» »

Formula 1 2023

Formula 1 2023

««
4 / 31
»»

BT52 ::

Ferrari je imel montiran low drag beam wing in srednje low drag zadnje krilce. Podoben beam wing so uporabili v Monzi in Spaju lani. Zato so tudi bili zelo nervozni na zadku koliko je bilo videt. Plus po končnih hitrostih so izenačili RB. Kar je po eni strani kar zaskrbljujoče. Tudi po race simulacijah Ferrari bolj slabo.

Q2 bo pokazal kaj pa kako.

Tilen88 ::

Ja Q2 bo kaj več pokazal ja.

Ganon ::

Že kar dirka prihodnji teden. Se mi zdi, kot da je bilo včeraj konec sezone.

PrimozR ::

Ja saj Q2 je pred dirko. Če bo že Q2 pokazal realen status hitrosti, potem bo dirka še bolj odraz tega. Torej če ne bo Ferrari v Q2 totalno deklasiral Red Bulla, glede na težave na dolgih stintih, potem nima šans na dirkah.

Skyman ::

Aston Martin confirms: if Stroll is not fit, Drugovich will drive

https://www.gpblog.com/en/news/183435/a...

Tilen88 ::



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

codeMonkey ::

Se malo pa smo tam. Priznam, nisem mogel zdrzati in sem pogledal Drive to Survive :))

Max je nastopal, ampak zanimivo zaplet v Braziliji ni bil prikazan. Bolje bi bilo vec drame in brez Maxa. Itak ni nic posebnega povedal, samo se bolj sumim, da je robot. Ravno prebral super prispevek na to serijo: https://jalopnik.com/formula-1-drive-to...

Je bilo pa fino pogledati npr. kako so se tepli okoli "cost cap" problema. Tekmovanje Alpine vs McLaren in cela zgodba okoli prestopov.

Zgodovina sprememb…

o0o0o0o0o0 ::

A ni bil Max proti drive to survive? So mu mogli lepo vsoto nakazat na trr

codeMonkey ::

Vsekakor so prilagodili vsebino.

DamijanD ::

Je rekel, da kot prvak skoraj mora dati en intervju - je pa rekel, da ne ve kako ga bodo uporabili.
Men je bil zanimiv 2 del od Tota...

Lukzii ::

Mal offtopic:
a je komu ratal F1 TV spravit na smart TV (Philips)?

codeMonkey ::

Lukzii je izjavil:

Mal offtopic:
a je komu ratal F1 TV spravit na smart TV (Philips)?


Je kaj novega na tem podrocju? Ker so ze nekaj casa nazaj ukinili 3rd party resitev, svoje pa niso izdali. Vsaj za Googlov sistem. Jaz sem na koncu s tablice ali pa telefona projeciral, kar ni idealno, vseeno pa precej bolje od povezovanja laptopa preko HDMI vmesnika.

EDIT: Zdaj vidim da so neke omejitve za Google TV na Sonyu in Phillipsu. Torej je proizvajalec tudi pomemben.

Zgodovina sprememb…

no comment ::

codeMonkey je izjavil:


Je kaj novega na tem podrocju? Ker so ze nekaj casa nazaj ukinili 3rd party resitev, svoje pa niso izdali. Vsaj za Googlov sistem.

Jaz sem lansko sezono gledal na Google TV (Chromecast with Google TV). A letos pa ne dela aplikacija?

codeMonkey ::

no comment je izjavil:

A letos pa ne dela aplikacija?


Ce imas Sony, potem nikoli ni delala :( Tebi bi moralo BP

Zgodovina sprememb…

springfield ::

Ce je Android TV, preprosto potegnes apk iz APKMirror in namestis. Je pa res, da mi freezne cela televizija, ce hocem menjat video source na recimo enega od dirkacev. Zato verjetno tut ni Philips uradno podprt :D Normal stream dela brez tezav.

Cveto ::

Jaz sem naložil iz apk mirror, dal na ključ in namestil. Dela, a kot rečeno, ko menjaš stream, rado zamrzne. Ne vedno, kdaj tudi gre. Škoda, ker zgleda dosti bolje od onega prej (v portrait mode).

Sicer pa, komaj čakam nedeljo (in soboto). Da vidimo, ali mercedes sandbagga (po moje letos ne), ali je Ferrari res hiter samo po ravninah (verjetno ja, a za veliko dirk zna biti dovolj). Pa kaj bo z Mclarnom, so res tako slabi, kje bo Alonso (zna biti ok), pa Haas, imajo kar ok ekipo.

Po moje bo Ferrari zaenkrat hitrejši. Ta proga jim leži. Mercedes bo zadaj, vmes RB, ostalo je večja uganka.

Skyman ::

Skyman ::

2023 Bahrain Grand Prix - Free Practice 1 Results

ZveeZ ::

Upam, da bo Alonso pri vrhu tudi v soboto in nedeljo. Mu res privoscim:)

DamijanD ::

Spet bomo gledali fight med Hamiltonom in Fonzijem - samo, da ne bosta v istem avtu :-)

billy ::

Kako med njima, če bo "fonza" zadaj? Mogoče med alonsom in russlom.

Tilen88 ::

Kar AMR hype lol :D

ripmork ::

ZveeZ je izjavil:

Upam, da bo Alonso pri vrhu tudi v soboto in nedeljo. Mu res privoscim:)
+1!

The Hype is real 8-)

BT52 ::

OMG wtf je to!? 8-O

To the moon? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

BT52 ::

Alonso tries to downplay expectations after the session, but Stroll says the picture looks "amazing" and speaks about how awesome it would be to lock out the front row


Ohh. :D Pravijo, da je Stroll pribit od lekadola.. haha

https://i.imgur.com/DtFqcPq.jpeg

Zanimivo. Se mi zdi, da je bil Aston malce lažji. Ker so pridobivali na vsakem vhodu v ovinek. DF nivoji se kar dobro maskirajo. Zdaj kdo ima več rezerve? :D Če trakcija neki pove potem ima Ferrrari več rezerve.

Tilen88 ::

9kg majn goriva so imeli na FP1, za FP2 žal ne vem

BT52 ::

10 kg je 0.25s

ripmork ::

BT52 je izjavil:

Pravijo, da je Stroll pribit od lekadola.. haha

lol

Danes Lance po radiu jamral, da prvega ovinka zaradi roke ne more tesneje zvozit (da bi drugi ovinek lepše speljal in bolje izkoristil ravnino)… bi bilo smiselno kako dirko počivat, ker niti ne bo sposoben optimalno odpeljat (pa še poslabša lahko stanje roke).

Realno je RB še vedno favorit pred Ferrarijem in ostalimi, je pa AM na testiranjih baje imel precej impresivne long stinte. Boj za stopničke je mogoč IMO.

Ganon ::

ripmork je izjavil:

pred Ferrarijem


Budilka še ni zvonila?

ripmork ::

Ganon je izjavil:

ripmork je izjavil:

pred Ferrarijem


Budilka še ni zvonila?

Hehe,.. slišim, da imajo neke težave, ampak prav slabo verjetno ne bi smelo bit:



Bodo definitivno kvalifikacije danes povedale marsikaj. Upam le, da ne bomo gledali sezone dominacije ene ekipe; dokler se vsaj dve lahko borita za zmage, bo good.

Skyman ::

AM pomoje zna cez leti povozit razvoj.

BT52 ::

Po long runih na SOFT je nekako tako:
1. RB 2. AM -->kar močna prednost
3. Ferrari 4. Merc --> kar nejasna razlika do Haasa, Alpina verjetno so bližje kot vodilna dvojica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Tilen88 ::

Zanimivo bo še :D

Me zanima kdo najbolj skriva preformance :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

skyform ::

Največ skriva Redbull, ki je daleč pred vsemi. A nisi videl njihov performance na Hard. Na soft pa je Perez zgrešil kar nekaj apexov in bil kljub temu 3ji samo 0.1 za prvim. Max bo letos še bolj dominantno zmagal kot lani. Če Perez ne bo drug bo sramota.

Aston martin je tudi hud bolid, če lahko Stroll z poškodobo vozi tako blizo vrha. Ampak je AM bil nasplošno preveč za Redbullom, da bi jih v enem letu kar prehiteli, že to kar so dosegli je neverjetno.

Očitno so vsi razen Redbulla in AMja zaspali pri razvoju bolidev.

Upam, da bomo imeli saj boj za drugo mesto v Wc drugače bo ta sezona za odpisat.

Lepo bi bilo videti Vettla v AM zravn Alonsa ne pa tega Strolla. Pismo se je Vettel zasral, najstarejšem vozniku na gridu je podaril mesto v top bolidu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Skyman ::

Se grid girl nazaj pa bo glavn alonso..

Ma kaksen perez.. njega je lan max zgal za 0.5s kjerkoli se mu je dvignu.Dvomim da AM lahko nekaj naredi mogoce to dirko potem pa bomo vrjetno videl klasiko RRB zadaj ferari im merc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

BT52 ::

Drugo je to, da so razmere proge povsem ne relevantne za dirko in kvalifikacije. In je vprašanje, če sploh katera ekipa kaj posebej štela setup. Razen, da preveriš, da vse deluje, kot mora. Skratka res OSNOVNA priprava na dirko in kvali. Zato je lahko balans in performanca gum povsem izven idealnega okna in so razlike toliko večje, tudi resnost ekip je zelo različna.

skyform ::

Skyman je izjavil:

Se grid girl nazaj pa bo glavn alonso..

Ma kaksen perez.. njega je lan max zgal za 0.5s kjerkoli se mu je dvignu.Dvomim da AM lahko nekaj naredi mogoce to dirko potem pa bomo vrjetno videl klasiko RRB zadaj ferari im merc.


AM zna presenetiti in ostali drug čez celo sezono. Če pogledamo njihov FI pink Merc, ki je celo leto ostal nekje podobno dober in kako je lani AM močno napredoval z razvojem bolida čez leto, se pravi, da znajo razvijati bolid čez leto.

skyform ::

BT52 je izjavil:

Drugo je to, da so razmere proge povsem ne relevantne za dirko in kvalifikacije. In je vprašanje, če sploh katera ekipa kaj posebej štela setup. Razen, da preveriš, da vse deluje, kot mora. Skratka res OSNOVNA priprava na dirko in kvali. Zato je lahko balans in performanca gum povsem izven idealnega okna in so razlike toliko večje, tudi resnost ekip je zelo različna.



Jaz vseeno rečem
Redbull
AM
Ferrari
Merc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

BT52 ::

LOL pristna italijanska kvaliteta.

b3D_950 ::

made in italy
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Ganon ::

Že razpada ...

BT52 ::

Je mehanik jedu špagete pa ni dobro zategno šraufov, ker je mel mastne prste.

Ross Brawn bi pobil polovico mehanikov LOL se samo spomnim njegove resnega pogleda z pitwalla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

b3D_950 ::

že limajo
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

BT52 ::

Kaki meme je ta scuderija haha

codeMonkey ::

da ne bo letos "red flag" dobilo drugi pomen

BT52 ::

Potem pa neflix napihuje dogotke... Ni potrebe samo naj namontirajo kamere v Alonsovo sobo, pa Ferrari box pa garantirano akcije za 2 sezoni.

Cho choo. :D Still going

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Skyman ::

1 pa so :))

codeMonkey ::

nic jasno :)

BT52 ::

Certified Ferrari

Tilen88 ::

Mclaren slabo
««
4 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2022 (strani: 1 2 3 496 97 98 99 )

Oddelek: Na cesti
4925296445 (79618) ripmork
»

Formula 1 2021 (strani: 1 2 3 4136 137 138 139 )

Oddelek: Na cesti
6916403993 (171992) BT52
»

Formula 1 2020 (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2375186221 (106613) ripmork
»

Formula 1 2017 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
1251173948 (105507) broken/link

Več podobnih tem