» »

Priklop termostata

Priklop termostata

theanswer3 ::

Zdravo,

Rabim malo pomoci glede priklopa termostata:

Trenutni dela na baterije in je priklopljen takole:

https://ibb.co/64P9F05

Uporablja se elektricno pec.

Rad bi kupil tega pa iz navodil ne zastopim kam naj bi kaj priklopil in raje vprasam ali je sploh kompatibilen predno naredim bedarijo.

https://www.emos-si.si/sobni-zicni-wifi...

Sheme tega novega so take:

https://ibb.co/R7B64kt

A to dejansko lahko dela s samo dvema zicama?

feryz ::

Kje pa vidiš, da dela samo z dvema žicama?
Rabi vsaj 3, da dela. Nula ti manjka.
Lahko jo pri pumpi pobereš, ker imaš rumeno še frej.

theanswer3 ::

feryz je izjavil:

Kje pa vidiš, da dela samo z dvema žicama?
Rabi vsaj 3, da dela. Nula ti manjka.
Lahko jo pri pumpi pobereš, ker imaš rumeno še frej.


A ni ta modra na sliki nula? Crna pa faza? Iz tiste sheme od Emosa pa ne razumem kaj naj bi potem bila NO oziroma NC.

Kakor jaz razumem dam modro na 1, crno na 2, 3 in 4 povezem z neko tretjo zicko med sabo da dobim 230V. Kaj pa je potem NC? Kako sploh rele na trenutni peci potlej dela :D ?

DeeJay ::

Ne. Termostat je samo rele, ki preklaplja.... na tvoji sliki pri starem termostatu sta obe, črna in modra žica, za tok (drugače zelo slaba vezava, ker potem pride do takih težav). Za nov termostat boš rabu še nulo. Najbolš da preko une dodatne zeleno-rumene žice prpeleš še nulo.

Ko boš to naredu bo pa vezava:

Zeleno Rumeno boš dal v N (1)
Črno boš vtaknu v desni L (2), med levim L (3) pa COM (4) boš naredu mostiček, modro boš dal pa v NO ali NC. Tuki pa nism ziher, ker tud sam ne vem kaj pomenta. Probi najdt več informacij.

Če maš možnost pa rajš zeleno rumeno ponuci za tok in modro preveži na nulo. Bo mičkn bolj smiselno, ko boš ti ali nekdo drug popravlal to spet čez neki let :)
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

scythe ::

Ti rabis N- ničla, F- fazo in NO- kamor pošlje fazo termostat ob vklopu, če gledamo prvo vezavo od Emosa. Na prvi sliki imaš 3 kable, R/Z žico lahko uporabiš, če je neuporabljena.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

DeeJay ::

Pa preden štimaš štrom izklop varovalko, še bolš pa poklič električarja, da ti tole zveže.
Don't f with me.

theanswer3 ::

Ok potem naceloma imam vse? S "pripeljat" je misljeno da je treba se kaj spreminjat na napeljavi ali da pac jo samo prikloplim in bo to to. Se opravicujem, ce so neumna vprasanja. Bi bilo bolje, ce bi prepustil elektricarju, samo ko ne bo za en termostat nihce prisel.

Hvala vsem za pomoc.

DeeJay ::

Hja... boš mogu preverit, če je na drugi strani rumeno zelena žica kam priklopljena. Pomojem ni. Zato jo boš mogu priklopit na nulo in s tem "pripeljat" nulo do termostata.
Don't f with me.

cypena ::

Sem si ravno enega Emosa kupil in deluje na baterije in zato bi tega mojega lahko uporabil za tvoj primer, kjer bi termostat samo preklapljal fazo (tako kot tvoj stari dosedaj), sebe pa napajal iz baterij.
Imam pa emos P5607 brez wifi, bolj simpl zadeva kot tvoj P56201.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov termostat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5793 (265) A. Smith
»

Vezava nadometne vticnice - ozemljitev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
403759 (2178) SG_101
»

Pametni termostat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131326 (842) TheBlueOne
»

Priklop termostata za električno peč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6788 (641) HarryRed
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11943002 (29595) borut_p

Več podobnih tem