» »

Vaš Mastercard

Vaš Mastercard

kixs ::

Pri Delavski hranilnici imam Mastercard. S 1.12. so sprejeli novost, da za vsako placilo dobis na telefon tudi SMS z varnostno kodo s katero potem dejansko potrdis placilo. Brez tega ne gre vec.

Zanima me ali je to tako tudi pri ostalih bankah. Pri DH namrec nimas moznosti po starem - s SecureCode geslom. Po novem pa so s tem seveda povezani dodatni mesecni stroski - SMS obvescanje.

Seveda ne morem mimo tega, da lahko telefon kje pozabis ali se sprazne baterija... do tega, da sploh nimas mobilnega telefona. Torej tudi Mastercarda ne mores vec uporabljati.

Za tiste, ki nimate Mastercarda pri Delavski hranilnici ali morate potrjevati placila preko SMS sporocila?

Edit:
Gre za SMS potrjevanje pri placilu direktno z Mastercardom v spletni trgovini. Npr.: 1nadan, mimovrste... paypal se vedno dela kot vedno.

PS:
To me zanima ravno zaradi moznosti menjave banke. Nocem, da mi nekaj vsiljujejo in to se racunajo!

PSS:
Ceprav je to "long shot", pisem tudi pritozbo na DH. Ce je se kdo na DH in proti SMS potrjevanju, naj tudi napise mail na info@delavska-hranilnica.si

lp
  • spremenil: kixs ()

koyotee ::

Visa od NKBM je isti k. Pri tujih nakupih ni nic kompliciralo, na mimovrste npr. pa me ni spustilo brez gesla.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Smurf ::

Jaz imam Viso pri NLBju in ni tega.

andrejk ::

Mastercard pri NKBM - ni potrjevanja preko sms.
Andrej

OmaDesala ::

Mastercard pri Sparkasse - ni potrjevanja preko sms.

zzz_side ::

Mastercard pri SKB, ni potrjevanja.

TheHijacker ::

Mastercard pri DH, nimam potrjevanja. Sem prejšnji teden nekaj nabavljal preko ebaya in je šlo lepo čez.
http://www.google.si

kixs ::

TheHijacker je izjavil:

Mastercard pri DH, nimam potrjevanja. Sem prejšnji teden nekaj nabavljal preko ebaya in je šlo lepo čez.


Ja, preko PayPala in Alipaya gre se vedno. Direktno preko Mastercarda na spletni strani pa ne vec. Npr.: 1nadan - da ne bos presenecen kot jaz vceraj pri nakupu vinjete ;((

telexdell ::

Tako VISA kot Mastercarc za plačila preko spleta potrebujeta PIN preko SMS. Kolikor vem, ta SMS ne pošilja banka ampak služba, preko katere gre plačilo, zato se ti SMS ne plačajo. Avtor teme naj preveri, če mu uslužbenka banke ni hotela podturiti SMS obveščanje banke, katero velja za vse transakcije (tudi v trgovini, restavraciji) in nima s to kodo nobene veze.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

TheHijacker ::

Ne bo držalo. Plačaš banki za SMS sporočila. Na Delavski hranilnici to pride 0,40 € mesečno. Vsaj tako so mi rekli.
http://www.google.si

Machete ::

Ja ampak OP govori o 'pin' smsu, ti pa o obvestilu o transakciji. Dve različni stvari. Obvestila so plačljiva. Na nlb mislim da ca 1eur na mesec, verjetno že kaj več :P
Pina preko SMS pa nisem še vnašal, je pa res da nič ne plačujem s kartico že par mescov. Prej pa nikoli nisem zasledil kakih potrditev z smsi.. (?)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Poldi112 ::

MC pri Sberbank, dela normalno brez sms-ov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

TheHijacker ::

Tudi na straneh, ki zahtevajo Mastercard Secure plačila?
http://www.google.si

Ice-Heki ::

Pred parimi dnevi kupil več različnih kart za avion pri različnih letalskih družbah. Nikjer ni bilo tega SMS sporočila. Sem pri DH.

TheHijacker ::

V Evropi ali drugje?

Nadomestilo je 0,50 € mesečno pri Delavski hranilnici:

http://www.delavska-hranilnica.si/DH,,r...

Mesečno nadomestilo za SMS obveščanje o transakcijah MC-navadna	
0,50 EUR
http://www.google.si

Ice-Heki ::

EU

TheHijacker ::

Pri meni isto ni bilo potrebno nikjer tega potrjevanja. Sem pa za ženo nekaj preko spleta hotel pa je na koncu napisal, da nimam vnešene mobilne številke za SMS potrditev nakupa in transakcija je bila zavrnjena. Oddal sem obrazec na banko. V ponedeljek bo aktivno po 17:00 uri.

Stalo me bo 0,50 € mesečno za neomejeno število prejetih SMS sporočil. In to je samo za Mastercard. Ne za SMS sporočila ostalih transakcij preko banke. Tam je strošek 0,04 € za vsako prejeto SMS sporočilo.
http://www.google.si

Machete ::

Dobro da si me spomnil. To meni joka pri VISA, ko želim kaj plačat, potem se mi pa ne da s tem ubadat in ne naročim ali najdem nekje za paypal .. :P Mislim pa kašno številko, saj jo imajo na banki hebemu, če dobivam obvestila o transakcijah.. đizs.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

telexdell ::

Machete je izjavil:

Dobro da si me spomnil. To meni joka pri VISA, ko želim kaj plačat, potem se mi pa ne da s tem ubadat in ne naročim ali najdem nekje za paypal .. :P Mislim pa kašno številko, saj jo imajo na banki hebemu, če dobivam obvestila o transakcijah.. đizs.

Je treba številko v formular vnesti, pa se podpisati, pa... Plačila gredo preko nekega payU sistema in od njih dobiš SMS, zato ne vem, zakaj bi moral imeti na svoji banki karkoli vključeno in za to še plačevati?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

SonjaP ::

Tudi jaz imam MC pri Delavski hranilnici in vklopljeno SMS obveščanje, kar me stane 0,5€ na mesec (se mi zdi..)
Mislim pa, da je potrjevanje transakcij preko SMS kode nova politika sistema MasterCard SecureCode in ni povezano z SMS obveščanjem.
Prej si imel geslo, sedaj pa to ni dovolj in so nadgradili z SMS-em, ki ni videti plačljiv..
Preveri pri banki, ali je res potrebno imeti vklopljeno tudi splošno SMS obveščanje.

delavec44 ::

Imam Viso elektron pri NKBM in moram po novem tudi sam vpisovati pin, ki ga prejmem preko telefona. Zaenkrat le za slovenske strani (na zadnje na izimobilu za polnitev računa). Je pa brezplačno.

kixs ::

Danes sem sel na DH in dal vlogo za to pof*kano obvescanje. Imajo tako narejeno, da ne mores vklopiti SMS sporocila samo za Mastercard SecureCode, ampak _moras_ vklopiti SMS obvescanje o vseh transakcijah, kar je seveda placljivo 0,50€ mesecno.

Ker opravljam zelo malo nakupov direktno preko Mastercarda, bom to sporocanje naslednji teden ukinil. Ce bom pa spet kdaj rabil, pa nazaj vklopil. Kakor mi je bilo receno, je vklop/izklop zastonj.

Sicer pa Mastercard nic ne forsira tega SMS SecureCode. Pac druga varianta klasicnega gesla. Oboje podpirajo. Spet nasi pametnjakovici nekaj forsirajo, samo da bo raja placevala se pol evra na mesec za brezveze, ker pac radi placujemo 8-O

Imam se predplacnisko VISO pri NKBM in moram se tam preverit, ce so kaksne spremembe.

madog ::

Jaz sem dobil pri BKS BANK posebej kalkulator v katerega vstaviš mastercard in ti generira kodo, je pa vse brezplačno
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Alamar ::

kixs je izjavil:

Danes sem sel na DH in dal vlogo za to pof*kano obvescanje. Imajo tako narejeno, da ne mores vklopiti SMS sporocila samo za Mastercard SecureCode, ampak _moras_ vklopiti SMS obvescanje o vseh transakcijah, kar je seveda placljivo 0,50€ mesecno.

Ker opravljam zelo malo nakupov direktno preko Mastercarda, bom to sporocanje naslednji teden ukinil. Ce bom pa spet kdaj rabil, pa nazaj vklopil. Kakor mi je bilo receno, je vklop/izklop zastonj.
Tole lahko vklopiš preko spletne banke s par kliki. Ravno za nakup vinjete sem vklopil in takoj čez pol ure zopet izklopil.

V splošnih pogojih piše, da je storitev plačljiva, če jo uporabljaš najmanj en dan v mesecu. Sicer pa stane 0.5 EUR na mesec, kar ni nek hud strošek.

Machete ::

AAAAAAAAA jaz sploh ne vem več kaj hočejo od mene ko želim nekaj plačat z Viso. Najprej so mi neko dodatno sloveniji lastno verifikacijo uturili pred čekoutom, sedaj še z pin smsi opletajo? Očitno so zavarovalnice pritisnile na banke, zaradi preveč trigger happy uporabnikov. Zadnjič so mami plunli 1,5k eur z mcja. Pa je samo nekaj v usa plačevala. Običen stuff restavracija, hotel. :D Skratka Paypal FTW. !
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

OZZY ::

Alamar je izjavil:

kixs je izjavil:

Danes sem sel na DH in dal vlogo za to pof*kano obvescanje. Imajo tako narejeno, da ne mores vklopiti SMS sporocila samo za Mastercard SecureCode, ampak _moras_ vklopiti SMS obvescanje o vseh transakcijah, kar je seveda placljivo 0,50€ mesecno.

Ker opravljam zelo malo nakupov direktno preko Mastercarda, bom to sporocanje naslednji teden ukinil. Ce bom pa spet kdaj rabil, pa nazaj vklopil. Kakor mi je bilo receno, je vklop/izklop zastonj.
Tole lahko vklopiš preko spletne banke s par kliki. Ravno za nakup vinjete sem vklopil in takoj čez pol ure zopet izklopil.

V splošnih pogojih piše, da je storitev plačljiva, če jo uporabljaš najmanj en dan v mesecu. Sicer pa stane 0.5 EUR na mesec, kar ni nek hud strošek.


Tole piše v splošnih pogojih:
Uporabniku storitev z SMS sporočili se za poslana sporočila o opravljenih transakcijah na podlagi izbranih kriterijev, zaračuna po vsakokratni veljavni tarifi. Nadomestilo se obračunava mesečno in se obračuna v kolikor je storitev aktivna najmanj en dan v mesecu in glede na to ali je bila s kartico opravljena kakšna transakcija oziroma ne glede na število poslanih SMS sporočil. Nadomestilo se mesečno poravna iz imetnikovega kartičnega računa.

kar si lahko razlagač če jo aktiviraš in deaktiviraš isti dan potem ne plačaš nič. Če pa opraviš v isti dan transakcijo in dobiš smsm bi plačal nadomestilo.
Go with the flow.

dope1337 ::

Machete je izjavil:

AAAAAAAAA jaz sploh ne vem več kaj hočejo od mene ko želim nekaj plačat z Viso. Najprej so mi neko dodatno sloveniji lastno verifikacijo uturili pred čekoutom, sedaj še z pin smsi opletajo? Očitno so zavarovalnice pritisnile na banke, zaradi preveč trigger happy uporabnikov. Zadnjič so mami plunli 1,5k eur z mcja. Pa je samo nekaj v usa plačevala. Običen stuff restavracija, hotel. :D Skratka Paypal FTW. !


Če sem te prav zastopil, je fizično plačevala s kartico (ne preko spleta). Potemtakem takaltak ni čudno. Američani še takaltak v 90% niso slišal za čip. Še kr na magnetni trak vlečejo vsepovsod. V 1/3 primerov ti sploh ni potrebno pokazati osebne, samo podpis, pa piči miško.

P.S. NLB MC, ni potrjevalnih sms-ov
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

bond007 ::

P.S. NLB MC, ni potrjevalnih sms-ov

Ziher? Ker jst mam isto kombinacijo in so mi podturili tole potrjevanje preko sms že nekaj mesecev nazaj. Ok kao večja varnost, ampak hec je v tem, da na nekaterih straneh lahko še vedno brez tega sms potrjevanja plačuješ.

Looooooka ::

Spoštovana banka. Nimam več te telefonske. V bistvu nimam GSM-ja. Prosim za izklop te funkcije. Hvala. Lep pozdrav.

kixs ::

Looooooka je izjavil:

Spoštovana banka. Nimam več te telefonske. V bistvu nimam GSM-ja. Prosim za izklop te funkcije. Hvala. Lep pozdrav.


Na to vprasanje mi sploh niso dali odgovora.

OZZY ::

bond007 je izjavil:

P.S. NLB MC, ni potrjevalnih sms-ov

Ziher? Ker jst mam isto kombinacijo in so mi podturili tole potrjevanje preko sms že nekaj mesecev nazaj. Ok kao večja varnost, ampak hec je v tem, da na nekaterih straneh lahko še vedno brez tega sms potrjevanja plačuješ.


To velja samo za strtani kjer imajo MC secure code.. pri ostalih plačuješ noralno brez smsov
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837185137 (5562) V-i-p
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109603 (28453) Vetrpiha
»

2.60 evra za vodenje računa NLB

Oddelek: Loža
277471 (6179) c0ck4m0u53
»

MasterCard - Neuspela avtentikacija

Oddelek: Loža
91447 (1144) Mare2
»

Obrali so me za 1000€ prek spleta !! pomoč/izkušnje!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518339 (13819) Daedalus

Več podobnih tem