» »

Bolha BREZ SKRBI

Bolha BREZ SKRBI

Be0nc ::

Na bolhi imam ogledan en oglas, izdelek bojda brezhiben. Cena pa predobra, da bi bila resnična (manj kot 50% realne tržne cene za rabljen izdelek, in cca 25% cene novega izdelka).

Pišem prodajalcu, da bi prišel iskat, a mi odgovori, da je prevzem možen v Zadru, ker je od tam (v istem sporočilu doda še naslov). Seveda nimam nobene poti v Zadar in mi pove, da lahko plačam prek bolhe - stroitev brez skrbi, kjer šele z mojo potrditvijo on dobi denar na račun.

Glavno vprašanje je ali so scammerji našli napako v storitvi BREZ SKRBI (je ne poznam dobro)? Na tisti % ali manj verjetnosti, da je ponudba realna, ne bi računal.
  • spremenilo: Be0nc ()

OutOfTheBox ::

Deluje podobno kot Paypal dispute. Ti se prvo pogovarjaš s prodajalcem in če po 10 dneh ne rešita problema, se vmeša bolha. Oni pregledajo predstavljene dokaze in potem odločijo ali je pritožba s tvoje strani (kupec) upravičena.

Načeloma je ok, le slikovne in video dokaze imej (originalni oglas, odpiranje paketa, uporaba izdelka). Tvoja izkušnja mora bit drastično drugačna od tega kar je bilo napisano v oglasu, da gre zadeva skoz.

Če kupuješ recimo telefon in ima eno prasko zadaj na hrbtni strani, za katero ti kupec ni povedal, je pa izdelek drugače brezhiben, ti celotnega denarja verjetno ne bodo dali nazaj.

Tukaj si preberi več o tem. Sicer pa izgleda da ne podpirajo te storitve izven Slovenije, tako da ne vem ali je dal kupec bolhi napačne podatke da ima to storitev vklopljeno ali je kaj drugega.

Preveri to.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

scam

Legon ::

Be0nc je izjavil:

Na bolhi imam ogledan en oglas, izdelek bojda brezhiben. Cena pa predobra, da bi bila resnična (manj kot 50% realne tržne cene za rabljen izdelek, in cca 25% cene novega izdelka).

Pišem prodajalcu, da bi prišel iskat, a mi odgovori, da je prevzem možen v Zadru, ker je od tam (v istem sporočilu doda še naslov). Seveda nimam nobene poti v Zadar in mi pove, da lahko plačam prek bolhe - stroitev brez skrbi, kjer šele z mojo potrditvijo on dobi denar na račun.

Glavno vprašanje je ali so scammerji našli napako v storitvi BREZ SKRBI (je ne poznam dobro)? Na tisti % ali manj verjetnosti, da je ponudba realna, ne bi računal.


V bistvu je scam, ki igra na nevednost in neveščost uporabnika kako dejansko BREZ SKRBI deluje.

Na kratko - pogovor bodo hoteli preusmerit na whatsapp da dobijo tvojo mobilno številko. Potem boš prejel sms, kao od Bolhe za aktivacijo sistema brez skrbi, kjer lahko varno plačaš. In ko boš "varno" plačal, denar seveda ne boš šel preko Bolhe ampak direktno nategunu.

Cel scam temelji pač na tem, da je uporabnik tako naiven, da verjame, da je SMS res poslan od bolhe in tam vnese plačilo.

Sam sistem BREZ SKRBI drugače v celoti deluje znotraj bolhine spletne strani. Tako, da kakorkoli so v igri emali in SMS je to nateg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

OutOfTheBox ::

Sam sistem BREZ SKRBI drugače v celoti deluje znotraj bolhine spletne strani. Tako, da kakorkoli so v igri emali in SMS je to nateg.


Dobro da si dodal tole ja. Absolutno vse delat preko bolhe in ne preko povezav ki jih prodajalec da.

Legon ::

absolutno, pa saj to je tudi drugače za spletno nakupovanje vedno na prvem mestu. Pa naj bo to paypal, ebay, etsy... Kakor hitro je treba klikal na kakšne povezave v emailih, SMSjih... gre v 99% za nateg.

Be0nc ::

Sem preveril in itak da je scammer. Najprej mu recem, da imam ravno prijatelja v Zadarju, ki lahko kadarkoli prevzame. Napise, samo dostava. Niti nisem nadaljeval naprej

Blinder ::

Prodajam eno stvar za 20 € na bolhi, me kontaktira preko whatsapp nekdo iz neke stevilke iz Armenije. Zgleda, da se jim da ukvarjat tudi z nategi za 20 €
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

delavec44 ::

Saj on bi te nategnil za več, ko bi mu dal podatke tvoje kartice, da ti lahko on plača ;)

Hudobec82 ::

Gledam mal fotoaparate. Praktično polovica je nateg. Skor vsi teli oglasi "brez skrbi" z nekimi čudnimi cenami. Sam sm svoje cajte ogromno prodal na Bolhi ampak zadeva je mrtva.

https://www.bolha.com/sony-brezzrcalni-...
https://www.bolha.com/fujifilm-brezzrca...
https://www.bolha.com/za-canon/canon-ef...
https://www.bolha.com/nikon-brezzrcalni...
https://www.bolha.com/canon-kompaktni-d...
https://www.bolha.com/oprema-za-klasicn...
.
.
.
.

matobeli ::

Ja, brez skrbi so pograbli scamerji, drugač zadeva še vedno lepo živi. Še vedno manjša greznica kot FB.

velikBrokoli ::

Rad bi opustil svoj hobi fotografije, ker rad kolesarim.


Haha, res vrhunski razlog za prodajo :)) te scammerji so res pijavke, neto negativni za našo družbo...

Zgodovina sprememb…

matjaz000 ::

Jaz sem ga kontaktiral za prenosnik (delovno postajo) in mi je rekel prevzem v Zagrebu.
Sem rekel, če se lahko slišiva in dogovoriva. Je rekel da je vsa komunikacija samo preko Whats-up sporočil. Oglasiti se noče.
Sem videl da je neka mučka in odnehal.

lp, matjaž

Blinder ::

Jaz bi poslal eno atomsko bombo v Nigerijo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mtosev ::

Jaz za nakupe uporabljam eBay, ki je svetovna leta pred bolho.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kurzweil ::

No shit, detective mtosev :))

Furbo ::

Bolha komaj sproti briše vse te nategune.

Ne vem zakaj se matrajo, jaz bi od vsakega novega uporabnika zahteval 5€ za registracijo, pol naj se pa zafrkavajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

OutOfTheBox ::

In s tem popolnoma ubiješ celoten trg, kolikor ga je še ostalo

Technics111 ::

Samo da bolha kasira za oglase telefonov in grafičnih kartic.. Jebe se njim za scame. :)))

Furbo ::

OutOfTheBox je izjavil:

In s tem popolnoma ubiješ celoten trg, kolikor ga je še ostalo

Lahko tudi vrneš tistih 5€ čez 3 mesece npr, razen če je nekdo nategun.

Pa ta argument sem že večkrat videl 'potem pa noben ne bo oglaševal pri nas' in kaj se je zgodilo? Isto je stran crknila.

Jaz sem s pomočjo bolhe že marsikaj kupil, marsikaj prodal, vredna bi bila nekega enkratnega zneska.

Če bi pa to odgnalo tiste idiote, ki prodajajo navlako za 2€, naj jih pa kar.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

2dark ::

Furbo je izjavil:

Bolha komaj sproti briše vse te nategune.

Ne vem zakaj se matrajo, jaz bi od vsakega novega uporabnika zahteval 5€ za registracijo, pol naj se pa zafrkavajo.



Naredi svoji stran pa poizkusi zaracunavat. Propades v startu.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Furbo ::

Govorimo o bolhi, najbolj popularni strani za male oglase v Sloveniji.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matobeli ::

In govorimo o slovencih, najbolj škrt narod ever :))

Furbo ::

Ja, treba šparat, pa ni važno koliko stane.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

delavec44 ::

Kolikor so vse gostilne polne nimam občutka, da je kdo škrt.

NuMaN ::

Polne so zaradi mokre "kulture" slovenskega naroda, tudi kak psihoanalitik bi znal kaj povedati na to temo.

matobeli ::

delavec44 je izjavil:

Kolikor so vse gostilne polne nimam občutka, da je kdo škrt.


Sej ne da smo škrti_škrti ko je treba kupit nov avto, tv, dat za rundo ipd.

Škrti smo ko ne plačamo 5eur za bolho, zamenjamo iztrošen priključek na vrtni pipi za 2eur, doplačamo za biloško razgradljivo vrečko 10c...

Penny wise and pound foolish v nekem smislu.

2dark ::

Furbo je izjavil:

Govorimo o bolhi, najbolj popularni strani za male oglase v Sloveniji.


Lol. Najbolj uporabna stran, če dejansko želiš prodat je Fb-jev Marketplace.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kodi ()

Kodi ::

mtosev je izjavil:

Jaz za nakupe uporabljam eBay, ki je svetovna leta pred bolho.

Kdo še sploh kupuje preko eBaya?

delavec44 je izjavil:

Kolikor so vse gostilne polne nimam občutka, da je kdo škrt.

Ti pa nisi veliko po gostilnah:))

2dark je izjavil:

Furbo je izjavil:

Govorimo o bolhi, najbolj popularni strani za male oglase v Sloveniji.


Lol. Najbolj uporabna stran, če dejansko želiš prodat je Fb-jev Marketplace.

ROLF

delavec44 ::

Kodi je izjavil:


delavec44 je izjavil:

Kolikor so vse gostilne polne nimam občutka, da je kdo škrt.

Ti pa nisi veliko po gostilnah:))


Res nisem. Hodim pa veliko mimo njih. Včasih se mi zdi, da noben več ne zna kave doma skuhati.

Jaz sem zadnje čase tudi na marketplace prodal več zadev kot na bolhi. Sem upal, da bolhin brez skrbi in promocijska poštnina kaj spremeni pa ne kaže.

Kodi ::

delavec44 je izjavil:

Kodi je izjavil:


delavec44 je izjavil:

Kolikor so vse gostilne polne nimam občutka, da je kdo škrt.

Ti pa nisi veliko po gostilnah:))


Res nisem. Hodim pa veliko mimo njih. Včasih se mi zdi, da noben več ne zna kave doma skuhati.

Mimo njih LOL. Ja potem si res pravi podatek:))
Od kave ni zaslužka. Gostilne so prazne. Še posebej petke, sobote, ko se je včasih trlo folka.

delavec44 ::

Ja, potem pa res zgleda imam privide. Dobro da si mi povedal. Zgleda tudi gostilničarji nimajo problemov s premalo delavci, saj itak ni prometa.

Pa na kavi je največ zaslužka. Stane par deset centov, prodaja za 3EUR. Zračunaj maržo. Na alkoholu je lahko srečen, če jo ima 100%.

Se pa bojim, da smo off topic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

Furbo ::

Kodi je izjavil:

Od kave ni zaslužka. Gostilne so prazne. Še posebej petke, sobote, ko se je včasih trlo folka.

Ta slabe, ki prodajajo žilavo meso ja, drugje je gužva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kodi ::

Furbo je izjavil:

Kodi je izjavil:

Od kave ni zaslužka. Gostilne so prazne. Še posebej petke, sobote, ko se je včasih trlo folka.

Ta slabe, ki prodajajo žilavo meso ja, drugje je gužva.

Očitno nisi prav dolgo na svetu, da bi vedel kako je bilo včasih. Tudi tiste ta dobre nimajo pol toliko prometa gužve kot so imele včasih.

delavec44 je izjavil:

Ja, potem pa res zgleda imam privide. Dobro da si mi povedal. Zgleda tudi gostilničarji nimajo problemov s premalo delavci, saj itak ni prometa.

Pa na kavi je največ zaslužka. Stane par deset centov, prodaja za 3EUR. Zračunaj maržo. Na alkoholu je lahko srečen, če jo ima 100%.

Se pa bojim, da smo off topic.

Glede tega "tvojega" off topica pa najprej pošlihtaj v svoji glavi pa potem pametuj! Sam si začel srat in trolat v temi, ki nima blage veze o tem, kar sedaj govorimo. Kot vidim je to tvoja stalna praksa po celem forumu, da se rad naserješ v temo in začneš pametovat o stvareh o katerih nimaš blage veze.
Tako da... sorry za off topic, drugič pa najprej pospravi pred svojim pragom preden začneš pametovat.

Furbo ::

Kodi je izjavil:

Očitno nisi prav dolgo na svetu, da bi vedel kako je bilo včasih. Tudi tiste ta dobre nimajo pol toliko prometa gužve kot so imele včasih.

Ne vem kaj je zate 'včasih'. A si en tistih, ki se jim kolca po socializmu ali je včasih 5 let nazaj.

Dobre gostilne imajo promet, slabe naj pa kar crknejo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

delavec44 ::

Kodi je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kodi je izjavil:

Od kave ni zaslužka. Gostilne so prazne. Še posebej petke, sobote, ko se je včasih trlo folka.

Ta slabe, ki prodajajo žilavo meso ja, drugje je gužva.

Očitno nisi prav dolgo na svetu, da bi vedel kako je bilo včasih. Tudi tiste ta dobre nimajo pol toliko prometa gužve kot so imele včasih.

delavec44 je izjavil:

Ja, potem pa res zgleda imam privide. Dobro da si mi povedal. Zgleda tudi gostilničarji nimajo problemov s premalo delavci, saj itak ni prometa.

Pa na kavi je največ zaslužka. Stane par deset centov, prodaja za 3EUR. Zračunaj maržo. Na alkoholu je lahko srečen, če jo ima 100%.

Se pa bojim, da smo off topic.

Glede tega "tvojega" off topica pa najprej pošlihtaj v svoji glavi pa potem pametuj! Sam si začel srat in trolat v temi, ki nima blage veze o tem, kar sedaj govorimo. Kot vidim je to tvoja stalna praksa po celem forumu, da se rad naserješ v temo in začneš pametovat o stvareh o katerih nimaš blage veze.
Tako da... sorry za off topic, drugič pa najprej pospravi pred svojim pragom preden začneš pametovat.


Tablete popustile? Mogoče si v zadnjem odstavku sebe opisoval, mene nisi.

Ko zmanjka argumentov, se pa spušča na osebni nivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

Kodi ::

delavec44 je izjavil:

Kodi je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kodi je izjavil:

Od kave ni zaslužka. Gostilne so prazne. Še posebej petke, sobote, ko se je včasih trlo folka.

Ta slabe, ki prodajajo žilavo meso ja, drugje je gužva.

Očitno nisi prav dolgo na svetu, da bi vedel kako je bilo včasih. Tudi tiste ta dobre nimajo pol toliko prometa gužve kot so imele včasih.

delavec44 je izjavil:

Ja, potem pa res zgleda imam privide. Dobro da si mi povedal. Zgleda tudi gostilničarji nimajo problemov s premalo delavci, saj itak ni prometa.

Pa na kavi je največ zaslužka. Stane par deset centov, prodaja za 3EUR. Zračunaj maržo. Na alkoholu je lahko srečen, če jo ima 100%.

Se pa bojim, da smo off topic.

Glede tega "tvojega" off topica pa najprej pošlihtaj v svoji glavi pa potem pametuj! Sam si začel srat in trolat v temi, ki nima blage veze o tem, kar sedaj govorimo. Kot vidim je to tvoja stalna praksa po celem forumu, da se rad naserješ v temo in začneš pametovat o stvareh o katerih nimaš blage veze.
Tako da... sorry za off topic, drugič pa najprej pospravi pred svojim pragom preden začneš pametovat.


Tablete popustile? Mogoče si v zadnjem odstavku sebe opisoval, mene nisi.

Ko zmanjka argumentov, se pa spušča na osebni nivo.

Se midva poznava, da to jemlješ osebno?
Boli, če se prepoznaš(ali pa tudi ne) kaj ne:))

Furbo je izjavil:

Kodi je izjavil:

Očitno nisi prav dolgo na svetu, da bi vedel kako je bilo včasih. Tudi tiste ta dobre nimajo pol toliko prometa gužve kot so imele včasih.

Ne vem kaj je zate 'včasih'. A si en tistih, ki se jim kolca po socializmu ali je včasih 5 let nazaj.

Dobre gostilne imajo promet, slabe naj pa kar crknejo.

Očitno spet nekaj na pamet.
Včasih je 5 do 10 let nazaj.
Mi lahko poveš katere so to zate dobre gostilne. Nekaj konkretnih primerov. Pa ne mi sedaj naštevat nekih mišelinovih zvezdic, govorimo o gostilna kamor smo zahajali petek sobota, na pirček dva, tri...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodi ()

c3p0 ::

Problem gostiln so cene, ki so postale nenormalno visoke. Osebno vidim dvig tudi 100% glede na 2-3y back.

A srčki gostilniški, tako pa ne gre, cene bi nabili, kvaliteta pa enaka, ali slabša. Pač drugam ali doma skuhamo boljše za 80% prihranka, ali več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935902 (13255) kamiKaZaA
»

"Bencin kelnarji" se vračajo, napitnine? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10818106 (15211) c3p0

Več podobnih tem