» »

Nepoznavalec kupuje že sestavljen računalnik

Nepoznavalec kupuje že sestavljen računalnik

gofra ::

Lep pozdrav!

Po dolgem času se poslavljam od svojega 650Mhz mlinčka. Ker se na tole ne spoznam tako zelo dobro, predvsem pa, ker bo najbrž že minimum od ponudbe zame kar velik preskok, sem se odločil vzeti že kak sestavljen računalnik. Zdaj pa me zanima na kaj naj bom pozoren. Opazil sem recimo da se prodajajo konfiguracije s plato počasnejšo od RAMa in obratno (kakšen smisel ima to?) Uporabljal bom predvsem Photoshop, ostale 2D grafične programe, internet, kakšen špil sem ter tja čez čas pa ni izključeno tudi kakšno 3D kreiranje.

Torej nekako takole: povprečen procesor, povprečna plata, malce več spomina, zmerno hiter in povprečno velik disk (tja do 120GB), solidna grafična kartica, cd writer, dvd writer (?), zvočna enostavna integrirana, čimbolj enostavno ohišje...In ne, ne bo podvrženo nikakršnim navijanjem kasneje. Cena do 140.000SIT < Al sanjam? BTW, kot povprečno je mišljeno povprečno za nekoga, ki je prej uporabljal kalkulator (hehe)!

Vsekakor bom hvaležen kakršnegakoli nasveta, če pa kdo ve kje dobit takšno konfiguracijo za sestavit in ceneje, na dan z besedo! Pa hvala še enkrat.

Redkvica ::

Gotovo je tule veliko strokovnjakov, ki ti bodo lahko pametno svetovali, jaz kot laik pa ti priporočam, da pred nakupom strojček tudi poslušaš - nekateri današnji strojčki so hudo glasni. Mene osebno to zelo moti.

PrimozR ::

Jest mam P4 2.6 GHz pa 512 rama, zvočno pa integrirano (Intel Rock Lake plata) pa me je pršlo 210 jurjev.
mam pa DVD ROM pa CD-RW pa 120 Gb maxtorja.

kajzer ::

MIDI TOWER ATX s 350W napajalnikom 8.721
EPOX 8KRAI KT600 +SB+LAN+SATA 14.934 ali ASUS A7V600-X KT600 +SB+LAN 18.468
ATHLON XP 2500+/512 (1.83GHz) BOX Barton 23.826
512MB PC3200 DDR DIMM 26.334
MAXTOR 120GB 7200 ATA133 8MB 25.764
FDD 3,5' 1,44MB 1.710
RADEON 9600PRO 128MB DVI/TVOUT 34.200
LITE ON 52/32/52-16x IDE DVD Retail 14.364

Tole pride cca. 150k z Epox plato. Cene so iz mlacoma.

pri sestavljnih računalnikih pazi predvsem na grafično kartico, ker so ponavadi noter 9200SE ali 9600SE. 9200SE je praktično najslabša karta kar se jo da dobiti, 9600SE pa ni nič boljša. Predvsem se izogibej SE verzij. Men se zdi 9600pro najboljši nakup za nekega povprečnega uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

rkb2 ::

Raje kako NForce 2 plato (ABIT NF7 =~20KSIT) plato kot pa VIA (vsaj jaz nimam dobrih izkušenj z njihovimi čipseti&driverji), P4 pa za take denarce odpade. Procesor XP2500+, 1x512MB RAM, grafična katera od NVidie (FX5700) če boš tudi kakšen 3D program, ki uporablja OpenGL rabil, drugo pa skoraj ni važno. Če živiš kje blizu meje se ti splača malo čez pogledat, je malo ceneje pa še davek ti vrnejo.

kajzer ::

Js res nimam še nobenih izkušenj z VIA-o sam nudi ti pa več za manjši denar. Glede stabilnosti in ostalega je pa bolj pomembna sama plata kot pa chipset.

po moje nebi smelo bit kakih problemov. Po moje si potem kak ASUS nebi smel privoščiti plate z VIA chipsetom, če je tako slab. Vsi ste sam zato tolk na strani NF2, ker je pač boljša za navijanje. Ka pa včasih ke je bila najboljša VIA al pa sedaj trenutno K8T800 chipset?!

KT400 je bil izredno slab, vendar KT600 ba pa naj bil kr OK.

nicjasno ::

Za povprecnega uporabnika sta gf 5200 in radeon 9200 se glih tako dobra. Se teh ne bo izkoristil. Razen ce namerava kake hude igrice z vec detaili igrat. Kar pa mislim da tu ne bo prislo v postev.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

kajzer ::

Sam pazi da ne boš uzel SE katrice, ker tista je pa iber počasna.

rkb2 ::

Nekoč sem imel plato z VIA chipsetom (VIA VT82C586B aka VX TWO na kateri je tekel AMD K6 233) - računalnik se je stalno sesuval ob najbolj neprimernih trenutkih (krivi so bili gonilniki za Win NT, pa na drugi IDE kanal nisi smel nič priklopiti - uporabne gonilnike sem dobil šele, ko sem računalnik po 3 letih muk upokojil (ne vem zakaj tega nisem storil prej :\ ).

Pa sem prisegel da nikoli več VIA, zaenkrat imam P4 2.6C & i875 in stvar laufa tako super da se mi prav :D , še posobej Hyperthreading da računalniku nek posebno tekoč občutek v primerjavi z XP2600 ki ga imam na delu - čeprav kake posebne razlike v hitrosti med njima verjetno ni. Frendi z Nforce 2 pa tudi nimajo nobenih problemov. Mogoče je KT600 ok, vendar je NF7 preverjeno dobra plata ki jo dobiš le za malenkostno višjo ceno od VIE.

gofra ::

Jah, se bojim, da ima nicjasno kar prav. Sedaj namreč žulim 32MB Rivo TnT in 650MHz AMDja + 128 RAM. Saj pravim, preskok bo kar precejšen. Kakorkoli pa, ugotavljam, da ima Mlacom dejansko ugodno ponudbo (sploh tale grafična, povsod drugje presega 40K) in pa Chip. Bom obema poslal ponudbo. Vam vsem pa se lepo zahvaljujem!

gofra ::

Pa tole sem zbrskal pri PCSISTEMI- h:

ASROCK K7S8X
AMD Barton 2500+
DDR 512MB PC400
ATX Midi Tower 300W
FDD MITSUMI 3.5''
HDD 120GB 7200rpm
Hladilnik za trdi disk
DVDR +/- 8X, 811S
RadeOn9200SE 128MB
Miška Genius NetScroll+
Tipkovnica MITSUMI
Zvočniki 120W

S tem, da bi zamenjal 9200ko za tisto 9600. Cena tele konfiguracije pa je 129.000 SIT. Kaj pravite?

kajzer ::

Plata je zelo vprašljiva. Cena te plate se suče okoli 11k. Pa 9200 menji za vsaj navadno 9600 ali 9600pro vsekakor pa ne za 9600SE, ker s tem ne boš skoraj nič pridobil. Če misliš uzet 9600SE je potem boljša izbira kar navadna 9200 (ne SE) ali pa 9000pro (sam se je ne da več dobiti).

Poldi112 ::

Glede na to da se ukvarjas z grafiko bi ti priporocil 1GB rama. Pa mogoce se matrox graficno kartico, namesto dobrih 3d pospesevalcev, ce mislis ostati v 2d.

jest10 ::

To plato imam jaz:ASROCK K7S8X
In lahko povem da je za svoj denar zelo dobra, nobenih težav s stabilnostjo. Ni pa za navijanje saj se napetost na procesorju lahko dvigne samo za 5%

gofra ::

No sej, RAM tako ni drag za dokupit, mislim pa, da je zgornja konfiguracija resnično ugodna, vsaj glede na to, da je vključen DVD writer, in večji disk.

kajzer ::

Tole skor 100% ni DVD writer ampak writer in DVD predvajalnik (combo enota).

Poldi112 ::

Sicer nisem na tekkocem s cenami, ampak mogoce se ti splaca se v jae pogledat in primerjat.
Glede konfiguracije bi pa, ce bi kupoval zase, kupil mocnejsi napajalnik. Ostalo je ok (razen tipkovnice in misi, kar je pa stvar okusa, in rama, ki ga bos dokupil kasneje:)

PrimozR ::

Jest sm šele mel preskok, ne pa ti! Ti boš mel procesor ene 3x hitrejši k pa tastar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Jakka ::

Zadnjič sem sestavlju en comp. Cene so iz jae.

Abit NF7 20.640,00
AMD 2500+ BOX Barton 23.160,00
512MB DDR DDR333 24.240,00
MAXTOR 80GB ATA133 7200 8MB 21.360,00
G-R9500 64MB DDR 27.120,00
Ohišje ENJOY 300W M/B 9.480,00
FDD 1.44 MB 1.800,00
TEAC DW-548D Combo 14.640,00
----------
141.000,00

Upam da se nism zmotu pri računanju. :D

p.s.: če hočš met 120GB disk daš še ene 3k več. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

gofra ::

Bom izkoristil tole temo še za eno vprašanje: od česa je odvisna kvaliteta grafične kartice oz. kaj jo dela dobro in kaj slabo? Spomin vidim, da ne.

kajzer ::

Cena pove vse.

PRIMER: Lahk je isti model in enak proizvakalec kartice, vendar ena deluje z nižjimi clocki (jedra in rama), druga pa z originalnimi, zato je tudi cena temu primerno dosti različna.

Poldi112 ::

To velja predvsem za 3d, kjer je vse v stevilu trikotnikov, ki jih izrise... V 2d je merodajna samo kakovost slike.

globoko grlo ::

Gofra lej, tist sistem za 129 čukov je čist kul, sam grafo zamenjaj, ni pa nujno, kot si rekel ne boš špilal, oz. čist malo, niti ne rabiš kkšne spodobne grafe. Edin vedi, da novejši špili (FarCry, Painkiller) pa prihajajoči (S.T.A.L.K.E.R, HL2, D3) ne bodo delali oz. bodo neigrabilni na taki grafični. Vglavnem morš vedt, da z grafo v rangu 9200 (ali pa do 30.000 SIT) ne boš mogu nič pametnega špilat. Če ti je to sprejemljivo pol ubod ta sistem za 129 čukov. Če pa bi slučajno hotel špilat take špile, pol si pa bl kt ne v pizdy>:D .

pa velik sreče

xabre ::

Nforce 2 plat, biloker proizvajalec, 1x 512 rama zaradi nadljne nadgradnje, fx5600 ali bolše od Nvidie, zaradi profesionalnih programov, 120 gb disk z 8mb predpomnilnika (čeprav mislim, da majo že vsi, samo se zmeri najdejo kake cvetke) pol Barton procesor, kvalitetnega optičnega mišaka s kvalitetno podlogo, TIHO ohišje, monitor pa upam da imaš kvaliteten. Kupi pri AGT, Mlacomu, Megahit. Če kupiš cel računalnik pri eni firmi te prav lepo gledajo. Te firme poznam in se da lepo zment.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xabre ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738042 (4844) floyd1
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716326 (8365) Vlad Tepeš
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545310 (4031) sid911
»

Komponente za malo $

Oddelek: Kaj kupiti
12966 (788) LittleDevil
»

Mnenje o računalniku?

Oddelek: Kaj kupiti
311398 (989) jest10

Več podobnih tem