» »

Kateri router?

Kateri router?

««
128 / 128
»
»»

polde66 ::

Tinamiha je izjavil:

Pozdrav.. Prosim za pomoč.. Zivimo na zelo gelo odročnem mestu.. Vsi telekomunikacijski operaterji mi nik
Akor ne morejo ponudit nobenega interneta.. Tv imamo preko satelita.. Internet pa imamo sedaj že 6 let preko A1 preko routerja oz mobilni internet.. Ker imamo 3 šolo obvezne otroke sem porabil že vso energijo glede interneta..po pogovoru z enim strokovnjakom mi je predlagal anteno.. Sedaj sem nabavil mikrotikovo anteno LHGG LTG6 kit..to je antena z routerjem...odkar sem anteno priklopo in povezal z enim nizko cenovnim usmerjevalnikom zadeva zelo dobro funkcionira.. Ampak jezi me usmerjevanik saj ne vleče niti do naslednje sobe in tudi ven iz hiše nič.. Zato bi proso za kak nasvet kateri usmerjevalnik izbrati da bi v mojem primeru deloval.. Hvala že v naprej..

Dodaš tole: https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
ali pa dva kosa pa se ti bo precej poznalo na obsegu. Dobiš jih na bolhi precej ceneje, je pa preprosta rešitev za tvoj problem.
polde

Daniel ::

Tinamiha je izjavil:

Pozdrav.. Prosim za pomoč.. Zivimo na zelo gelo odročnem mestu.. Vsi telekomunikacijski operaterji mi nik
Akor ne morejo ponudit nobenega interneta.. Tv imamo preko satelita.. Internet pa imamo sedaj že 6 let preko A1 preko routerja oz mobilni internet.. Ker imamo 3 šolo obvezne otroke sem porabil že vso energijo glede interneta..po pogovoru z enim strokovnjakom mi je predlagal anteno.. Sedaj sem nabavil mikrotikovo anteno LHGG LTG6 kit..to je antena z routerjem...odkar sem anteno priklopo in povezal z enim nizko cenovnim usmerjevalnikom zadeva zelo dobro funkcionira.. Ampak jezi me usmerjevanik saj ne vleče niti do naslednje sobe in tudi ven iz hiše nič.. Zato bi proso za kak nasvet kateri usmerjevalnik izbrati da bi v mojem primeru deloval.. Hvala že v naprej..


Usmerjevalnik (router) naj bo kar LHGG (škoda, da nisi vzel LTE18 variante ali pa ATL, je pa res, da je kar nekaj dražji).

Po hiši pa potem daj kar zgoraj omenjene TpLink Deco, konfigurirano pa naj bo kot dostopna točka in ne kot usmerjevalnik. Wifi pač ima svoje omejitve, zato se uporabi več naprav za boljše delovanje.

Prednost Deco sistema je tudi, da naprave same prehajajo med dostopnimi točkami kar pomeni, da ti Wifi ne bo padel, če se boš iz hiše sprehodil ven.