» »

Podaljšanje vozniškega dovoljenja

Podaljšanje vozniškega dovoljenja

Aphanisis ::

30.6.2015 mi poteče vozniško dovoljenje. Nosim očala.

Pod uradnimi zaznamki na vozniškem piše:

*1 A 79.(50KM/H)

To, da morem opraviti zdravniški pregled nikjer na tistem roza krtonu ne piše.

Da ne bi brez potrebe porabil 50EUR za zdravniški pregled, me zanima, če je možno, da mi podaljšajo brez pregleda?

St235 ::

Odvisno. A ti poteče veljavnost kartice ali veljavnost dovoljenja?

Če veljavnost dovoljenja potem ti ne bodo izdali novega brez pregleda.

Aphanisis ::

NA spletnih straneh centrov za medicino dela, kjer naredijo ta pregled, piše, da rabijo zdravniško kartoteko. Kaj to jo grem iskat k mojemu osebnemu zdravniku in mu jo po pregledu prinesem nazaj?

zee ::

Ne, gres do osebnega zdravnika in mu poves, da potrebujes kartoteko za pregled in ti bodo izdali en pildek, ki ga potem neses na medicino dela. AFAIK, kartotek ne dajejo vec v roke.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

AndrejS ::

Ne bi ti šel raje vprašat na UE za podaljšanje ?

izi12 ::

Pozdravljeni.

12.7 mi poteče veljavnost vozniškega izpita, zaradi kategorije B (mlad voznik- 3 leta), 16.7 pa že imam datum za opravljanje vozniškega izpita za A-neomejeno.

Zdaj pa me zanima:
Ali je potrebno, da 12.7 grem in si podaljšam dovoljenje, ter nato naknadno 16.7 ko opravim izpit za A kategorijo, še enkrat dam izdelat vozniško dovoljenje.
Ker mi sicer ni važno, ali od 12.7-16.7 nimam vozniškega, se pač ne vozim 3 dni, bolj mi gre v izogib dvojnim stroškom in da nato 16.7 vpišem kategorijo A in priložim dokumente varne vožnje za B in podaljšam veljavnost vozniškega.

Glavna skrb je v tem, ali lahko pristopim na vozniški izpit s pretečenim vozniškim izpitom, ker baje moraš izpitniku pokazat vozniško dovoljenje (ker moram imeti 2 leti veljavno A2 kategorijo), ali sploh ne zahteva vozniškega izpita?

Ali v tem primeru obstaja kakšno začasno dovoljenje, ki bi ga pridobil za čas opravljanja izpita za A kategorijo, da ne rabim plačevat za novo kartico, ki je najbrž niti ne bom dobil v roke v treh dneh, preden bom opravljal izpit?

Miha 333 ::

zee je izjavil:

Ne, gres do osebnega zdravnika in mu poves, da potrebujes kartoteko za pregled in ti bodo izdali en pildek, ki ga potem neses na medicino dela. AFAIK, kartotek ne dajejo vec v roke.

Kakor kje. Meni so jo dali v roke tako za pregled za podaljšanje vozniškega (očala), kakor tudi pri zamenjavi osebnega zdravnika zaradi selitve, pa takrat novega zdravnika sploh še nisem imel izbranega. V bistvu sem se samo želel pozanimati glede postopka, pa je administratorka rekla, izvolite kartoteko, kar nesite jo novemu osebnemu zdravniku.

St235 ::

izi12 je izjavil:

Pozdravljeni.

12.7 mi poteče veljavnost vozniškega izpita, zaradi kategorije B (mlad voznik- 3 leta), 16.7 pa že imam datum za opravljanje vozniškega izpita za A-neomejeno.

Zdaj pa me zanima:
Ali je potrebno, da 12.7 grem in si podaljšam dovoljenje, ter nato naknadno 16.7 ko opravim izpit za A kategorijo, še enkrat dam izdelat vozniško dovoljenje.
Ker mi sicer ni važno, ali od 12.7-16.7 nimam vozniškega, se pač ne vozim 3 dni, bolj mi gre v izogib dvojnim stroškom in da nato 16.7 vpišem kategorijo A in priložim dokumente varne vožnje za B in podaljšam veljavnost vozniškega.

Glavna skrb je v tem, ali lahko pristopim na vozniški izpit s pretečenim vozniškim izpitom, ker baje moraš izpitniku pokazat vozniško dovoljenje (ker moram imeti 2 leti veljavno A2 kategorijo), ali sploh ne zahteva vozniškega izpita?

Ali v tem primeru obstaja kakšno začasno dovoljenje, ki bi ga pridobil za čas opravljanja izpita za A kategorijo, da ne rabim plačevat za novo kartico, ki je najbrž niti ne bom dobil v roke v treh dneh, preden bom opravljal izpit?


Če ne voziš tiste tri dni, potem veljavnega dovoljenja ne potrebuješ.. Druga zgodba pa je seveda kaj bodo od tebe zahtevali v avtošoli, načeloma ne bi smelo biti težav, ker se od tebe zahteva, da si A2 opravil pred več kot dvemi leti. Bistveno vprašanje pri tem je ali tebi dejansko poteče vozniški izpit, ali samo kartica. Če slednje potem ti tudi na avtošoli ne bi smeli težit. Boš pa to dilemo najlažje rešil če se pogvoriš z inštruktorjem.

izi12 ::

Hvala za odgovor.
Poteče mi mislim da kartica, če prav razumem, ker jo morem podaljšati na ta način, da prinesem potrdilo o opravljeni varni vožnji za B kategorijo.
Sem pa ravno govoril z inštruktorjem in je povedal, da se je glede tega ravno pozanimal na upravni enoti in da moram imeti veljavno vozniško dovoljenje ko pristopim na izpit za A-neomejeno, da se na izpitni vožnji ponavadi zahteva, da predložiš veljavno vozniško, če prestopaš iz A2 na A, kot je v mojem primeru.
Tako da kot zgleda, bom moral v 4 dneh plačati za 2 kartici.

solatko ::

A nebi to vprašal na UO v svojem kraju. Na informacijah boš dobil potrebne odgovore in potrebne obrazce. Po mojem laičnem mnenju, ti bodo za 4 dni izdali potrdilo, potem pa, če boš izpit uspešno opravil, boš dal narediti kartico.
Da ne bo spet gdo skočil, je to moje laično mnenje, za točne informacije pa UO.
Tudi inštruktor ni tista inštanca, pri kateri bi iskal informacije o tem vprašanju. UO ima tudi telefonsko številko, pa poišči v google.
Delo krepa človeka

St235 ::

Poteče mi mislim da kartica, če prav razumem, ker jo morem podaljšati na ta način, da prinesem potrdilo o opravljeni varni vožnji za B kategorijo.

Iz tega bi jaz razumel, da ti dejansko poteče vozniški izpit. Torej, ko mine datum, če ne predložiš potrdila nimaš več vozniškega izpita (verjetno so sicer neki roki v kolikšnem času, ga še lahko obnoviš). Torej ne gre samo za tehnikalijo kot je veljavnost kartice. Vsekakor pa je za to vprašanje daleč najhitreje vprašat na Upravni Enoti.

Sem pa ravno govoril z inštruktorjem in je povedal, da se je glede tega ravno pozanimal na upravni enoti in da moram imeti veljavno vozniško dovoljenje ko pristopim na izpit za A-neomejeno, da se na izpitni vožnji ponavadi zahteva, da predložiš veljavno vozniško, če prestopaš iz A2 na A, kot je v mojem primeru.

Tole pa nima veze z upravno enoto kot tako, ampak gre očitno za prakso pri izpitni komisiji. Zdaj ali ta praksa temelji na ustrezni pravni podlagi ne vem, je pa velika verjetnost, da boš imel velike težave če ne boš imel veljavne vozniške. Teoretično se vedno lahko narediš neumnega in če izpitna komisija ne bo natančno pogledala datuma veljavnosti je zadeva rešena. Je pa to seveda riziko, da to ugotovijo in ne moreš opravljat izpita.

Prakse, da bi lahko izdali potrdilo osebno ne poznam, potrdilo za katerega vem se izdaja kadar že naročiš nov dokument, za tisti čas ko čakaš na dokumente. Vsekakor pa pokliči na UE, če poznajo kakšno rešitev.

šernk ::

Če bi bili v normalni državi bi ti za teh 5 dni pogledali skozi prste in izdali kartonček ter zadržali izdelavo nove kartice. ker pa smo v slo je treba najbrž vse skupaj 2x plačat :D

mimogrede 30.6. je mimo OP bi lahko se oglasil kako je uredil :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

St235 ::

Imaš kak vir za normalno državo, ki to omogoča?

Ideja namreč ni napačna, ampak ne vem, da bi kaj takšnega kje sistemsko omogočali, ker to ponavadi pade v tist 1 promil primerov, ki jih še tako dobra zakonodaja ne more predvidit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Furbo ::

Skratka dela se izpit za mopede, ki so itak samo zapravljanje denarja in se zdaj tresemo ob strošku nove kartice?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Skratka ne ločiš med kategorijo H in A in si to moral prit javno povedat?

Mare2 ::

St235 je izjavil:

Skratka ne ločiš med kategorijo H in A in si to moral prit javno povedat?


Prav je, da nam je sporočil. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Aphanisis ::

Glede kartoteke, ki jo mora dobiti v roke medicina dela, je dandanes praksa taka, da jo iz ambulante, kjer imaš osebnega zdravnika, pošljejo po pošti na medicino dela. Pregled lahko opraviš preden prispe pošta, spričevalo pa ti napišejo potem, ko zdravnik medicine dela pregleda še kartoteko. Nato ti iz medicine dela pošljejo spričevalo domov. S tem spričevalom pa greš na UE podaljšat vozniško dovoljenje.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

St235 je izjavil:

Skratka ne ločiš med kategorijo H in A in si to moral prit javno povedat?


Vsi mopedi so isti komercialni nateg, ne glede na prostornino motorja. Jaz vsem rečem moped, saj vem da to tiste v drugi puberteti moti, ampak kaj čmo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozniško dovoljenje

Oddelek: Na cesti
3814385 (6166) BivšiUser2
»

Tečaj varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6831258 (18079) Twixz
»

Podaljšanje vozniškega izpita

Oddelek: Loža
2919796 (7676) krneki2
»

A kategorija- izpit... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519328 (6868) guest #44
»

Nova pravila v prometu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
799270 (7981) Zdravko

Več podobnih tem