» »

Fotoaparat darilo pomoč

Fotoaparat darilo pomoč

CartmanF ::

Pozdravljeni,
partnerka se ukvarja s fotografijo in za božič bi ji rad naročil kvalitetno SD kartico ter disk za hrambo (backup) slik.

Potreboval bi priporočila, kaj kupiti, naročal bi preko nemškega amazona, verjetno so cene boljše kot pri nas v fizičnih trgovinah.

Uporablja Canon EOS R6, Macbook Pro (verjetno relevanten podatek da iščem USB-C disk), predvsem me zanima pri SD karticah na kaj paziti, hitrost?

Hvala vsem vnaprej!

DJ Beat ::

SD kartica ni primerna za hrambo (backup) slik. Ti verjetno potrebuješ nek disk (SSD ali HDD).

Furbo ::

On bi ji kupil oboje, SD kartico IN disk.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lonsarg ::

SD kartica plus aktivacijska koda za 1TB Onedrive paket.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

DJ Beat ::

@Furbo, oprosti, površno sem prebral... ;((

@CartmanF: za SD nekaj takega: https://www.mimovrste.com/pomnilniske-k... ali https://www.mimovrste.com/pomnilniske-k...

Razlika v ceni je precejšnja, je pa seveda odvisno, kaj fotografira. Če rabi hiter zajem slik (npr. šport), potem bo primerna dražja, sicer bo pa tudi cenejša ok.

Tidule ::

Canon EOS R6 zmore kakih do 160-170 MB/s pri zapisovanju. Torej 16 EUR kartice za resno uporabo odpadejo. Oglaševanih 200MB/s se namreč nanaša na hitrost branja. Pisanje pa gre do max 90 MB/s. kar pomeni da bo kartica konkretno ozko grlo pri snemanju in športni fotografiji. Kot pa je bilo zgoraj napisano, če slika tihožitje potem je vseeno.

Vprašanje pa tudi koliko dodatne kartive sploh rabi. Jaz imam 4, pa je vrh glave za še tako resno fotografiranje, če si discipliniran in kartice sproti prazniš.

Razmisli, če bi ji raje kot random zunanji disk/dodatno SD kartico uredil pošten NAS in ustrezno kopiranje podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

nokken ::

Za fotografijo hitrost kartice ni toliko problematicna kot je zanesljivost kartice... niti pri sportni fotografiji. Nihce pri zdravi pameti ne drzi prsta na sprozilcu 10sekund skupaj in do naslednje akcije se buffer brez problema sprazni na se tako pocasno kartico. Je pa precej vecji problem ce ta kartica crkne. Zato kar se mene tice je za kartice samo ena opcija... Sandisk Extreme ali Extreme pro. Vsega ostalega se izogni v velikem loku ne glede na ceno.

Karen ::

Se pridržujem mnenju predhodnika (Sandisk). Diski niso za backup, je treba imeti potem na več medijih.
Kar se tiče diska imaš dve opciji: ali nvme ssd ploščico, vzameš 2TB recimo, pa zunanje usb-c ohišje zanjo, te zna dobrih 200 EUR priti. Zapis hitrejši, mogoče ni toliko za dolgoročno hrambo (teorija, ampak itak so v glavnem statične fotke zapisane, tako da število prepisov ne bo nevemkakšno), pa količina podatkov zapisa manjša. Ali pa USB-C zunanji disk (2,5 palčen obvezno, da nima napajanja zunajnega). Te dobiš 5TB največ. Količina podatkov več kot 1x večja, hitrost manjša, ampak spet ne rabiš toliko te brzine. Zdaj pa kar ti je bližje, jaz imam za fotke 5TB diske za te reči, prefereiram količino pred hitrostjo. Pa itak se samo vsake toliko priključijo, tako da večinoma mirujejo. Z Western digital nekako ne moreš zgrešit... tu ni take panike, če crkne lahko vsak, med seagate, wd in ostalim ni toliko razlik kot pri karticah glede zanesljivosti. Tudi kak LaCie lahko vzameš, ne vem kateri proizvajalec je notri... to je vse tam-tam.

bbbbbb2015 ::

nokken je izjavil:

Za fotografijo hitrost kartice ni toliko problematicna kot je zanesljivost kartice... niti pri sportni fotografiji. Nihce pri zdravi pameti ne drzi prsta na sprozilcu 10sekund skupaj in do naslednje akcije se buffer brez problema sprazni na se tako pocasno kartico. Je pa precej vecji problem ce ta kartica crkne. Zato kar se mene tice je za kartice samo ena opcija... Sandisk Extreme ali Extreme pro. Vsega ostalega se izogni v velikem loku ne glede na ceno.


Sandiska SSD se je treba izogibati v loku in se ga dotikati samo s palico:
https://www.theverge.com/2023/5/22/2373...

Obstaja analiza, kaj je šlo narobe, napake so hardverske in se ne da pomagati.

nokken ::

Govoril sem o kartican ne o diskih.

vres.ales ::

Se strinjam z nokken, sandisk extreme.
Res je, da nihče ne drži 10s prsta na sprožilcu, je pa en cel šport tudi slikanje otrok. In če ti tam zatrokira kartica, ker si hotel dve sliki narediti v sekundi, se ti hitro kakšna dobra slika izmuzne

rawlit ::

Jaz zaradi potreb videa uporabljam v60 kartice, npr.:
https://www.amazon.de/Professional-Phot...

blackbfm ::

Za fotografijo hitrost kartice ni toliko problematicna kot je zanesljivost kartice... niti pri sportni fotografiji. Nihce pri zdravi pameti ne drzi prsta na sprozilcu 10sekund skupaj in do naslednje akcije se buffer brez problema sprazni na se tako pocasno kartico. Je pa precej vecji problem ce ta kartica crkne. Zato kar se mene tice je za kartice samo ena opcija... Sandisk Extreme ali Extreme pro. Vsega ostalega se izogni v velikem loku ne glede na ceno.


če hočeš zanesljivost potem samsung pro endurance, imaš specifikacijo koliko prepisovanja zdrži medtem ko pri ostalih karticah ta podatek tipično fali


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero microSD kartico ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19236427 (11483) LuIK
»

Katero spominsko kartico kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
71516 (1079) hojnikb
»

a je smiselno kupit hitrejšo micro sd kartico za telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
7675 (493) fuck_it_
»

USB ključ ali SD kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
314782 (4271) ST-777

Več podobnih tem