» »

Pomoč pri vezavi novega termostata

Pomoč pri vezavi novega termostata

Oktan ::

Zdravo,
na vikendu bi menjal termostat pa imam vprašanje glede priklopa žic.

Ogrevanje je na star električni bojler Panterm. Vse podatke ki jih imam so:
Leto izdelave: 1989 / 12kW /18.2 A /10L /25KG /320/220V, 50Hz / Delovni tlak: 2.5 bar
 boljer

boljer



Stari termostat je Fantini Cosmi Intellitherm C55. Zvezan je tako:
 stari termostat

stari termostat


Navodila starega termostata:
 navodila stari termostat

navodila stari termostat



Novi termostat je smart termostat firme Netatmo.
Navodila novega termostata:
 navodila novega termostata

navodila novega termostata



Pisal sem tudi na Netatmo support ampak sem poslal samo sliko žic in so mi odgovorili tako:
Good news! Your thermostat works the same way as ours, these 2 wires are the control wires, it is probably easily replaceable by our Thermostat.

Potem so za potrditev komaptibilnosti želeli še informacije o bojlerju, pa zdaj že 3 dni nisem dobil odgovora...

Ni mi edino jasno katero žico priklopim na katero ''luknjo''?

Hvala za odgovore. Lp
  • spremenil: Oktan ()

A. Smith ::

Žici priklopiš na luknji na levo sponko, kjer piše COM/NO. Najbrž je vseeno, katera od dveh gre kam, ampak če hočeš popolnoma enako, daj rjavo na COM (common terminal) in modro na NO (normally on).
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Oktan ::

Ok. Sicer tole v navodilih na levi strani je primer generičnega "starega" termostata. Novi je skica na desni polovici, kjer pa sploh ni nobene oznake. Edino kar pač vidim je da pride črna žica spodaj.
Dobro bom probal. Hvala

TheBlueOne ::

Nista popolnoma enaka. Ce vidim prav novi potrebuje se napajanje. Stari je bodisi bil mehanski ali pa imel napajanje drugje, namrec na slikah ga ne vidim.

Com, NO --> Je verjetno kjer pretika signal. Imas samo NO opcijo. Ce je biv stari vezan na NC nacin, kar je star rele omogocal, potem novi ne bo OK.

NO --> odprt dokler ni aktiviran
NC --> zaprt dokler ni aktiviran

Drugi dve zici (L,N) pa sta kakor deluje napajanje. Sem priklopis ustrezno napetost, ki jo potrebuje termostat. Zna biti, da ima lahko namesto tega baterije, ampak se mi ne da iskati celih navodil.

Oktan ::

Ja to sem pozabil napisati, tako stari kot novi termostat se napajata z 3xAA baterijami.

A. Smith ::

TheBlueOne je izjavil:

Nista popolnoma enaka. Ce vidim prav novi potrebuje se napajanje. Stari je bodisi bil mehanski ali pa imel napajanje drugje, namrec na slikah ga ne vidim.

Com, NO --> Je verjetno kjer pretika signal. Imas samo NO opcijo. Ce je biv stari vezan na NC nacin, kar je star rele omogocal, potem novi ne bo OK.

@Oktan: a še nisi zvezal?
NO --> odprt dokler ni aktiviran
NC --> zaprt dokler ni aktiviran

Drugi dve zici (L,N) pa sta kakor deluje napajanje. Sem priklopis ustrezno napetost, ki jo potrebuje termostat. Zna biti, da ima lahko namesto tega baterije, ampak se mi ne da iskati celih navodil.


Če bi dobro prebral navodila novega termostata, ki jih je pripel Oktan, bi videl, da napajalne sponke v termostatu ne vodijo nikamor in da so tam samo zato, da jih nekam pritrdiš, če so že speljane od prej.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Cupakabra123 ::

Te lahko prosim za link do termostata. Sam bi isto zamenjal na neko "pametno zadevo" na baterije, ker imam tudi samo dve zici.

Oktan ::

Tule sem naročil ker je bilo najceneje
https://www.emundia.si/netatmo-pametni-...

Tukaj je še video o montaži. Pri žicah pravijo da je vseeno katera gre kam... (Pri 2.46)

TheBlueOne ::

Potem povezes COM in NO, ni vazno katero zico kam.

Termostat samo sklene se tokokrog. Ce bos zici staknil skupaj rocno, bo bojler zacel greti. Kar naredi termostat je da ko temperatura pade pod nastavljeno sklene skupaj COM in NO.

A. Smith je izjavil:


Če bi dobro prebral navodila novega termostata, ki jih je pripel Oktan, bi videl, da napajalne sponke v termostatu ne vodijo nikamor in da so tam samo zato, da jih nekam pritrdiš, če so že speljane od prej.


Bo drzalo, nisem prebral opombe. :)

Zgodovina sprememb…

Oktan ::

Ahaa, razumem. Odlično, hvala!
Probam pa javim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop termostata za električno peč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6788 (641) HarryRed
»

priklop termostata

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61371 (1161) Voluharr
»

Nihanje temperature "motorja" (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21338217 (33822) kuvanasarma

servis me je probu nategnit (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8312314 (10919) Brane22
»

priklop termostata za peč?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1012117 (12032) gumby

Več podobnih tem