» »

Nasvet za novi avto?

Nasvet za novi avto?

««
«
1 / 10
»»

FiReFTW ::

Malo gledam avtomobile zdaj, razmišljam o nakupu novega, idealno cirka 20.000€ ali pa 25.000€ max
Kakšne kaj svetujete?
Niso mi všeč karavani, terenec je ok, idealno limuzina ali pa tudi neke vrste golf varianta (da je skrajšan ampak ne ravno mali avtek)

tilen03 ::

Corolla limuzina

hojnikb ::

za tak denarja danes nebo nič pametnega, razn če hočes goliča...
se najmanj pa ne terenca..
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Niso mi všeč karavani, terenec je ok, idealno limuzina ali pa tudi neke vrste golf varianta (da je skrajšan ampak ne ravno mali avtek)

terenc ali limuzina?
golf variant je karavan?

Si mogoce mislil golf plus?

21k pa roka, pravi lepotec:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mr_chai ::

CAT purrr so jajca, ali ne ?

Miha 333 ::

Za svoje zunanje dimenzije je notri majhen.

hojnikb ::

Miha 333 je izjavil:

Za svoje zunanje dimenzije je notri majhen.

seveda če je osnova clio z McDonald's dieto...
#brezpodpisa

FiReFTW ::

hojnikb je izjavil:

za tak denarja danes nebo nič pametnega, razn če hočes goliča...
se najmanj pa ne terenca..


A ni mokka neke vrste terenec? pa je za takšno ceno

m0LN4r ::

Eh nisem mislil Capturja, ampak Kadjarja: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id... pa se lepsi je.



https://www.carsized.com/de/autos/vergl...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kixs ::

Potem raje se "malo" dodas:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

hojnikb ::

ja, ampak malo dodajas pa lahko do onemoglosti. Se premaknes rang visje in ugotovis, da za to ceno dobis osnov, evo spet neki dodas.. Ajd zdej si pa ze rang visje spet... Rinse and repeat dokler nisi na 50 jurjih....
#brezpodpisa

Ganon ::

Včasih si za 20 tisočakov dobil polno opremljen avto. Tole postaja absurdno.

HotBurek ::

Renault Clio Williams

Avto ima 2 litersko 4 cilindersko bencin mašino, 150KM in 980kg teže, kar je solidno.

Prav tako kvalitetno drži ceno.

https://www.ricardo.ch/de/a/renault-cli...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

hojnikb ::

HotBurek je izjavil:

Renault Clio Williams

Avto ima 2 litersko 4 cilindersko bencin mašino, 150KM in 980kg teže, kar je solidno.

Prav tako kvalitetno drži ceno.

https://www.ricardo.ch/de/a/renault-cli...


Good luck z uvozom tega v EU...
#brezpodpisa

asdf_jklc ::

Odvisno kaj iščeš - recimo Renault je na Meganih, ki so ravno tako že dolgo na trgu malo pred novim letom menjal nivo opreme (Sedaj Equilibre in Techno) in vse zgledno opremljenih Intens modelov niso prodali. Za 24 jurjev dobiš spodoben avto, glede nato, kaj se sicer prodaja tudi po 30+. V splošnem pa je za rang golfa cena 20 do 25 jurjev znesek za high-end dacie in vstopne modele golfovega razreda.

Ganon ::

asdf_jklc je izjavil:

Odvisno kaj iščeš - recimo Renault je na Meganih, ki so ravno tako že dolgo na trgu malo pred novim letom menjal nivo opreme (Sedaj Equilibre in Techno) in vse zgledno opremljenih Intens modelov niso prodali. Za 24 jurjev dobiš spodoben avto, glede nato, kaj se sicer prodaja tudi po 30+. V splošnem pa je za rang golfa cena 20 do 25 jurjev znesek za high-end dacie in vstopne modele golfovega razreda.


Dober predlog. To je zadnja generacija meganea, drugih ne bo, ga je nadomestil električni. Ampak avto je še vedno v prodaji in zdaj bi lahko za relativno nizko ceno kupil dobro opremljen avto.

filip007 ::

Pri nas smo ravno vzeli Seat Arona, prej Altea 15 let, je bil že čas.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

asdf_jklc ::

@Ganon ja Megane Intens je, če nisi obseden z značkami, trenutno eden najboljših nakupov price/performance. Treba je sicer par rožic vzet v zakup - pač avto je bol mehak, ni zadnje čudo tehnike, natančnost sestavljanja ni pravno švicarska natančnost... ampak tukaj se pa spisek konča. Model je že zelo dolgo na trgu, napake so odpravljene (multimedijska enota je nova, težave s šobami, pušami in tem so odpravljene). Motorja sta ostala samo še dva: dizel 1.5 DCI 110 KM in bencinar 1.33 TCE s 140KM. Če delaš dolge razdalje, bi rekel za dizla ja (motor je za konjenico poskočen in izjemno varčen, vendar pa ga mučijo odpovedi AdBlue črpalk - menjava skupaj s tankom za AdBlue je 800EUR + - in to je zelo pogosta napaka vseh novih adblue dizelskih motorjev, ne samo pri renoju. Rešitev pa je tankanje bolj mastnega in enkrat dražjega ad blue za gospodarska vozila - tu pa potem dizel zgubi svoj point). Ostane ti še 1.33 TCE motor s 140 konji, ki je temu avto vlit. Če si racionalen voznik, bo poraba dobrih 6 litrov, dizla pa dobrih 5.

rawlit ::

Sam imam 1.33 TCE 140KM, porabe boš imel 6L če boš vozil po jajcih. Avto pa je sicer super. Če te karkoli zamima vprašaj.

asdf_jklc ::

rawlit je izjavil:

Sam imam 1.33 TCE 140KM, porabe boš imel 6L če boš vozil po jajcih. Avto pa je sicer super. Če te karkoli zamima vprašaj.

Megana lahko zmerno voziš pa boš brez težav ostal na porabi dobrih 6 litrov po mojih izkušnjah - morajo pa bit to relacijske vožnje in zmerne hitrosti na AC, sicer tudi 9 L ni noben problem. Ob servisu trenutnega avtomobila sem dobil za nadomestno vozila 1.33 TCE 160 KM grand scenica, prevozil ~ 4.000 km, ker smo čakali en del, ki ga je pač bilo treba zamenjati. Meni poraba bencina ni šla čez 6.6 litra na 100km, povprečje je bilo 6.4 - Megane !mora iti krepko pod 6 litrov, če bi ga enako vozil kot jaz scenica.

Seveda pa imaš ljudi, ki imajo na dizlu 1.5 litra višjo porabo, kot sem jo jaz imel na bencincu. Meni je škoda denarja za gorivo, sam peljat se je treba in vozim tako, da imam čim nižjo porabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf_jklc ()

AudioVideo ::

Cene avtov so sle v nebo.

Kot vidim podražitev še ni konec.

Sam gledam Renault Austral tehno esprit Alpine. Po moje ga bom vzel.

Testnega 1.3 116kw ne dobiš pod 36000 EUR, Nissan Qashqai pa se ze prebližuje 40000 EUR.

Pred Corono si Qashqai dobil za 30000.

Pri premiskih znamkah pa se zacne na 40000 EUR.

asdf_jklc ::

@AudioVideo: za nakup Australa je še prehitro, Renault ne zna narediti avtomobila brez kupa težav v prvi seriji (Talisman, Grand scenic IV, Megane, Kadjar, etc) so to potrdili...

FiReFTW ::

AudioVideo je izjavil:

Cene avtov so sle v nebo.

Kot vidim podražitev še ni konec.

Sam gledam Renault Austral tehno esprit Alpine. Po moje ga bom vzel.

Testnega 1.3 116kw ne dobiš pod 36000 EUR, Nissan Qashqai pa se ze prebližuje 40000 EUR.

Pred Corono si Qashqai dobil za 30000.

Pri premiskih znamkah pa se zacne na 40000 EUR.


In kaj je vzrok da so cene šle tako v nebo?

IzRezije ::

L2012 sem kupil novega(!) megana, sicer oprema generation, za pazi zdej to,...10.800 eurov. Pred salonom je bil pa en nov moder clio, prejšen model, za 7.990. Oh ja,...

FiReFTW ::

IzRezije je izjavil:

L2012 sem kupil novega(!) megana, sicer oprema generation, za pazi zdej to,...10.800 eurov. Pred salonom je bil pa en nov moder clio, prejšen model, za 7.990. Oh ja,...


Torej plače bi morale danes čez 10 let biti 3 krat višje ko takrat glede na cene, a so?

bemfa ::

Blinder ::

Samo share-am link, če bo kdo firbcal
https://www.spritmonitor.de/en/overview...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

2dark ::

FiReFTW je izjavil:

Malo gledam avtomobile zdaj, razmišljam o nakupu novega, idealno cirka 20.000€ ali pa 25.000€ max
Kakšne kaj svetujete?
Niso mi všeč karavani, terenec je ok, idealno limuzina ali pa tudi neke vrste golf varianta (da je skrajšan ampak ne ravno mali avtek)


Dacia. Drugega ni.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

IzRezije ::

FiReFTW je izjavil:

IzRezije je izjavil:

L2012 sem kupil novega(!) megana, sicer oprema generation, za pazi zdej to,...10.800 eurov. Pred salonom je bil pa en nov moder clio, prejšen model, za 7.990. Oh ja,...


Torej plače bi morale danes čez 10 let biti 3 krat višje ko takrat glede na cene, a so?


Avti so in bodo skos bolj luksuzna dobrina. Kdor je v zadnjih letih novga nabavu, ga bo pomoje mel 20let. Ostali bodo drago preplačval štrom al pa šli na bus. Drugač pa ja, že ne vem kera tema je tole. Megane, Octavia, Seat...ker je velik avta za ta dnar, je pogost avto, servis in delo pa za vsakim vogalom. Sej pravim, ne predsatvlam si, da bi mogu dat recimo 50, 60, 70, 80k za električen avto. Tacga zneska niti v sanjah ne spravim skupej.

bemfa ::

Megane bencinar danes okoli 22k, štromar pa 36k. Na dolgi rok te oba staneta enako (če znaš računat).

IzRezije ::

bemfa je izjavil:

Megane bencinar danes okoli 22k, štromar pa 36k. Na dolgi rok te oba staneta enako (če znaš računat).


Ker štromar je 36k?

Ganon ::

IzRezije je izjavil:

bemfa je izjavil:

Megane bencinar danes okoli 22k, štromar pa 36k. Na dolgi rok te oba staneta enako (če znaš računat).


Ker štromar je 36k?


E-Tech. Megane je postal električni SUV, starega bodo pokopali.



Cene se začnejo pri 37 tisoč evrih.

Miha 333 ::

Minus subvencija verjetno? So pa najmanjša možna kolesa 18", to bodo poceni gume.

Mislim, da bo tako, da bodo ICE prepovedani, EV pa si ne bomo mogli privoščiti.

Blinder ::

V ITA je najcenejsa Tesla 36.000 e
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

janezvalva_5 ::

FiReFTW je izjavil:

Malo gledam avtomobile zdaj, razmišljam o nakupu novega, idealno cirka 20.000€ ali pa 25.000€ max
Kakšne kaj svetujete?
Niso mi všeč karavani, terenec je ok, idealno limuzina ali pa tudi neke vrste golf varianta (da je skrajšan ampak ne ravno mali avtek)

korando SsangYong
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

mr_chai ::

Jaz ne razumem te obsesije z fake terenci.

Danes sem komi stlačil svoj avto v parkirni prostor, ker je bil zraven parkiran en glomazen KIA sportage. Ko pa pogledam notri, pa se mi zdi, kot da ima zelo malo prostora.

njyngs ::

Kake butaste in že sam pri sebi nedorečene zahteve ima za avto OP. Se vidi da gre za troll temo. Nekdo, ki išče nov avto in začne nekje spraševat mora met vsaj točno definirano obliko avtomobila, moč avtomobila, opremo ki jo želi, pogon ki ga želi itd. OP ni dorekel niti fiksno kakšno obliko voizla želi... LOL.

Ta tema je kot tisto, ko ti je med ženinim nakupovanjem torbic dolgcajt, pa si greš malo oči past v BigBang.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

asdf_jklc ::

mr_chai je izjavil:

Jaz ne razumem te obsesije z fake terenci.
Danes sem komi stlačil svoj avto v parkirni prostor, ker je bil zraven parkiran en glomazen KIA sportage. Ko pa pogledam notri, pa se mi zdi, kot da ima zelo malo prostora.

Agreed - to je obsesija in v popolnem nasprotju s pravljicami o čisti in lepi Evropi. Fajn je sicer ker visoko sediš, potem se pa neha. Najbolj smešno je pa poslušat, da s SUV greš lažje na morje :) - mi kolega nabija kak cepec sem, da sem kupil enoprostorca namesto SUVja (če dam 15.000 € razlike v ceni in njegove abnormalne stroške vzdrževanja - ena 20" guma za njegov avto je skoraj 300 €) z izgovorom, da bo lažje šeu na morje. Pa potem pakira za na morje in pravi, da ne dobi vsega noter, če mu posodim trugo :) - za pico se zmeniva, koliko zloži v mojga enoprostorca in proba ko je uvidel, da bo moral itak še po trugo - no ostala mu je še 3jina kuferauna....

Ganon ::

Vse je že SUV. Baje si jih kupci želijo. Proizvajalci se otepajo tudi limuzin. Niso več dobičkonosne. Prosim? Smo res postali popolni debili?

Se spomnite starega Renaultovega espacea in kakšno prostorsko skrpucalo je nastalo iz njega? Ne tič ne miš. Včasih je bil skoraj kot avtodom. V kratkem bodo predstavili novega in dvakrat lahko ugibate, v kaj se je prelevil. V še en SUV. Nihče več nas ne reši.

FiReFTW ::

njyngs je izjavil:

Kake butaste in že sam pri sebi nedorečene zahteve ima za avto OP. Se vidi da gre za troll temo. Nekdo, ki išče nov avto in začne nekje spraševat mora met vsaj točno definirano obliko avtomobila, moč avtomobila, opremo ki jo želi, pogon ki ga želi itd. OP ni dorekel niti fiksno kakšno obliko voizla želi... LOL.

Ta tema je kot tisto, ko ti je med ženinim nakupovanjem torbic dolgcajt, pa si greš malo oči past v BigBang.


Očitno ne znaš brati, sem lepo napisal da kak tip golf mi je všeč oblika, moč motorja mi je všeč da je poskočen da ni ravno šibki, nerabi pa zdaj bit izjemno hiter.

Mato989 ::

FiReFTW je izjavil:

Malo gledam avtomobile zdaj, razmišljam o nakupu novega, idealno cirka 20.000€ ali pa 25.000€ max
Kakšne kaj svetujete?
Niso mi všeč karavani, terenec je ok, idealno limuzina ali pa tudi neke vrste golf varianta (da je skrajšan ampak ne ravno mali avtek)


Kia Ceed, 7 let garancije, čao pero.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

tilen03 ::

Mato989 je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Malo gledam avtomobile zdaj, razmišljam o nakupu novega, idealno cirka 20.000€ ali pa 25.000€ max
Kakšne kaj svetujete?
Niso mi všeč karavani, terenec je ok, idealno limuzina ali pa tudi neke vrste golf varianta (da je skrajšan ampak ne ravno mali avtek)


Kia Ceed, 7 let garancije, čao pero.

Toyota ima 10 let.

Mato989 ::

tilen03 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

FiReFTW je izjavil:

Malo gledam avtomobile zdaj, razmišljam o nakupu novega, idealno cirka 20.000EUR ali pa 25.000EUR max
Kakšne kaj svetujete?
Niso mi všeč karavani, terenec je ok, idealno limuzina ali pa tudi neke vrste golf varianta (da je skrajšan ampak ne ravno mali avtek)


Kia Ceed, 7 let garancije, čao pero.

Toyota ima 10 let.


Na "skoraj" vse? Aha vidim oni majo JAMSTVO, KIA ima garancijo, big diff.

Renault ma tudi 2 leti garancije in 3 leta JAMSTVA, kaj točno so fore je treba preverit pri toyoti
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Toyotini pogoji so jasni in na internetu, dokler ne nekdo prilepi kijinih, je primerjava brezvezna. Ker je čisto mogoče, da so krite enake stvari. Sklopka recimo dvomim da je pri enih in pri drugih.

Na dnu: https://www.toyota.si/owners/warranty/t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mugen999 ::

Noro je kaj danes prodajajo. Pežoje za 30k z 1,2 trivalnim brencljem kateri ima jermen v olju in kateri razpada v tem olju. Renolde SUV-je za 30k z 1,33 kavnim mlinčkom. Kam smo prišli. Ljudje ne dajajte takih denarjev za taka jajca.

Avenger ::

IzRezije je izjavil:

L2012 sem kupil novega(!) megana, sicer oprema generation, za pazi zdej to,...10.800 eurov. Pred salonom je bil pa en nov moder clio, prejšen model, za 7.990. Oh ja,...


Revaloriziran znesek je 13.200, ampak za ta denar ne boš dobil nič podobnega. Jaz sem približno takrat dal 10k za 3 leta starega rabljenega kupeja, nov je bil okoli 16-18k. Zdaj gledam na avtonetu, podobne prodajajo za 4k. :))

Enkrat kmalu bom menjal in vedno znova pristanem na BMW karavanu. Čeprav se mi znamka precej upira, ampak se vsi strinjajo, da so vozne lastnosti in občutek pri vožnji med najboljšimi, če ne najboljše in pika. Pa nekako so (rabljeni) relativno cenejši od primerljivih drugih, če nisi preveč zahteven glede fensi opreme.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Blinder ::

mugen999 je izjavil:

Noro je kaj danes prodajajo. Pežoje za 30k z 1,2 trivalnim brencljem kateri ima jermen v olju in kateri razpada v tem olju. Renolde SUV-je za 30k z 1,33 kavnim mlinčkom. Kam smo prišli. Ljudje ne dajajte takih denarjev za taka jajca.


Namesto prostornine motorja glej raje moč motorja. Ali celo navor motorja. Preden je VW dal TSI na trg si za malo večji navor potreboval že 6 cilindrov
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

mugen999 je izjavil:

Noro je kaj danes prodajajo. Pežoje za 30k z 1,2 trivalnim brencljem kateri ima jermen v olju in kateri razpada v tem olju. Renolde SUV-je za 30k z 1,33 kavnim mlinčkom. Kam smo prišli. Ljudje ne dajajte takih denarjev za taka jajca.

jermen v olju je brutalna neumnost. Poglej si 1.0ecoboost ki obstaja ze vec kot 10 let in kaksne ma to posledice. Hint: zabito sito za olje.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

fikus_ ::

hojnikb je izjavil:

mugen999 je izjavil:

Noro je kaj danes prodajajo. Pežoje za 30k z 1,2 trivalnim brencljem kateri ima jermen v olju in kateri razpada v tem olju. Renolde SUV-je za 30k z 1,33 kavnim mlinčkom. Kam smo prišli. Ljudje ne dajajte takih denarjev za taka jajca.

jermen v olju je brutalna neumnost. Poglej si 1.0ecoboost ki obstaja ze vec kot 10 let in kaksne ma to posledice. Hint: zabito sito za olje.


Kaj to res obstaja?!

Kako že rečejo; "svašta p**** rodi, ali para (pameti) neče".
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Blinder ::

asdf_jklc je izjavil:

vendar pa ga mučijo odpovedi AdBlue črpalk - menjava skupaj s tankom za AdBlue je 800EUR + - in to je zelo pogosta napaka vseh novih adblue dizelskih motorjev,


jaz sem slisal za primer peugeot 508, adblue tank v okvari, strosek 1400 EUR. Slisal pa sem, da novejsi diesli nimajo vec tezav z dpf-jem
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
««
«
1 / 10
»»