» »

Naročanje na firmo v tujini

Naročanje na firmo v tujini

kajetan ::

Pa to je nemogoče. A je kaka enostavna trgovina ki ne rabi miljon potrdil da lahko naročiš brez davka preko firme v Slovenijo?

Recimo mindfactory:

Mehrwertsteuerfreier Einkauf aus dem EU-Ausland

Für einen mehrwertsteuerfreien Einkauf aus dem EU-Ausland benötigen wir von Ihnen:
Ihre Umsatzsteuer-Identifikationsnummer
eine Bestätigung der ausländischen Finanzbehörde über die Zuteilung der Umsatzsteuer-Identifikationsnummer - kaj je to?
Ihren Gewerbenachweis - kaj je to?
den ausländischen Handelsregisterauszug. - kaj je to?

niti vsega ne razumem. kaj bi še radi? da jim knjigo napišem?.

potem mylemon:

mi rečejo da ne morem prednakazila naredit ampak lahko dvignem robo in plačam na roko. LOL? če pa morejo vse transkacije preko računa it.

nevem kaj vsi mutijo.

hardwareversand pa spet pokaže celo ceno z davkom vred.

mi lahko kdo da neko normalno trgovino kjer ne komplicirajo tolko?
in, ali je sploh varno naročiti monitor iz tujine ker ene pakete mečejo po teh kombijih kot navadne smeti..?
  • spremenilo: kajetan ()

darkolord ::

Computeruniverse.

kajetan ::

darkolord je izjavil:

Computeruniverse.


hvala. kakšne so izkušnje? :)
upam da pride cel paket in ne v kosih :D
kako je z uveljavljanjem garancije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

darkolord ::

Izkušnje so prima, support za b2b je izredno odziven (nekaj minut na mail). Plačaš lahko tudi s paypalom direkt. Pošiljke so vse dobro zapakirane in nisem imel še nobenih težav.

Pri njih sem nabavil za kakšnih 20k EUR robe (od tega precej monitorjev). Garancije še nisem uveljavljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

kajetan ::

darkolord je izjavil:

Izkušnje so prima, support za b2b je izredno odziven (nekaj minut na mail). Plačaš lahko tudi s paypalom direkt. Pošiljke so vse dobro zapakirane in nisem imel še nobenih težav.

Pri njih sem nabavil za kakšnih 20k EUR robe (od tega precej monitorjev). Garancije še nisem uveljavljal.


no, to je pa fajn slišat! hvala za informacije, sem že naredil akount in do zdaj je res vse preprosto :) le za davčno številko me ni vprašal formular . verjetno jo sami izbrskajo?

darkolord ::

Davčno vpišeš v košarici. Cene ti takoj naštima brez DDVja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

sočan ::

Eno malo tumasto podvprašanje ??

In kaj se zgodi če recimo naročiš nek izdelek iz computeruniverse kot " firma" v bistvu pa si fizična oseba ??
Kje se bo zataknilo ?

Ker naročilo sem poizkusil speljati čisto do plačila pa je šlo brez problema .

lp

Han ::

Od Mindfactory dobiš po oddaji naročila na mail PDF predračun brez DDV. Davčno številko "potrdiš" tako, da jim na info@mindfactory.de pošlješ poskenirano potrdilo Davčne uprave RS, iz katerega so razvidni ime podjetja, naslov in DŠ. Primer maila:

Dear Sirs,

Please find attached a copy of the tax id document to verify the company name, address and VAT for order nr. xxxxxxx.

Best regards,

jernejl ::

Morda preverijo naslov podjetja (ki je v evropskem VIES registru, skupaj z davčno številko) in v kolikor se vpisani naslov dostave razlikuje, naročilo ne gre skozi.

suhi ::

Mal si bom sposodil tole temo. Rad bi naročil grafično kartico s strani Caseking.de, želel bi kupit prek kolegove firme (s.p.). Ima kdo izkušnje na dotični strani s postopkom? Rabim kako posebno potrdilo ali zadostuje samo davčna številka?

Če prav razumem, dobim najprej račun z odštetim DDV, ki ga plačam, oni meni zadevo pošljejo, potem kolega plača davek v Sloveniji, kasneje pa se mu ta znesek povrne. Je tako? Na kak način se sploh izvede plačilo davka pri nas in kako se kasneje uveljavlja vračilo?

Invictus ::

Povrnitev davka za nakupe v EU lahko zahtevaš tudi kasneje. Ko plačaš polno ceno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Samo, če je znesek davka višji kot XXX eur.

AnotherMe ::

A lahko pri CU naročiš na naslov drug kot od firme? Nakazilo mora biti z računa firme?

darkolord ::

Lahko naročiš na drug naslov. CU je vseeno od kod pride nakazilo, vendar bo račun na firmi vseeno treba poknjižiti in če ne bo plačila, se zadeve ne bodo ujemale.

AnotherMe ::

Pač tako mimogrede sem dobil idejo, da bi si kdo lahko kaj kupil brez davka...

Poiščeš podatke od ene x firme, narediš account, vpišeš podatke, vpišeš davčno, vpišeš svoj naslov, plačaš, dobiš robo brez davka :D

Invictus ::

In potem fasal ovadbo zaradi davčne goljufije...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

AnotherMe je izjavil:

Pač tako mimogrede sem dobil idejo, da bi si kdo lahko kaj kupil brez davka...

Poiščeš podatke od ene x firme, narediš account, vpišeš podatke, vpišeš davčno, vpišeš svoj naslov, plačaš, dobiš robo brez davka :D

Osnovno pravilo je, da se roba pošilja samo na naslov lastnika ID za DDV (kar je preverljivo online, nekateri pa želijo še kopije dokumentov).

AnotherMe ::

Zato pa sem prej vprašal, ali lahko pošiljajo na drug naslov... In ja lahko dobiš kako ovadbo - ampak mislim, da pri nas bi to zelo dolgo trajalo, preden bi nek mulec dobil dejansko kakšno kazen zaradi tega...
Kakšno večje podjetje verjetno sploh nebi opazilo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje s trgovino computer universe (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Kaj kupiti
835183071 (898) mtosev
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733471358 (8000) darkolord
»

Kupovanje brez davka v ostalih državah EU

Oddelek: Loža
164739 (4135) Šimpanz
»

Kupim v tujini, prodam v slo. Kot podjetje. Davek?

Oddelek: Loža
316720 (5511) darkolord
»

Nakup iz Cyberport

Oddelek: Kaj kupiti
439134 (8064) Gwanaroth

Več podobnih tem