» »

Nov računalnik blue screen problem in freezanje

Nov računalnik blue screen problem in freezanje

edi45 ::

Zdravo,

Danes so te prišle preostale komponente in sem sestavil računalnik. Zdaj me že eno uro zajebava freezanje v Windowsu, sem mislil dobro bom na novo namestil Windows, mi med inštalacijo freezne in vrže bluescreen z napisom DPC Watchdog Violation. Računalnik normalno deluje v Biosu drugače skoz freeza. Sem biose ponastavil, vklopil in izklopil XMP in ni razlike. Windows je original, najnovejša verzija iz Microsoftove strani.
Nimam več pojma kaj bi lahko bilo krivo, pod napako piše da je mogoče sata kontroler čeprav imam samo preko nvme m.2, krivi so baje tudi stari driverji, čeprav mi zunaj windowsa freeza tako da to verjetno nemore biti. Ima kdo kakšno idejo mogoče?
Komponente so slednje:
MSI MEG Z390 GODLIKE
i7 9700K
16GB gskill tridentz neo rgb 3600
1tb nvme m2 ssd
Bequeit Dark rock pro 4
Bequiet straight power 11 750w
Fractal meshify S2
Gtx 970

Ali bi lahko bil ram in procesor? Saj z i3 in prejšnjimi rami je vse delalo.

edi45 ::

Sem probal s starimi g. Skill tridentz rgb in je isto. Freezne med inštalacijo. Je možno da je procesor kriv?

D3m ::

Windows 10 1909?
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

D3m je izjavil:

Windows 10 1909?


Ja

D3m ::

Imaš mogoče kako drugo grafično za test?
Test 1 palčke?
NVMe je UEFI ali UEFI/legacy?
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

Grafično imam trenutno samo to doma. Sem probal tudi oba kita ramov po eno palčko. Nastavljeno je uefi/legacy, to nisem nič spreminjal, prav tako ne verzijo windowsov in je normalno delalo prej vse z i3.

D3m ::

Če daš nazaj i3 bo delalo?

Je mogoče shranil napačne voltaže?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

edi45 ::

Sem odklopil čisto vse iz matične od usb 3.0, usb C, power reset, audio, ventilatorje od ohišja, zunaj vse usb naprave, bios še enkrat dal na default in samo uefi in je vseeno počakalo na 26%

DeeCoy ::

Temperature so ok? Hladilnik pravilno pritrjen? Jaz bi sumil matično/procesor, glede na to, da si ostalo izločil. Zaradi mene je lahko tudi grafična, ampak malo verjetno. Je vse komplet novo?

Anney ::

Imaš najnovejšo različico biosa, mogoče se kje tepe? Sploh pri novejših procesorjih zna biti bios kriv, poglej na uradno stran matične, do kje podpira.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

edi45 ::

Temps so super sedi okoli 35c v biosu, hladilnik je vredu pritrjen, sem že imel istega. Kupljeno je vse novo razen grafe m2 in napajalnika, to imam od prejšnjega builda od decembra, grafično pa že imam tudi ne vem kako dolgo doma, mi je služila kot sekundarna. Matična je normalno delala z i3 9100f in drugimi rami.
Jutri bom probal biose posodobit, če ne pa vse narazen vzeti in menjati procesor da vidim če dela in pošljem tega nazaj. Samo ali ve kdo če morem vse biose posebej namestiti ali samo zadnjega? Ker skoraj vsak proizvajalec ima drugače in čudi me da tako draga Plata ne podpira bios updejta preko neta direkt iz biosa. Medtem ko Asus za 120e pa je podpirala

D3m ::

Zadnjega počiš.

Pa še en kup jih je imela vidim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Han ::

BIOS bi moral flešnit takoj, ko si prvič vklopil gepl... Jaz imam na sumu NVMe, katerega model nam ni znan. Kako si pripravil namestitveni USB ključ s Polkni 10?

edi45 ::

Han je izjavil:

BIOS bi moral flešnit takoj, ko si prvič vklopil gepl... Jaz imam na sumu NVMe, katerega model nam ni znan. Kako si pripravil namestitveni USB ključ s Polkni 10?


Zdaj bom bios updejtal, Samsung Evo 970 plus 1tb. Disk dvomim, saj mi je delal BP v zadnjih treh ali štirih buildih od decembra ko sem ga kupil brez problema. Bom še probal za hec z crucial mx500 1tb sata3 ki se mi potika doma, preden grem procesor menjati. Normalno z bootable usb creator tool od MS Al kaj že je, sam z Windowsom ni nič narobe, sem že namestil jih na par računalnikov in tudi včeraj na enega drugega, ki deluje bp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

m0LN4r ::

Bootaj linuxe, pa naredi tam par stress testov. Ce bo to delalo, pa ena po ena menjavati komponente.

Glede power reseta pa povem eno izkusnjo, ko sem imel podoben problem nic ni pomagalo, da si cmos resetiral ali power reset. Pomagalo je, ko sem vzel ven baterijo za par minut, fuknil baterijo not nastavil pravilne datume in uro. Pa se vec ni zatikalo.

Se pa je taksno zatikanje zgodilo ze tudi zaradi diska, controlerja diskov na plati, napajalnika, skratka karkoli je lahko.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Vuli ::

zanimivo. Je pa kar nekaj BDOS problemov s to plato po netu.
Jaz bi probal ročno voltaže naštimat, ddram , cpu,.. če ti bios update ne bo pomagal.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Han ::

Da nisi slučajno kakšnega pina zvil v CPU socketu, ali pa je bil že ob dobavi poškodovan...

D3m ::

In....plata še živa ali ne?

Dobra ura je že okrog. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

D3m je izjavil:

In....plata še živa ali ne?

Dobra ura je že okrog. :)


Plata še živi :)
Posodobil sem bios je isto delalo.
sem menjal SSD in je šlo inštalirat, čeprav je zelo počasi delalo. Pridem v Windows in je vse tako počasi odpiralo/nalagalo, še ko sem vlekel moj računalnik po namizju je lagiralo. Sem šel skozi vse posodobitve za windows, gonilnike za grafično in čipovje in sedaj se mi zdi da dela normalno. Tako da morem samsunga nazaj poslati, zgleda da je SSD začel zajebavat, ampak še vedno ne vem kaj bi lahko povzročilo takšno počasno delovanje na začetku. Sedaj pa dam nove rame nazaj noter in probam kakšen stress test ter benchmark in bom malo primerjal z rezultati iz interneta, da vidim če je vredu.

Han ::

edi45 ::

Sem še za vsak slučaj vse enkrat razdrl in nazaj sestavil, čeprav je bilo vse ok, nastavil XMP dela normalno, ta intel diagnostic sem že 4x zagnal in gre skoz bp je vse ok. Tako da zgleda da je disk bil kriv.

D3m ::

edi45 je izjavil:

D3m je izjavil:

In....plata še živa ali ne?

Dobra ura je že okrog. :)


Plata še živi :)
Posodobil sem bios je isto delalo.
sem menjal SSD in je šlo inštalirat, čeprav je zelo počasi delalo. Pridem v Windows in je vse tako počasi odpiralo/nalagalo, še ko sem vlekel moj računalnik po namizju je lagiralo. Sem šel skozi vse posodobitve za windows, gonilnike za grafično in čipovje in sedaj se mi zdi da dela normalno. Tako da morem samsunga nazaj poslati, zgleda da je SSD začel zajebavat, ampak še vedno ne vem kaj bi lahko povzročilo takšno počasno delovanje na začetku. Sedaj pa dam nove rame nazaj noter in probam kakšen stress test ter benchmark in bom malo primerjal z rezultati iz interneta, da vidim če je vredu.


Jeba so te posodobitve za Win 10.

Ko produkt dela krap in rabiš 1909 in novejše posodobitve, da dela.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Še dobro, da glavnino šoferjev sistem posodobi samodejno v roku pol ure. :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hp 450 g6 ni mogoče naložiti windowsa

Oddelek: Pomoč in nasveti
281346 (948) djforever
»

Kloniranje diska SATA na NVME in Win10 boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
272388 (1736) alkoo
»

Inštalacija Win 10 iz USB ključa ne gre

Oddelek: Pomoč in nasveti
141053 (894) yayo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
475096 (4102) gruntfürmich
»

X58 PCI-e boot

Oddelek: Strojna oprema
403090 (2561) Ahim

Več podobnih tem