» »

Samsung in popačen odtenek barve na slikah

Samsung in popačen odtenek barve na slikah

Mana ::

Imam Samsung galaxy 05s in moram reči, da sem razočarana nad barvnimi odtenki slik. Namreč barva v realnosti ni enaka barvi na sliki (telefon enostavno prikaže drug odtenek in tak je tudi na končni sliki). Iz svetlo rumene pride nekaj takega kot umazana rumena. V primerjavi s starim več kot 5 let Sony telefonom, Sony prikaže realno sliko, precej boljše oziroma realnejše barve.

Ali obstaja kakšen način, da bi novejši Samsung prikazal realno barvo, taka kot je v resnici?

neverjetni99 ::

Kateri Sony si imela prej? Glede na to da je to verjetno najcenejši Samsung, ne gre pričakovati, da bo zmožen prikazati dejanske barve, kakor vidiš z očesom. Že zaradi zaslona, saj je navaden LCD, ni amoled ali oled. Torej ima slabši barvni razpon. Tudi kamera je verjetno slaba, ne more zajeti vseh barv

Mana ::

Malo sem brskala po internetu, pa sem videla, da imajo tudi boljši Samsungi enak problem - točno ta, z barvnimi odtenki. Nekateri so rekli, da je to zaradi AI tehnologije. Ampak nobene praktične rešitve ni bilo.

In tudi malo starejši in boljši Samsung z super amoled zaslonom prikaže enako (sem preverila). Ko primerjam s starim Sony telefonom je razlika kar očitna.

Mana ::

Sem naredila še en preizkus. Ta odtenek je čisto drug kjer je temnejše. Kjer je veliko svetlobe dejansko prikaže realno sliko. Sony tega problema nima.

Han ::

Samsung ima privzeto vklopljene "žive" (vivid) barve v nastavitvah zaslona. Tam lahko spremeniš v "naravno".

Temberaturo barv lahko nastavljaš tudi v nastavitvah fotoaparata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung naposled predstavil tehnologijo QD-OLED

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
387661 (3754) Nikonja
»

LG v zaslone OLED uvaja devterirane organske spojine (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5610929 (6658) darck
»

Sony Xperia Z (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15340287 (28518) b787
»

Sony Xperia P vs Nokia Lumia 710 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7720380 (16525) SLO_Matej
»

Kater mobitel?

Oddelek: Mobilne tehnologije
393281 (2430) tey007

Več podobnih tem