, je pa povsem možno, da v tej temi v bistvu debatiramo z enim od takšnih primerov (čeprav je zase prepričan, da je visoko produktiven član družbe).

Mato989 ::

3p je izjavil:

feryz je izjavil:

Ljubljana bi rada bila mesto. In od mest je pobrala samo gužvo, vse ostalo je na vaškem nivoju.
Še posebej mešetarjenje.
Niti enega koncerta nekih popularnih muzkontarjev niso sposobni prirediti. Če že omenjate kulturo. Tudi to pove nekaj o tem, kaj je v svetovnem merilu. Manj kot nič.

Jaz sem se zdaj navadil, da ko grem v kako mesto, rezerviram hotel na obrobju, štiri ali pet zvezdični, free parkplac in zraven je postaja tramvaja, podzemne in podobno. In si v momentu v centru, kjer lahko tudi kaj spiješ, če ti paše. V Ljubljani tega ni in verjetno tudi nikoli ne bo. Še opankar pravi, da se ne splača. Vas res tega ne rabi.


Ljubljana seveda je mesto in ne edino slovensko. Ni pa (več)milijonska metropola. Niti nekega presežnega regionalnega pomena nima, kot ga imajo Dunaj, pa tudi Zagreb, Beograd, Milano, Rim (od bližnjih mest).

Kar se glasbe tiče, so velike mainstream zvezde bolj izjema. Ne, Tailor Swift verjetno tu ne boš videl, pa tudi poslovilne turneje Rolling Stonesov ne bo. Ja, to je izven dometa. So pa tudi izjeme (bil na par velikih koncertih). Že Zagreb pa ima tega več. To pa drži. Za tiste z malo bolj raznovrstnim okusom pa je dovolj ponudbe. Bistveno več tudi kot v n.pr. Mariboru. Kaj šele v Srednjem Kašlju.


Saj zadnje čase raje hodimo v Zagreb kot v LJ ko je kaj... je veliko bolje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hijogoc ::

Utk je izjavil:

Žal prebivalci Ljubljane izdatno financirajo državne ceste, tako, da ne bo šlo.

Ni res, sej v Ljubljani sploh ne rabite avtov. Ljubljana je polna avtov prišlekov, migrantov. Ki jih, ironično, sovražite veliko bolj od tistih migrantov, ki ste jih tudi polni, in nič ne delajo. No, morda so pa oni za vas nek ideal...


Niti ne, ne maramo takih fovšljivcev, kot si sam. Dejansko se s provinco nihče sploh ne ukvarja, kakor tudi z migranti ne (ja razumem, imate pač strah od neznanega, saj bohinjčani so se tudi prvega vlaku ustrašili, ker so mislili, da je šporhet popizdil), nepomembno, je pa siten provincialni pleh vsak dan gledat kako se zgrinja v Ljubljano.

Bo Zoki zrihtal.

Mato989 je izjavil:

Saj zadnje čase raje hodimo v Zagreb kot v LJ ko je kaj... je veliko bolje.


Ja, pa saj sem ti že večkrat povedal, da imaš hrvaško mentaliteto. Končno si našel pravi jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

T440 ::

Sem pogledal spletno stran MOL-a, napoved kulturnih dogodkov. Za 10.11.2023 je napovedan vrhunski glasbeni dogodek samih presežkov:
MILE KITIĆ
DARA BUBAMARA
DEJAN MATIĆ
MILICA TODOROVIĆ
IN VIVO
ROBERT BIJELIĆ
Res, veliko zamujamo neljubljančani :))

hijogoc ::

T440 je izjavil:

Utk je izjavil:

Žal prebivalci Ljubljane izdatno financirajo državne ceste, tako, da ne bo šlo.

Ni res, sej v Ljubljani sploh ne rabite avtov. Ljubljana je polna avtov prišlekov, migrantov. Ki jih, ironično, sovražite veliko bolj od tistih migrantov, ki ste jih tudi polni, in nič ne delajo. No, morda so pa oni za vas nek ideal...

Ne, je pa povsem možno, da v tej temi v bistvu debatiramo z enim od takšnih primerov (čeprav je zase prepričan, da je visoko produktiven član družbe).


Glede na to, da ste mato, feryz, utk in ti, ena in isto enoumje, ne rabiš uporabljati množine. Lahko kar v prvi osebi govoriš.

T440 ::

Za Daro Bubamaro se pa tud P+R splača plačat, pa iz Žirov prpelat, ejga.

hijogoc ::

T440 je izjavil:

Sem pogledal spletno stran MOL-a, napoved kulturnih dogodkov. Za 10.11.2023 je napovedan vrhunski glasbeni dogodek samih presežkov:
MILE KITIĆ
DARA BUBAMARA
DEJAN MATIĆ
MILICA TODOROVIĆ
IN VIVO
ROBERT BIJELIĆ
Res, veliko zamujamo neljubljančani :))


Seveda je treba pri vsej ponudbi poskrbeti tudi za ljubitelje take glasbe. Prideš?

starfotr ::

T440 je izjavil:

Sem pogledal spletno stran MOL-a, napoved kulturnih dogodkov. Za 10.11.2023 je napovedan vrhunski glasbeni dogodek samih presežkov:
MILE KITIĆ
DARA BUBAMARA
DEJAN MATIĆ
MILICA TODOROVIĆ
IN VIVO
ROBERT BIJELIĆ
Res, veliko zamujamo neljubljančani :))


Prebivalcem primeren izbor. Tako je, če v mestu ni več meščanov ampak so same seljačine.

Miki N ::

Ta teme se je začela voziti v krogu, kot dementni voznik po rondoju... :8)

hijogoc ::

Miki N je izjavil:

Ta teme se je začela voziti v krogu, kot dementni voznik po rondoju... :8)

Že dolgo. Saj jim je bilo že vse povedano, pa še kar trmoglavijo, kako so sami center vesolja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

Utk ::

pa še kar trmoglavijo, kako so sami center vesolja.

Aint that truth...
Ta model je najbojša reklama za ne it v Ljubljano.

Badwolff ::

Utk je izjavil:

pa še kar trmoglavijo, kako so sami center vesolja.

Aint that truth...
Ta model je najbojša reklama za ne it v Ljubljano.


sam res...

hijogoc ::

Utk je izjavil:

pa še kar trmoglavijo, kako so sami center vesolja.

Aint that truth...
Ta model je najbojša reklama za ne it v Ljubljano.


Mhm, vsi ostali pa vljudno vabljeni. ;) Popoldne... :))

Zanimivo, kako si domišljate, da če pa neki čudni desni prenapeteži (ki sanjajo o županskem položaju SDSa, pa delajo Zokiju antireklamo) in en fašist (mato), ne boste šli v Ljubljano, bo pa cel svet jokal. Ccccccc...

Ne razumete, nočemo vas. Ostanite kjer ste pa bomo vsi zadovoljni.

(p.s., tole me pa čisto resno zanima, a dobite od stranke kakšne našitke, značke, samolepilne sličice ali kaj podobnega za zganjanje SDSovske propagande po netu? Napredujete po lestvici? )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hijogoc ()

Utk ::

Če ti rečemo, da si debil, nima to nobene veze s politiko. Ampak samo s tvojo debilnostjo.
Sej mi smo zadovoljni. Samo kaj ko ne znate ostat vi znotraj tiste obvoznice.

kuglvinkl ::

Tist z demenco in rondojem lepo opise.

Lp iz Ljubljane.
Your focus determines your reallity
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved lastnemu avtomobilu v LJ (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
56254011 (15157) deco16
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17520354 (12655) link_up
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25938792 (31661)          
»

Vse več Američanov ima raje Uber in Lyft kot lasten avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
35180101 (70988) Unknown_001

Več podobnih tem