» »

Prvi Redni PMR446 SKED V Sloveniji

Prvi Redni PMR446 SKED V Sloveniji

««
5 / 10
»»

ziggy42 ::

alekskac je izjavil:

Meni je vseeno, če se le kaj dogaja! Če bi bilo lepo vreme, se spravim recimo na Žagarski vrh pod repetitor za kako uro. Itak sem se pa razpizdil ob globoki tišini na PMR, in se prijavil za A izpit. edino kar sem do sedaj ujel je en brum na 4. kanalu. Ne vem od česa, kak usmernik šprica, ali ledice v hiši.

To je super! :) Komaj čakam da naredimo še zvezo preko ham frekvenc.
Jaz sem se končno spravil še nad HF, če bo sreča postavim postajo že ta petek pa lahko kaj sprobamo (odvisno od datuma dostave). Ste za kako sprobo med vikendi? S tem ciljam nekam v vode SOTA PMR. Ampak bo treba malo večjo udeležbo, da ne bom spet sam na hribu hehe :P

OK.d je izjavil:

FB link?

Evo linkec: https://www.facebook.com/FRNSlovenia
Dajte pridite pa malo brcnite moje kolege tam gor, da si bodo končno vzeli čas pa postavili kak sprobni PMR prehod ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziggy42 ()

alekskac ::

Ta vikend mam ravno namenjen za študij, RA izpit imam naslednji petek. Potem sem pa res frej, magari malo obudimo to?

int47 ::

Včeraj je bilo na drugem PMR kanalu kar pestro.
Vsem sodelujočim se še enkrat zahvaljujem za zvezo in se slišimo ponovno naslednji petek med 19h in 21h.

Danes se z boljšo tričetrtino odpravljava na en hrib okoli Ljubljane. Verjetno na Katarino, ali kaj v okolici.
Predvidoma bova na vrhu okrog 15h.
Z vrha bom klical kot Simon iz [ime hriba] na PMR kanalu 16. Poskusil bom poklicat tudi preko papige PMR kanal 2 podton 18 (123Hz).

alekskac ::

O, super. Včer sem imel izpit za A, sem bil v Ljubljani, nisem mogel nič poslušat. Bom poskusil danes, postaja se že polni. Poslušam po 1500 uri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

ziggy42 ::

alekskac je izjavil:

O, super. Včer sem imel izpit za A, sem bil v Ljubljani, nisem mogel nič poslušat. Bom poskusil danes, postaja se že polni. Poslušam po 1500 uri.

Kako pa je šlo? :)
Jaz sem se včeraj več ur zezal z autotunerjem za HF področje, nato sem po polnoči končno ugotovil, da sem moral notri prestaviti en jumper (facepalm). Prav škoda, da mi ni uspelo ujeti skeda.
Bom na sprejemu po 15uri, yagica je že pripravljena 8-)

alekskac ::

Pa, ni še popravljeno, ampak mislim da sem imel dva odgovora napačna, ostalih 58 pa mislim da je pravilnih. Najbrž bo zadoščalo. Čez vikend bo ocenjeno, nas je bilo čez 50 kandidatov pa ni šlo sproti.

ziggy42 ::

alekskac je izjavil:

Pa, ni še popravljeno, ampak mislim da sem imel dva odgovora napačna, ostalih 58 pa mislim da je pravilnih. Najbrž bo zadoščalo. Čez vikend bo ocenjeno, nas je bilo čez 50 kandidatov pa ni šlo sproti.

To je super! Komaj čakam da se slišimo na valovih. 50 novih kandidatov... Kmalu nas bo kar mrgolelo :D

alekskac ::

Ne vem če nas bo res mrgolelo ... kake bolj resne postaje, da vsaj SSB še zna recimo, so po praktično 500 eur za 40 let stare HF/VHF clunkerje. Nam ostane sam FM na VHF/UHF, to pa vemo da s cenenimi kitajčki ne leti daleč ... pa PMR446.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

ziggy42 ::

alekskac je izjavil:

Ne vem če nas bo res mrgolelo ... kake bolj resne postaje, da vsaj SSB še zna recimo, so po praktično 500 eur za 40 let stare HF/VHF clunkerje. Nam ostane sam FM na VHF/UHF, to pa vemo da s cenenimi kitajčki ne leti daleč ... pa PMR446.

Mja nam je uspelo kar nekaj zelo dolgih zvez z nič kaj prida postajami. Za HF bi priporočal Xiegu G90, če je budget omejen. Sam sem si omislil Yaesu FT891, ki je odlična prenosna 100W postaja, je pa že malce dražja.
Drugače sem pa malo razmišljal, če bi se kdaj naredilo skupinsko aktivacijo na kakem nižjem hribčku, seveda če bo kdo zainteresiran.

alekskac ::

Ja, seveda. Danes sem malo prepozno opazil prispevke na forumu, drugač bi se premaknil na Žagaraski vrh. Sem pa malo slišal Simona, s precej šuma. Ampak že to je skor čudež, priblišno 25km razdalje in dva višja hriba do moje lokacije. Xieguja si bom malo ogledal zvečer ko bo čas.

alekskac ::

ziggy42 je izjavil:

alekskac je izjavil:

O, super. Včer sem imel izpit za A, sem bil v Ljubljani, nisem mogel nič poslušat. Bom poskusil danes, postaja se že polni. Poslušam po 1500 uri.

Kako pa je šlo? :)

No, danes je objavljeno da smo vsi prisotni na izpitu opravili A razred. Kot zanimivost, imamo tri nove telegrafiste, ki so vsi uspešno opravili še preizkus iz CW. To me še čaka. Veš kakšen naval na klicne znake bo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

ziggy42 ::

alekskac je izjavil:

ziggy42 je izjavil:

alekskac je izjavil:

O, super. Včer sem imel izpit za A, sem bil v Ljubljani, nisem mogel nič poslušat. Bom poskusil danes, postaja se že polni. Poslušam po 1500 uri.

Kako pa je šlo? :)

No, danes je objavljeno da smo vsi prisotni na izpitu opravili A razred. Kot zanimivost, imamo tri nove telegrafiste, ki so vsi uspešno opravili še preizkus iz CW. To me še čaka. Veš kakšen naval na klicne znake bo ...

Sem videl ja! Prav kulsko, bravo!!
Zdaj pa kar pridno po znake. Imaš ti že kaj ogledanega?

alekskac ::

ziggy42 je izjavil:


Sem videl ja! Prav kulsko, bravo!!
Zdaj pa kar pridno po znake. Imaš ti že kaj ogledanega?

Ja no, Kilo Alfa bi bil moja prva izbira, pa so vse verzije zasedene. Nekaj časa sem se navduševal nad Bravo Juliet, dokler ga nisem napisal. Sedaj moram preverit Delta Zulu, in še nekaj drugih idej.
Edit delta zulu je zaseden, oscar zulu tud, bravo juliet valda, tango mike tud, počas mi zmanjkuje idej za kolikor toliko razločen znak ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

hipertija ::

Kaj pa DMR, vas nič ne mika?
Prekle za kurnk

ziggy42 ::

alekskac je izjavil:

ziggy42 je izjavil:


Sem videl ja! Prav kulsko, bravo!!
Zdaj pa kar pridno po znake. Imaš ti že kaj ogledanega?

Ja no, Kilo Alfa bi bil moja prva izbira, pa so vse verzije zasedene. Nekaj časa sem se navduševal nad Bravo Juliet, dokler ga nisem napisal. Sedaj moram preverit Delta Zulu, in še nekaj drugih idej.
Edit delta zulu je zaseden, oscar zulu tud, bravo juliet valda, tango mike tud, počas mi zmanjkuje idej za kolikor toliko razločen znak ...


Res je veliko zasedenega ja. Na koncu koncev lahko probaš tudi tročrkovno končnico, čeprav je ta kao počasnejša pri izgovarjanju.

hipertija je izjavil:

Kaj pa DMR, vas nič ne mika?

Nisem nikoli sprobal, doma imam samo analogne UHF postajice. Sem pa poslušal zvok pa mi sploh ne odgovarja. Če mene vprašaš, so "arhitekti" tega protokola naredili veliko napako pri šparanju s pasovno širino. Bi bilo pa seveda za testirat. Če bi se dalo dobiti še kako igračko s dPMR, bi bilo prav tako zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziggy42 ()

Argonavt ::

Kdo ve kje postavljena papiga na pmr ch. 8?

hipertija ::

"Nisem nikoli sprobal, doma imam samo analogne UHF postajice. Sem pa poslušal zvok pa mi sploh ne odgovarja. Če mene vprašaš, so "arhitekti" tega protokola naredili veliko napako pri šparanju s pasovno širino. Bi bilo pa seveda za testirat. Če bi se dalo dobiti še kako igračko s dPMR, bi bilo prav tako zanimivo."

Modulacija morda res ni tako dobra, je pa v repetitorskem načinu sposoben ogromno več kot analog. DMR PMR lahko sprobaš z vsako dmr postajo, znižaš moč na 1w - greš na pmr npr. 466,10625 (za 0,1Mhz je višja freq), poljubna grupa, ID in probavaš :).

Na kratko kaj vse nudi:
- GPS in oddajanje digital lokacije
- vse postaje sprejemajo tvoj ID - podobno kot telefonska št. Torej vidiš na displayu kdo kliče, lokacija ipd.
- enrkipcija pogovorov
- man down funkcija
- repetitorje povezuješ, tako npr. odpreš z določeno grupo vse rpt v sloveniji
- hotspot, s katerim odpreš repetitor na drugem koncu sveta
in še in še :). Ampak da ne zatavamo od osnovne teme PMR...
Prekle za kurnk

ziggy42 ::

Argonavt je izjavil:

Kdo ve kje postavljena papiga na pmr ch. 8?

Huh sploh se mi ni sanjalo, da jo imamo. S kje jo pa odpiraš? Subton ja, ne?

Argonavt ::

Direkt. Vceraj s Krima. Glede na lokacije kje odpira je JV od Ljubljane. Velik šuma. Lokacija je za triangulirat.

Mal cudno, videt je brez subtona direkt na 8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argonavt ()

ziggy42 ::

hipertija je izjavil:

"Nisem nikoli sprobal, doma imam samo analogne UHF postajice. Sem pa poslušal zvok pa mi sploh ne odgovarja. Če mene vprašaš, so "arhitekti" tega protokola naredili veliko napako pri šparanju s pasovno širino. Bi bilo pa seveda za testirat. Če bi se dalo dobiti še kako igračko s dPMR, bi bilo prav tako zanimivo."

Modulacija morda res ni tako dobra, je pa v repetitorskem načinu sposoben ogromno več kot analog. DMR PMR lahko sprobaš z vsako dmr postajo, znižaš moč na 1w - greš na pmr npr. 466,10625 (za 0,1Mhz je višja freq), poljubna grupa, ID in probavaš :).

Na kratko kaj vse nudi:
- GPS in oddajanje digital lokacije
- vse postaje sprejemajo tvoj ID - podobno kot telefonska št. Torej vidiš na displayu kdo kliče, lokacija ipd.
- enrkipcija pogovorov
- man down funkcija
- repetitorje povezuješ, tako npr. odpreš z določeno grupo vse rpt v sloveniji
- hotspot, s katerim odpreš repetitor na drugem koncu sveta
in še in še :). Ampak da ne zatavamo od osnovne teme PMR...

Sliši se interesantno. Bi bilo treba naredit kak piknik, pa da se malo sproba vse te postaje :))

Argonavt je izjavil:

Direkt. Vceraj s Krima. Glede na lokacije kje odpira je JV od Ljubljane. Velik šuma. Lokacija je za triangulirat.

Mal cudno, videt je brez subtona direkt na 8.

Čudno, glede na to da je pri meni na Ostrem vrhu zelo lepo odprto ravno proti JV, pa je vseeno še nisem zasledil. Bom se še malo pozabaval naslednjič, ko bom gor. Mogoče je pa na novo postavljena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziggy42 ()

hipertija ::

Brez problema, vreme bo čedalje bolj idealno. Če bi bila želja bolj podrobno predstavim digitalno obliko komunikacije. Potrebno bi bilo najti lokacijo in da se zbere vsaj cca. 10 ljudi.
Prekle za kurnk

alekskac ::

Jaz sem za. Digitalne tehnike nismo velik obravnavali na predavanjih, malo me kljub čudnemu zvoku govora vseeno zanima.

alekskac ::

Lokaciji se prilagodim, če gremo mal višje se lahko dobimo na kavi na Črnivcu, GTC 902 (46.2619439665271, 14.702459168440818), ali pa kje drugje. Mogoče nam Žiga predstavi Ostri vrh? Mogoče Dom radioamaterjev na Žagarskem vrhu, majo tud mize in klopi pa še na Krim se vid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

hipertija ::

Meni so vse te lokacije ok, če bo želja, z veseljem prinesem 2,3 primerke dmr postaj in naredim kakšno 30-45min predstavitev in morda še koga navdušim za prihod med radioamaterje oz. za delo pmr dmr.
Prekle za kurnk

ziggy42 ::

Na Sv.Roku deluje PMR papagajček preko kanala CH1 brez subtona. Pred kratkim je bil postavljen tudi testni papagaj na Lisci CH8SUB8 (CTCSS 88.5hz), vendar je trenutno na popravilu v dolini.

hipertija ::

Sveti Rok kateri, teh je kar nekaj v Slo :)
Prekle za kurnk

ziggy42 ::

hipertija je izjavil:

Sveti Rok kateri, teh je kar nekaj v Slo :)

Tisti na Dolenjskem, pri Sevnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziggy42 ()

ToniT ::

Sevnica in Sv. Rok nad Sevnico nista na Dolenjskem :)

ziggy42 ::

Haha je res, je že čez Savo :))

ziggy42 ::

Poteka redni PMR SKED, ki je vsak petek med 19 do 22 na CH2 (javite se preko papagaja subton CTCSS 123hz:)). Propagacije so izjemne

ziggy42 ::

V nedeljo je uspela naključna zveza s Sandijem v Dob pri Domžalah, kar je 30km zračne linije od Čušperka. Komunikacija je bila neovirana celo pri moči 0.5W, čeprav sva delala preko odboja od Krvavca. Testirala sva tudi moč 0.25W, vendar ni bilo za kaj dosti več kot raport 21.

Prejšnji teden smo se igrali s prehodi in z veseljem naznanjam, da je bil prvi test zelo uspešen.
Prehod je bil postavljen na lokacijo Žalca pri Celju, kolega pa se je nahajal kakih 20km stran na Kalu ter kasneje Mrzlici. Link do youtube posnetka: Klikni za youtube posnetek
Trenutno imamo le en prehod, za komunikacijo PMR - Prehod - PMR pa sta potrebna vsaj dva, zato začasno deluje v načinu Papige na kanalu 6 subton CTCSS 133.7hz (19 subton po vrsti, odvisno od postaje). Če je kdo od tam, naj poskusi ali ga odpre :)

Smo pa končno naredili tudi slovenski radioamaterski Discord Server. Vsi navdušenci nad zvezami, elektrotehniko in drugi močno vabljeni! Gor imamo tudi razdelek PMR/FRN/CB, kjer poteka tekoča debata, zato pridite pogledat malo naokoli.
Discord ne pomeni, da bomo sedaj popolnoma opustili objavljanje na tem forumu, vendar pa lahko tam pričakujete marsikaj, česar tu ne bomo objavili. Link: Klikni za Discord

Po koncu izpitnega obdobja pa bomo spet organizirali kako PMR SOTA aktivacijo. Kmalu se lahko pričakuje tudi prve delujoče prehode

ziggy42 ::

Z ekipo smo se odločili, da bi premaknili redni termin petkovega testiranja zvez na PMR področju. Med skeniranjem smo ugotovili, da je bistveno več aktivnosti med vikendom, še posebej sredi dneva.
Prednost sobote in nedelje je predvsem v možnosti kombiniranja PMR testiranja zvez in PMR SOTA, kjer bi lahko med samim skedom uporabniki obiskali kak hribček in oddajali z njega. Tako bi se izrazito povečal domet postaj, hkrati pa bi bila zadeva veliko bolj zabavna.
Dolžina časovnega okvira v vsakem primeru ostaja vsaj 3 ure, torej to je čas, ko bo vsaj kdo od nas definitivno na sprejemu za morebitne klice, četudi mogoče ne bomo aktivno oddajali. Točno uro bo treba določiti, zato objavljam tudi anketo za glasovanje.
Anketa je dostopna na naslednjem linku: https://docs.google.com/forms/d/1DmQtq1...

V primeru premika na drug dan ali uro bomo nekaj časa dežurali tudi na starem terminu (petek 19-22h), da bi poskusili prekanalizirati vse zainteresirane na drug termin, v kolikor za to niso bili obveščeni.
Lep pozdrav,
Ekipa PMR Slovenije

ziggy42 ::

Po vmesnih rezultatih ankete prevladuje termin nedelja popoldne. Želel bi si kak odgovor več na anketi, reševanje ne vzame niti minutke :)
Čas za oddajo se izteče v sredo ob 23:59.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziggy42 ()

ziggy42 ::

Rezultati ankete so odločili. Naš novi termin bo v nedeljo popoldne, okvirno med 16 in 19 uro, lahko pa se zavleče tudi v kasnejše ure, to je odvisno od aktivnosti.
Mogoče bom to nedeljo 25.6. izvedel tudi PMR SOTA aktivacijo hriba Ostri vrh v tem časovnem terminu.
Bi šel še kdo na kak hrib, da poskusimo naredit dolge zveze? Močno dobrodošli tudi radioamaterji in aktivatorji ham SOTA, da s sabo odnesejo tudi aparatek, sposoben oddaje na PMR446.
Nekaj tednov pa bomo dežurali tudi ob petkih med 19 in 22 uro na klasičnem terminu, da prekanaliziramo vse zainteresirane v nov termin.

ziggy42 ::

Potrjujem aktivacijo PMR SOTA. S hriba bom aktiven med 16:30 in 18:30 uro, glavni kanal za klice bo CH8SUB8 (CTCSS 88.5hz, 88 je PMR DX klicni kanal), kjer bom poslušal tudi brez subtona. Rezerva kanal CH2, forumaše Slotecha pa bom klical tudi na CH16. V primeru zasedenosti kanala se bomo premaknili na kaj drugega, zato se splača imet vklopljeno funkcijo SCAN na postaji. Proti koncu bom mogoče klical še na radioamaterskih 70, 433.425 za tiste z licenco.
Če bo vse po sreči, bosta aktivna še dva druga aktivatorja, eden bo oddajal z Uršlje gore, drugi pa mi bo še sporočil lokacijo.

ziggy42 ::

PS: Med PMR SOTA bo potekala tudi tedenska sproba zveze, ki je sedaj v terminu nedelja med 16 in 19 uro.

SlanaVoda ::

Živjo,

predvčerajšnim odkril ta forum in prvič sodeloval in je šlo res daleč :-)

 46 km

46 km



Oprema: Motorola T42 (brez CTCSS, 0.? W) in Alecto FR-66 (v dokumentaciji piše 0.5 W).

Uršljo goro pa sem ujel samo kakšno besedo sem in tja. Na momente tudi kakšen stavek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SlanaVoda ()

SlanaVoda ::

Živjo,

hvala za današnje veze.


Kako sem priklopil "Alecto FR-66" PRM na tvoj FRN:

najbolj všeč mi je bilo to vezje (Circuit 1).
Najprej sem testiral enostavnejšo varianto in mi preko tranzistorja PTT ni deloval, preko optokaplerja pa takoj :-)
Alecto ima mikrofon in PTT vezan skupaj. Ko sem z ommetrom meril na PRM priloženem mikrofonu je med dvema stikoma na vtiču pri pritisku na PTT pokazalo cca 900 ohm. Pri oktokaplerju pa 1k, tako da je takoj delovalo:)

Ko sem testiral prvi transformator (na 1m razdalji) mi je FRN javljal, da je preveč naglas, tako sem dodal transformator, ki ima razmerje različno od 1:1, a očitno to ni OK. Danes se je izkazalo, da si se potem slišal zelo potiho. Prav tako, ko sem se na koncu povezal še z GRNClient-om na telefonu, je bilo prav tako zelo potiho.

Morda bi moral še malo nastaviti glasnost mikrofona in zvočnika na računalniku.
Enkrat je FRN celo povsem zabluzil in nisem testiral kakšnih timeoutov, ampak sem ga samo zaprl in ponovno odprl :(

Bo potrebno še malo potestirat. Še enkrat najlepša hvala za današnje teste!

Takole zgleda trentuno priklopljeno na nek star prenosnik z Win7:


Transormatorji bingljajo na žicah v zraku, spodnji del je vezje za PTT in povezavo z računalnik (COM1).
In seveda, vse bi lahko prišlo na eno ploščico, a za samo hitro testiranje zadeve je vseeno :-))

Zgodovina sprememb…

smolep ::

Odlično. Kar tako naprej! Zanimivo je spremljati vaš napredek in všeč mi je, da v tem času digitalij (DMR, D-STAR, FUSION,…) kdo še uporablja dobri stari FM in simplekse :)

TilenS ::

@SlanaVoda, super : ) nas zdaj že kar nekaj dela na FRN.

Tale transformator preverjno dela, nisem ga izmeril kako je na audio področju ampak na testni platici dela lepo, zvok je bp. Klik.

ziggy42 ::

SlanaVoda je izjavil:

Živjo,

hvala za današnje veze.


Kako sem priklopil "Alecto FR-66" PRM na tvoj FRN:

najbolj všeč mi je bilo to vezje (Circuit 1).
Najprej sem testiral enostavnejšo varianto in mi preko tranzistorja PTT ni deloval, preko optokaplerja pa takoj :-)
Alecto ima mikrofon in PTT vezan skupaj. Ko sem z ommetrom meril na PRM priloženem mikrofonu je med dvema stikoma na vtiču pri pritisku na PTT pokazalo cca 900 ohm. Pri oktokaplerju pa 1k, tako da je takoj delovalo:)

Ko sem testiral prvi transformator (na 1m razdalji) mi je FRN javljal, da je preveč naglas, tako sem dodal transformator, ki ima razmerje različno od 1:1, a očitno to ni OK. Danes se je izkazalo, da si se potem slišal zelo potiho. Prav tako, ko sem se na koncu povezal še z GRNClient-om na telefonu, je bilo prav tako zelo potiho.

Morda bi moral še malo nastaviti glasnost mikrofona in zvočnika na računalniku.
Enkrat je FRN celo povsem zabluzil in nisem testiral kakšnih timeoutov, ampak sem ga samo zaprl in ponovno odprl :(

Bo potrebno še malo potestirat. Še enkrat najlepša hvala za današnje teste!

Takole zgleda trentuno priklopljeno na nek star prenosnik z Win7:


Transormatorji bingljajo na žicah v zraku, spodnji del je vezje za PTT in povezavo z računalnik (COM1).
In seveda, vse bi lahko prišlo na eno ploščico, a za samo hitro testiranje zadeve je vseeno :-))


Hvala tudi tebi za zvezo v Kranj. Tvojega papagajčka sem odprl z raportom 31 na razdalji 45km in kar nekaj preprekami v stilu hribov in gozda. To štejem kot čisto zmago! Veseli me, da se pridno dela na področju papagajev in prehodov, mogoče se nam nasmiha prvo testno omrežje proti koncu poletja?

Prejšnjo nedeljo je uspela tudi nenapovedana zveza Hom - Čušperk na razdalji kar 72km! Sogovornika sem sicer slišal le na kratko, vendar je bil signal presenetljivo močnih 52. Kolegu se zahvaljujem za obisk hriba :)
Še eno nedeljo prej, ko smo izvedli PMR SOTA aktivacijo, je padlo 10 lepih zvez, 6 od tega preko 45km. Kaj več o tem napišem proti koncu tedna.

Od vključno jutri pa do petka 7.7. bom aktiven na vikend lokaciji Čele pri Krškem preko PMR in radioamaterskih 70cm. Spremljal bom kanale CH8, CH8SUB8 (DX) in CH16 (ter seveda SCAN). Če bo kdo zainteresiran za zvezo, naj pokliče. Klical bom pod vzdevkom Ostri vrh/Žiga.

SlanaVoda ::

TilenS je izjavil:

@SlanaVoda, super : ) nas zdaj že kar nekaj dela na FRN.

Tale transformator preverjno dela, nisem ga izmeril kako je na audio področju ampak na testni platici dela lepo, zvok je bp. Klik.


Hvala za povezavo.
Sem šel danes do IC elektronike in niso imeli niti nič podobnega.
Poslali so mi link, da bi lahko dobil tole: http://catalog.triadmagnetics.com/Asset... za 12,22EUR/kos, kar se mi zdi pa kar drago :(

ziggy42 ::

Odhajam na dopust za dobre tri tedne. Aktiven bom v okolici Rogoznice, med Šibenikom in Splitom na Hrvaškem. Dogovorjen čas za klice bo vsak dan ob 14ih na CH1 ter CH8. Seveda bom redno skeniral.

ziggy42 ::

Ceprav zaradi vrocega vremena nisem kaj dosti aktiven pa je ravno zaradi tega mogoce zaznati izrazito mocan ducting efekt, s pomocjo katerega sem vzpostavil 190km dolgo zvezo preko morja med krajema Rogoznica in okolica Pescare city v Italiji s samo 500mw moci in raportom 56.

Ce ima kdo odprto proti Italiji naj napise, na Ch1 brez subtona se tam nahaj papagaj, preko katerega bi lahko poiskusili naredit dx zvezo.

ziggy42 ::

Podrt je nov rekord! Uspela je dx zveza med Trevi Umbria Italija in Ražanj Hrvaška na razdalji neverjetnih 312km!! Operiral sem portable s postajo yaesu ft60 in navadno gumi antenco, sogovornik pa me je slisal perfektno. Uporabljen je bil pmr kanal 1. Cakam se na potrditev preko qrz, jutri pa sestavim se yagico pa da se proba:))

Uspesna je bila tudi zveza z Alfonsom v Pescara city 190km stran z raportom 56. Njega sem dobil ze na lanskem dopustu. Naslednjic se kaj posnamem...

alekskac ::

Super. A imamo kak spisek delujočih papagajčkov s kanali in subtoni? Po počitnicah bi mogoče lahko obnovili sked ...

ziggy42 ::

Nekje na internetu obstaja google mapa Italijanskih. Pri nas doma vem samo za dva.

Argonavt ::

SlanaVoda ::

Ko kliknem na link (Argonavtov) pokaže angleške, na strani pa mi je pokazalo italjanske: tu,
pa španski: tu.

Ziggy42, kateri pa je še v SLO? Poleg na tem forumu omenjenega C2 SUB18.

TilenS hvala za link, sem potem naročil tiste transformatorje, še čakam, da pridejo.

Argonavt je izjavil:

https://www.google.com/search?q=pmr446+...

ziggy42 ::

SlanaVoda je izjavil:


Ziggy42, kateri pa je še v SLO? Poleg na tem forumu omenjenega C2 SUB18.

Nekje v okolici Sevnice ima njihov radioklub priklopljeno papigo na CH1 brez subtona. Jaz jo zelo lepo odprem z Ostrega vrha, vendar ni niti priblizno tako mocna kot tista na Sub18. Moram vprasat ce je Tilen C. ze popravil tisto na Lisci, ki je pred okvaro kontrolerja kak teden delovala na Ch8Sub8.
««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup PMR walkie-talkija? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16723937 (841) hipertija
»

Walkie talkie ('dovoljenje') (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5420852 (910) Nesho
»

Prenosna CB postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5915388 (3054) ziggy42
»

Rtl-sdr - Tetra/DMR/ZARE - težave/problemi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12923138 (10510) hipertija
»

UKW postaja/radijski scanner - še deluje?

Oddelek: Znanost in tehnologija
163897 (3236) hipertija

Več podobnih tem