» »

Xiaomi se ne zažene do namizja

Xiaomi se ne zažene do namizja

severjug ::

Pozdravljeni
Potrebujem nasvet.Znanec mi je prinesel Xiaomi mobilc kjer se baje zgolj zaradi brisanja vsega oz. verjetno ponastavitev na tovarniške nastavitve ne zažene do namizja. Zažene se do Mi loga znova in znova. V recovery se pride. Tam poskusil z brisanjem, zagonom v safe mode in nič ne deluje. Naslednje naložitev novega roma seveda ne gre, ker rabiš odklenjen bootloader. Tega ne morem odklenit, ker ne morem do nastavitev v aparatu. Se kdo spomni še česa?

lp

d4vid ::

Pusti, da se izprazne popolnoma.
Potem napolni do konca in vklopi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

severjug ::

Tud to sem že poskusil. Brez uspeha. Razen, če je to težava strojne opreme.
Potem bo potreben servis. Pa mi nekako deluje kot težava programske opreme.
Ni mi tud jasno kako se je lahko tako zapletlo zgolj z brisanjem vseh podatkov?

lp

Invictus ::

Xiaomi ima zanič softver...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

severjug ::

Ne obstaja pa drug način nalaganja roma kot odklenjen bootloader?
Vsaj na netu nisem našel nič. Je pa model aparata 10T Pro.

lp

Opkow ::

Si probal držat hkrati volume down in power gumb za nekaj sekund?
Meni se je zaciklal telefon na tak način, po tem ko sem ga rebootal. :]
Ponovno zagnal in pol je bil ok.

severjug ::

Vse kombinacije gumbov sem poskušal.V recovery in fastboot normalno pride. Brez težav.
V recovery lahko brišem, rebootam, povežem z MiAssistent. Tudi v safeboot me spusti.
Potem pa pride tako daleč, da se spodaj levo pokaže napis safeboot ostali del ekrana
pa je temen. Mislim, da druge režitve kot nalaganje roma ni. Za to pa rabim odklep
bootloaderja ...

lp

Opkow ::

Če je možno, bi ga odprl, odklopil baterijo za nekaj časa in pol nazaj.

Sedaj malo gledam po ytubeu, pa nekateri svetujejo, da se "zmasira" zadnja stran telefona, predvsem zgornji del kjer je vezje, ali pa se grobo tapka po ekranu, ali zvijaš z občutkom cel telefon. V primeru, če je kje slab kontakt pri konektorjih ali čipih.

Clone ::

Ja, enako se je zgodilo meni pred mesecem dni. In sicer sprva se je začel sam od sebe resetirat 1x na teden, hard reset je potem pomagal in telefon je deloval par dni, kasneje pa enaka napaka ki jo opisuješ. Majster pravi ja je potrebno narediti reball CPU enote. Nekateri probavajo tudi tsko da dajo komplet telefon v pečico ter stisnejo del kjer je osnocna plošča ampak to je samo začasna rešitev.

To je sedaj že 3 Xiaomi ki se mi je to naredilo. (Poco x3 pro, 2x10tpro) Pa vsem po 3.letu starosti. Cin men plato ter cpujem popusti.

Škoda ker so res dobri telefoni za svoj denar, ampak na dolgi rok se ne izplača.

Takole meni dela

https://www.reddit.com/r/phonerepair/s/...

severjug ::

Tisti, ki je naredil brisanje pravi, da je aparat čisto normalno delal. Torej se to ni zgodilo postopoma.
Samo povrnitev na tovarniške nastavitve in so se začele težave. Dobro saj se stvari kvarijo. Moti me samo ta praksa Xaiomi-ja, da ne moreš naložit roma brez odklenjnega bootloaderja. Da vsaj vidim, če je težava strojne ali programske narave. Dobil sem info, da baje stane nalaganje roma na servisu 50 EUR. Lepo prosim. Smešno.

lp

Clone ::

Res me zanima če je le softwerska napaka. Lahko sporočiš kaj bodo rekli?

sbawe64 ::

Če se Xiaomi se ne zažene do namizja, potem bolj težko odkleneš bootloader in namestiš rom.

Je kar procedura
https://robots.net/computing-and-gadget...



Kakšen dober program za backup vsebine Xiaomi telefona ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

d4vid ::

Clone je izjavil:

Nekateri probavajo tudi tsko da dajo komplet telefon v pečico ter stisnejo del kjer je osnocna plošča ampak to je samo začasna rešitev.


Komplet telefona nikakor v pečico, razen če maš gasilce pred vrati.
Kvečjem samo matično in previdno z nastavitvijo temperature. Tam nekje 180 stopinj je ponavadi dovolj, ker je obojestranska plata lahko odpadejo komponente na spodnji strani.

Včasih sem počel to z grafičnimi in prenosci (ponavadi AMD turion in podobni grelci s funkcijo procesorja). Nekak 50/50 da oživi, ampak ponavadi na kratek čas.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

tin01 ::

Opkow je izjavil:

Če je možno, bi ga odprl, odklopil baterijo za nekaj časa in pol nazaj.

Sedaj malo gledam po ytubeu, pa nekateri svetujejo, da se "zmasira" zadnja stran telefona, predvsem zgornji del kjer je vezje, ali pa se grobo tapka po ekranu, ali zvijaš z občutkom cel telefon. V primeru, če je kje slab kontakt pri konektorjih ali čipih.


Imel (oz. imam) isti problem na Note 11. "Masaza" je pomagala nekaj casa, reset tudi. Oboje pa kratek cas.
Sedaj navajen, da se to zgodi 2x mesečno in dela naprej.
Se to : Reset z gumbi drzi vsaj 30 sekund - 1 minuto. Meni je to pomagalo, ceprav se vidi Recovery menu. Po par poskusih sem prisel v glavni menu.
Pa napolni baterijo do konca.

T