» »

Z računalnikom moram vsako polno minuto vklopit in izklopit rele!

Z računalnikom moram vsako polno minuto vklopit in izklopit rele!

SCHalko ::

Vprašanje je seveda kako to izvest! Ima kdo kakšno idejo? Kakšen načrt? Mogoče iz kakšnega pina na game portu, serijskemu portu? Kaj pa preogramska oprema s katero bi to krmilu? Je že kdo naletel na kakšen tovrsten načrt?

Phoebus ::

Najlaže in najbolj common je prek paralelca, ker imaš 8 linij.
Priklopiš: data pin -> upor -> optokopler -> ground pin.

Na drugi strnai optokoplerja pa: napetost za rele (recmo 12V) -> optokopler -> rele (in nazaj na vir).

In imaš

Releja NE krmili direkt iz porta (serijca, 12V), ker rabi prevelik tok.

SCHalko ::

Ja sej sem mislu preko optokoplerja. Sem že našel načrt na:
http://www.geocities.com/lpt_port/
Zdaj moram samo še poštudirat kako poslat vsako minuto impulz na out pin. Je kje kak programer, ki bi to za malo malco naredil?

HVALA!

DJroky ::

Krmiljenje LPT porta

daj mail pa ti pošljem

SCHalko ::

Super!

Vse skupaj potrebujem za poganjanje šolskih ur. Stara elektronika je crknila, zato sem se odločil, da bom ure poganjal z računalnikom. Sedaj sem izmeril, da ure za svoje delovanje potrebujejo prvo minuto impulz +36V naslednjo pa -36V in tako dalje. Napajanje lahko vzamem iz stare elektronike. Tudi močnostni del (2xBD245/246 in 1xMJ 1001C) je še ok. Vendar kako bi to sedaj povezal? Najležje bi bilo rešit z dvema relejema! Ampak kako dolgo bi releja zdržala neprestane vklope in izklope?
Torej potrebujem tudi program, ki bi izmenično vsako minuto vklapljal zdaj en zdaj drug kanal.

DJroky:
Moj mail: schalko@email.si

BSD-jas ::

Mogoče ti bo koristilo tole, čeprav je že malo staro. Če ti je pa vseeno ena sekunda gor ali dol, pa niti ne rabiš RTLinuxa (ali česa podobnega, npr. RTAI,..., ali celo QNX, ki je brezplačen za neprofitno rabo) si pa poišči in preberi poglavje uporabljene knjižnice (glibc, Win32 ali kakrkoli že) o threadih in njihovi interakciji. Če te zanima samo upravljanje paralelca iz Windowsov, pa si malo oglej tole (tam klikni na link do Intela in naloži JFlashMM, ki vsebuje tudi izvirnik) in si za lažje razumevanje oglej še del tele sheme. Skratka tebe zanima, katere pine na paralelcu se vodi in kako je to izvedeno v omenjenem programu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

optocoupler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383349 (2891) korenje3
»

Polprevodniški releji (SSR)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
204112 (3881) TESKAn
»

rele, ki bo vklaplo diodice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
304121 (2731) TEDY
»

se en elektro problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152159 (1780) Gapi
»

kako krmiliti naprave preko pc-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91563 (1435) enTelet

Več podobnih tem