» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
585 / 607
»»

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Edino dobra stvar moči ljudstva... ko pa se bo ljudstvo menjalo bodo pa oni dedovali in spet ne bodo za nepremičninski davek in to 80% onih ki zdaj so...

Seveda sem mislil to, da bi bilo treba Slovence zamenjati s civiliziranim ljudstvom, jasno, da bo potomec od kmetavzarja ostal kmetavzar :))

Invictus ::

Malidelničar je izjavil:


Invictus: kaj pa je po tvojem rešitev?
Avtor članka namiguje, da naj bi davek pokazal na koncu, da imamo stavbnega fonda že sedaj povsem dovolj, le upravlja se ga ne - ker je cel kup stanovanj in predvsem hiš praznih oz. nezasedenih (ker jih boomerji držijo prazne, ker so navezani čustveno na njih).
Jaz bi obratno rekel, da bo tržni premik samo z bolj masovno gradnjo, druge opcije ni.

Vprašanje pa je: kako nasloviti problematike pri gradnji, ki jo posledično upočasnjujejo?

Damijan ima na svojem blogu opis francoskega nepremičninskega davka. Najdi ga, meni se ne da... Meni je všeč, ker je progresiven. Več imaš, več plačaš, pač glede na višino premoženja. Kot dohodnina.

Avtor pač bluzi. Ja, fonda je dovolj, ampak privatna lastnina je sveta. Drugače smo v socializmu, kjer so ti vedno vse zaplenili.

Boomerji držijo prazna stanovanja, to je samo spet en hype, ki so ga novinarji vrgli ven. Večina njih ima eno nepremičnino. Vse to bluzenje pride od nepremičninskih agencij, ki jim ob manjku prodaje pada dohodek. Vsak bi rad prodal eno stanovanje na dan in pokasiral, pri današnjih cenah tam 6-10k. Ni treba verjeti "strokovnjakom" nepremičninskih agencij, so samo nakladači, ki dostikrat napačno speljejo posel, ali pa ne naredijo svega.

Če so pa stanovanja prazna, je pa to več razlogov, in razlog ne briga nikogar... Ker je to moje stanovanje. Če hočem imeti praznega, naj pač bo.

So pa, glede na povprečno plačo, danes stanovanja bolj dostopna kot 2007 >:D. In krediti precej cenejši...

Nihče se pa ne obregne na javno upravo, lokalne šerife, ki so resničen vzrok puljanja las, ko čakaš na gradbeno dovoljenje v neskončnost in se odloča o zazidljivih parcelah in spremembah namembnosti.

Idiotsko je pa pričakovati, da bodo podpovprečnemu Janezu od uvedbi davka na nepremičnine, le te postale dostopne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Ja, ampak tudi Damijan je napisal za francoski davek, da nima nobenga efekta niti na proračun, da bi zarad tega lahko manj plačali dohodnine, niti na ceno stanovanj, ker je meja kar visoko.
Imet prazno stanovanje vredno 300,000 jurjev je drag šport. Dvomim, da to množično delajo ljudje brez dobrega razloga. Če so pa ocenili, da je to najbolj pametno, kdo ima pravico rečt, da ni? Sej ok, naj se obdavči z nekim normalnim davkom, ampak če kdo misli, da bo to karkoli spremenilo, se pač moti.

Malidelničar ::

Invictus: ja ampak kako potem prebiti to blokado lokalnih šerifov in javne uprave?
Je rešitev več denarja za Stanovanjski sklad in zgrajenih več najemnih stanovanj?
Ter obenem omejitev priseljevanja in uvedba zakona da so najemna stanovanja samo za etnične Slovence in slovenske državljane, ki imajo trenudno državljanstva - ob tem se pa novih državljanstev ne tala več?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

zavajon ::

Invictus je izjavil:

Če so pa stanovanja prazna, je pa to več razlogov, in razlog ne briga nikogar... Ker je to moje stanovanje. Če hočem imeti praznega, naj pač bo.

Če bi šlo za telefon, ki ga ne uporabljaš, potem bi to držalo.
Stanovanje pa leži na zemljišču, ki seveda ni absolutna lastninska pravica, torej ni niti stanovanje na njem.
Po tvoji logiki bi npr. Bezos lahko pokupil vsa stanovanja v Sloveniji, prebivalce izselil in jih držal prazna.
Tako bi se morali vsi izseliti iz države. Ker bi ostal samo en volivec, Bezos torej, bi on lahko izvolil vlado po želji. Seveda sebe, kajti drugih ne bi bilo več.
Ne gre to tako, vsaj ne v urejeni državi.

maticb492 ::

Malidelničar je izjavil:


Ter obenem omejitev priseljevanja in uvedba zakona da so najemna stanovanja samo za etnične Slovence in slovenske državljane, ki imajo trenudno državljanstva - ob tem se pa novih državljanstev ne tala več?



Hahahah



Vibes
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Invictus: ja ampak kako potem prebiti to blokado lokalnih šerifov in javne uprave?
Je rešitev več denarja za Stanovanjski sklad in zgrajenih več najemnih stanovanj?
Ter obenem omejitev priseljevanja in uvedba zakona da so najemna stanovanja samo za etnične Slovence in slovenske državljane, ki imajo trenudno državljanstva - ob tem se pa novih državljanstev ne tala več?

Najlažje bi bilo preko lokalne samouprave, na način, da se zbere neka dobra ekipa ljudi v nekem malce večjem kraju, ki se politično izpostavi in da zmaga na lokalnih volitvah. Potem pa občina odkupuje kmetijska zemljišča sprejema (O)OPN in jih prodaja naprej investitorjem, ki tam gradijo.

V glavenm to kar počne Janković, samo da on v OPN spravi še kakšno zemljišče kolegov ali sinov.

zavajon ::

Malidelničar je izjavil:

da so najemna stanovanja samo za etnične Slovence

Kakšni so kriteriji za etničnega Slovenca?

Malidelničar ::

maticb492, zavajon: zakaj takšna reakcija? To je problematični vidik stanovanjske politike in ne vem zakaj se pretvarjamo, da te težave ni.

Glej zadnjič se je minister iz Levice hvalil z otvoritvijo mislim da novih 88 stanovanj v LJ. In so se že pojavili komentarji, da v njih sploh ne bo slovenskih družin.
Za Slovenijo kot malo državo nima smisla, da masovno gradi stanovanja v katerih bodo živeli Kosovarji, Turki, Pakistanci itd. Ker je to politični riziko - ne moremo imeti države Slovenije z deležem Slovencev 50%, ker to nima smisla. Poglej zgodbo (zdaj Severne) Makedonije. Oz. na Zahodu imaš problematiko francoskih banlieues - kjer so v petdesetih letih prejšnjega stoletna masovno gradili socialna stanovanja za Francoze, zdaj jih imajo pa povsem neki drugi ljudje - ali pa Bruseljskega Molenbeeka.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Edino dobra stvar moči ljudstva... ko pa se bo ljudstvo menjalo bodo pa oni dedovali in spet ne bodo za nepremičninski davek in to 80% onih ki zdaj so...

Seveda sem mislil to, da bi bilo treba Slovence zamenjati s civiliziranim ljudstvom, jasno, da bo potomec od kmetavzarja ostal kmetavzar :))


Pohlep je univerzalen... noben nima rad da nekaj kar si lasti se mu letno obdavčuje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MadMen ::

maticb492 je izjavil:


Hahahah



Vibes

Ti verjetno še v usedlini jutranje kave vidiš Hitlerja :))

Je pa zadeva malo offtopic, ampak če se lotimo teme, zakaj pa nebi zaščitili slovenskih interesov in bi omogočili imigracijo v taki meri, kakor smo jih sposobni integrirat v družbo? Sprejemati množico ekonomskih migratov v sistem, ki že sedaj ne poskrbi za svoje državljanje je malo nesmiselno. Problemi se ne rešujejo sami po sebi...

matobeli ::

zavajon je izjavil:


Kakšni so kriteriji za etničnega Slovenca?


Da se je v slovenijo priselil do najkasneje 27.4.1995

dronyx ::

Invictus je izjavil:

Avtor pač bluzi. Ja, fonda je dovolj, ampak privatna lastnina je sveta. Drugače smo v socializmu, kjer so ti vedno vse zaplenili.

Sem hotel iti v gozd podirat drevesa pa pravijo da ne moreš. lahko potreš samo to, kar ti dovolijo. Ko sem jim dejal, da je lastnina sveta, so se pa mi smejali. Barabe!

Prazne nepremičnine seveda lahko država zlahka višje obdavči, samo to jim do sedja ni bilo v interesu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če so pa stanovanja prazna, je pa to več razlogov, in razlog ne briga nikogar... Ker je to moje stanovanje. Če hočem imeti praznega, naj pač bo.

Če bi šlo za telefon, ki ga ne uporabljaš, potem bi to držalo.
Stanovanje pa leži na zemljišču, ki seveda ni absolutna lastninska pravica, torej ni niti stanovanje na njem.
Po tvoji logiki bi npr. Bezos lahko pokupil vsa stanovanja v Sloveniji, prebivalce izselil in jih držal prazna.
Tako bi se morali vsi izseliti iz države. Ker bi ostal samo en volivec, Bezos torej, bi on lahko izvolil vlado po želji. Seveda sebe, kajti drugih ne bi bilo več.
Ne gre to tako, vsaj ne v urejeni državi.


Saj s tem da bi bezos pokupil vsa stanovanja v SLO ne bi bilo nič narobe, to vseeno pomeni dabi moral plačat astronomske zneske in Slovenci bi lagodno živeli v tujini do svoje smrti... kaj ti misliš da kupiš čisto vsako stanovanje v ržavi da bo dovolj par jurijev na kvadrat? Se boš moral kar stegnit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

Motiš se. Jaz z veseljem plačujem davke, ker se zavedam, da bi me sicer več stalo plačevanje osebnega varovanja.
Pa tudi v velikem delu sveta se večina ljudi zaveda, da so davki dobra stvar.

matobeli ::

MadMen je izjavil:

zakaj pa nebi zaščitili slovenskih interesov


Kakšnih slovenskih interesov lepo te prosim. Živimo v kapitalizmu in ščitimo interese kapitalizma, ni to več juga ko bojda ni bil pomemben zgolj samo dobiček.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

zavajon je izjavil:


Kakšni so kriteriji za etničnega Slovenca?


Da se je v slovenijo priselil do najkasneje 27.4.1995


Jaz bi dal kriterij tam da je ob osamosvojitvi imel SLO državljanstvo in da so njegovi predniki vsaj 1 rod (torej starši) živeli na ozemlju RS...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

To je bila šala.

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Motiš se. Jaz z veseljem plačujem davke, ker se zavedam, da bi me sicer več stalo plačevanje osebnega varovanja.
Pa tudi v velikem delu sveta se večina ljudi zaveda, da so davki dobra stvar.



Nekaj so davki drugo so pa pretirani davki... Nihče nima nič proti davkom, proti imemo temu da so davki

1. neenakomerni
2. progresivni
3. z njimi delamo za kurac

Ko te 3 točke rešimo se lahko pogovarjamo o tem ali bi nabili še 1 davek
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

matobeli je izjavil:

zavajon je izjavil:


Kakšni so kriteriji za etničnega Slovenca?


Da se je v slovenijo priselil do najkasneje 27.4.1995

Ja, mislim, da je res bila ravno na tisti dan konstalacija planetov taka, da je to povzročilo nastanek etničnih Slovencev.

Mato989 je izjavil:

matobeli je izjavil:

zavajon je izjavil:


Kakšni so kriteriji za etničnega Slovenca?


Da se je v slovenijo priselil do najkasneje 27.4.1995


Jaz bi dal kriterij tam da je ob osamosvojitvi imel SLO državljanstvo in da so njegovi predniki vsaj 1 rod (torej starši) živeli na ozemlju RS...

Zakaj pa ravno en rod, ne pa 3 ali 47?
Kaj pa s tistimi, ki se dan pred osamosvojitvijo niso izrekali za Slovenca?
Pa s tem pravilom čez 1000 let ne bi več bilo Slovencev, ker se ljudje pač selijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Saj s tem da bi bezos pokupil vsa stanovanja v SLO ne bi bilo nič narobe, to vseeno pomeni dabi moral plačat astronomske zneske in Slovenci bi lagodno živeli v tujini do svoje smrti... kaj ti misliš da kupiš čisto vsako stanovanje v ržavi da bo dovolj par jurijev na kvadrat? Se boš moral kar stegnit

Recimo da je v Sloveniji milijon stanovanj. Za vsakega bi plačal 10 mio, za toliko bi vsak z veseljem prodal, torej bi ga stalo 10 milijard. Drobiž zanj.

johnnyyy ::

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj s tem da bi bezos pokupil vsa stanovanja v SLO ne bi bilo nič narobe, to vseeno pomeni dabi moral plačat astronomske zneske in Slovenci bi lagodno živeli v tujini do svoje smrti... kaj ti misliš da kupiš čisto vsako stanovanje v ržavi da bo dovolj par jurijev na kvadrat? Se boš moral kar stegnit

Recimo da je v Sloveniji milijon stanovanj. Za vsakega bi plačal 10 mio, za toliko bi vsak z veseljem prodal, torej bi ga stalo 10 milijard. Drobiž zanj.

To je v teoriji. V praksi pa je tako, da imaš pri nas velik delež ljudi, ki v svojih hišah/stanovanjih živijo in ne bodo prodali niti za 10mio€, saj so nepremičnine pomembne za bivanje. Saj tudi srce lahko vrednotimo za 10mio€ - pa si pripravljen prodati svoje srce za ta denar? Če nimaš konkretne cenene zamenjave ga ne boš prodajal.

zavajon ::

johnnyyy je izjavil:

V praksi pa je tako, da imaš pri nas velik delež ljudi, ki v svojih hišah/stanovanjih živijo in ne bodo prodali niti za 10mio€

V praksi? Koliko ljudi je že zavrnilo prodajo svoje stare bajte za 10 mio?

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj s tem da bi bezos pokupil vsa stanovanja v SLO ne bi bilo nič narobe, to vseeno pomeni dabi moral plačat astronomske zneske in Slovenci bi lagodno živeli v tujini do svoje smrti... kaj ti misliš da kupiš čisto vsako stanovanje v ržavi da bo dovolj par jurijev na kvadrat? Se boš moral kar stegnit

Recimo da je v Sloveniji milijon stanovanj. Za vsakega bi plačal 10 mio, za toliko bi vsak z veseljem prodal, torej bi ga stalo 10 milijard. Drobiž zanj.


Ja in kaj pol? naj kupi... bomo pač drugje po Svetu kupli pa živeli in ostalo nam bo najmanj 9 mil čistega keša... če ne 9,5
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

zavajon je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

V praksi pa je tako, da imaš pri nas velik delež ljudi, ki v svojih hišah/stanovanjih živijo in ne bodo prodali niti za 10mio€

V praksi? Koliko ljudi je že zavrnilo prodajo svoje stare bajte za 10 mio?

V praksi pri nas še novogradnje na bolj željenih lokacijah ne moreš prodati za 10mio€, kaj šele staro podrtijo. In imaš ogromno penzičev, ki ti tudi za 10mio€ ne bodo prodali, saj se zavedajo da jim ura bije, da so navajeni lokacije in svoje nepremičnine in si s tem denarjem ne morejo kaj veliko pomagati.

maticb492 ::

Ena miljarda je tisoč miljonov, tako da si zajebal par nul (našel sem na hitro nek članek ki je leta 2011 ocenil tržno vrednost vseh neprmičnin v sloveniji na 140 miljard, tako da če rečemo da je 10 let kasneje 280 miljard bi si kak elon musk teoretično lahko privoščil celo slovenijo, če bi prodal vse kar ima)

Also brezvezna primerjava, če bi se kaj takega dejansko začelo dogajat bi se pa cene pač tako napumpale. Sem slišal že zdaj za zgodbe upokojencev, ki nočejo prodat zemlje, čeprav bi dobili za njo 6-mestne ali celo višje cifre, ker jim je vseeno.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Mato989 ::

Pa saj tudi če bi, kaj pol... naj za 10 mil po nepremičnini kupi vse, kaj pa nas to briga bomo šli živet srečno do konca svojih dni nekam drugam na lepše.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

Uf, res sem dobro zajebal :8)
Ampak point je bil v tem, da lastninska pravica ne more biti vedno absolutna.
Zato v državah, kjer lastninsko pravico jemljejo zelo resno, nimajo nobenih problemov pri obdavčitvi nepremičnin.
Ta obdavčitev ni namenjena polnjenju proračuna, ampak temu, da se ne bi dogajalo to, kar se dogaja pri nas.

Invictus ::

zavajon je izjavil:


Ta obdavčitev ni namenjena polnjenju proračuna, ampak temu, da se ne bi dogajalo to, kar se dogaja pri nas.

Čemu je pa namenjena, če ne polnjenju lokalnega budžeta?

Vesoljcem?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

johnnyyy ::

zavajon je izjavil:

Ampak point je bil v tem, da lastninska pravica ne more biti vedno absolutna.

Saj nobena pravica ni absolutna in zakonodaja se povsod lahko spremeni. Saj če nekdo pokupi vso traktorsko in živiljsko industijo in se odloči da slovenija ne bo več njihov trg bomo imeli pri prehrani konkretne težave.

Saj lahko gledamo pri koroni kaj se je dogajalo - ko so države prepovedale izvos cepiv in razne medicinske opreme skupaj z maskami.

Ghost7 ::

Praznih stanovanj skoraj ni, so le oddana na črno (sploh v Ljubljani).
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Invictus ::

Ghost7 je izjavil:

Praznih stanovanj skoraj ni, so le oddana na črno (sploh v Ljubljani).

Toliko kot drugje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Uf, res sem dobro zajebal :8)
Ampak point je bil v tem, da lastninska pravica ne more biti vedno absolutna.
Zato v državah, kjer lastninsko pravico jemljejo zelo resno, nimajo nobenih problemov pri obdavčitvi nepremičnin.
Ta obdavčitev ni namenjena polnjenju proračuna, ampak temu, da se ne bi dogajalo to, kar se dogaja pri nas.



Nihče ne pravi da je zmeraj absolutna... To sploh ni debata, debata je o tem da bi eni radi davek na nepremičnine in to spet na tak način da bi jemali srednjemu razredu in dajali "socialcem"

Kot zdaj vidimo tudi v Franciji ki imajo davek ni to nič pomagalo pri dostopnosti nepremičnin... torej kaj je potem to če ne polnjenje proračuna?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Ghost7 je izjavil:

Praznih stanovanj skoraj ni, so le oddana na črno (sploh v Ljubljani).

To sicer verjetno ne drži, če pa slučajno drži, potem pa lahko Furs kar zapre trgovino. Če danes niso sposobni odkriti oddajanja na črno, potem nimajo kaj za počet. Če drugače ne lahko razpišejo nagrado za vsako prijavo oddajanja na črno, pa se bodo sosedi stepli, kdo bo pobasal nagrado. Kazni morajo pa biti seveda tako visoke, da bo vsak razmislil, ali se mu splača zajebavat z državo. Sedaj se jim očitno zelo izplača.

zavajon ::

Ghost7 je izjavil:

Praznih stanovanj skoraj ni, so le oddana na črno (sploh v Ljubljani).

Na Financah so ugotovili drugače, glede na podatke o porabi elektrike.

Pa ko pogledam iz svojega stanovanja v Ljubljani, vidim meščansko hišo, ki je čisto prazna.

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Praznih stanovanj skoraj ni, so le oddana na črno (sploh v Ljubljani).

Na Financah so ugotovili drugače, glede na podatke o porabi elektrike.

Pa ko pogledam iz svojega stanovanja v Ljubljani, vidim meščansko hišo, ki je čisto prazna.


Financam jaz ne bi pretirano zaupal, njihov pogrom nad normiranci je tudi neumen.

Večino praznih nepremičnin v LJ je verjetno posledica

1. sodišča glede dedovanja
2. tujih lastnikov
3. Slovencev ki so se preselili v tujino
4. čakanje na najemnika (tudi na črno)

Kar se pa tiče drugih mest oz. države pa ja, imamo prazne nepremičnine v Halozah, na Goričkem na Koroškem, pa tudi kje drugje ampak večinoma je tako da tam nihče ne bi želel živeti, morda kdo če mu dajo zastojn... kupit pa niti za 50k nočejo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

zavajon je izjavil:

Na Financah so ugotovili drugače, glede na podatke o porabi elektrike

Tule članek o teh praznih stanovanjih. V Ljubljani je tega očitno zelo veliko.

Je pa kakršenkoli poseg na področje nepremičnin pri Slovencih politično zelo nepriljubljen in to tudi pri tistih, ki jih ukrepi sploh ne bi prizadeli. Tako da tega po moje še dolgo ne bodo rešili, stanovanja pa bodo čedalje težje dostopna. Da bi pa kdo tu masovno gradil stanovanja za razumen denar je pa neumnost. Niso do sedaj in ne bodo tudi v prihodnje.

Ghost7 ::

dronyx je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Praznih stanovanj skoraj ni, so le oddana na črno (sploh v Ljubljani).

To sicer verjetno ne drži, če pa slučajno drži, potem pa lahko Furs kar zapre trgovino. Če danes niso sposobni odkriti oddajanja na črno, potem nimajo kaj za počet. Če drugače ne lahko razpišejo nagrado za vsako prijavo oddajanja na črno, pa se bodo sosedi stepli, kdo bo pobasal nagrado. Kazni morajo pa biti seveda tako visoke, da bo vsak razmislil, ali se mu splača zajebavat z državo. Sedaj se jim očitno zelo izplača.



Zelo naivno je verjeti da Furs odlično opravlja svoje delo. Niti nima možnosti, namreč kaj misliš, da bodo kar uleteli v blok po možnosti še na vhodu zaklenjen in zvonili na vratih, "dokaži da je res tvoje, oziroma, da imaš pogodbo". Plus zato rabiš hordo inšpektorjev. In, konec koncev če te dobijo ne morejo dokazati koliko časa si že na črno in takoj začneš biti "pošten", kazni so pa minimalne. Oziroma jih pkriješ z dvema najemninama (na prej več let neobdavčene podlage).

Brez prijave niti podlage nimajo, konec koncev ti niti kot sosed ne veš, ali je sosed na črno v stanovanju. Prvič te to nič ne briga, kot drugo ti bo to tudi zabrusil nazaj katerikoli vpleteni.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Invictus ::

dronyx je izjavil:

stanovanja pa bodo čedalje težje dostopna. Da bi pa kdo tu masovno gradil stanovanja za razumen denar je pa neumnost. Niso do sedaj in ne bodo tudi v prihodnje.

En uporabnik tukaj je pokazal, da so stanovanja v Ljubljani glede ena leto 2007 celo bolj dostopna...

Podatki iz SURSa...

Krediti so pa bolj ugodni...

Kje je pol problem, na voljo je dovolj stanovanj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Večino praznih nepremičnin v LJ je verjetno posledica

V LJ imaš precej stanovanj (novogradenj), kjer so jih kupovali posamezniki preko firme (pravno formalno so jih kupile firme), s presežnim kapitalom. In tudi če bi vse nepremičnine obdavčil, bi firme davek plačale iz prihodkov, fizički pa z netom.

ginekk ::

dronyx je izjavil:


Je pa kakršenkoli poseg na področje nepremičnin pri Slovencih politično zelo nepriljubljen in to tudi pri tistih, ki jih ukrepi sploh ne bi prizadeli.


Ja seveda je nepriljubljen in nimajo veze tu Slovenci. Najdi mi en narod, ki rad in z veseljen plačuje nove dodatne davke, posebej na stvari za katere so se morali posebej potrudit in predstavljajo večji delež življenjskih prihodkov.

Kdor navrže glede kreditov od boomerjev in jazbinška, ponavad pozabi, da tega tudi slučajno niso dobili vsi, sploh pa je že 30 let od Jazbinška, vmes je ena cela nova generacija že morala poskrebet za svoj stanovanjski problem in zdaj je spet nova generacija. Ta ki ne "zmore" več in je povečala nerganje.

Mi nimamo nekega posebnega prirastka prebivalstva. Več je gospodinjstev (več samskih rešuje svoj problem v izolaciji) in pa dedovanje oz. prenos na mlajše generacije je počasnejše, ker se življenjska doba povečuje. Stanovanja so morda še bolj dostopna kot nekoč, edino lajanje v luno je precej rglasnejše.

Ghost7 ::

zavajon je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Praznih stanovanj skoraj ni, so le oddana na črno (sploh v Ljubljani).

Na Financah so ugotovili drugače, glede na podatke o porabi elektrike.

Pa ko pogledam iz svojega stanovanja v Ljubljani, vidim meščansko hišo, ki je čisto prazna.


A govoriva o hiši, v kateri nihče ne more bivat, ker je za obnoviti, ali govoriva o hiši, ki je v lasti države/občine, je mogoče lastnik v domu in se stavbe do njegove smrti ne sme prodat, ali govoriva o hiši, ki je predmet problema dedovanja več let na sodišču? Ali govoriva o hiši, ki je kupljena kot investicija nekega bogatuna? Ker stroški z njo so, če jo želiš držati v kondiciji, razen, če je seveda nevseljiva. Se mogoče prodaja?

Če bi bila primerna za bivanje, oziroma bi jo lastnik lahko preuredil, bi imela prebivalce.
Nekaj je v ozadju, kdo se brani denarja. Sploh v Ljubljani, kjer izbiraš komu oddajaš in pomoje oddaš za dober denar naslednji dan.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Večino praznih nepremičnin v LJ je verjetno posledica

V LJ imaš precej stanovanj (novogradenj), kjer so jih kupovali posamezniki preko firme (pravno formalno so jih kupile firme), s presežnim kapitalom. In tudi če bi vse nepremičnine obdavčil, bi firme davek plačale iz prihodkov, fizički pa z netom.



Tudi to ja... me res zanima koliko od teh kvazi praznih nepremičnin je lastništvo na podjetje... verjetno 80%+ ostalih 20% pa dedovanja(sodiščni spori), ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Praznih stanovanj skoraj ni, so le oddana na črno (sploh v Ljubljani).

Na Financah so ugotovili drugače, glede na podatke o porabi elektrike.

Pa ko pogledam iz svojega stanovanja v Ljubljani, vidim meščansko hišo, ki je čisto prazna.


Financam jaz ne bi pretirano zaupal, njihov pogrom nad normiranci je tudi neumen.

Večino praznih nepremičnin v LJ je verjetno posledica

1. sodišča glede dedovanja
2. tujih lastnikov
3. Slovencev ki so se preselili v tujino
4. čakanje na najemnika (tudi na črno)

Kar se pa tiče drugih mest oz. države pa ja, imamo prazne nepremičnine v Halozah, na Goričkem na Koroškem, pa tudi kje drugje ampak večinoma je tako da tam nihče ne bi želel živeti, morda kdo če mu dajo zastojn... kupit pa niti za 50k nočejo.


Saj jaz Financam niti ne zaupam, so le Janševo trobilo, postajajo enaki kot Nova24tv.
Ampak glede tega so le zbrali podatke elektro podjetij o porabi elektrike in ugotovili, da se v 20.000 stanovanjih porabi manj kot 500kWh elektrike letno. Tako malo se ne da porabiti, če v stanovanju živiš.

dronyx ::

Ghost7 je izjavil:

Zelo naivno je verjeti da Furs odlično opravlja svoje delo. Niti nima možnosti, namreč kaj misliš, da bodo kar uleteli v blok po možnosti še na vhodu zaklenjen in zvonili na vratih, "dokaži da je res tvoje, oziroma, da imaš pogodbo". Plus zato rabiš hordo inšpektorjev. In, konec koncev če te dobijo ne morejo dokazati koliko časa si že na črno in takoj začneš biti "pošten", kazni so pa minimalne. Oziroma jih pkriješ z dvema najemninama (na prej več let neobdavčene podlage).

Brez prijave niti podlage nimajo, konec koncev ti niti kot sosed ne veš, ali je sosed na črno v stanovanju. Prvič te to nič ne briga, kot drugo ti bo to tudi zabrusil nazaj katerikoli vpleteni.

Ti to pišeš tako, kot da je vse to nekje zacementirano. To je sistem, ki se ga da spremenit, inšpektorje zaposlit, kazni močno zvišat, lahko dajo naredit programsko opremo, ki bo zbrala podatke o porabi elektrike, vode itd. in predlagala kje je potreben nadzor, ker podatki ne ustrezajo itd. Vse to se seveda da, če se želi. Če se ne želi, se pa nič ne da. Na Hrvaškem v Istri sem nekje bral do imajo dva gradbena inšpektorja za cel kup črnih gradenj. Seveda to ni slučajno tako. Do sedaj jim je stanje kot je bilo očitno ustrezalo, sedaj pa jih pač motijo favele. Verjamem pa da je bilo marsikomu fino prodajat kmetijsko zemljo ob obali za 50 €/m2 ali še več namesto 5 €/m2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

Ampak glede tega so le zbrali podatke elektro podjetij o porabi elektrike in ugotovili, da se v 20.000 stanovanjih porabi manj kot 500kWh elektrike letno. Tako malo se ne da porabiti, če v stanovanju živiš.


Seveda, ampak niso pa zbrali enega bolj pomembnih podatkov. Ali je lastnik teh nepremičnin PRAVNA ali FIZIČNA oseba.


Čeprav bi se znalo dat porabit tudi manj... če recimo delaš v tujini in prideš domov na vsake 3 tedne 7a 3 dni recimo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Tudi to ja... me res zanima koliko od teh kvazi praznih nepremičnin je lastništvo na podjetje... verjetno 80%+ ostalih 20% pa dedovanja(sodiščni spori), ipd...

Kolikor so novinarji gledali po ZK, je pri novogradnjah tega ogromno. Pač zakonodaja to omogoča in za pravne osebe je takšen način izjemno ugoden.

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Ampak glede tega so le zbrali podatke elektro podjetij o porabi elektrike in ugotovili, da se v 20.000 stanovanjih porabi manj kot 500kWh elektrike letno. Tako malo se ne da porabiti, če v stanovanju živiš.


Seveda, ampak niso pa zbrali enega bolj pomembnih podatkov. Ali je lastnik teh nepremičnin PRAVNA ali FIZIČNA oseba.


Čeprav bi se znalo dat porabit tudi manj... če recimo delaš v tujini in prideš domov na vsake 3 tedne 7a 3 dni recimo...

Nisi razumel, kar ne preseneča. Govora je o 23.000 stanovanjih, ne pa nekaj tisoč, kolikor bi lahko bilo tistih, ki delajo v tujini, pa bi raje imeli prazno stanovanje za tiste 3 dni na mesec, namesto da bi ga oddali in šli takrat v hotel.

Ghost7 ::

dronyx je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Zelo naivno je verjeti da Furs odlično opravlja svoje delo. Niti nima možnosti, namreč kaj misliš, da bodo kar uleteli v blok po možnosti še na vhodu zaklenjen in zvonili na vratih, "dokaži da je res tvoje, oziroma, da imaš pogodbo". Plus zato rabiš hordo inšpektorjev. In, konec koncev če te dobijo ne morejo dokazati koliko časa si že na črno in takoj začneš biti "pošten", kazni so pa minimalne. Oziroma jih pkriješ z dvema najemninama (na prej več let neobdavčene podlage).

Brez prijave niti podlage nimajo, konec koncev ti niti kot sosed ne veš, ali je sosed na črno v stanovanju. Prvič te to nič ne briga, kot drugo ti bo to tudi zabrusil nazaj katerikoli vpleteni.

Ti to pišeš tako, kot da je vse to nekje zacementirano. To je sistem, ki se ga da spremenit, inšpektorje zaposlit, kazni močno zvišat, lahko dajo naredit programsko opremo, ki bo zbrala podatke o porabi elektrike, vode itd. in predlagala kje je potreben nadzor, ker podatki ne ustrezajo itd. Vse to se seveda da, če se želi. Če se ne želi, se pa nič ne da. Na Hrvaškem v Istri sem nekje bral do imajo dva gradbena inšpektorja za cel kup črnih gradenj. Seveda to ni slučajno tako. Do sedaj jim je stanje kot je bilo očitno ustrezalo, sedaj pa jih pač motijo favele.


Seveda se ne želi, ker imajo zakonodajalci in lobisti, oziroma tisti, ki imajo škarje in platno zaradi prakse zadnjih 50 let prav tako vsi prihranke v nepremičninah in tako ni interesa, da bi se kaj spremenilo. Niti Meščeva Levica (kup luzerjev, ki jim ni uspelo v življenju nič ustvarit in bi radi vse dobili po državi oziroma po socialističnen kopitu) ki trenutno vodi vlado in je realizirala precej iz svojega programa, pri nepremičninah pogoreva, kjer koli se tega področja dotakne. Niti osnutka nepremičninskega davka ni, kaj šele, da bi pri trenutno sprejeti zakonodaji inšpektorji imeli kaj moči. Plus tega inšpektorja tretirajo kot izterjevalca, kdo le bo navdušeno delal za tako plačo, ko pa te lahko vsak dan nek psihopat ustreli.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

zavajon ::

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tudi to ja... me res zanima koliko od teh kvazi praznih nepremičnin je lastništvo na podjetje... verjetno 80%+ ostalih 20% pa dedovanja(sodiščni spori), ipd...

Kolikor so novinarji gledali po ZK, je pri novogradnjah tega ogromno. Pač zakonodaja to omogoča in za pravne osebe je takšen način izjemno ugoden.

Seveda, v Kolizeju in Šumiju so menda v glavnem kupovale firme iz Luksemburga. Res je fascinantna ta navezanost Luksemburžanov do Ljubljane ;)
««
585 / 607
»»