» »

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Kateri 55" in večji LCD televizor?

Temo vidijo: vsi
««
537 / 537
»
»»

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

@damirj79 Tukaj si poglej, kar loči Philipsa in Sonya od Lg-ja, Hisense, TCL-a in podobnih znamk..

Andrej, če že lepiš te sličice iz leta 22, si še poglej rezultat:
Zakaj je potem Philips od LGeja slabši v praktično vseh pogledih:
1. Slabše procesiranje
2. Slabša natančnost sivine
3. Slabša SDR kvaliteta slike
4. Slabša HDR kvaliteta slike
5. Slabša kvaliteta slike iz škatle
6. Slabša kvaliteta kalibrirane slike
7. Slabše smart funkcije
8. Slabša kvaliteta izgradnje, kar upliva tudi na okvare in dolgoročnost uporabe
9. Zakomplicirani meniji in s tem uporabniku otežena uporaba
10.Cenovna precej dražji
Da ne omenjam dalje boljši LGejov operacijski sistem, miško s telekomando......
https://www.avforums.com/reviews/philip...
https://www.avforums.com/reviews/lg-c2-...

andrej69 ::

@damirj79

Saj ravno ti artefakti so posledica nekoliko slabšega procesorja.. Pa tudi Lg ima nekoliko težav z agresivnim ABL-om in črne posterizacije.

Sicer pa je med temi procesorji mala razlika, vendar so določene razlike vidne..

o0o0o0o0o0 ::

andrej69 je izjavil:

@damirj79

Tukaj si poglej, kar loči Philipsa in Sonya od Lg-ja, Hisense, TCL-a in podobnih znamk..




aha torej je philips boljši od vseh znamk?

edi45 ::

Kako ste eni ignorantski..kaj ne veste da je Philips največji dosežek človeštva? :))

D3m ::

Itak.

Še v Star Wars poznajo philips vijake.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

andrej69 je izjavil:

@damirj79

Saj ravno ti artefakti so posledica nekoliko slabšega procesorja.. Pa tudi Lg ima nekoliko težav z agresivnim ABL-om in črne posterizacije.

Sicer pa je med temi procesorji mala razlika, vendar so določene razlike vidne..


Pa vendar so vidne!
Ti pa še kar trajbaš ta svoj Philips in zavajaš neuke uporabnike, ter jim lažeš.

Končno spamer in kralj zavajanja andrej69 prizna, da je LG boljši od Philipsa.
Nisem si mislil, da bom dočakal ta dan.

Ko sem jaz spraševal za 65 inčnega OLEDa sem eksplicitno rekel, da njegovega mnenja ne želim, ker sem vedel, da zavaja in laže. Pa se je vseeno zaganjal.

Tisti, ki se ne spoznate: mnenje od andrej69 samo obvoz!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

MrStein ::

O čem ti to? En je rekel da je na Philips MANJ artefaktov, on pa je to potrdil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Robi :P ::

Oj da ne odpiram nove teme kupujem TV lahko je 50 ali 55 nima veze za oboje je plac... Prvi pogoj je da ni Phillips da objasnim mel 2 oba crknala 3 mesce po garanciji in to ne sam TCON al pa kak flex kabl ampak kr matična katere se mi itak ne splača narocat iz tujine... niti nimam volje vec sraufat teh jajc... drugi pogoj pa 3x HDMI... Gleda se vecinoma kaka serija na voyo, youtube in pa filmi in serije preko DLNA serverja iz linuxa... Gledam LGja al pa Samsunga... LGja sem mel leta nazaj pa je dobro služil ampak u tistih casih je tut phillips delo vredu TVje... kar se zvoka tiče mi je useen ker mam itak soundbar slika pa pac kar se da za ta dnar dobit gledamo nizji rank tam cca 400eur...
moji kanditati:

https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/s...
https://www.mimovrste.com/televizorji/l...
https://www.mimovrste.com/televizorji/l...
https://mimovrste.com/led-lcd-televizor...

easyrider3 ::

Zdaj bom še jaz rekel nekaj kot večina pravi,da včasih moraš imeti tudi srečo kakšen TV dobiš saj lahko imaš ves čas same dobre izkušnje z določeno znamko TV a enkrat pa te tudi ta lahko razočara in ti zelo kmalu crkne in kaj bo pa potem.
Zanimivo,da sta ti crknila dva oba Philips TV 3.mesece po garanciji a lahko poveš koliko dolga je bila garancija na televizor?
Jaz imam že 4.leta Philips The One PUS7354 pa mi še deluje in imam narejenih že nekje 25.000 delovnih ur.

Robi :P ::

2 leti sta mela oba garancije... tolk sta zdrzala mogoc bi mogu vec gledat da bi se u garanciji crknala xD

Baltazar: ::

FireSnake je izjavil:



Končno spamer in kralj zavajanja andrej69 prizna, da je LG boljši od Philipsa.
Nisem si mislil, da bom dočakal ta dan.

Ko sem jaz spraševal za 65 inčnega OLEDa sem eksplicitno rekel, da njegovega mnenja ne želim, ker sem vedel, da zavaja in laže. Pa se je vseeno zaganjal.

Tisti, ki se ne spoznate: mnenje od andrej69 samo obvoz!


No, no, no. Ti si pa očitno še en nivo višje od teh dveh pametnjakovičev, ki si v tej in sosednji temi merita kdo ima daljšega, nobeden pa se ne zaveda (ali pa) da LG ali Philips eno in isto sranje samo drugo pakovanje. Samo obvoz od LGja ali Philipsa. Nikoli več nobenega od teh dveh. Oboje očitno nastavljeno (če imaš srečo) samo toliko da zdrži garancijo. Imel že Philipse, LGje, Samsunga,... razen Sonya, ker sem bil vedno preškrt zanj. Kar se mene tiče samo še Samsung ali Sony. Vemo pa, da pri Sonyu veliko plačaš samo znamko, tako da malo denarja malo muske. Vse pa je odvisno za kaj boš uporabljal tv. Velika večina si nabavlja ne vem kakšne TVje z ne vem kakšnimi funkcijami oziroma lastnostmi samo zaradi imidža, več ali manj pa to sploh ne potrebujejo, zato da na koncu gledajo na pop tv mehiške nadaljevanke.

easyrider3 ::

Ampak za gledanje teh mehiških nadaljevank je pa sploh potrebno imeti TV kateri ti prikaže kar se da dobr sliko kateri ti naredi dober upscaling in motion picture. :D

andrej69 ::

@Baltazar

To kar si ti imel nekaj televizorjev, ne moreš nikakor delat zaključkov o kvaliteti določenih televizorjev.

Sem v tem poslu že precej let in ti lahko povem, da se vsi televizorji kvarijo nekje v enakem procentu.. Nekaj več reklamacij ima TCL, najmanj pa Panasonic.

Tako, da pametovat o samih okvarah nima nobenega smisla. Odvisno pa je tudi od določenih serij. Nekatere se kvarijo nekoliko več druge nekoliko manj.

Še vedno je pri televizorjih v prvi vrsti pomembna kvaliteta slike, zvoka itd.. Za ostalo pa poskrbi dodatna garancija..!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Baltazar: ()

easyrider3 ::

Na mojem TCL C805 je nemogoče gledati NBA košarko saj gibanje slike je smotano k hudič in sprobal sem z vsemi nastavitvami in trenutno sedaj je najboljše ,ko imam prižgano še dinamično pospeševanje a še vedno slika nima pravega gibanja. Moram sedaj pa še sprobati ali je res morda kriva sama android aplikacija T-2 TV in je preko T-2 vmesnika bolje gibanje slike samo še to mi ostane,da sprobam. Kot sem že omenil nekako tudi z samim slabšim upscalingom se,da preživeti ampak glede gibanje slike je pa totalni pogreb,ko ti slika tako zanič se giblje.

Baltazar: ::

andrej69 je izjavil:

@Baltazar

To kar si ti imel nekaj televizorjev, ne moreš nikakor delat zaključkov o kvaliteti določenih televizorjev.

Sem v tem poslu že precej let in ti lahko povem, da se vsi televizorji kvarijo nekje v enakem procentu.. Nekaj več reklamacij ima TCL, najmanj pa Panasonic.

Tako, da pametovat o samih okvarah nima nobenega smisla. Odvisno pa je tudi od določenih serij. Nekatere se kvarijo nekoliko več druge nekoliko manj.

Še vedno je pri televizorjih v prvi vrsti pomembna kvaliteta slike, zvoka itd.. Za ostalo pa poskrbi dodatna garancija..!

Ti videl nisi toliko televizorjev kolikor sem jih jaz imel, tako da...:))

andrej69 ::

Baltazar: je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@Baltazar

To kar si ti imel nekaj televizorjev, ne moreš nikakor delat zaključkov o kvaliteti določenih televizorjev.

Sem v tem poslu že precej let in ti lahko povem, da se vsi televizorji kvarijo nekje v enakem procentu.. Nekaj več reklamacij ima TCL, najmanj pa Panasonic.

Tako, da pametovat o samih okvarah nima nobenega smisla. Odvisno pa je tudi od določenih serij. Nekatere se kvarijo nekoliko več druge nekoliko manj.

Še vedno je pri televizorjih v prvi vrsti pomembna kvaliteta slike, zvoka itd.. Za ostalo pa poskrbi dodatna garancija..!

Ti videl nisi toliko televizorjev kolikor sem jih jaz imel, tako da...:))


Ne vem no, če bo to ravno držalo.. Vendar, če tako misliš pa naj bo po tvoje.;)

andrej69 ::

easyrider3 je izjavil:

Na mojem TCL C805 je nemogoče gledati NBA košarko saj gibanje slike je smotano k hudič in sprobal sem z vsemi nastavitvami in trenutno sedaj je najboljše ,ko imam prižgano še dinamično pospeševanje a še vedno slika nima pravega gibanja. Moram sedaj pa še sprobati ali je res morda kriva sama android aplikacija T-2 TV in je preko T-2 vmesnika bolje gibanje slike samo še to mi ostane,da sprobam. Kot sem že omenil nekako tudi z samim slabšim upscalingom se,da preživeti ampak glede gibanje slike je pa totalni pogreb,ko ti slika tako zanič se giblje.


Katero verzijo Softwerja imaš..? A imaš tole verzijo V127. Sicer pa poskusi s temi nastavitvami.



SDR:
Picture Mode Cinema Cinema
Brightness 50
Contrast 90
Black Level 50
Dynamic Contrast Off
ECO Mode Off
Local Attenuation High
Microdimming Off
Gamma 2
Color Saturation 50
Hue 0
Dynamic Color Off
Blue Light Filter Off
Color Temperature Warm (-5)
Color Range Auto Auto
White Balance Untouched
Sharpness 15
MPEG NR Off
Noise Reduction Off
Gradation Clear Off
Led with clear motion Off

HDR, HDR10+ Dolby Vision:
Picture Mode Cinema DV Dark
Brightness 100
Contrast 100
Black Level 50
Dynamic Contrast Off
ECO Mode Off
Local Attenuation High
Microdimming Off
Gamma 0
Dynamic Hue Mapping (HDR ) Off
Color Saturation 50
Hue 0
Dynamic Color Off
Blue Light Filter Off
Color Temperature Warm (-5)
Color Range Auto Auto
White Balance Untouched
Sharpness 15
MPEG NR Off
Noise Reduction Off
Gradation Clear Off
Led with clear motion Off
Blur Network 0
Vibration Network 2
Color space Auto

damirj79 ::

puginho je izjavil:

damirj79 je izjavil:

fpbs je izjavil:

damirj79 je izjavil:

fpbs je izjavil:


LG B3 ima vgrajen enak panel kot Philips 718. LG model C3 ima vgrajen enak panel kot Philips 818. OLED EX panele imajo vgrajeni vsi OLED TVeji od letnika 22 dalje, razen nekih izjem, kjer so nekatere firme kupovale poceni panele iz stare zaloge. Tu precej izstopa ravno Philips. Tako, da panel zadnje generacuje boš nabolj zagotovo dobil v LGejevem TVeju.
"The Philips 55OLED856 television uses the same Oled panel as last year's Philips 55OLED805. We therefore find four sub-pixels white, blue, red and green. The blue and green sub-pixels are shaped like fairly thin sticks while the red sub-pixel is larger in order to support a higher peak brightness while maintaining a color temperature close to 6500 K. Unlike others manufacturers, Philips has been offering exactly the same structure for 4 years now."
Razliko med novim in starim panelom, pa z lahkoto ugotoviš. Debelina okvirja panela je pri starih panelih 6 mm, pri novih pa 4mm.

Ne vem če imaš prav. Možno da je tudi samo malo poštimano v SW. Philips 718 dosega svetilnosti kot LG C3. B3 je precej zadaj, B4 je že bližje, če sem prav razumel je z B4 blizu tudi Hisense A85K.

Svetilnost je omejena softwersko, in 100% zagotovo najbolje vedo pri LGeju, kje je ta meja za določen panel, da ti bo ta zdržal dolgo dobo delovanja. To kar počne Philips z nekoliko višjo svetilnostjo, in se potem s tem hvali,zagotovo ni dobro. Lahko se vsak panel natera na občutno višjo svetilnost, samo bo tudi doba delovanja občutno krajša.


Sem šel za zdaj bolj na hitro v trgovino in primerjal. Samsung OLED (ne vem točno več kateri model) odpade, to je tako nabito nsičena slika, da je težko gledat. Verjamem, da se da zmanjšat. Ima druge pomanjkljivosti, kot sem videl, tako da sem že itak črtal.

LG C3 je kar ql, dobra slika.
Philips 718 identična slika, celo na od blizu izgleda manj neki artifaktov na robovih. Mu dam dva punta več kot LGju
Hisense A85K izgleda tudi OK, tam kot LG nekje, za odtenek slabši, osebno bi preživel že zato ker je cenejši.
LG B3 nisem videl.


Menda boš pa med temi ja vzel LG C3, sploh glede na to da primerjaš inovatorja oled z kitajci z vprašljivo kakovostjo elektronike, da ne govorim o ogromno softwer bugih v hisensejih. Pa še v ceni ni neke velike razlike.


Long story short. Imel namen vzet filipsa 65oled718. Na polici je bil 55oled718. Zraven LG 55oled C3 in 55oled B3. Lahko sem slep ali pa me res toliko ne briga, ampak razlike na očke v svetlosti slike, kontrastu, belini, barvah ni absolutno nobene razlike za moje pojme. Philips je na očke od blizu izgledal z manj artefakti okoli robov, na daleč jih pa tako niti nisem več videl. Ker je odločitev padla za 65", philipsa v tej velikosti ni bilo, LG C3 je šel čez budget, je tako ostal B3, tako da sem odšel domov s LG 65OLED B3. Slika je OK, Webos je pa polomija. Mogoče se bom še navadil tudi na daljinec, tipke so brez filinga, uni magic mouse je kr neki, lahko pa samo še nism dovolj zrel (ali pa sem enostavno preveč zrel) in tega ne razumem.

andrej69 ::

@damirj79

Kje pa si kupil ta Lg..?

easyrider3 ::

Saj se boš navadil in normalno,da ti je čuden WebOs,ker ga nisi še nikoli imel ampak tako je vsepovsod pri novih zadevah. Drugače je pa tudi LG B3 dober TV in za mnogo ljudi isto kot ,če bi imeli C3.

damirj79 ::

easyrider3 je izjavil:

Saj se boš navadil in normalno,da ti je čuden WebOs,ker ga nisi še nikoli imel ampak tako je vsepovsod pri novih zadevah. Drugače je pa tudi LG B3 dober TV in za mnogo ljudi isto kot ,če bi imeli C3.


Med B3 in C3 jaz žal nisem videl razlike. One tehnične plati, število 2.1 HDMI priklopov mi je jasno, ampak rabim samo en tak priklop, ostalo vse pohendla AVR. Po drugi strani pa LG G3, ja to pa je razlika, in to zelo velika tudi na očke.

andrej69 ::

Saj to jaz že pišem lep čas, da med vhodnimi in srednjimi OLED modeli ni kakšne omembe vredne razlike.

Kar pa se tiče najvišjega ranga pa je druga zgodba. Ker tukaj pa se vidi preskok, kar se tiče samega panela:)

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

andrej69 je izjavil:

@damirj79

Kje pa si kupil ta Lg..?


Mediaworld Italija.

andrej69 ::

damirj79 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@damirj79

Kje pa si kupil ta Lg..?


Mediaworld Italija.


A to pa je potem druga zgodba, ker namreč pri nas je dobavljiv..

damirj79 ::

andrej69 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@damirj79

Kje pa si kupil ta Lg..?


Mediaworld Italija.


A to pa je potem druga zgodba, ker namreč pri nas je dobavljiv..


Misliš na Philips 65" OLED718?

sasoe ::

Uporaba Hisense 85U7K, vtis 2:

Sem bil malce prehiter s plusom za vgrajeni medijski predvajalnik. Dolgoročno bom vseeno potreboval nek zunanji box.
Minus 1: nima časovnega zamika podnapisov. To bi še preživel, a naslednji minus pa ne.
Minus 2: je nestabilen. Kakor hitro začnem klikat po več filmih in previjat video, TV prej ko slej zamrzne. Rešitev je samo izklop TV-ja.
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

andrej69 ::

damirj79 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

@damirj79

Kje pa si kupil ta Lg..?


Mediaworld Italija.


A to pa je potem druga zgodba, ker namreč pri nas je dobavljiv..


Misliš na Philips 65" OLED718?


Da.

puginho ::

damirj79 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Saj se boš navadil in normalno,da ti je čuden WebOs,ker ga nisi še nikoli imel ampak tako je vsepovsod pri novih zadevah. Drugače je pa tudi LG B3 dober TV in za mnogo ljudi isto kot ,če bi imeli C3.


Med B3 in C3 jaz žal nisem videl razlike. One tehnične plati, število 2.1 HDMI priklopov mi je jasno, ampak rabim samo en tak priklop, ostalo vse pohendla AVR. Po drugi strani pa LG G3, ja to pa je razlika, in to zelo velika tudi na očke.


C3 je malo boljši, malo svetlejši, je pa res da bi to moral doma probat, ne v trgovini, koliko pa je bila razlika v ceni med b3 in c3?

easyrider3 ::

sasoe je izjavil:

Uporaba Hisense 85U7K, vtis 2:

Sem bil malce prehiter s plusom za vgrajeni medijski predvajalnik. Dolgoročno bom vseeno potreboval nek zunanji box.
Minus 1: nima časovnega zamika podnapisov. To bi še preživel, a naslednji minus pa ne.
Minus 2: je nestabilen. Kakor hitro začnem klikat po več filmih in previjat video, TV prej ko slej zamrzne. Rešitev je samo izklop TV-ja.



Točno to sem jaz že povedal že za tisti vstopni model Hisense TV pa so se mi tukaj vsi nekaj smejali,da ni res a sedaj ti praviš da se to zgodi tudi pri boljšem modelu kar je zelo slabo za tak TV. Kakor zgleda je preslab grafični procesor in še kaj,da ne dogaja vse skupaj.
Daj ti probaj še brezžično predvajati iz telefona na TV in poročaj, če ti normalno prikazuje kar se predvaja na telefonu. Pri meni samo iz začetka krene normalno potem pa je je vse v zamiku slika,zvok in kockat se začne in zamrzne slika. Tudi ko se predvaja , če na telefonu ustavim predvajanje na TV se še kar vrti in nato začne kockati.

andrej69 ::

En pregovor dobro pravi, koliko denarja toliko muzike.. Ne moreš dobiti "res kvaliteten" televizor za takšen denar, kot je cena TCL in Hisense televizorjev.

Nekje se to mora poznat, kot prvo pri samih panelih in potem še Hardweru in Softwerju..

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: polde66 ()

damirj79 ::

puginho je izjavil:

damirj79 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Saj se boš navadil in normalno,da ti je čuden WebOs,ker ga nisi še nikoli imel ampak tako je vsepovsod pri novih zadevah. Drugače je pa tudi LG B3 dober TV in za mnogo ljudi isto kot ,če bi imeli C3.


Med B3 in C3 jaz žal nisem videl razlike. One tehnične plati, število 2.1 HDMI priklopov mi je jasno, ampak rabim samo en tak priklop, ostalo vse pohendla AVR. Po drugi strani pa LG G3, ja to pa je razlika, in to zelo velika tudi na očke.


C3 je malo boljši, malo svetlejši, je pa res da bi to moral doma probat, ne v trgovini, koliko pa je bila razlika v ceni med b3 in c3?


400€

polde66 ::

andrej69 je izjavil:

En pregovor dobro pravi, koliko denarja toliko muzike.. Ne moreš dobiti "res kvaliteten" televizor za takšen denar, kot je cena TCL in Hisense televizorjev.

Nekje se to mora poznat, kot prvo pri samih panelih in potem še Hardweru in Softwerju..

Vse to se reši z android tv boxom za 50 eur. Pa ne rabiš bit nič pametn zraven. In imaš podporo za vse kar rabiš in kar ne od dolby visiona, DTS, atmosa, AV01 kodeka vseh aplikacij v google play storu, različnih predvajalnikov, smartyutube, chromecast.... Hisense pa še vedno nima skyshowtime in HBO pa še kaj se najde, pa kaj. Torej kje je že problem?
polde
««
537 / 537
»
»»