» »

Normiran s.p. vprašanja... ?

Normiran s.p. vprašanja... ?

Temo vidijo: vsi
««
188 / 188
»
»»

Mato989 ::

anla je izjavil:

Zdravo. Eno vprašanje imam in prosim za pomoč. 25.4. sem ustanovil firmo in začel kot normiran s.p. Zanima me glede plačevanja socialnih prispevkov. Nekaj sem že bral in če prav razumem bom začetek vsakega meseca avtomatično v e-davkih dobil za plačat 4 položnice, ki bodo že tudi predizpolnjene? Ali moram to kje aktivirati, se naročiti, oziroma jim dat vedeti, da to želim ali me bo avtomatično čakalo že ta mesec?

In pa še to; če prav razumem moram plačati socialne prispevke in akontacijo dohodnine vsak mesec in potem konec leta oddati še DDD obrazec. Ali sem pozabil še kaj drugega? Nočem, da me kaj preseneti. Hvala.



Aja da te razočaram (naj me sofuromaši porpavijo) če si odprl firmo 25.4. letos boš letos plačal dohodnino kot POPOLDANSKI S.p. ker ne boš imel v tem letu firmo odprto 9 mesecev ali več... tako da se pripravi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

anla ::

In kaj to pomeni? Višja dohodnina al kaj?

Mato989 ::

anla je izjavil:

In kaj to pomeni? Višja dohodnina al kaj?



Pomeni da boš obdavčen kot da bi imel popoldanski s.p. torej boš do 12.500 EUR imel 4% obdavčitevp rihodka nad 12,5k pa 12% itd... namesto do 50.000 EUR 4% in nad 50.000 EUR 12% itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kikach ::

Pričakujmo dodatne velike dvige, ker vidim, da bo vlada dvignila plače za več kot 40%. Mislim, da je čas, da grem v politiko se bolj splača.

velikBrokoli ::

Ja pa poglej na Ajpes, če je že notri dejavnost...

delavec44 ::

Šinto na Woltu. Bogi Koper.

gddr85 ::

delavec44 je izjavil:

Šinto na Woltu. Bogi Koper.

In bogi Ford :))

Kripto mesi ::

Ce bi se malo manj sral po forumu, bi lahko se kaksno urco vec wolta odvozil.

meteorit ::

Potencialno neumno vprašanje: kako se vnaša zneske s centi na obrazec DDV-O? Če dam vejico, mi jo zgolj pobriše, če dam piko jo premakne kot da označuje tisočice? Pa še dodatno, če bi imel kdo primer izpolnjenega obrazca, kjer si kot SP samo izdajal račune z DDV, nisi pa opravil nobenih nakupov bi bilo super. Hvala

velikBrokoli ::

A ni tako, da se centov sploh ne vpisuje?

meteorit ::

velikBrokoli je izjavil:

A ni tako, da se centov sploh ne vpisuje?

Piše "Zneske vpisujte v eurih brez centov". A to pomeni da zaokrožim? Če da, kako, navzgor, navzdol, najbližje?

Mato989 ::

meteorit je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

A ni tako, da se centov sploh ne vpisuje?

Piše "Zneske vpisujte v eurih brez centov". A to pomeni da zaokrožim? Če da, kako, navzgor, navzdol, najbližje?


Kaj ne poznaš osnov matematike? Če je pod 0,50 je navzdol če pa nad pa navzgor... Praviloma se tako uporabi če ne piše drugače.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

pingme ::

meteorit je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

A ni tako, da se centov sploh ne vpisuje?

Piše "Zneske vpisujte v eurih brez centov". A to pomeni da zaokrožim? Če da, kako, navzgor, navzdol, najbližje?


1 - 49 centov … navzdol
50 - 99 centov … navzgor

NovakJ ::

Je kaka novica glede sprememb obdačevanja normirancev?

maticb492 ::

Jaz nisem nič zasledil, zdaj vsi samo še o Airbnbju in stavkah govorijo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

theanswer3 ::

Eno vprasanje za tiste, ki delate za slovenske stranke. Je tu kdo, ki ze dalj casa sodeluje s slovenskim podjetjem in lahko malo vec pove o tem? Namrec sam imam izkusnje s tujino v primeru, da pa bi prislo do sodelovanja s slovenskim podjetjem ali moram na kaj paziti, da bo vse legit in se FURS ne obregne?

Recimo, da imamo podpisano enoletno pogodbo z dnevno tarifo, potem pa se konec leta pogodba podaljsa se za eno leto. Je to legalno v Sloveniji v primeru, da nimas drugih strank?

Seveda predpostavka, da razen denarja od podjetja ne dobim nic. (dopust, malica, regres, oprema in podobne stvari). Predpostavimo tudi, da druge stranke nimam.

Legon ::

Legalno je, edino kar si poglej je ekonomsko odvisna oseba.https://mladipodjetnik.si/podjetniski-k...

Seveda dokler ne obstajajo elementi delovnega razmerja v katere bi se lahko zapičila inšpekcija.

Okapi ::

theanswer3 je izjavil:

Eno vprasanje za tiste, ki delate za slovenske stranke. Je tu kdo, ki ze dalj casa sodeluje s slovenskim podjetjem in lahko malo vec pove o tem? Namrec sam imam izkusnje s tujino v primeru, da pa bi prislo do sodelovanja s slovenskim podjetjem ali moram na kaj paziti, da bo vse legit in se FURS ne obregne?

Recimo, da imamo podpisano enoletno pogodbo z dnevno tarifo, potem pa se konec leta pogodba podaljsa se za eno leto. Je to legalno v Sloveniji v primeru, da nimas drugih strank?

Seveda predpostavka, da razen denarja od podjetja ne dobim nic. (dopust, malica, regres, oprema in podobne stvari). Predpostavimo tudi, da druge stranke nimam.

Kaj je to "dnevna tarifa"? Običajno je urna postavka, ker ni nujno, da vedno delaš cel dan (če pa je, je to že sumljivo blizu elementu delovnega razmerja). Skratka, važno je je, kaj, kako, kje in kdaj delaš za to podjetje, ne koliko ali kako te plačajo.

Na hitro ugotoviš, če je vse po predpisih, če se vprašaš, kako bi to delo opravljal, če bi te redno zaposlili. Bi delal enako, ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

velikBrokoli ::

Daily rate je zelo pogosta zadeva, če delaš za angleže.. pač deliš z 8 za urno postavko, tko nekako to pri njih deluje.

Okapi ::

Že mogoče, ampak je problem, ker če si plačan po dnevih (namesto po urah) je to en od pomembnih elementov delovnega razmerja - da delaš po cel delavnik. Freelancerjem tega ni treba, ker si lahko delo razporedijo po svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ascendor ::

Nam so rekli, da tudi pri dnevnih/mesečnih tarifah ni problem, ker tudi npr. čistilni servis plačaš na mesečni ravni in ne na uro. Baje so preverili pri odvetnikih...

velikBrokoli ::

Okapi je izjavil:

Že mogoče, ampak je problem, ker če si plačan po dnevih (namesto po urah) je to en od pomembnih elementov delovnega razmerja - da delaš po cel delavnik. Freelancerjem tega ni treba, ker si lahko delo razporedijo po svoje.


Daily rate je na koncu 8 ur, ni razlike. Lahko tudi zaračunaš 0.5 daily rate, če delaš 4 ure…

To se mi na koncu ne zdi nek pomemben dejavnik, imaš veliko bolj očitne znake delovnega razmerja (delo ob tocno dolocenem casu, na njihovi opremi, v njihovih prostorih, placan dopust itd)

Kanban ::

Tale o dnevni tarifi v kontekstu elementov delovnega razmerja je ena najbolj za lase privlečenih kar sem jih kdaj slišal v tem kontekstu :) To, da računaš po dnevni tarifi niti približno ne pomeni, da delaš 8 ur. Lahko delaš 8, 4, 16 ali pa magari 24. Važno je kako poteka delo, ne v kakšnih intervalih ti obračunavaš stvari.
««
188 / 188
»
»»