» »

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave

««
5 / 19
»»

D3m ::

Si bral to novico?
https://slo-tech.com/novice/t791076/0


Sem.

Vendar to pomeni, da bodo stari mojstri iskana "roba" kateri znajo uporabljati take vmesnike. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Frgazor ::

Mini pc zotac z i5 4570t in brez tpm podpore.

Clean install dela, update iz w10 pravtako dela, ampak v tem primeru pokaže opozorilo, da moj pc ni podprt. Drugače nobenih težav. Dela isto kot w10. Neki updati so se že pokazali in delajo normalno.

Zimonem ::

Koliko se pa pozna kaj na produktivnosti , če prideš iz w10 na w11? Ali stvari opravljate hitreje?

KTr1sk ::

Na nepodprtem pcju ne opazim hitrejše/počasneje delovanje, ampak samo drugačen izgled in malo drugačno upravljanje ....
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

one-half ::

Zimonem je izjavil:

Koliko se pa pozna kaj na produktivnosti , če prideš iz w10 na w11? Ali stvari opravljate hitreje?

Seveda... `virsh shutdown winspyware`. Opazno hitreje in bolj produktivno deluje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

KTr1sk ::

Pod iskanje napiši "core" in preveri, če je izklopljen ENG "core isolation --> SLO "osamitev jedra"



Pod iskanje napiši "msinfo32" in preveri če je izklopljen VBS
ENG "virtualization based security "---> SLO "Varnost na podlagi virtualizacije"


Skripta za onemogočanje zagona VBS
https://disk.yandex.ru/d/tZqzBGRlsfrxpg

Še nekaj uporabnih zadev:
Windows 11 Tweaks Fixes And Modifications
https://forums.mydigitallife.net/thread...
https://www.majorgeeks.com/files/detail...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Aramis ::

Če nadgradim w10 v w11 in želim potem nazaj. Je to mogoče ali ne?

KTr1sk ::

Aramis je izjavil:

Če nadgradim w10 v w11 in želim potem nazaj. Je to mogoče ali ne?

https://www.howtogeek.com/751145/how-to...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bluefish ::

KTr1sk ::

Saj ne vedo kaj hočejo doseči..
Microsoft reveals how to bypass its own system requirements for Windows 11

https://www.pcgamer.com/microsoft-revea...
https://support.microsoft.com/en-us/win...

Je pa zanimivo, ko sem imel "čakal" na izdajo Windows Vista sem imel pod napisane zahteve dovolj močan računalnik in se je brez problema inštalirala,ampak je deloval počasneje kot Windows XP (od zagona do same uporabe)...zdaj pa kao ne dosegam minimuma za uporabo Windows 11, ampak dela enako hitro ali boljše kot Windows 10, kdo je tukaj nor :P,ja vem gre se zaradi varnosti sistema in zaradi tega, ker je veliko upada nakup novih računalnikov in zdaj oz čez leta bodo podjetja primorana kupit nove pcje :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

celje ::

ryzen 9 3900x, 64GB ram, rtx 3080, m.2 diski, kupljeni win 10 pro, x570 pro, ter ostale bedarije... na dveh takih mi pise, da ni to to za win 11?

wired ::

celje je izjavil:

ryzen 9 3900x, 64GB ram, rtx 3080, m.2 diski, kupljeni win 10 pro, x570 pro, ter ostale bedarije... na dveh takih mi pise, da ni to to za win 11?

Saj ti verjeno napiše zakaj. Jaz sem samo v BIOS-u vključil fTPM in je bilo OK.

celje ::

Ne napise nic. Razen, da naj dam program za preverbo dol. Potem pa mi blokira ta isti program (ff) ,(ker je lahko skodljiv?). Zadnji bitdefender (kupljen) gor. Sicer se mi ne mudi z 11ko. Bolj firbec

_Denny_ ::

Preveri s check toolom iz https://bytejams.com/, ki ti bo dal več uporabnih informacij kot Microsoftov z njegovim rdečim križcem in zeleno kljukico.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

mtosev ::

Jaz sn zaradi tega appa na bytejams kontaktiral intel, ker mi nekaj ni bilo jasno. Tukaj je link, če koga zanima. https://community.intel.com/t5/Processo...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jerry000 ::

Fantje, verjetno se splača še malo počakat z inštalacijo 11 kajne?

Invictus ::

Sam bom počakal vsaj eno leto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

Odvisno koliko ti pomenijo razni UI hacki na katere ste se nekateri razvadli, kot je premikanje taskbara levo/desno in podobno.

Take malenkosti znajo še sproti dodajati, glavnina pa bo po enem letu bolj ali manj taka kot je sedaj. Tak redizajn ni stvar ki se jo pogosto dela, takle dizajn bo z nami 5-10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mitkos ::

Danes bral, da W11 in Ryzeni ne delajo optimalno. 10-15% performance drop v nekaterih primerih. Bom kar počakal...

Stari89 ::

Četudi imam TPM 2.0 na plati, na Windows 11 po uradnih kanalih ne morem posodobit, saj imam Intel Core 7. generacije (i7-7700K). 🐕🤱
Kolikor mi je znano, so naredili crash statistiko iz telemetrije in med 7. ter 8. generacijo potegnili črto.
Je kdo zasledil novico, da bojo naredili dodatne analize in v prihodnosti (recimo 6 mesecev) uradno podprli več procesorjev?

mtosev ::

Ne ne bodo. Tole je final. Dodali so Skylake X cpuje npr in še enih par cpujev, ki prej niso bili podprti. Te starejše stvari preprosto nikoli ne bodo dobile podporo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

KTr1sk ::

Kot so napisali so te zahteve bolj zato,ker je kao Windows 11 bolj varen zaradi teh minimum zahtev..
The extra requirements for Windows 11 are more security focussed than performance.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

filip007 ::

Verjetno so zaradi varnostnih lukenj v Intel CPUjih nastavili zahteve tako visoko. Sploh pa ne vem, kam bodo ljudje s to opremo, saj bo še Linux zaživel zdaj.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Lonsarg ::

To glede security velja za TPM (pa tega je dokaj enostavno izklopit z enim dodatnih flagov v registry, da dobiš zgolj warning). Kar se pa omejitve generacije procesorjev tiče pa ne verjamem da ima to veze z security, kar se tiče tistih security fiaskov z CPUje v zadnjih letih je vse bilo mitigirano. In veliko je takih računalnikov ki imajo TPM, ni pa generacija procesorja podprta (tudi moj Surface Go 1 je med njimi). Še čakam na kak enostaven hack, ker trenutni za zaobit CPU check mi niso tako všeč :)

Zna biti da so low-level optimizacije v kernelu delali za Windows 11 in je treba vse driverje za CPUje prilagoditi in so pač "leni" in niso hoteli preveč generacij nazaj delati stabilne podpore. Razlog zakaj tako mislim so novice o performančnih problemih z AMD driverji na Windows 11, očitno Windows 10 driverji za CPUje ne špilajo dobro na 11.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Linko ::

.... imam prastari i5 2300.. plata seveda brez TPM.
Namestil w11 bp, iz w11 iso sem prekopiral install datoteko v w10 iso.

Zadeva dela...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

Lonsarg ::

Ta hack da uporabiš W10 install datoteko na W11 ISO je za zaobiti CPU check. Za zaobiti zgolj TPM check bi bil dovolj že registry flag.

Mi znaš povedat katero verzijo W10 ISO si uporabil za install datoteko da zadeva deluje, menda moraš ravno pravo in ni vsaka ok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mtosev ::

Čez par mesecev lahko poročate, če vam vse deluje. Samo namestiti OS na unsupported platformo je še najmanjši problem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Linko ::

Zadnjo verzijo oz MS strani...
Pazit moreš editno, ko potem klikneš install, da ne pustiš obkljukano, da še preveri za morebitne posodobitve.



Po tem videu sem delal.

mtosev je izjavil:

Čez par mesecev lahko poročate, če vam vse deluje. Samo namestiti OS na unsupported platformo je še najmanjši problem.


Res? A ne bi raje povedal ( 1259 x ) da imaš Windows 11 redy PC?

Dokler deluje - DELUJE. Če ne pa... nazaj na W10'

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

Matooo1 ::

D3m je izjavil:

bluefish je izjavil:

Bet365 se očitno nadaljuje kljub uradnemu izidu:

Your Windows 11 install could fail with 0x8007007, 0x800F0830 errors but there may be fixes
AMD processors hit by performance issues on Windows 11, patch on the way
Users are facing issues trying to run Windows Mixed Reality after upgrading to Windows 11


Prvi error sem rešil tako, da sem naredil reboot in ponovno zagnal windows11assistant.exe


Evo tudi sam sem mel neke errorje, ampak mi reboot ni ravno pomagal. Kaj pa vem, tole čedalje bolj zgleda kot napake. Torej sam odsvetujem upgrade na win 11 za vsako ceno. Ker sam bom mogoče prisiljen iti nazaj na win 10 :)

A mislite, da se bo čez čas lahko nadgradilo na win 11 ali bo ostalo pri teh zahtevam kot so sedaj?

roko88 ::

Osebno se mi ne mudi na win11, dokler seveda bo vse delalo na win 10 ... kolikor tukaj malo berem se mi zdi da rajši ne na win 11, če ti PC res ne izponjuje vseh pogojev...

Lonsarg ::

Heh sem našel kar uradni Microsoft način za zaobiti CPU check ("uradni hack" sicer deluje zgolj če imaš vsaj TPM 1.2+, je pa vseeno kateri CPU imaš v tem primeru) in mi ne bo treba tistih postopkov z modifikacijo ISO.

Jaz mislim da bodo vsi te hacki lepo delovali za vedno, pač uradno nepodprti na tiho pa podprti s strani Microsofta. Podobna zadeva kot je bila z zastonj upgrade na W10 ko je uradno bilo konec, neuradno pa lahko še danes to izvedeš iz Windows 7. To je pač Microsoftov način da uradno omeji podporo in se izogne da bi firme uporabljale te hacke, bo pa še vedno vse to lepo delalo za domače uporabnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Bolf3nk ::

https://support.microsoft.com/en-us/win...

Zanimivo da meni na starem PCju ne javi tega opozorila. Ampak samo, da PC ne dosega minimalnih zahtev... in konec. Tukaj pa zgleda, da se moraš potrdit, da želiš namestit W11 na star PC

Lonsarg ::

To opozorilo se pojavi šele PO tem ko uporabiš ustrezen "hack".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Netrunner ::

Sem zasledil da se marsikdo sekira ker njihov PC ni kompatibilen z Win 11 in ne razumem zakaj, saj bo windows 10 akutalen še kar nekaj časa in 11ka ne doprinese nič posebnega za klasičnega uporabnika
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

D3m ::

Meni dela 11 za enkrat OK.

Edino doma moram probati, kako dela wifi Canon printer.
|HP EliteBook|R5 6650U|

KTr1sk ::

Netrunner je izjavil:

Sem zasledil da se marsikdo sekira ker njihov PC ni kompatibilen z Win 11 in ne razumem zakaj, saj bo windows 10 akutalen še kar nekaj časa in 11ka ne doprinese nič posebnega za klasičnega uporabnika

Se ne sekiram, ker mi vsi trije nepodprti računalniki delujejo brezhibno na Windows 11 (vsi so intel), če pa ne bodo pa grem nazaj na Windows 10 :).
Tukaj pa je današnji test da dela vse tako kot mora na nepodprtem sistemu.
In this video, I will compare the performance under Windows 10 and Windows 11 on a PC that is not officially supported. The one I will use has no TPM 2.0, secure boot and an unsupported processor. First I'll do a minor upgrade with some additional memory and an NVIDIA GTX 960, then will go through a series of benchmarks like Geekbench, AJA System test, Browserbench, 3DMark and will run and compare GTA V.

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

_Denny_ ::

Netrunner je izjavil:

Sem zasledil da se marsikdo sekira ker njihov PC ni kompatibilen z Win 11 in ne razumem zakaj, saj bo windows 10 akutalen še kar nekaj časa in 11ka ne doprinese nič posebnega za klasičnega uporabnika


Nativno poganjanje Android appov in DirectStorage sta recimo taki zadevi zaradi katerih se je vredno sekirati.

Win10 bo res še aktualen, samo boš na istem kot si bil z XP v 2010 - samo najnujnejši varnostni popravki, nič več. Hočeš novosti, izboljšave in QoL update? Idi na 11.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zimonem ::

_Denny_ je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Sem zasledil da se marsikdo sekira ker njihov PC ni kompatibilen z Win 11 in ne razumem zakaj, saj bo windows 10 akutalen še kar nekaj časa in 11ka ne doprinese nič posebnega za klasičnega uporabnika


Nativno poganjanje Android appov in DirectStorage sta recimo taki zadevi zaradi katerih se je vredno sekirati.

Win10 bo res še aktualen, samo boš na istem kot si bil z XP v 2010 - samo najnujnejši varnostni popravki, nič več. Hočeš novosti, izboljšave in QoL update? Idi na 11.

Ne mislimo to. Ampak da je zadosti beta testerjev.

mtosev ::

_Denny_ je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Sem zasledil da se marsikdo sekira ker njihov PC ni kompatibilen z Win 11 in ne razumem zakaj, saj bo windows 10 akutalen še kar nekaj časa in 11ka ne doprinese nič posebnega za klasičnega uporabnika


Nativno poganjanje Android appov in DirectStorage sta recimo taki zadevi zaradi katerih se je vredno sekirati.

Win10 bo res še aktualen, samo boš na istem kot si bil z XP v 2010 - samo najnujnejši varnostni popravki, nič več. Hočeš novosti, izboljšave in QoL update? Idi na 11.

Izpostavil si točno to kar je meni najbolj zanimivo uporabno pri Win 11. Jaz bom sam verjetno šel na win 11 v roku par dni, ker sem že sprostil prostor na ssju, da imam dovolj placa.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lonsarg ::

Android app support pride v naslenji verziji, kar bo čez eno leto. Windows 11 bo namreč imel večje verzije enkrat letno in ne več na 6 mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

moat ::

Kolikor sem prebiral na spletu ni nek problem namestiti W11 na nekompatibilen računalnik. Zelo malo pa jasno piše ali se bo takšen sistem lahko nadgrajeval (windows update v nastavitvah)? Verjetno ne, ali pač - morebitno ročno. Kdo ve kaj več, kakšen link?

Buggy ::

Meh nwm...mene je nadgradnja malce minila po vsem prebranem. To, da OS uporabniku vedno bolj zapirajo za posege v drobovje, me ne navdaja ravno z navdusenjem. Ce izvzamemo nov UI, ki je enim vsec zgolj, ker so se starega navelicali ni ravno tehten razlog za nadgradnjo, spet ni nekih bistvenih novosti. Res da je sedaj vse bolj fokusirano na varnost in bolj enostavno integracijo z drugimi platformami a vseeno...tega na racunalniku za gaming res ne rabimo, sploh ce imas nanj priklopljene kaksne zadeve (volan, button-boxi, VR, ...) ali namescene programe, ki bodo z novim OS-om imele sigurno v startu se kaksne porodne krce.

Za racunalnik, kjer se vecinoma gleda YT in chata pa verjetno res ni nekih zadrzkov ;)

Ostali bomo IMO se malo pocakali.

BTW: Gigabyte (in verjetno se kdo) je pred dnevi izdaj nov BIOS 62c, ki na x470 platah privzeto vklopi TPM 2.0

mit3k ::

Windows 11 ne podpira tri leta starega Dell XPS s sedmo generacijo i7. Noro :O

mtosev ::

CPU je star malo več kot 3 leta. Odpri ark.intel.com in poglej.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lonsarg ::

moat je izjavil:

Kolikor sem prebiral na spletu ni nek problem namestiti W11 na nekompatibilen računalnik. Zelo malo pa jasno piše ali se bo takšen sistem lahko nadgrajeval (windows update v nastavitvah)? Verjetno ne, ali pač - morebitno ročno. Kdo ve kaj več, kakšen link?
Zaenkrat mi Windows update deluje normalno na nepodprtem. Kot sem rekel zadeva bo uradno nepodprta v praksi pa bo vse lepo delalo.

Kar se tiče samega procesa nadgradnje in delovanja programov je to bolj naslednja verzija W10 kot pa W11, tako da ni bojazni da kaj ne dela. UI pa je konkretno spremenjen iz grounds up. Ampak z izjemo start menija povsod drugje še vedno lahko prideš do vseh "deep down" zadev. V raziskovalcu je sicer en ekstra klik da dobiš vsebino starega desnega klika...

Desni klik na start ti še vedno ponudi vse kar je prej, po novem celo ekstra Windows terminal, precej bolj kul zadeva kot pa stari cmd :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Netrunner ::

_Denny_ je izjavil:

Win10 bo res še aktualen, samo boš na istem kot si bil z XP v 2010 - samo najnujnejši varnostni popravki, nič več. Hočeš novosti, izboljšave in QoL update? Idi na 11.


Ja saj imaš prav vendar windows 11 bo mogoče problem namestiti na starejše računalnike, katere pa bodo lastniki verjento zamenjali v roku cca dveh let in do takrat bo windows 10 čisto ok.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

bluefish ::

mtosev je izjavil:

CPU je star malo več kot 3 leta. Odpri ark.intel.com in poglej.
Ne le dve, ampak groza, celo tri leta. Na smetišče z njim.

Ms lahko še toliko opleta z nekimi floskulami o varnosti, a je jasno, da je v ozadju predvsem želja po prodaji nove strojne opreme.
V idealnem času (/s).

Aramis ::

Ma kakšna varnost... potem so vsi na W10 z starimi sistemi v nevarnosti?

Bedarije da ni večje
««
5 / 19
»»