» »

HTML link to properties

HTML link to properties

Pina ::

Živjo
Ali obstaja kakšen način, kjer bi v neko datoteko zapisal npr. header, footer, itd in bi se potem skliceval na njo v vseh osatlih HTMLjih?
Da ni potrebno v vsakem na novo dolečevati? Ali pa da naredim templejt iz katerega potem drugi htmlji črpajo informacije o headerju in footerju?

LP Barbara

x3ca ::

V čem delaš? dreamweaver ti to omogoča :) Še bolj simple je s kakšnim skriptnim jezikom kot je php, ampak mora strežnik to podpirat.

luksorzi ::

Jest ponavad nardim tako, da dele, ki bodo na vseh straneh enakih shranim v novo datoteko.
Primer je zgornji menu.
Naredim novo datoteko menu.php in vanj napišen recimo:
<div id="menu">
 <ul>
    <li>Domov<li>
    <li>O podjetju<li>
    <li>Izdelki<li>
    <li>Kontakt<li>
    <li>...<li>
  </ul>
</div>


Potem pa na vsaki strani, kjer ga potrebujem, includam menu.php
<?php 
include "menu.php"; 
?>


Prednost je ta, da, če menu kasneje spreminjam, to naredim samo enkrat in ne rabim na vsaki strani posebaj, pa še bolj pregledno je.

Pina ::

Ok to rabim ja :).
Ampak zgleda kot da mi tega zadnjega sklicevaja na PHP ne zastopi. Je to možno? V bistvu delam s precision helperjem, v katerem se piše html koda za izdelavo help datotek.

luksorzi ::

Pa maš strežnik s php?

Pina ::

V bistvu, to ne bo internetna stran ampak koda za HELP file, ki se potem z Precision Helperjem skompajla v CHM file. Sem poslala direktno na tehnical support, mogoče vejo oni kakšen ovink, da mi ne bo potrebno vsakič popravljati celotne dokumentacije zaradi enega headerja.
Hvala za pomoč.

urosz ::

na hitro se spomnim treh opcij:

1. php include, nekaj takega kot je že zgoraj napisano
2. frejmi
3. javascript include

Pina ::

Ok, pri meni pride v poštev samo čisti HTML in malo CSSja.
Imam še eno vprašanje:
<p class="units">Repetition</p>
<p>Number of repetitions for the selected Input parameters.</p>


Kako naj definiram prvi class, da mi med obema paragrafoma ne bo prazne vrstice? Oz. ali obstaja kakšen "merge lines", ki bi deloval nasprotno od
?

tec ::

prvi paragraph je ubistvu nek header, ce malo dlakocepim :-)

drugace pa das p-ju margin: 0;

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

Matek ::

Kako naj definiram prvi class, da mi med obema paragrafoma ne bo prazne vrstice? Oz. ali obstaja kakšen "merge lines", ki bi deloval nasprotno od br?

Nja, p je block element, lahko mu nastaviš display: inline ali pa display:inline-block, s čimer boš dosegel, kar želiš, ampak ima stvar tudi stranske učinke.

Lahko nastaviš obema float:left in boš spet dosegel željeno, ampak ima stvar spet druge stranske učinke. Bomo rabili več kode za definitiven odgovor.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297332669 (56818) htmltroubles
»

css nejasnost!

Oddelek: Izdelava spletišč
18900 (585) krastača
»

[CSS]Pozicioniranje footer diva

Oddelek: Izdelava spletišč
62313 (2260) amaze646
»

Qt Designer -> KDevelop C++ Error

Oddelek: Programiranje
352052 (1582) 'FireSTORM'
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
304069 (3482) snow

Več podobnih tem