» »

Sistem za hišni kino

Sistem za hišni kino

Temo vidijo: vsi
««
34 / 38
»»

robertus23 ::

DamijanD je izjavil:

Nisem gramar nazi, tudi vem, da se človek lahko zatipka ipd. Ampak glasba se piše s črko S, ker je koren besede glaS.

Sem se zatipkal v glavi-gramar se piše grammar
Rabim predvsem predloge ter izskušnje Vas forum uporabnikov glede mojega vprašanja.

Zgodovina sprememb…

fpbs ::

robertus23 je izjavil:

Kateri hišni kino predlagate (komplet 5.1 zvočniki+receiver) priporočate za okrog 3000-3500€?Poslušanje glazbe 50% ter gledanje filmov 50%.

Tu si malo poglej: https://geizhals.eu/?cat=hifirec&xf=321...

robertus23 ::

Kakšne izskušnje imate kaj z Marantz znamko,recimo Marantz SR6015 ali novejši Cinema 60.Pa katere zvočnike izbrati Klipsch, QA , Triangle Borea,... nisem neki audiofil.Do pred letom sem bil na Yamahi(RXA 870 +Dali lektor 1-slaba izbira).

DamijanD ::

robertus: Kaj je bila slaba izbira Yamaha ali Dali ? Poleg Marantza lahko pogledaš še NAD - verjetno sta oba malo nad Yamaha rangom.

robertus23 ::

Slaba izbira je bila Dali.Res pa je da je Yamaha za prostoski zvok zelo dobra za poslušanje glasbe pa mi neka šlo v uho.Prodal sem vse zato ker obnavljamo celotno hišo -seveda zaradi prostorske stiske ter začasno nabavil Soundbar.Razmišljam da ko bo bajta končana-4-5 mesec,bom šel nazaj na reciver.
Za Marantza sem marskje slišal ,da bolje predvaja glasbo,tudi na lastna ušesa.Denon je tudi bolj za prostorski zvok ,jaz pa bi imel nekaj vmes.

damirj79 ::

Denon ali Pioneer. Marantz je zašel v čudne vode glede digitalnih formatov in ne izkoristijo potenciala DACjev. Ta Cinema serija je pa še za počakati kak pameten review, najverjetneje bodo sledili še naprej svoji filozofiji glede tega. Yamaha šepa v software u, polno bugov, ki jih potem odpravljajo ali pa niti ne.

TOP ::

Kar se tiče Denona ga ne kupim več mam starega 2 leti in eno veliko sranje,se pregreva in meče ven,tako da za mene jajca,ko dokončno crkne kupim Yamaha,ki stem nima težav.Za poslušanje muzike je Marantz zakon.

-Wall ::

Novi bralci, vsake ocene tipa "X firma je zakon, Y firma je drek, kupil bom Z firmo", gladko ignorirajte.

Ena ali druga firma ime modele, ki so "zakon" ali "sranje". Ocenjevati na podlagi firme pa je infantilno.

damirj79 ::

TOP je izjavil:

Kar se tiče Denona ga ne kupim več mam starega 2 leti in eno veliko sranje,se pregreva in meče ven,tako da za mene jajca,ko dokončno crkne kupim Yamaha,ki stem nima težav.Za poslušanje muzike je Marantz zakon.


Marantz v stereo tehniki OK, kot AVR za poslušanje muzike so ga pa pihnili mimo. Ojačevalci tako niso nekaj eksotičnega in performanse so enostavno merljive. In ravno pri Marantzu so se odločili za nekaj skrajno čudnih (milo rečeno) dizajnov elektronskega dela. Glede na to, da tako Marantz kot Denon oba delita precej podobno zasonovo, ker sta iz iste hiše, je izgleda ta odločitev Marantza samo zaradi izstopanja iz množice, pa je rezultat slabši. Govorimo o ADC/DAC delu na AVRjih (tudi stereo komponentah, kjer imajo DACje zaradi digitalnih vhodov. Tega je mnogo na internetnih review straneh, kjer opremo tudi dejansko izmerijo. Počakajmo še kakšen resen review Marantz Cinema serije, a najverjetneje bo tudi ta skladna z Marantzovo politiko zadnjih nekaj let.

AgiZ ::

-Wall je izjavil:

Novi bralci, vsake ocene tipa "X firma je zakon, Y firma je drek, kupil bom Z firmo", gladko ignorirajte.

Ena ali druga firma ime modele, ki so "zakon" ali "sranje". Ocenjevati na podlagi firme pa je infantilno.

Samo izpostavil bi ta post kot popolnoma resničen.

Tudi pisce, ki posplošujejo na ta način ne jemljite preveč resno.

Bellzmet ::

@damirj79: glede DAC pri Marantz. Kaj pa to v praksi pomeni? Je slabši zvok ali česa ne podpira ali...?

damirj79 ::

V praksi če DAC ne uporablja filtra na izhodu, so obučtno bolj prisotni produkti digitalne kvantizacije, kar se pozna na šumenju, popačenjih, pa tudi sami širini frekvečnega območja. udTi če sam analogni del perfekten, lahko slab digitalni del vse uniči, ker večina sodobnih ojačevalcev skoraj masovno digitalizira vse vhode in nato spet pretvori v analogno obliko zaradi obdelav zvoka, tonskih kontrol, regulacije glasnosti tudi, kar je še slabše ta digitalizacija ponavadi ne poteka na nekih hi-res, kot npr 192khz/24bit ali še celo več 384kHz/32bit. Večinoma se uporablja 48kHz/24bit ali redko 96kHz/24bit. Zato imajo nekateri možnost izklopa teh obdelav, ostane ti samo regulacija glasnosti. Seveda problem na digitalnih vhodih (coax ali SPDIF) ostaja še vedno, kljub pure direct opciji..

Npr Marantz NR1510:
https://www.audiosciencereview.com/foru...

Se lepo vidi težave zaradi počasnega izhodnega filtra DAC. Lepo se tudi vidi za optični vhod S/N podatek manjši kot 60dB, popačenja so vsaj dekado, če ne dve previsoka (0,1%), kar je na nivoju kasete. Očitno vztrajanje pri svoji filozofiji Marantzu ne koristi.

undertacker ::

Prvič kopujem subwoofer pa me zanima katerega mi priporočate

Najbolj se nagibam proti JBL 9.1 ( ca.900€) tv je lg55c1, najbolj se bo uporabljal za ps5, Filmi ter muzika. Moram dodati, da soba ni velika ca 20m2

Hvala

damirj79 ::

Misliš soundbar? JBL 9.1 je soundbar..

undertacker ::

Ja ali pa jbl 1000 ki je novejši model

Lp

undertacker ::

Noben ne uporabljaj soundbar, Kopujem prvič zato vprašam tukaj

Likalnik ::

v postu zgoraj si napisal, da kupuješ subwoofer...

če lahko izbiraš je avr sistem boljša izbira kot soundbar.
jaz imam oboje...soundbar v splanici in avr sistem v dnevni sobi....ne vem kaj naj ti več napišem....soundbar je rešitev, če imaš problem s prostorom...je lepšega izgleda, manj kablov itd....
avr sistem ima boljši zvok..

undertacker ::

Mislil sem soundbar,.... Zdaj se odločam med JBL 1000 ter Samsung Q990B. Se splača dat skoraj 200€ več za Samsung

borutz ::

undertacker je izjavil:

Prvič kopujem subwoofer pa me zanima katerega mi priporočate

Najbolj se nagibam proti JBL 9.1 ( ca.900€) tv je lg55c1, najbolj se bo uporabljal za ps5, Filmi ter muzika. Moram dodati, da soba ni velika ca 20m2

Hvala


Kolega je kupil ravno ta soundbar JBL 9.1, TV je LG65 C1
ne vem, jaz sem bil kar prijetno presenecen nad zvokom
sateliti se iztaknejo iz soundbara in jih lahko poljubno namestis
ropotajo dobro :)

undertacker ::

Vem ja ampak sedaj za isto ceno dobis Soundbar JBL 1000, ki je novejši model edino zdaj gledam mal reviewe in vsi hvalijo Samsung Q990B ampak je dražji za 200€

windigo ::

Če je cena pomemben faktor pri izbiri, se splača pogledat še Samsung Q930B, 9.1.4 Atmos sistem, s subwooferjem prejšnje generacije (kot pri Q950A ipd.) in malo manjšo širino (oz. nekaj ožjim soundstageom).

undertacker ::

Ceno gledam okrog 1000€. Gledam trenutno samo z Atmos sistem. Mogoče še kakšen predlog

Maximus ::

undertacker je izjavil:

Ceno gledam okrog 1000€. Gledam trenutno samo z Atmos sistem. Mogoče še kakšen predlog


Si že kaj kupil?

undertacker ::

Imam že dober mesec Samsung q990b pa moram povedat samo wow, vreden svojega denarja.

132932 ::

undertacker je izjavil:

Imam že dober mesec Samsung q990b pa moram povedat samo wow, vreden svojega denarja.

Malo je za paziti, ko nekdo pride iz zvocnikov na tvju na karkoli drugega se mu vse zdi "wow". Potem pa enkrat slisi normalen 5.1 sistem, atmos brez odbijanja, pa kar naenkrat ugotovi, da je precej denarja vrgel stran in bi bilo bolje, ce bi si omislil receiver in zvocnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Darko! ::

132932 je izjavil:

undertacker je izjavil:

Imam že dober mesec Samsung q990b pa moram povedat samo wow, vreden svojega denarja.

Malo je za paziti, ko nekdo pride iz zvocnikov na tvju na karkoli drugega se mu vse zdi "wow". Potem pa enkrat slisi normalen 5.1 sistem, atmos brez odbijanja, pa kar naenkrat ugotovi, da je precej denarja vrgel stran in bi bilo bolje, ce bi si omislil receiver in zvocnike.



No ja, iz zapisanega predpostavljaš, da ima večina povprečnih uporabnikov AV receiverja in 5.1 kompleta zvočnikov, v normalni, nenamenski dnevni sobi, zvočnike vsaj približno pravilno postavljene in atmos spikerje vgrajene v strop.

https://www.dolby.com/siteassets/techno...


Že iz te teme je razvidno, da je realnost daleč od tega!
Zvočnike imajo ljudje nametane tja, kamor jih pač lahko postavijo. S tem, da imajo velikokrat za svoj prostor, zaradi neznanja, neprimerno izbrane.

V neki normalni dnevni sobi je zaradi različnih faktorjev, od oblike sobe, pohištva, žene, otrok, hišnih ljubljenčkov, omejitve uporabnega prostora in napačnih odločitev glede izbire zvočnikov, HT postavitev daleč od optimalne in kot jo zahteva standard.

V takem primeru je sounbar lahko čisto ok, ali pa celo optimalnejša rešitev.
Človek vsaj zajebat ne more velik.

Mislim, da bi morali biti do soundbarov, sploh tistih boljših, prizanesljivejši.

:)

Maximus ::

Jaz se ravno odločam ali bi šel na AVR in zvočnike ali pa bi izbral soundbar.
Kar se sobe tiče, nimam veliko izbire. Tudi nimam prostora za florstanding zvočnike in bi moral izbrati bookshelf...

132932 ::

Darko! je izjavil:

vgrajene v strop

Bo na strop tudi vredu, pa lahko jih imas spredaj, na sredi in zadaj.

Darko! je izjavil:

Mislim, da bi morali biti do soundbarov, sploh tistih boljših, prizanesljivejši.


Pa ravno do boljsih ne. Ker se tam ze srecajo s cenejsimi klasicnimi surround sistemi, kjer za enak denar kot soundbar ze dobis 5.1 postavitev, ki je bistveno boljsa od soundbara, tako, da izgubijo tudi prednost cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

132932 ::

Maximus je izjavil:

Kar se sobe tiče, nimam veliko izbire. Tudi nimam prostora za florstanding zvočnike in bi moral izbrati bookshelf...


Glavno vprasanje je, ali ti zena pusti kable vleci. :) Bookshelf niso nujno napacna izbira in verjetno jih lahko na steno pritrdis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Maximus ::

Kabli so še najmanjši problem. Bolj je problem v tem, da skoraj vsi proizvajalci zvočnikov pravijo, da za optimum je potrebno zvočnike odmakniti od stene 50cm. Žal nimam prostora za tak odmik.




132932 je izjavil:

Maximus je izjavil:

Kar se sobe tiče, nimam veliko izbire. Tudi nimam prostora za florstanding zvočnike in bi moral izbrati bookshelf...


Glavno vprasanje je, ali ti zena pusti kable vleci. :) Bookshelf niso nujno napacna izbira in verjetno jih lahko na steno pritrdis.

JackOdpirac ::

Slabo leto nazaj sem kupil Creative 360 Atmos soundbar s ceno 230EUR.

Kaj hitro sem jim ruknil skoz okno in privlekel 15 let stare Altec Lansing MX5021 2.1., kupljene takrat za cca 130EUR.

Alteci so po kvaliteti zvoka povsem v svojem svetu in ob njih omenjen Creativov kvazi 2.1.2 sistem deluje bedno, kot neki Logitechi za 20EUR.

Darko! ::

lyssa:

Saj nihče pri zdravi pameti najbrž ne dvomi v superiornost fizične 5.1 postavitve zvočnih omaric v primerjavi z DSP cigumigujem iz zvočne palčke, ki ima drajverje v velikosti pomaranče, 1 meter narazen.
Kar se mi je zdelo skrajno nenavadno je to, da si zapisal:

Potem pa enkrat slisi normalen 5.1 sistem, atmos brez odbijanja, pa kar naenkrat ugotovi, da je precej denarja vrgel stran in bi bilo bolje, ce bi si omislil receiver in zvocnike.

Ker stavim gajbo pira, da večina povprečnih uporabnikov domačega kina, ki ima le-tega postavljenega v normalni nenamenski dnevni sobi:

- NIMA ATMOS spikerjev,
- ali pa uporablja takšne, ki delujejo na principu odboja od stropa.


Ne trdim, da ne obstajajo entuziasti, ki so navesili petnajst zvočnih omaric po dnevni sobi, pa da jim je še uspela solidna postavitev in ob tem ne spominjajo na g. Masakija, ki mora prestaviti kavč, da lahko odpre hladilnik, novih cunj pa si ni kupil že petnajst let:




Ampak čist resno vprašanje se postavlja v smislu, a imajo ljudje sploh na voljo prostor, da vse te fizične škatle primerno postavijo?
Glede videno in prebrano v tej temi, sem mnenja, da ne.




****************************************
Ps:

V letih korone, ko je po teh krajih strašila JJ-jeva senca in je trd hajfističen škorenj teptal tudi ljubitelje domačega kina, je bilo dotičnim entuziastom najstrožje zaukazano, da se zvočne omarice, po Božji volji in volji Ljubljenega vodje, postavljajo po strogih hajfističnih uzancah ter ob upoštevanju osnovnih akustičnih pravil.

Sedaj pa, ko je tudi v te kraje zavel veter Svobode in ljudje lahko plešemo po uličnih trgih, parkih ter svojih dnevnih sobah, pa je tudi vprašanje kam kdo postavi svoje zvočne omarice, čisto osebna odločitev. Tako jih sedaj lahko vsakdo, po mili volji zabaše v kot; lahko kupi takšne z basrefleks portom spredaj in se ob tem tolaži, da so primerne tudi za ob steno; lahko posluša surround pol metra od glave; ali pa center zvočnik postavi v omarico z vratci. Možnosti je veliko. In prav je tako.

****************************************

:))

132932 ::

Darko! je izjavil:

Ampak čist resno vprašanje se postavlja v smislu, a imajo ljudje sploh na voljo prostor, da vse te fizične škatle primerno postavijo?


Da. Vprasanje je pribljizno istega tipa, kot ali imajo ljudje dovolj veliko garazo za avto. Pac, ce kupijo prevelikega nimajo.

Ampak to ne pomeni, da si avtomobila ne morejo kupiti ali pa da se morajo zadovoljiti s trokolesom za enako ali celo visjo ceno, ki od nalog, ki naj bi jih opravljal avtomobil opravlja samo eno - se premika.

Pa, ce se vrneva nazaj na zvocnike, odboji od sten so fail in zahtevajo, za to, da deluje vsaj pribljizno tako kot je namenjeno, veliko bolj namensko urejeno sobo kot pa klasicna postavitev zvocnikov.

Darko! je izjavil:


Mislim, da tule nihce ne govori o avdiofilstvu, tako, da ni na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

132932 ::

(p.s.: je pa res, da je vecini uporabnikov bolj pomembno, da lahko povejo koliko so placali za soundbar in da ima 12.33.6 (ze nekaj casa nisem gledal, so ze tam? :))) napisano na skatli, kot pa dejansko prostorski zvok. Pa firma mora biti zveneca, sicer ne velja.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Darko! ::

132932 je izjavil:


Pa, ce se vrneva nazaj na zvocnike, odboji od sten so fail in zahtevajo, za to, da deluje vsaj pribljizno tako kot je namenjeno, veliko bolj namensko urejeno sobo kot pa klasicna postavitev zvocnikov.


:))

Pa to ne moreš verjet.
Zato imam rad Slo-Tech.
Ja, saj o tem govorim, zaboga!

Točno problem sobe je luknja, kjer tiči zajec.

Dopuščam sicer možnost, da živiva v različnih svetovih.
Ampak kar vidim okrog sebe, so tipične dnevne sobe, ki so že po defoltu namensko urejene za soundbar in izrazito neprimerne klasičnim postavitvam zvočnih omaric.



je pa res, da je vecini uporabnikov bolj pomembno, da lahko povejo koliko so placali za soundbar

Ma pust ljudem veselje. Človek je bil nad zvokom svoje ploščice navdušen. Ne vidim razloga, da skušaš vse prepričat, da je zajebal.

Maximus ::

Kolikor jaz vidim/razumem zadeve je tako, da karkoli daš kar ni TV zvočnik, bo bolje. Da, zvočniki so lahko boljši od soundbara, vendar imajo eno pomankljivost.
Potrebno jih je pravilno umestiti na v prostor, ponavadi poleg potrebuješ še AVR ipd.

Večini se itak ne da ukvarjat s tem in kupijo soundbar, priklopi in pozabi. Je sigurno bolje kot TV ter manj dela in ceneje kot vse ostalo.

132932 ::

Darko! je izjavil:

132932 je izjavil:


Pa, ce se vrneva nazaj na zvocnike, odboji od sten so fail in zahtevajo, za to, da deluje vsaj pribljizno tako kot je namenjeno, veliko bolj namensko urejeno sobo kot pa klasicna postavitev zvocnikov.


:))

Pa to ne moreš verjet.
Zato imam rad Slo-Tech.
Ja, saj o tem govorim, zaboga!

Točno problem sobe je luknja, kjer tiči zajec.

Dopuščam sicer možnost, da živiva v različnih svetovih.
Ampak kar vidim okrog sebe, so tipične dnevne sobe, ki so že po defoltu namensko urejene za soundbar in izrazito neprimerne klasičnim postavitvam zvočnih omaric.


Ne, ne ziviva v razlicnih svetovih ampak, je pa fino razumeti, da je odbiti zvok od stene n-krat bolj zajebano (da ne recem nemogoc) kot postaviti zvocnik, ki cilja vate naravnost. In preprican sem, da v vecini vse te 17.21.6 tehnologije soundbarov od sebe ne dajo nic drugega kot stereo (torej zakaj se preprosto ne kupi stereo zvocnike), ker do odbojev preprosto ne pride ali pa pridejo na napacno lokacijo. Niso zastonj zaceli dajati zraven soundbarov se dva locena zvocnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

132932 ::

Aja, da ne bo pomote, ves cas govorim o prostorskem zvoku, ergo o drazjih soundbarih. Pri poceni, ne bojo nikoli tako poceni kot so lahko poceni stereo zvocniki.

Darko! je izjavil:

Ma pust ljudem veselje. Človek je bil nad zvokom svoje ploščice navdušen. Ne vidim razloga, da skušaš vse prepričat, da je zajebal.

Nic ne prepricujem njega, ostale opozarjam. Ker soundbari so bolj moda kot kaj drugega.

Maximus je izjavil:

Potrebno jih je pravilno umestiti na v prostor


Enako kot soundbar, samo s to razliko, da jih lahko loceno prestavljas in usmerjas. Pri soundbaru tega ni, ali je soba primerna za njegove odboje ali ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

Darko! ::

Ker soundbari so bolj moda kot kaj drugega.

Hmm ...
Meni se pa zdi drugače.
Da povprečni uporabniki domačega kina, brez namenske sobe, čez 20 let ne bodo poznali AV reciverjev in pasivnih večkanalnih zvočniških setov. To bo passe. Old school zadeve bodo rezervirane za največje entuziaste ali pa za projekte namenskih sob.

Center običnega sistema prostorskega zvoka ne bo AVR ampak:

- ali zmogljiva zvočna ploščica,
- ali set aktivnih spikerjev,
- ali pa kar TV panel, ki bo vibriral namesto obeh.

Vse podprto na ravni DSP in room correction o katerem zdaj le sanjamo.


Ajd hipotetično, za gajbo pira :)

damirj79 ::

Pred 20 leti so enako napovedovali, da bodo te velike AVR škatle izginile, ma nekako ne izgleda najboljše. Še vedno so tu, celo več, nekako postajajo večje in ne manjše :)

Kar se tiče soundbarov pa, so dobra alternativa, ampak večja kot je soba, slabši efekt je od teh odbojev, poleg tega moderne dnevne sobe opraviloma niso več ne pravokotnih oblik, niti ne nizki ali celo ravni stropovi, sploh pa ji težko rečeš soba, ker je to ponavadi vse združeno z jedilnico, kuhinjo, dnevnim hodnikom itd, tako da se vse to odpade. Jaz vidim rešitev samo v tem, da se del če ne celo vsi zvočniki, za tiste ki to želijo seveda, enostavno integrira s pohištvom in/ali sedežnimi garniturami in se čudim, da to ni še razširjeno. Se pa počasi premika v to smer, nekaj se že najde.

Nikonja ::

Jaz mislim da se ne bo nič kaj bistveno spremenilo čez 20 let, če pogledaš zadnnjih 20, 40 ali več let neke revolucije ni na tem polju. Ja so novi proizvajalci, dodajajo se razni gimicki, ampak setup zvočnikov in ojačevalca/receivera izgleda popolnoma enako kot takrat.

Ampak nabijat o obliki sobe, sten, tepihih, postavitev kauča..... je kr neki, ker mogoče 1% od nas ima dobro postavitev (ne idelano), drugi pač, ker smo nabiti v stanovanjih, majnih hišah, nimamo luxuza imet posebno sobo samo za poslušat muzko ali gledat filme. Če bi vprašal mojo ženo, tisti tv zvočniki so več kot dovolj in takih je 95%, potem imaš 4% tistih katerima je Soundbar max kar bodo dodali in 1% ki so pripravljeni v dnevno sobo nabit vsaj 6 zvočnikov. Moja ni bila navdušena na temi črnimi ogromnimi škatlami na začetku, niti blizu, in mariskatera tudi ne bo ker njima to k.... ne pomeni, ampak zdaj se navadila in je sama kar dostkrat rekla da joj je kar cool tko gledat filme.
Tko da ja, idelano bi bilo imet vso možno zvočno izolacijo po prostoru, tepihe praviljno postavljne, kauč na sredini, zvočnike odmaknjene pol metra od stene, kable na nosilcih.... ampak iskreno povedano razliko v zvoku med tem, in neoptimalno postavljenimi dnevnimi sobami, 99% od nas nikoli ne bo slišal in je večini "good enough"

Darko! ::

Damir:
Pred 20 leti so enako napovedovali, da bodo te velike AVR škatle izginile, ma nekako ne izgleda najboljše. Še vedno so tu, celo več, nekako postajajo večje in ne manjše :)

Niko:
Jaz mislim da se ne bo nič kaj bistveno spremenilo čez 20 let, če pogledaš zadnnjih 20, 40 ali več let neke revolucije ni na tem polju. Ja so novi proizvajalci, dodajajo se razni gimicki, ampak setup zvočnikov in ojačevalca/receivera izgleda popolnoma enako kot takrat.


Evo, smo že trije pri stavi.
2:1 torej v mojo korist :)

Moram vaju opozorit, da sem pri pivu iz leta v leto bolj zbirčen. Bolj, kot pri prostorskem zvoku.
Peliconov Yes Boss mi ustreza. Ni pocen. Je pa fajn.
Ajde, če bo sila in bo kateri od vaju brezposeln ali na nizki penziji vzamem Tektonikovga IPA iz Hofra v akciji.
Če bom jest brezposeln ali na nizki penziji, morata upoštevat podobno.

Dnar v štunf :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

damirj79 ::

Ne vem če v tvojo korist, bomo videli :) Zaenkrat so AVR škatle bolj ali manj kak cm ali pa dva globlje, kot pred 10leti. Če so prej bili 33cm, so zdaj 37cm globine že skoraj vse, kakšni bolj profi modeli pa 40cm+. Kar je v resnici ful nerazumljivo ja. Tak tipičn primer je recimo Sony STR-DN1080 iz leta 2017, globina 33cm in letošnji ekvivalent Sony STR-ZA1000ES 40cm. Širina je itak standardna, v višino je pa tudi zrasel :O

Nekako tudi ne verjamem, da bo soundbar neka pomembna končna stopnja, bolj se mi zdi, da gre za neko vmesno začasno rešitev, ker tudi pri soundbarih še vedno opletamo s kabli ipd. Rešitev že nekaj časa tli in se kadi, ampak nekako ne zagori, je pa po mojem boljša pot, ker sledi smernicam moderne zasnove hiš in sicer vse wireless. WiSA produkti tudi nimajo več tako visoke cene, ampak še vedno ostaja v rangu med soundbari in AVR kompleti. Cena bi morala še malo past, glede an to, da nekih bonbončkov ne ponuja (ni room correctiona, ni streaming opcij brez TVja itd.. )

Tako da ne verjamem, da mi bo treba ti zaradi tega Pelicona nabavljat, se pa lahko tudi kar tko brez razloga zmenimo :)

Okapi ::

"Vse wireless" pomeni elektrika po zraku.

damirj79 ::

Nekoč morda :) trenutno pa ne, elektriko še vedno dobiš iz vtičnice na zidu. Ali pa so baterijsko napajani.

Okapi ::

Zato pa je wireless v hišnem kinu utopija. Zvočniški kabel je lažje speljati kot električnega do vsakega zvočnika.

TOP ::

Pozdravljeni.Rabim en nasvet.Kake zvočnike, naj dam za suraund zvočnike iz strani poslušalca,ker mam sedežno do zida.Hvala.Cena okrog 400e.

DamijanD ::

Pomagalo bo če poveš, kaj imaš trenutno...

damirj79 ::

TOP je izjavil:

Pozdravljeni.Rabim en nasvet.Kake zvočnike, naj dam za suraund zvočnike iz strani poslušalca,ker mam sedežno do zida.Hvala.Cena okrog 400e.


Če imaš sedežno do zida, potem moraš upoštevati dvoje:
1. ne smejo biti pregloboki
2. niti ne preveliki

Tako da išči nekaj v stilu flat izvedb. Kef T101, Dali Fazon micro, ...

Okapi je izjavil:

Zato pa je wireless v hišnem kinu utopija. Zvočniški kabel je lažje speljati kot električnega do vsakega zvočnika.


Ja recimo. Nimajo pa vsi enakega mnenja, ker nekateri speljejo zvočniške kable za satelite 2x8mm2 :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

TOP ::

Ja ostale zvočnike mam wharfedale diamond 11.4 prednja 2 in center.Sedaj me zanima zadnja dva kaj vzamem recimo wharfedale diamond 12.1 ali 12.2 ali bolše kaj drugega.
Lp
««
34 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočni sistem 2.1 - primerjava kaj kupiti

Oddelek: Zvok in slika
333684 (1531) Darko!
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22351909 (18279) naruto2
»

Stereo sistem za kvaliteten zvok

Oddelek: Zvok in slika
296047 (2730) Likalnik
»

Hišni kino Onkyo HT-S5805 da/ne?

Oddelek: Zvok in slika
253976 (3131) neo5468
»

Zvočniki in receiver (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8319583 (17293) car100

Več podobnih tem