» »

Home Assistant - energy

Home Assistant - energy

DamijanD ::

A ima kdo kakšno idejo zakaj bi mi kar naenkrat en Shelly začel periodično javljati drugačno stanje porabljene energije? (ob 2:00 naredi globok padec in potem vse normalno...)


Problem je, ker potem uniči statistiko na energy tabu (trenutno mi TČ vsak dan porabi 7000kWh :)) )
Saj znam popravit zadeve v bazi, samo ni mi ravno cilj to non stop delat.
  • spremenilo: DamijanD ()

GupeM ::

Si poskusil z drugim shelly-jem? Kakšni so pa podatki direktno na Shelly-ju? Je tam tudi dip?

Mogoče kakšna opcija za avtomatsko popravljanje baze vsak dan?

Pa samo v razmislek, 2:00 CEST je ravno 00:00 UTC. Mogoče kaj povezano? Sicer dvomim, ni pa za izključit.

link_up ::

dhcp renew?
In and Out

DamijanD ::

Direktno na shellyu (3EM) vidim samo trenutno moč, nič drugega... jaz bi pa rabil zgodovino energije.

Drugače so se te težave začele pojavljati pred parimi dnevi, pred tem je bilo vse ok. (Pri ostalih shellyjih nisem opazil tega problema). Edina stvar, ki se je v tem času spremenila je, da je bilo nekaj posodobitev za HA.

GupeM ::

Na 3EM imaš 60 dni zgodovine shranjene na Shellyju, če se ne motim. Na pro verziji je 100%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

DamijanD ::

Mislim, da sem rešil problem. V bistvu sem ignoriral svoje lastno pravilo "assumption is the mother of all fuckups".
Pozabil sem, da HA ne dobi seštevka faz ampak za vsako fazo posebej in moraš v template-u to izračunat. Problem pa je bil, ker sem v availability pogoju upošteval samo eno fazo (ker sem prevzel, da če ima ena faza OK podatek, ga morata imeti tudi ostali dve - pa očitno ni tako). Sedaj sem predelal, da preverjam za vse faze in je (nok nok) za enkrat ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2481431144 (4827) boocko
»

Spremljanje porabe elektrike v živo

Oddelek: Loža
402097 (420) muffliato
»

Shelly 1 Mini, Plus 1 mini

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
17531 (229) d0rK
»

Izklop napajanja pri določeni moči

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
381631 (342) GupeM
»

Upravljanje žaluzij preko časovnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
517740 (5606) floyd1

Več podobnih tem