» »

Nakup digitalnega fotoaparata

Nakup digitalnega fotoaparata

Blup ::

Odločil sem se za nakup digitalnega fotoaparata... toda ob pogledu na ponudbo se nekako zgubim...
- za fotoaparat nebi rad lplačal več kot cca 150.000 SIT

- fotografije ne bodo profesionalne in zato se mi zdi da bo okoli 3 mpix dovolj?

- zanima me če je mogoč tudi zajev videa s takimi fotoaparati, saj bi rad možnost za zajem čim več filma

- zoom pa ni taka ovira, bi se z digitalnim zadovoljil...

Upam da mi bo kdo znal svetovati...

Hvala

Blup
:(

PALOMINO ::

Nisem ravno neki ekspert kar se tiče digitalne fotografije...vendar...

Za 150.000,00 sit dobiš že odličen fotoaparat z 3 mio. točk se pravi da lahko slikaš v najvišji ločljivosti 2048x1536.
Če zadeve ne boš uporabljal profesionalno in ne boš dajal razvijati slik v velikem formatu bi bilo dovolj tudi 2 mio. točk, z 2 mio. točk lahko komot razviješ sliko velikosti 10x15, lahko tudi 20x15...
Omenil si tudi da bi se zadovoljil s fotoaparatom ki ima samo digitalni zoom - tu se mi zdi čudno po eni strani iščeš 3 mio. točk po drugi strani pa bi ti bil dovolj samo digitalen zoom...digitalni zoom je bolj neuporabna kot pa uporabna zadeva, saj verjetno sam veš da se z uporabo digitalnega zoom-a izgublja na kvaliteti slike...tako da daj bolj prednost optičnemu zoomu.
Večino fotoaparatov v tem rangu ima tudi možnost snemanja kratkih video posnetkov (ponavadi v QuickTime formatu) vendar je nekje max. dolžina enega posnetka okoli 12-15 sekund...tako da...to je bolj tako za silo.

Sam bi ti predlagal da si pobliže pogledaš fotoaparat Canon PowerShot A40, ki ima 2.0 mio točk ter 3x optični zoom, če pa vsekakor želiš 3.0 mio točk potem ti predlagam da posežeš po Sony-jevemu DSC P-71.
Oba omenjena fotoaparata sta odlične kakovosti na voljo pa sta tudi po dokaj ugodni ceni, Canon za cca. 80.000,00 sit, Sony pa za cca. 120.000,00 sit.
Pa ko boš kupoval nikar ne pozabi kupiti še kakšne dodatne spominske kartice.
Predlagam ti da prečekiraš stran www.enaa.com - tam imajo kar dokajšnjo izbiro teh stvari.

Uživaj pri slikanju!

MadMax ::

bi ti bil dovolj samo digitalen zoom...digitalni zoom je bolj neuporabna kot pa uporabna zadeva

Total neuporabno.
Isci cimvecji opticni zoom.
Digitalnega itak ze imas (na PCju povecas).

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mzHektor ::

Jest mam Canona ixsus v2-zlo zadovoln.

Ma 2.1 Mp kar je čist dovol. Slika je res kvalitetna. Nejbol je pa to da zravn fotoaoarata dobiš in baterijo in polnilc za baterijo, neki kablovja pa ful upurabnih programov za obdelavo slik... Pol pa itak se kartico kups (jest sm uzeu 128MB za 18K) pa je aparat popoln za recmo okrog 130K.

Tko da glej k boš kupvou da bo zadeva te stvari mela ze v kompletu, ker vse te zadeve pol dodatno kr se neki dinarckov stanejo.

Blup ::

Hvala za nasvete...
... glede digitalnega zooma pa takole... baje se v fotoaparatu slika poveča še pred kompresijo, kar pomeni, da je kvaliteta končne slike potem večja kot pa če bi sam na računalniku potem povečal sliko...
...toliko vem jaz o digitalnem zoomu... morda se motim...

Še enkrat hvala za nasvete!!!

Blup

:(

- SiroTka - ::

Mogoce bi loh pogledal canona s 30 ali pa olympusa c720. Ce hoces imet primerjave pojdi na naslednjo stran: dpreview

Glede digitalnega zooma se motis. Digitalni zoom je cist brez veze, bolje lahko naredis z racunalnikom, saj lahko se dolocene stvari popravis. Ce bos mogoce kaj potoval v avstrijo ali italijo bos tam dobil aparate za cca. 10% ceneje.

Zgodovina sprememb…

mzHektor ::

Amm sm jest biu v Avstriji pa nouš vrjeu da je biu tam ta isti Canon dražji kot pr nas:\ Kar se mi je zdelo zlo čudno-ma ja pa sej use dons dubiš pr nas po isti ceni k uzuno mogoce kje kšn % več

Highlag ::

Blup glede digitalnega zooma imaš verjetno prav, samo z kompresijo ne zgubiš zelo veloko na kvaliteti, razen seveda če nimaš kompresijo na maksimalno vrednost nastavljeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup HD kamere do 1.500€

Oddelek: Zvok in slika
101632 (1391) MicomaN
»

Branje z DV kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545127 (4532) sokel
»

Nakup VIDEOKAMERE - z zapisovanjem na...?

Oddelek: Kaj kupiti
273665 (2976) franci
»

Katero KAMERO naj vzamem?

Oddelek: Kaj kupiti
173366 (2217) Luciano
»

Katero kamero (HDD) naj kupim?

Oddelek: Kaj kupiti
294893 (3829) 5er-->

Več podobnih tem