» »

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?"

Temo vidijo: vsi
««
146 / 152
»»

Wrop ::

arnecan1 je izjavil:


Eh, mislim da sem pri drugem pogledu posnetka opazil, da je "izrazila pričakovanje", da Jaklič odstopi, če se to izkaže za resnico.

Amapk, če bom pogledal posnetek še stokrat, se je jasno videlo, da je namerno ščuvala javnost ter se nedopustno vmešala tam, kjer ji ni mesto. Še več, jaz se lahko na ulici derem naj Jalklič odstopi, ker sem "niko in ništa", to teslo pravniško-državniško pa bi moralo vedeti, da je konkretno prekoračila mejo dobrega okusa in pravni okvir. Če pa je to vedela in vseeno odprla usta, pa je pokvarjena in bi bilo na mestu, da prvo odstopi ona. Ampak že opravičila ne bomo pričakali, čeprav bi jaz bil že s tem zadovoljen.


Tudi pri Bergantu je izjavila, da so jo o tem povprašali novinarji.
Ampak to ni res. Na posnetku se je jasno videlo, da je temo začela sama, še sklicevala se je, da je nekje nekaj prebrala. Nato je prvič izrazila, da pričakuje, da bo sam ponudil svoj dostop, nemudoma. Drugič pa tega (da pričakuje) ni izjavila, ampak ga je pozvala, da nemudoma ponudi svoj odstop. Tretjič pa je kot sama pravi, ne kot predsednica parlamenta, ampak to UKZ in kot pravnica, da pričakuje odstop.
Se pravi med dajanjem izjave v parlamentu, kot predsednica parlamenta, se slicuje, da ne v tem primeru ne govori kot predsednica parlamenta ampak kot UKZ in kot pravnica. Kar je itak adijo pamet. Predsednica parlamenta je 24/7, ne pa takrat, ko ji zapaše.
Pri Bergantu pa je bilo veliko sprenevedanja, pa da ni zahtevala ampak samo da pričakuje. :)) Še vedno stoji za besedami in trditvijo, da je njena razlaga pravilna. Še sklicuje se na dve sodnici. Ena od teh, je sama rekla, da o nezdružljivosti ne piše kot ustavna sodnica ampak kot Špelca Mežnar. :))
Pa pove, da bo verjetno treba dopolniti zakon, ampak ne za njo, ker ga pravilno razume, ampak za vse druge, ki ga ne razumejo. :))

arnecan1 ::

Pri Bergantu je nisem gledal, sem pa mislim da na RTVSLO in PlanetTv isti dan in kolikor se spomnim je vmes tudi nekaj govorila o pričakovanju odstopa. Ne da se mi za nazaj gledat, mogoče kdo izbrska video.

Sicer pa niso važne besedne igre, ampak njen nastop in namen. In ta je bil nedvomno v smeri takojšnjega odstopa.

111111111111 ::

RedDrake je izjavil:

Isto tule s troli. Resnicoljub vas trola že par dni, pa noben ne porajta.

Mirno preslišimo. Trolčke.

Wrop je izjavil:

Golob je izjavil, da sta za rezultate potrebna dva mandata. :))
Zanimivo, še ne dolgo nazaj, po njihovem mnjenju, ni bilo potrebno niti teden dni, da so se pokazali rezultati.
Sedaj samo še upravlja s pričakovanji svojih volilcev za naslednji dve leti.

Rabi najmanj 6 let, da bo dovolj nagrabil, da bo Tinca zadovoljna. :D

Malidelničar je izjavil:

feryz, wrop: ironično ima Golob v bistvu PRAV.

Da se dobro delo nekje pozna in da se reforme primejo in imajo pozitivne rezultate sta dejansko pogosto potrebna dva mandata. Oz. neka kontinuiteta; pomislimo recimo v devetdesetih na približevanje EU-ju in stalno reformno prilagajanje. Ali pa še bistveno boljši primer: slovenski plan izgradnje avtocestnega križa - to ni bil plan enega mandata. Ampak takrat je Drnovšek uspel za to zadevo skupaj zbrati široke koalicije z podporo tako kolicije kot opozicije.

Ampak Golob ima ob svojih velikih planih tu dva problema:
1. Njegove "reforme" dajejo slabe rezultate oz. sploh ne dajejo nobenih izboljšav na bolje - tako da hipotetično bi po dveh mandatih bili na slabšem (in bi prihodnje garniture morale štartati od začetka)
2. Totalna operativnost njegove vlade in trenutno politično stanje mu daje zelo majhne možnosti za ponovitev mandata

Hja edini problem je da 2 leti ni nič naredil. :D Sedaj bi jih rad pa še 6 lenaril.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

arnecan1 je izjavil:

Pri Bergantu je nisem gledal, sem pa mislim da na RTVSLO in PlanetTv isti dan in kolikor se spomnim je vmes tudi nekaj govorila o pričakovanju odstopa. Ne da se mi za nazaj gledat, mogoče kdo izbrska video.

Sicer pa niso važne besedne igre, ampak njen nastop in namen. In ta je bil nedvomno v smeri takojšnjega odstopa.


"Pričakujem da" je samo stvar retorike. Če recimo jaz hočem, da nekdo nekaj naredi, pa to ni ravno "Prosim da", pa ni "Zahtevam da" ali recimo nisem nikogaršnji šef, pa ne morem reči "Komandiram da"... Lahko rečem "Pričakujem da".

To so me naučili na teamworkingu, hodil sem na neke tečaje na Bled, imel nas je nek mag. Erjavec.

"Pričakujem da" je retorično mehka (v praksi pa lahko izredno trda) zahteva. Kloakarici bi morali soditi zaradi državnega udara.

resnicoljub8 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


"Pričakujem da" je retorično mehka (v praksi pa lahko izredno trda) zahteva. Kloakarici bi morali soditi zaradi državnega udara.


Popolnoma se strinjam, točno to sem tudi zapisal malo prej. Je pa še posebej podlo, če že si na oblasti in izvajaš državni udar. No, glede kazni še nisem razmišljal. Koliko let bi si zaslužila za rešetkami? Tu me je opozicija razočarala, da še ni povedala, kateri zakon je kršila UKZ in koliko kazni bi bilo primerno zanjo.

Zgodovina sprememb…

resnicoljub8 ::

Malidelničar je izjavil:

feryz, wrop: ironično ima Golob v bistvu PRAV.

Da se dobro delo nekje pozna in da se reforme primejo in imajo pozitivne rezultate sta dejansko pogosto potrebna dva mandata. Oz. neka kontinuiteta; pomislimo recimo v devetdesetih na približevanje EU-ju in stalno reformno prilagajanje. Ali pa še bistveno boljši primer: slovenski plan izgradnje avtocestnega križa - to ni bil plan enega mandata. Ampak takrat je Drnovšek uspel za to zadevo skupaj zbrati široke koalicije z podporo tako kolicije kot opozicije.

Ampak Golob ima ob svojih velikih planih tu dva problema:
1. Njegove "reforme" dajejo slabe rezultate oz. sploh ne dajejo nobenih izboljšav na bolje - tako da hipotetično bi po dveh mandatih bili na slabšem (in bi prihodnje garniture morale štartati od začetka)
2. Totalna operativnost njegove vlade in trenutno politično stanje mu daje zelo majhne možnosti za ponovitev mandata


Jaz tudi po eni strani razmišljam, da bi mogoče celo bilo bolje, da bi Golob dobil dva mandata, da bi Slovenci spoznali, kakšno škodo dela. Zdaj je pač tako, da levi naredijo probleme, se umaknejo, potem pride Janša in popravi škodo, ampak ljudem ni jasno, da je ta škoda od prej in potem zamerijo Janši, ki je reševal. Je pa tudi problem, da smo glede tega neenotni, nekateri bi radi Goloba spravili takoj z oblasti in šli v ponoven cikel, kjer bi ponovo nastradala naslednja vlada, nekateri pa smo toliko daljnovidni, da vidimo, da to nikamor ne vodi razen prihodnje napade na naslednjo vlado, ki bo dobro delala. Težko se je odločiti, ker na desni sredini enostavno nimamo enotne strategije, medtem ko na levi so discipliniarni in točno vedo, kaj hočejo, od najmanjših umazanih taktičnih trikov naprej.

Utk ::

Zdaj ko so ocenili litijsko na 6, so stran vrgli kao 1,7 mio. V resnici ne. Stran so vrgli 7,7 mio, ker te stavbe ne rabijo. Če pa najdejo suckerja za 6 mio, jo naj prodajo, potem bo res samo 1,7 izgube. To pa naj izterjajo od ministrice in SDja.

Malidelničar ::

resnicoljub8: po eni strani moraš vedeti, da recimo - ker veliko desnih komentatorjev to dela, kar sem opazil - tako razmišljanje pri ljudeh, ki bi jih želel osveščati - povprečnem slovenskem elektoratu - naleti na odpor.

V smislu 'ta desni' ste anti-narodni, anti-državni, ker državi narodu želite SLABO.

Ker to je prva reakcija enega povprečnega volivca, le recimo nekdo kot je npr. hipotetično resnicoljub8 zapiše: bolje je, da Golob res naredi totalno štalo v dveh mandatih, ha potem pa bo ...

Ne smeš pozabiti, da je veliko volivcev takrat 2012 reagiralo v smislu, "Janša z ZUJF-om NAMENOMA DELA ŠKODO da bo zmanjkalo denarja in bo S TEM NAMENOMA UNIČIL JAVNA ŠOLSTVO IN ZDRAVSTVO - da ne bomo več imeli tega KAR SMO IMELI" Ne moreš misliti koliko ljudi mi je to reklo, oz. kolikokrat sem ot prebral online.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

oo7 ::



Švica je v nas prepoznala drugo Švico
Vtis, da bi moralo biti že vse izvedeno, je napačen, pravi premier o izvajanju reform. Sleherna družba potrebuje dva mandata, da so rezultati vidni.

https://www.delo.si/novice/slovenija/sv...


Ptiču so pregoreli možgani :))

Vlada, ki jo vodi, je na polovici mandata. Sam pa pravi, da bo mandat trajal še šest let. :)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

mtosev ::

Računa, da bo dobil še en mandat. Ne vem kaj naj bilo tukaj tako zanimivega. Že v preteklosti je reko, da računa na 2 mandata. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Wrop ::

Golob: Ljudi naj ne skrbi, vlada bo oblikovana v rekordnih rokih
Vodja Gibanja Svoboda Robert Golob je napovedal, da želi stranka dolgoročno združiti levosredinski prostor in preživeti šest mandatov. Vztraja pri reviziji nakupa boxerjev.


Ne, rekel je da želi preživeti šest mandatov.

StarMafijec ::

Torej prej je rekel 6 mandatov, sedaj pa vse skupaj le 2. Verjetno je ugotovil, da je možno ves njihov program hitreje izpeljati. Očitno dream team deluje hitreje, kot je pričakoval.

resnicoljub8 ::

Malidelničar, se strinjam, tudi jaz sem to doživel. Zato pa imamo taktične dileme, kaj narediti.

StarMafijec je izjavil:

Torej prej je rekel 6 mandatov, sedaj pa vse skupaj le 2. Verjetno je ugotovil, da je možno ves njihov program hitreje izpeljati. Očitno dream team deluje hitreje, kot je pričakoval.


Če bo golobov "dream team" v dveh mandatih vse "dosegel" namesto v šestih, bo mogoče še vsaj Janša živ, da lahko popravi in povrne normalnost.

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

resnicoljub8: v bistvu tudi sam ne vem.

Ironično je morda do neke mere dobro pustiti, da se zadeve odvijajo naprej potem pa glede na resnost situacije v trenutku ko bo prišel ustrezno reagiramo.

Desnica nasploh preveč nekaj planira vse za naprej, z nekimi scenariji, ala Golob bolje en mandat, ne raje dva mandata ker potem blabla itd.

Morda je sploh glede na volatilno politično okolje - tudi mednarodno in trendovsko kar vpliva na situacijo pri nas - biti bolje fleksibilen, brez nekih vnaprejšnjih političnih scenarijev.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

c3p0 ::

RedDrake je izjavil:

Točno o tem pišem. Na način kot se je izrazila, si je pustila odprti obe možnosti. Poznam precej pravnikov, in ja, ne veljajo zastonj za "sluzaste". Izbor besed je pomemben, in ona jih je, hočeš nočeš, res "dobro" izbrala.


Prebrala je, kdorkoli ji je pač napisal.

Pa nima enaka izjava iz vsakih ust tudi enake teže. Če to reče poslanec XY je drugo, kot če predsednica državnega zbora.

Kaj bo drugič rekla "če je poslanec XY res zlorabljal otroke, naj odstopi!", ko se bo izkazalo da ni res, pa enako kot zdaj. To ne sme it skozi.

Wrop je izjavil:


Se pravi med dajanjem izjave v parlamentu, kot predsednica parlamenta, se slicuje, da ne v tem primeru ne govori kot predsednica parlamenta ampak kot UKZ in kot pravnica. Kar je itak adijo pamet. Predsednica parlamenta je 24/7, ne pa takrat, ko ji zapaše.


To je to. Kot da bi kot navadna slaba pravnica dobila tako platformo za medije. Nikoli. Ne pa da vmes preklopi na navadno pravnico, pove (blati) svoje in nato nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

resnicoljub8 ::

Pa ona Špelca isto, kdo jo je kaj vprašal? Levi dobijo platformo v medijih za največje neumnosti, vrhunski pravniki kot Jaklič in Svetlič pa morajo za zaprtimi vrati pisat ločena mnenja, ki jih večina ljudi ne prebere, razen nekaj dobrih neodvisnih objektivnih medijev jih povzame. Jaz tudi mislim, da UKZ ni upravičena do tega, da se iz predsednice DZ po mili volji pretvarja v navadno slabo pravnico in še slabo pisateljico v dekci in s flašo rdečega zraven. Levim je dovoljeno vse. Če bi pa kdo na desni bil na podobni poziciji in bi svoja zasebna mnenja izražal v medijih ali na družbenih omrežjih s 118000 bralci dosega, bi bilo pa vse narobe, takoj bi letel z vsake vladne pozicije.

Zgodovina sprememb…

resnicoljub8 ::

Utk je izjavil:

Zdaj ko so ocenili litijsko na 6, so stran vrgli kao 1,7 mio. V resnici ne. Stran so vrgli 7,7 mio, ker te stavbe ne rabijo. Če pa najdejo suckerja za 6 mio, jo naj prodajo, potem bo res samo 1,7 izgube. To pa naj izterjajo od ministrice in SDja.


Točno tako, kot si napisal. Poln kufer imam te njihove kreativne matematike. Vsi, ki se malo spoznamo na ekonomijo, pač vemo, da če kupiš nepremičnino, ki je ne rabiš, si vrgel stran celo kupnino in tega ne moreš nazaj unovčit. Sploh če jo kupiš v Ljubljani, kjer tudi vemo, da bodo cene v prihodnosti padle. Pa ne zato, ker bi Mesec zgradil kakšna obljubljena stanovanja in s tem zadovoljil povpraševanje, ampak ker bo Janković uničil ljubljansko vodo.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ta trol zdaj pravi, da se naj država ukvarja s preprodajo nepremičnin. Ta sucker se sploh ne zaveda, da je na koncu verige zmeraj država, ko država nekaj kupi, nikoli ni več naslednjega bedaka, ki bi to kupil še za večji denar, ma kaj večji, še za pol manjši. Tista stavba je uporabna samo za podret in nardit parking. To pa ni vredno 6 mio, ker sama parcela ni tako velika.

resnicoljub8 ::

Ker ni bedaka, ki bi to kupil za pol manjši denar, je definitivno cela kupnina izgubljena, v tem se popolnoma strijava. Tudi v tem, da je bolje, da se to podre in naredi parking, ker prodati se tako ali tako ne more nobenemu. Organi, za katere je bilo to kupljeno, pa še naprej plačujejo najemnino. Če bi se vsi tega zavedali, tako kot midva, bi imeli v Sloveniji bolj racionalno vlado.

resnicoljub8 ::

Mislim, da moramo biti tukaj zelo pozorni na kogarkoli, ki želi to stavbo kakorkoli izkoristiti in je proti rušitvi. Ti ljudje hočejo dodatno krasti pri novih biznisih in prikriti, da je ta stavba vredna točno nič oz. še manj kot nič, ker bodo z rušitvijo stroški. Če bi jo podarili, bi bilo bolje, ampak kaj, ko še brezplačno ne bi nihče tega hotel imeti. Tudi moralno ne bi bilo, da bi država dobila en evro nazaj od morebitne nove prodaje (kot zdaj cenilci naumljajo pri teh izmišljenih 6-milijionskih vrednostih), ker to bi bila preprodaja z minusom, s tem se pa država nima kaj ukvarjati. Skratka, smo na točki, ko se nič ne da s tem.

Utk ::

Te stavbe noben državni organ ne bo hotel, še manj privat. Ker nima parkirišča. Stala bo 10 let in potem je bo nekdo porušil, gor pa naredil v najboljšem primeru nekaj pol manjšega.

resnicoljub8 ::

Joj, ne jim dajat idej, bodo še kakšno zraven kupili za 8 milijonov za parkirišča nardit.

Gregor P ::

Morda je dobra za kakšen arhiv.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Ja, arhiv odpisanih politikov bi tam bil. Zaklenjen.

resnicoljub8 ::

Torej neuporabno, ker odpisanih politikov v Sloveniji ni. Levi so skoz na raznih pozicijah, samo kozmetično rotacijo glavnih obrazov delajo vmes za rajo, na desni so pa politiki stabilno v sedlu zaradi kvalitetnega dela.

bbbbbb2015 ::

Utk je izjavil:

Te stavbe noben državni organ ne bo hotel, še manj privat. Ker nima parkirišča. Stala bo 10 let in potem je bo nekdo porušil, gor pa naredil v najboljšem primeru nekaj pol manjšega.


Tako nekako. Problem je dobiti gradbeno (za prenovo). Ponavadi na 30m2 površin eno parkirno mesto.
Saj, parkirišča so bila, po kvadraturi še enkrat toliko kot stavba. Samo tam je sedaj trgovina.

Dejansko je to treba podreti in narediti nekaj, kar je res, morda ne pol manjše, ampak potem 4 etaže parkirišč v globino. Ter morda še kakšna VIP parkirišča pred stavbo.

Saj to sem že na začetku rekel. Ta stavba je pro-forma nekaj vredna, v realnosti bolj malo. Pa če bi bila škatlasta neka betonska gradnja. Da bi človek to porabil za skladišče.

Za sodnijo je pa to sploh neprimerno. Morda za kakšno hi-tech ministrstvo za tehnologijo ali kaj.

feryz ::

Spodnji štuk spremeniš v garažo, pa imaš lahko stavbo za par ljudi naselit noter.

arnecan1 ::

Wrop je izjavil:

Golob: Ljudi naj ne skrbi, vlada bo oblikovana v rekordnih rokih
Vodja Gibanja Svoboda Robert Golob je napovedal, da želi stranka dolgoročno združiti levosredinski prostor in preživeti šest mandatov. Vztraja pri reviziji nakupa boxerjev.


Ne, rekel je da želi preživeti šest mandatov.

Ena prvih laži Holoba iz tvojega članka: Ljudi naj ne skrbi, vlada bo oblikovana v rekordnih rokih

arnecan1 ::

Ali kdo opazi kakšno razliko med slikama?

Slopek ::

arnecan1 je izjavil:

Ali kdo opazi kakšno razliko med slikama?

Kako napačno zastavljeno vprašanje.
Sliki ne, da imata razlike, ampak sta različni, tako, da je to zastavljeno butasto.
Je pa ena skupna točka. Na obeh so sami prizadetki. Al to zaradi ene osebe, ki to mogoče ni, podre mojo teorijo, da danes vodijo svet psihopatsko narcisoidni, egotripi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

lynxslo5 ::

arnecan1 je izjavil:

Ali kdo opazi kakšno razliko med slikama?


Na prvi sliki klovn, na drugi pa državnik.

arnecan1 ::

Hvala, to sem mislil, ne pa propagiranje vojn ali woke idej.

P.S.: Tudi tale pozdrav novemu predsedniku koalicijske stranke to pove. To je bolj pozdrav za geto v Harlemu, ne pa državniški stisk rok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

resnicoljub8 ::

Golob je grobijan in primitivec.

mtosev ::

A nič ne kaže, da bo Logar ustanovil svojo stranko?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WizzardOfOZ ::

Bo počakal, da bodo ljudje dovolj obupani, pa bo potem dobil dovolj glasov. Taktizira.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Slopek ::

lynxslo5 je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Ali kdo opazi kakšno razliko med slikama?


Na prvi sliki klovn, na drugi pa državnik.

Lahko da, ampak oba opravljata funkcijo državnika. Pa ni problem v klovnu ampak v tistem, ki ga je postavil na mesto državnika. Se toliko večji, ker se narod zaveda, da ima klovna za državnika, pa ne ukrepa. Kdo je tu nor?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Wrop ::

Moratorij na širjenje cestne infrastrukture že daje rezultate. Levica, SD in Svoboda izvajajo zeleni prehod in zagotavljajo, da ne bodo odpravljali ozkih grl, da ne bo potem še več prometa.
Realnost jih je spet prehitela, sedaj DARS priporoča naj javni uslužbenci v čim večjem številu delajo od doma, da ne bodo delali nepotrebnih zastojev. Vlada odgovarja, da lahko podajo le usmeritve in priporočila.
Ko uvajajo 15 minutna mesta, so spet pozabili skomunicirati, da so imeli v mislih 15 minut na km mesta. SD se sicer zavzema za zelene železniške tire, ampak še vedno niso uspeli prepričati Nemcev, da naj na morje hodijo z vlaki ali pa vsaj čez Madžarsko.

nejc_nejc ::

Wrop je izjavil:

Moratorij na širjenje cestne infrastrukture že daje rezultate. Levica, SD in Svoboda izvajajo zeleni prehod in zagotavljajo, da ne bodo odpravljali ozkih grl, da ne bo potem še več prometa.
Realnost jih je spet prehitela, sedaj DARS priporoča naj javni uslužbenci v čim večjem številu delajo od doma, da ne bodo delali nepotrebnih zastojev. Vlada odgovarja, da lahko podajo le usmeritve in priporočila.
Ko uvajajo 15 minutna mesta, so spet pozabili skomunicirati, da so imeli v mislih 15 minut na km mesta. SD se sicer zavzema za zelene železniške tire, ampak še vedno niso uspeli prepričati Nemcev, da naj na morje hodijo z vlaki ali pa vsaj čez Madžarsko.


:)), sami majstri, brez orodja

hendriks ::

Ko Mojca Širok, dopisnica RTVSLO iz Bruslja, v podkastu Umetnost možnega izjavi: "SDS je edina, ki razume, kako se deluje na evropski ravni. Njen predsednik Janez Janša je edini, ki razume evropsko politiko in se v njej udejstvuje tudi takrat, ko ni v vladi." Priceless:
https://x.com/MarioPlesej/status/178419...

Malidelničar ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Bo počakal, da bodo ljudje dovolj obupani, pa bo potem dobil dovolj glasov. Taktizira.

Jap, Logar taktizira, ampak v bistvu mu tu dam prav. Zakaj pa on ne bi smel taktizirati. In zato se ga bojijo.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Utk ::

Mislim da se mu taktiziranje ne bo splačalo. Pravi dedci ne taktizirajo (tako). Še ene šleve pa ne rabimo. Tonin že 15 let taktizira in če je takrat še kdo mislil, da morda kdaj bo kaj iz njega, je zdaj čist jasno da ne, nikoli. Pač ni leader. Logar ni neumen, daleč od tega, ampak počasi bi moral dat jajca na plano, če ne tudi ne bo nikoli nič iz njega.

cvalsr ::

Nič ne taktizira, jajc nima, da bi stopil izpod peruti zagovednega madžarona JJ.
Kot vodja parlamentarne komisije je bil sicer za pohvalit.
Na predvolilnih soočenjih pa se je raje naredil bebastega, kot da bi rekel 'be' proti Janši. Naprimer, ko bi moral povedati, kaj misli o JJ žaljenju novinark, mu je kar brada dol visela kot volu pred riglšpilom. Sramota!

Gregor P ::

Zdaj nimam pojma kako razmišlja Logar, ampak bi bilo malo neumno dajati že sedaj "jajca na tnalo", če pa so dosedanje izkušnje, da 5 minut pred volitvami organiziraš stranko in zmagaš na volitvah. Ker v nasprotnem primeru, bi se morali ene dve leti pogovarjati o njegovem programu>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

LeQuack ::

Wrop je izjavil:


Realnost jih je spet prehitela, sedaj DARS priporoča naj javni uslužbenci v čim večjem številu delajo od doma, da ne bodo delali nepotrebnih zastojev. Vlada odgovarja, da lahko podajo le usmeritve in priporočila.


Če se prav spomnim je par let vlada delala kar je hotela, zapirala na občine, odrejala delo od doma, ni da ni, čez noč tudi. In zdaj vlada pravi da tega ne more delati? Jaz pravim laž.
Quack !

Utk ::

Letne vinjete so že kupljene, dars res nima nič od tega, da jih ljudje dejansko uporabljajo.

Malidelničar ::

Gregor P je izjavil:

Zdaj nimam pojma kako razmišlja Logar, ampak bi bilo malo neumno dajati že sedaj "jajca na tnalo", če pa so dosedanje izkušnje, da 5 minut pred volitvami organiziraš stranko in zmagaš na volitvah. Ker v nasprotnem primeru, bi se morali ene dve leti pogovarjati o njegovem programu>:D

Exactly. Logar je prilagodil taktiko slovenski realnosti.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Wrop ::

Logar ima po eni strani lepo okno 15 %. Odvisno je samo, če bo znal ta potencial izkoristiti. Odvisno od programa, imen in časa.
Okno si bo lahko širil z ekonomsko liberalnim programom, manjšanje vpliva države nad posameznikom, privatizacija in ne gledanjem ljudi v postelje. Tukaj lahko hitro gredo procenti, če bo šel preveč levo ali desno.
Imena bodo morala biti raznolika, tudi preko sredine, če bo hotel privabiti del liberalne leve sredine. Časovno se bo moral pravilno posloviti iz SDS in ustanoviti novo in dobro predstaviti program.
Mislim, da bi moral deloma nasloviti delovanje nadzornih institucij in sodstva, tožilstva in policije.
Marsikaj lahko gre tukaj narobe, po njem bodo tolkli iz vseh strani in hitro lahko pade krepko pod 10 %. Preveč desnosredinska ekipa, pa ne bo levosredinskih volilcev in obratno.
Sredina je kar precej hitro premikajoča se volilna baza in lahko hitro spuši.

hendriks ::

Logar je svoj vlak že zdavnaj zamudil. Najprej se je zameril SDS volilcem, nato delu NSi volilcem, čez sredino pa itak ne more, ker bodo večinski levi mediji s vsemi topovi udrihali po njem, češ da je Janševa marioneta. Levo sredinskih volilcev v Sloveniji ni, ker se je bivša leva sredina pomaknila močno v levo. Nesrečna okoliščina Logarja je v tem, da on niti ni imel možnosti takoj po predsedniških volitvah ustanoviti svoje stranke (kar bi vsak pameten naredil, da bi dobro vnovčil politični zagon). To pa zato, ker Logar še vedno odplačuje svoj dolg kampanije za predsedniške volitve. Tako so mi povedali viri SDS. Isti viri mi tudi pravijo, da naj bi Logarja finančno podprl Boscarol. Kljub podpori sam močno dvomim, da Logar s svojo stranko pride v parlament. Boscarol bi moral odplačati njegov dolg takoj po predsedniških volitvah. Takrat bi imel možnosti, da bi dosegel nekih 12%.

Wrop ::

"Mnenja nismo spremenili", a kot kažejo dokumenti so ga. :))
Rezultat je: Del že prenovljenega dela UKC bo potrebno porušiti in potresno urediti, kar bi lahko naredili že sprva, ampak država ni takrat hotela, nakar si je premislila.
Cena pol leta zamude in milijonček za porušitev že narejenega. Celokupna podražitev pa za 4 milijone.
Ima se može se.
V banana državah lahko v.d. direktor urada za nadzor, kakovost in investicije v zdravstvu papca banane kar pred kamerami in se mu nič ne zgodi.

Malidelničar ::

Wrop, hendriks: strinjam se da ima Logar težko situacijo. Zato je meni sicer osebno logično da delno kalkulira in čaka, ker očitno sam sluti, da lahko uspe le z last-second-ditch vstopom v tekmo pred DZ volitvami.

Je pa potrebno vedeti, da IMHO Logarju politične razmere ne gredo na roko kot takrat Virantu.

Migrantska problematika oz. problematika priseljencev v Evropi, woke agenda & poglabljanje razdora na temo LGBTQ in identitete spola zaradi trans agende, spori okrog nekoč samoumevne zelene agende, za katero grozi da bo šla v koš za smeti, in sedaj še potencialne vojne hudo pretresajo politično prizorišče na Zahodu, dviguje se alt-right desnica povsod (Trump, Robert Kennedy, Javier Millei, Bolsonaro, Iran, Modi, Melonijeva, Le Penova, Zemmour, Wilders, Brexiterji in Farage, AfD, zdaj bodo volitve v EP) in v to politično sliko priti s sredinsko klasično-liberalno, ali pa ne-levičarsko liberalno-progresivno opcijo je hja no, še kar tricky.

Če se bo radikalizacija še naprej nadaljevala in če se bodo nasprotja vedno bolj poglabljala, potem bo Logarju blazno težko.

hendriks: morda je tu edini razlog, da imaš point in razumem zvoje stališče po drugi strani, da je imel Logar edino opcijo, takoj nastopiti s stranko. Zaradi politično volatilne situacije.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.
««
146 / 152
»»