» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
314 / 320
»»

Mojo Jojo ::

Sofirn sc33 ima auto lock. Najbrž je to problem. Zadnje verzije naj bi imele možnost izklopa lock-a.
4 clicki izklopijo auto lock.
JE pa problem še vedno če fizično odklopiš baterijo, ker nima memorija za auto lock, zato imaš vsakič spet
auto lock vklopljen.

PS. sem jest tudi naročil 16.nov pa se je zadnega novembra zataknila nekje, tako da očitno je ne bom dobil.

cypena ::

Ali je trenutno kje ugodno kaka mala in spodobna lučka na 14500 baterije, da se jo splača kupiti?
Imam omenjene baterije pa bi si omislil še tako mini žepno lučko ali za na ključe, da je vedno pri roki...
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Samael ::

Kakšen Lumintop Tool AA/14500 za 18 eur al pa kaj takšnega na Aliju ni med najcenejšimi vendar je spodobna, zanesljiva.
Je pa lučka na 14500 definitivno prevelika/pretežka za na ključe. Format primeren za to je 10440/AAA.
Samael != Samuel

cypena ::

Hvala, bom pogledal.
20eur bi dal, samo da je ok.
Katero v 10440 formatu bi pa za na ključe priporočil?
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Samael ::

Ma iskreno, nobene. Lučke, kot so Nitecore TIP, Nitecore TIKI in podobno (z integrirano baterijo in usb vhodom) za nekih $15 do max $20 so mi osebno človeku prijaznejše.
Že res, da ne moreš menjavati baterije, ampak zadeva načeloma traja leta in leta ... medtem ko tudi v 10440 formatu ne dobiš baterij kakšnega znanega proizvajalca ampak zgolj kitajske nepoznane zadeve. Plus je mogoče edino, da noter spraviš tudi vseprisotno klasično alkalno/NiMH AAA baterije (za pol manjšo svetilnost sicer), ampak spet ni glih, da hodiš po svetu z baterijami v žepu.

Pa še nekaj - imam par lučk na 10440 baterijo, BLF-348 napr. mi je zelo ljuba, ampak prvič ko sem jo dal nekomu za držati, jo je oseba zaradi vročine iz roke spustila - zato imam v njej raje AAA baterijo. Te lučke so izredno male, pogosto nimajo min/mid/max ampak samo vklop/izklop (kar me načeloma ne moti), generirajo na pa 10440 toliko toplote, da jo je lahko prav težko držati (mala razbeljena palčka).

Lumintop Tool AA/14500 je sicer za v žep čisto okej. Le pač ni ravno za na obesek za ključe.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

cypena ::

Bom vzel nekaj od omenjenega in hvala za izčrpno poročilo.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Scaramouche3 ::

Mojo Jojo je izjavil:

Sofirn sc33 ima auto lock. Najbrž je to problem. Zadnje verzije naj bi imele možnost izklopa lock-a.
4 clicki izklopijo auto lock.
JE pa problem še vedno če fizično odklopiš baterijo, ker nima memorija za auto lock, zato imaš vsakič spet
auto lock vklopljen.

PS. sem jest tudi naročil 16.nov pa se je zadnega novembra zataknila nekje, tako da očitno je ne bom dobil.


HVALA ZA TO, deluje!

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gregor ::

prva je diving lučka
torej TS32

oz poglej še to z SBT90.2 ledico

https://www.wurkkos.com/products/ts30s-...

FireSnake ::

OK, hvala. Torej TS32.
Zdaj pa: ima opcijo treh ledic. Katero izbrati?
- LH351D+SFT40
- 519A+SFT40
- XPL2+SFT40
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Ales ::

Prva ima za uporabo na kopnu recimo to slabost, da je najmanjša svetilnost 1000 lm.

TS32 je pa konkretna baklja. S tem se da ciljati kake marsovce ali zažgati tečno sosedo.

Sam bi izbral 519A+SFT40.

Med LH351D in 519A so slednje mojim očem prijetnejše, ne le po testih.

No, z XPL2 pa nimam izkušenj, ampak če je opcija za višji CRI, ne bi razmišljal o njih.

FireSnake ::

Ales je izjavil:


Sam bi izbral 519A+SFT40.


Najlepša hvala za namig. Bom vzel to.
Edit: skupaj z baterijami je bilo: 80.99
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

49106 ::

gregor je izjavil:



Kaj točno si naročil, sem že pozabil?

Javi koliko so te prišli dodatni stroški.

Hvala

LP


D4K 519A 3500K dedomed. Zaenkrat so občutki dobri. Mislil sem, da bo morda svetloba pretopla, ampak mi je zelo všeč. Komaj čakam, da pade noč :))

DDV + tiste 3-4 eur za stroške carinjenja, okoli 77eur torej.



Mojo Jojo ::

Scaramouche3 je izjavil:

Mojo Jojo je izjavil:

Sofirn sc33 ima auto lock. Najbrž je to problem. Zadnje verzije naj bi imele možnost izklopa lock-a.
4 clicki izklopijo auto lock.
JE pa problem še vedno če fizično odklopiš baterijo, ker nima memorija za auto lock, zato imaš vsakič spet
auto lock vklopljen.

PS. sem jest tudi naročil 16.nov pa se je zadnega novembra zataknila nekje, tako da očitno je ne bom dobil.


HVALA ZA TO, deluje!


Prosim poročaj če to drži
JE pa problem še vedno če fizično odklopiš baterijo, ker nima memorija za auto lock, zato imaš vsakič spet
auto lock vklopljen.

gregor ::

novoletna jelka:



------

primerjava Wurkkos TD01C vs TD01 Graph



BUCK vs. FET driver...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

knap ::

46950 baterije:



vedno več lučk ima to baterijo

npr tudi LUMINTOP Mach 4695

https://www.banggood.com/LUMINTOP-Mach-...

bosmla ::

Je mozno na Astrolux EP03 izklopit utripanje? Torej da pri pritiskanju na stikalo gre naokoli brez sos in stroboskopa.

FireSnake ::

Je to mogoče izklopiti bilo kje? :)

Z baterijami vred 73 dolarjev:
https://www.sofirnlight.com/products/so...
kakšna je bila cena v preteklosti?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Vaseer ::

Astrolux HS03 3x LH351B > link
14,60€ + 2,98€ shipping
Če prav berem je vključena tudi 18650 celica > "18650 Lithium Battery(Built-in replaceable battery)"

Zdi se mi da je v redu cena ali so kakšni pomisleki?

edit: popravil link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vaseer ()

Samael ::

Ja, saj spodaj piše:

Package includes:
1 x Headlamp
1 x 18650 Battery
1 x USB Cable

Jaz čelk ne uporabljam, tako da glede same teže itd... ne morem rečt ničesar, ampak sama cena glede na vsebino se mi zdi kar solidna.
Samael != Samuel

FireSnake ::

Delivery Delay Notification
Dear TuSemJaz,
Thank you for your order ŠtevilkaNaročila. We are sorry to inform you that the item(s) in your order is(are) taking longer than expected to restock because of excessive demand.

We are putting pressure on the factory to produce urgently and will ship it(them) as soon as the goods arrive.

We apologize for this unexpected delay and would like to offer you two solutions, please select your preferred option by clicking on the following button:
WAIT REFUND

-------------------------

Gre se za FT03S: seveda tega hudiča hočem!
Že od takrat, ko se je prvič pojavila v tej temi.
Ne vem zakaj me tako rajca a tako je.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gregor ::

Wurkkos GAW se je začel :D:

Wurkkos podarja lučko, božično novoletni GAW

Vabljeni!


------------

Firesanke.

Če hočeš pravo throw lučko, potem poglej Noctigon K1:

https://intl-outdoor.com/led-flashlight...

Je pa res, da zadeva ni poceni, še posebaj zato ker se plača še DDV, carinjenje.

Jaz imam verzijo z Osram W1:

Noctigon K1
https://imgur.com/a/P5mb8cH



FireSnake ::

Uf, sem decembra preveč naročeval, se je treba malo umiriti.

Danes je prišlo:
- WK03 (9 komadov)
- naglavna HD50 (zelo navdušen, ko sem jo pogledal)
- dve oni zastonjski Wurkkos (ker sem dobil 2 baterije za darilo in pošljejo še oni šrot zraven)

Na poti je še:
- FT03S (povpraševanje je tako, da še niti poslana ni)
- Wurkkos TS32

Tako, da bodi dovolj zaenkrat :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

Astrolux FT05 prišel. Prvi vtis OK. Zelo "žarometen";)

Tokrat prek Nizozemske, naravnost v poštni nabiralnik.

taz ::

FireSnake je izjavil:

Uf, sem decembra preveč naročeval, se je treba malo umiriti.

Danes je prišlo:
- WK03 (9 komadov)
- naglavna HD50 (zelo navdušen, ko sem jo pogledal)
- dve oni zastonjski Wurkkos (ker sem dobil 2 baterije za darilo in pošljejo še oni šrot zraven)

Na poti je še:
- FT03S (povpraševanje je tako, da še niti poslana ni)
- Wurkkos TS32

Tako, da bodi dovolj zaenkrat :)


Javi, kako se obnese HD50, jo imam ravno v košarici, pa kolebam ali vzet tudi to ali ne. Za naglavne sem stestiral HD20, H25S in H05A, pa mi nekako najbolj odgovarja slednja, saj je najbolj flood. Hvala! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: taz ()

Okapi ::

Okapi je izjavil:

Astrolux FT05 prišel. Prvi vtis OK. Zelo "žarometen";)

Tokrat prek Nizozemske, naravnost v poštni nabiralnik.

Na hitro primerjal s FT03 in mi je bolj všeč. Ima malo bolj usmerjen snop, je malo "močnejša", in precej bolj priročne velikosti, brez nerodnega reflektorja spredaj. Pa magnet zadaj tudi zna včasih prav priti.
Cena je praktično enaka (za FT03 + baterijo sem dal 41 evrov, za FZ05+baterijo pa 40 evrov).

Edina slabost je baterija neobičajne velikosti, verjetno bom ostal kar pri tej, ki je prišla skupaj z lučko.

FireSnake ::

taz je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Uf, sem decembra preveč naročeval, se je treba malo umiriti.

Danes je prišlo:
- WK03 (9 komadov)
- naglavna HD50 (zelo navdušen, ko sem jo pogledal)
- dve oni zastonjski Wurkkos (ker sem dobil 2 baterije za darilo in pošljejo še oni šrot zraven)

Na poti je še:
- FT03S (povpraševanje je tako, da še niti poslana ni)
- Wurkkos TS32

Tako, da bodi dovolj zaenkrat :)


Javi, kako se obnese HD50, jo imam ravno v košarici, pa kolebam ali vzet tudi to ali ne. Za naglavne sem stestiral HD20, H25S in H05A, pa mi nekako najbolj odgovarja slednja, saj je najbolj flood. Hvala! :)


Sem stestiral.

Primerjam jo lahko samo z Nitecore HC 65, ki mi je bila vrhunska.

Ta nova zadeva ima pa baterijo 21700. Ko sem jo dal polniti na močan polnilec in se je dolgo polnila mi je bilo jasno, da bo zadeva dolgo držala.
Zvečer sem se z njo igral. Na turbo se, jasno, kar fino zagreje. Ampak je vmes guma tako, da ne peče v čelo.

Kar se tiče pa svetlobe je bela in lepo razpršena.

Zraven rdeče svetlobe imaš še dve beli. Manjšo in večjo. Pri turbo lahko imaš vklopljeni obe "beli".

Uporaba je preprosta, za upravljanje imaš dva gumba. Imaš tudi indikacijo kdaj je polna.

Ker ima baterijo 21700 je, jasno, težja od 18650 "igračk". Namesti se na glavo lepo tako, da večja teža ni moteča.

Pod črto: ne vidim razloga, da bi bil razočaran, če jo kupiš.
Pomembno: nisem pa jaz neki profi kot so eni tukaj in vse opazijo. Mogoče lahko še kdo drug pove kaj več.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Scaramouche3 ::

Mojo Jojo je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Mojo Jojo je izjavil:

Sofirn sc33 ima auto lock. Najbrž je to problem. Zadnje verzije naj bi imele možnost izklopa lock-a.
4 clicki izklopijo auto lock.
JE pa problem še vedno če fizično odklopiš baterijo, ker nima memorija za auto lock, zato imaš vsakič spet
auto lock vklopljen.

PS. sem jest tudi naročil 16.nov pa se je zadnega novembra zataknila nekje, tako da očitno je ne bom dobil.


HVALA ZA TO, deluje!


Prosim poročaj če to drži
JE pa problem še vedno če fizično odklopiš baterijo, ker nima memorija za auto lock, zato imaš vsakič spet
auto lock vklopljen.


Tako je!

gregor ::

Meni pa je včeraj kitajski Božiček prinesel darilo, škatlo skrivnosti :D

https://wurkkos.com/products/christmas-...






Dobil sem torej to igračo:

https://wurkkos.com/products/fc13?Varia...

Varianta z XHP50.2 ledico in vključeno baterijo. Sedaj se jo dobi za 31,50 USD, to pomeni, da me je prišla recimo 5,50 USD ceneje.
Ni ravno neki strašen prihranek.

Še dobro, daj je še nimam doma. Torej nova Wurkkos lučka, hura. :))

LP

gregor ::

Sem pozabil, bolj podrobne slike sledijo prihodnje leto. :)

49106 ::

Problem pri teh škatlah presenečenja je to, da dobiš lučko, ki je sicer nekaj vredna, ampak zelo verjetno ni na listi želja.

gregor ::

To je res, ampak vsaka lučka prav pride. :D

Tsunamii ::

FireSnake je izjavil:

Uf, sem decembra preveč naročeval, se je treba malo umiriti.

Danes je prišlo:
- WK03 (9 komadov)
- naglavna HD50 (zelo navdušen, ko sem jo pogledal)
- dve oni zastonjski Wurkkos (ker sem dobil 2 baterije za darilo in pošljejo še oni šrot zraven)

Na poti je še:
- FT03S (povpraševanje je tako, da še niti poslana ni)
- Wurkkos TS32

Tako, da bodi dovolj zaenkrat :)

Koliko si dal za Wurkkos HD50 .. zdaj gledam je 37€ z baterijo in me mal mika da jo kupim. Pri bajti primanjkuje naglavnih lučk .

49106 ::

To je to za letos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Tsunamii ::

49106 je izjavil:

To je to za letos.



WOOW :D Nice ==> Fovs za Klarus :D

gregor ::

Lepo, le tako naprej. :D
Drugo leto ob tem času bodo vse omare, predali polni. :))

taz ::

Tsunamii je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Uf, sem decembra preveč naročeval, se je treba malo umiriti.

Danes je prišlo:
- WK03 (9 komadov)
- naglavna HD50 (zelo navdušen, ko sem jo pogledal)
- dve oni zastonjski Wurkkos (ker sem dobil 2 baterije za darilo in pošljejo še oni šrot zraven)

Na poti je še:
- FT03S (povpraševanje je tako, da še niti poslana ni)
- Wurkkos TS32

Tako, da bodi dovolj zaenkrat :)

Koliko si dal za Wurkkos HD50 .. zdaj gledam je 37€ z baterijo in me mal mika da jo kupim. Pri bajti primanjkuje naglavnih lučk .


Hvala ker si omenil, danes vidim da so dodali 15% dodatno off. Sem nabavil HD50 in TS22 (5000K, zeleno). :)

DePalmo ::

DePalmo je izjavil:

... Tako da sem kupil Emisar D1K z XHP70.3 6500K. Edini pravi minus, zaenkrat, je da nima USB polnjenja. Tako da je polnilec tudi na poti. Je bila težka odločitev med to ali DM11, ampak ko sem prebiral reddit mi je bila D1K bolj všeč. D4K oz. D4, katere nekateri trdijo da so ubile vse ostale Emisar, so mi pa premajhne, sploh potem ko sem kupil Sofirn IF25A in videl v praksi kaj to pomeni gretje če je ohišje premajhno. Ravno zato mi je škoda EC01 ker je bila praktično idealna in imela vse kar sem želel.

Nekaj časa nazaj sem kupil omenjeno lučko in jo končno prejel. Par dni uporabe in lahko rečem da je dober nadomestek EC01, edino kar res pogrešam je vgrajeno USB polnjenje. Lučka lepo sede v roko, je malce manjša kot EC01 in se segreva počasi. Ob nekje 50% moči za cca. 20 minut, jo še vedno lahko držiš in ni prevroča. Probal sem tudi turbo in je lučka sporočila 41 stopinj po natanko dveh minutah, start je bil iz ambientnih 21 stopinj.
Edino kar sem kiksnil je barva svetlobe, lahko bi bila bolj rumenkasta ker 6500K je res hladno bela.

Tako da če kdo išče nadomestek EC01 ali EDC kateri je dejansko uporaben, je Emisar D1K po moje dobra izbira.

mojster666 ::

Tema je res obsežna in mogoče ste o tem že govorili. V čem vidite bistvene razlike med znamkami svetilk? Ali je res razlika med Wurkkosovo svetilko z 21700 baterijo ali pa recimo Reylight? V ceni je razlika za faktor 3 (najmanj). Verjetno pri enakih lumnih obe dve svetita enako dolgo, minuta gor ali dol. Izdelani sta obe iz aluminija, nobena ni okrašena z diamanti. Kaj torej prinese raliko v ceni in ali je ta razlika upravičena? Verjetno bi vse te znamke lahko razdelili v nekaj skupin, da primerjamo primerljivo med sabo? Wurkkos, Sofirn, Astrolux, Mateminco, Wuben, Emisar, Klarus, Skilhunt, Armytek, Reylight, Zebralight, Rovyvon, Lumintop, Nitecore, Fenix, Olight, Imalent, Acebeam, Convoy, Noctigon..., pa verjetno sem jih še ogromno pozabil.

49106 ::

Primerjaš hruške in jabolka. Reylight nima nobene svetilke, ki bi delovala na 21700.

Ales ::

mojster666 je izjavil:

Tema je res obsežna in mogoče ste o tem že govorili. V čem vidite bistvene razlike med znamkami svetilk?

Znamke imajo recimo določen sloves, ki so si ga prislužile s kvaliteto izdelkov ali pa cenovno politiko. Ali pa enostavno z marketingom, tako pač je... Nič dosti drugače, kot pri drugih izdelkih, pravzaprav.

Ali je res razlika med Wurkkosovo svetilko z 21700 baterijo ali pa recimo Reylight? V ceni je razlika za faktor 3 (najmanj). Verjetno pri enakih lumnih obe dve svetita enako dolgo, minuta gor ali dol. Izdelani sta obe iz aluminija, nobena ni okrašena z diamanti. Kaj torej prinese raliko v ceni in ali je ta razlika upravičena?

Razlike v delovanju seveda bodo, manjše ali večje, vprašanje je, koliko so ti pomembne. Težko je kar tako reči, ali je razlika v ceni upravičena ali ne, sploh ker nisi navedel konkretnih modelov.

Enostavno poglej podrobne teste dveh takih primerljivih svetilk, primerjaj odstopanja v lastnostih, funkcionalnosti in pa razliko v ceni, ter se odloči katera je primernejša zate... Lahko seveda tudi začneš debato tu, sigurno bo kar nekaj mnenj! Ampak pomagalo bi, če bi se pogovarjali o konkretnih lučkah...

Verjetno bi vse te znamke lahko razdelili v nekaj skupin, da primerjamo primerljivo med sabo? Wurkkos, Sofirn, Astrolux, Mateminco, Wuben, Emisar, Klarus, Skilhunt, Armytek, Reylight, Zebralight, Rovyvon, Lumintop, Nitecore, Fenix, Olight, Imalent, Acebeam, Convoy, Noctigon..., pa verjetno sem jih še ogromno pozabil.

Morda je bolje pogovarjati se o konkretnih modelih? Se mi zdi, da bi sicer po krivici kak model popredalčkali kam le zaradi znamke.

Samael ::

mojster666 je izjavil:

Ali je res razlika med Wurkkosovo svetilko z 21700 baterijo ali pa recimo Reylight? V ceni je razlika za faktor 3 (najmanj). Verjetno pri enakih lumnih obe dve svetita enako dolgo, minuta gor ali dol. Izdelani sta obe iz aluminija, nobena ni okrašena z diamanti. Kaj torej prinese raliko v ceni in ali je ta razlika upravičena?


Dobro primerjavo si dal :P
Wurkkos je industrija. Torej hitro, masovno, budget štancanje (tekoči trak, škatla...). Kje so strigli robove se vidi v detajlih, kot je ceneni knurling.
Po drugi strani gre vsaka Reylight svetilka čez človeško roko, finiš, kontrola kvalitete, itd... in pa običajno so narejene v precej omejeni nakladi. Recimo, da gre za butični izdelek.
Ko praviš, da gre za enake materiale, to v veliko primerih ne drži. Mislim, da je velika večina reylightovih lučk iz dražjega titana, bakra ... anodizacija na koncu pa ročno delo.
Zdaj, a svetijo ene in druge enako? Verjetno da. Po drugi strani je pa Wurkkos samo še ena fly-by-night budget znamka več. Običajno se držijo par sezon. V tem času se je, kot je bilo poročano tu na forumu, tudi komu pokvarila. Poceni so, tako da ni big deal ...
Za Reylight, sicer težko rečemo, ker jih ne kupujemo tako masovno, so pa po drugi strani na trgu dlje, tega ravno ne berem.

Če rabiš delovno lučko, je po mojem vsekakor bolj smiselno naročiti tri Wurkkosove za ceno ene Reylightove. Po drugi strani pa v kontekstu zanesljivosti delovnih/taktičnih/itd... sam še vseeno bolj zaupam Lumintopu, Nitecoru, itd... kot Wurkkosu ali Sofirnu, kjer je res vse maksimalno podvrženu nižanju stroškov - kul, bang for a buck, po drugi strani pa recimo, da to ni lučka, ki bi jo človek kot edino vzel na samotni otok :P
Samael != Samuel

knap ::

Srečno in zdravo 2024 želim vsem ljubiteljem lučk!

Vir Reddit:


In seveda, da v letu 2024 nabavite čim večje število novih lučk. :D

LP

mojster666 ::

49106 je izjavil:

Primerjaš hruške in jabolka. Reylight nima nobene svetilke, ki bi delovala na 21700.

Vprašanje je bilo sicer hipotetično, ampak verjamem, da se razume, kaj sem hotel vprašati. Lahko bi bila tudi katera druga dražja znamka za primerjavo.

mojster666 ::

Samael je izjavil:

mojster666 je izjavil:

Ali je res razlika med Wurkkosovo svetilko z 21700 baterijo ali pa recimo Reylight? V ceni je razlika za faktor 3 (najmanj). Verjetno pri enakih lumnih obe dve svetita enako dolgo, minuta gor ali dol. Izdelani sta obe iz aluminija, nobena ni okrašena z diamanti. Kaj torej prinese raliko v ceni in ali je ta razlika upravičena?


Dobro primerjavo si dal :P
Wurkkos je industrija. Torej hitro, masovno, budget štancanje (tekoči trak, škatla...).

Če rabiš delovno lučko, je po mojem vsekakor bolj smiselno naročiti tri Wurkkosove za ceno ene Reylightove. Po drugi strani pa v kontekstu zanesljivosti delovnih/taktičnih/itd... sam še vseeno bolj zaupam Lumintopu, Nitecoru, itd... kot Wurkkosu ali Sofirnu, kjer je res vse maksimalno podvrženu nižanju stroškov - kul, bang for a buck, po drugi strani pa recimo, da to ni lučka, ki bi jo človek kot edino vzel na samotni otok :P


Ja, res bi bilo najbolje primerjati konkretne modele lučk, pa vseeno, katere so še tiste znamke, ki poleg Wurkkosa in Sofirna štancajo cenovno ugodne lučke in jih mogoče čez nekaj let ne bo več na trgu? In nasprotno, katera lučka pa bi bila za na samotni otok?

gregor ::

Novo leto in že prva nova Wurkkos lučka. :))

Wurkkos TD05 18650 Rechargeable Tactical Flashlight ,1800lm Throw 373M, Dual button Side Switch&Tactical Tail Switch
https://wurkkos.com/products/%E3%80%90n...

18650 Rechargeable Tactical Flashlight
Emitter: 1x Luminus SFT40 LED
1800lm Throw 373M
Dual button Side Switch & Tactical Tail Switch
Circuit Type: Step-down constant current circuit
Reflector: Orange Reflector

20% Discount: WKTD0520



Najbolj pomemben podatek je, da ima constant current driver. Ter SFT40 ledico.
Torej bi naj dlje časa držala spodobne lumne in imela bolj throw snop zaradi SFT ledice.
Je pa zanimivo, da so poleg te ledice dali orange peel reflektor, ki bo verjetno naredil snop malo bolj flood, kot pa če bi gladek reflektor.

Za več informacij pa bo potrebno počakati na kakšen test.

LP

Mojo Jojo ::

Kdo ve, če kupiš direkt iz Sofirn spletne strani, ali upali pri nas carina z DDV?
Vem da ima wurkkos v ceni vključen DDV. Za Sofirn pa ne vem.

opaaa ::

Na blagajni se ti že obračuna davek.

sb22 ::

Pozdravljeni
Iščem sprednjo luč za električno kolo. Fajn bi bilo da bi imela tisto stikalo (dolga-kratka) na kabel za preklapljanje med večjo in malo moč svetilnosti. Si lasti kdo kaj podobnega, lahko kdo kaj priporoča? Bolj budget varianta me zanima.
Potrebujem tudi neko dobro naglavno, najraje 18650. To potrebujem za pomoč pri manjših popravilih . Mogoče kaj od Wurkkos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sb22 ()

Mojo Jojo ::

opaaa je izjavil:

Na blagajni se ti že obračuna davek.

12% tax zaračuna. To ni 22%
««
314 / 320
»»