» »

Meglena slika na Samsungu 757NF !

Meglena slika na Samsungu 757NF !

ian wolf ::

Pozdrav vsem.

Imam problem;
kar sem na novo postavil sistem, imam na mojem Samsungu 757NF precej megleno sliko. Grafična je Gigacube Radeon 9100, driverji Catalyst (stara verzija z datumom januar 2003) pri resoluciji 1024x768@85Hz. Kar precej časa nazaj je bilo vse O.K. res pa je, da sem imel takrat novejše Catalyst-e. Je mogoče fora v driverjih ? V Win XP je slika precej meglena, kar preveč za moje oči. Je mogoče, da sem se preveč razvadil, ker gledam v službi v LCD ?

Vsak nasvet bo dobrodošel. Hvala vsem in še naprej lep dan !
Errare humanum est...

CaqKa ::

definiraj to da je slika meglena...
lahko je namreč monitor hin lahko pa je grafična...
si se poigral z nastavitvami za razteg slike?
pri nižji resoluciji je boljša?
a tale prehod da je slika meglena je bil nenaden ali se je dogajalo čez daljše časovno obdobje (nekaj mescev(2-3))

ian wolf ::

Hvala za odgovor CaqKa !

Sem se igral z nastavitvami, pa ni boljše. Pri nižji resoluciji je podobno. Slika se mi zdi, da je kar naenkrat postala meglena (cca 1 mesec nazaj). Monitor že imam 1 leto, fural sem ga na S3, GF 2MX in nazadnje na R9100.

"Meglena" - od blizu je še O.K., če pa gledaš s cca. 50 cm je pa kriza. Bom poskusil zamenjati grafično, da vidim ali je slučajno grafa odpovedala.

Še kakšen nasvet ?
Errare humanum est...

slawc ::

hja, a je meglena samo na tvojem monitorju ali se kje drugje. Slisi se banalno ampak... mogoce potrebujes (nova) ocala? :D
LP, Slawc

CaqKa ::

zaenkrat se ne spomnim ene teme ko je brane2 reševal enmu tak podobn monitor...
sicer pa bi jaz monitor nesel na servis...
tuljave za fokus slike so se ti pomojem premaknile.

/slawc več da sem to že imel na jeziku.. pol sem pa mislo da me bo čudno gledal...
samo nebi rekel da je to ker pravi da je pred enim mescov slika postala meglene :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

[SkA] ::

Hm, jez bi reku da probaj z zamenjavo gonilnikov - oziroma se malce poigraj z nastavitvami? Sem tudi že sam doživel da z neustreznimi/slabimi gonilniki slika izgleda precej megleno.

CaqKa ::

hmm samo res.. kaj so samo fonti grdi al celotna slika?

ian wolf ::

Hvala fantje za pomoč.

Fonti so zares neostri. Drugače je slika O.K. Okna v Windowsih so najbolj neizrazita. Pa še nekaj slika se mi zdi, da je presvetla (prej ni bila tako).

LP!
Errare humanum est...

ian wolf ::

Aja, niso krive moje oči, ker sem bil pred cca. pol leta na zdravniškem pregledu in so ugotovili, da vidim maksimalno.

Hvala !
Errare humanum est...

CaqKa ::

če imaš xpje potem lahko izklopiš glajenje fontov
desni klik na namizje > propereties > zavihek apereance > klikot na effects > odstrani kljukico pri "use the folowing method to..."

Brane2 ::

Mozno je, da se ti je napetost za fokus v monitorju premaknila. Za nastavitev bi moral odpreti monitor in nastavit fokus.

Za to so ponavadi trimerji vdelani kar v visokonapetosten trafo. Ko odpres monitor, poglej kam pelje tisti visokonapetostni kabel, ki je napopan na zgornjo stran cevi.

Traflc na drugi strani kabla bo tapravi. Ce ga podrobneje pogledas, bos verjetno na njem videl nekaj plasticnih sraufov.

Najbolj spodnji (najblizje tiskanini) je ponavadi za nastavitev svetlosti crne barve. Ce je torej slika presvetla, ga lahko malce odvijes.

Zgornji ali zgornja vijaka (doloceni modeli imajo dva vijaka za fokus) sta prava za nastavitev ostrine.

Ostrina lahko pade ce se je tam kaj premaknilo ali ce je slika presvetla, ker je tezko fokusirat mocan zarek.

Mozno je tudi, da je kaj narobe z driverji za graficno, ki zaradi tega generira presvetlo sliko in da zaradi tega tudi fokus pade.

Skratka, prechekiraj najprej, ce je kaj narobe z driverji ali kartico in ce razlog ne tici tam, pac odpri monitor...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

ian wolf ::

Hvala vsem skupaj fantje, še posebej CaqKa in Brane2. Problem je bil v WIN XP in njihovi "optimalni" nastavitvi slike. Tisto kljukico sem odstranil, kot je svetoval CaqKa in SPREGLEDAL. Neverjetno kako pade ostrina, če uporabljaš to opcijo po defaultu.

Še enkrat hvala vsem NAJBOLJŠI STE !
Errare humanum est...

CaqKa ::

imaš ati grafično kartico ter neke zastarele driverje...
povem ti da se ti bo tista opcija spet nazaj všaltala brez tvoje vednosti.
zato si idi in si dol potegni najnovejše cataliste... mislim da je ta problem z AAjem fontov bil rešen od catalistov verzije 3.7 dalje.

aja priporočaj nas naprej.. pa povej nam v keri banki lahko to vnovčimo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

kuglvinkl ::

Tako je, Slo-Techu nisi dolžan nič, nič, nič še tri nule, spredaj je pa enka.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Locljivost na laptopu

Oddelek: Zvok in slika
142032 (1644) fujtajksel
»

Statična elektrika na monitorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262254 (1869) Pyr0Beast
»

korekcijska ocala.

Oddelek: Loža
242323 (1874) BigWhale
»

Nova anketa!

Oddelek: Novice / Ankete
282124 (2124) Marjan
»

problem z novim monitorjem-slika

Oddelek: Strojna oprema
171128 (886) zenith1

Več podobnih tem