» »

[php] Kateri sistem za spletna plačila

[php] Kateri sistem za spletna plačila

t3hn0 ::

Pozdravljeni,
pred časom smo v firmi skoraj uporabili EON MegaPOS sistem za elektronska plačila (upc telemach), vendar pa so nam tik preden bi se sistem implementiral povedali da oni sami ne podpirajo tega sistema. V času delovanja smo s strani Telemacha bili večkrat razočarani, zato sedaj iščemo kakšno alternativo.
Podpirati mora vsaj plačila z Mastercard/Maestro/Abanet(?)
Uporabljeno bo za slovenski trg.

Anyone?
^.^

Poldi112 ::

Kako to misliš, so ti povedali, da ne podpirajo tega sistema? PHP je seveda podprt.

Alternativa ti je za MC Bankart ali Activa, za Maestro Activa, za Abanet pa nimam pojma, ampak če podpirajo direktno implementacijo potem še Abanet.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrBrdo ::

t3hn0: EON MegaPOS je super za OSCommerce, ker majo že napisan modul. Jaz sem delal z njim in mi je delal super. Delal sem tudi z MC Bankart kjer sem moral modul za OSCommerce napisat sam, oni so mi dal samo nek php primer, ki sem ga v OSCommerce moral sam vpisat. Tko da glede podprtosti je boljši EON MegaPOS ker majo že modul, če maš OSCommerce.
MrBrdo

t3hn0 ::

Nisem siguren, le kak teden preden bi šla spletna stran na internet - na telemachovo gostovanje, so nam ti sporočili da EON ni podprt na njihovih strežnikih. Pri drugem ponudniku bi mu pa računali preveč denarja na mesec, pa stranki ni bilo več všeč. Sedaj pa se bliža nov projekt, zato bi rad vnprej zvedel za kakšne alternative.
^.^

Tody ::

Kako EON ni podprt pri telemachu ? http://www.telemach.si/sl/poslovni-upor...

MrBrdo ::

Ne vem kaj nebi blo podprto rabi se samo PHP. Medtem ko za MC Bankart rabiš še certifikat, ki ga morš kupit pri PostarCA al kej podobnega, u glavnem mas totalno jebanje. EON Megapos mam js velik boljse izkusnje.

Pr MC Bankart rabis certifikat, torej rabis streznik ki podpira https in lasten certifikat. Na enem IPju pa je zelo težko naštimat (če ne nemogoče?) več https strani na istem portu z različnimi certifikati. Tko da bojo problemi z iskanjem strežnika za ta MC Bankart. Sigurno je EON Megapos boljš.
MrBrdo

t3hn0 ::

Pri "našem" privzetem ponudniku, ne podpirajo pear::SOAP (navedeno v dokumentaciji EON-a), zato so nam bili pripravljeni računati neprimerno več.
Ko smo kontaktirali Telemach za gostovanje, je bilo sprva vse vredu. Nato pa so se zadeve začele vlečti s telemachove strani, na pogodbe smo čakali skoraj en mesec, ko pa je bil plačan že prvi mesec gostovanja, pa nam sporočijo da tudi oni ne podpirajo pear::SOAP.
Ker se je vse tako vleklo in ni bilo na koncu nič, je kot sem dejal stranka odpovela, češ da smo mi vlekli zadeve tako dolgo.
^.^

krho ::

Pa saj ne rabiš na hostingu Peara poinstaliranega. To poinstaliraš v durg dir pri sebi in neseš s seboj... Sedaj edini problem, ki ga imaš v tem primeru je, če ne moreš nastavit include_paths iz php-ja.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

MrBrdo ::

t3hn0 v vsakem primeru ti zagotavljam, da ce hosting ze za EON ne ponuja dovolj, da boš imel z kakšnim MC Bankart še več problemov...
Daleč najlažja varianta pa je PayPal - vprašanje je le, če je to tudi to kar hočeš.
MrBrdo

t3hn0 ::

Ni problem da jaz nebi hotel, stranke nebi uporabljale PayPal-a.
No, hvala za odgovore, očitno se bo treba ponovno podat v EON vode ko bo čas za to 8-O
lp
^.^

incognito ::

Živijo,

Ali mi mogoče lahko kdo strese iz rokava, ali omenjen EON MegaPOS omogoča plačila preko mobilnikov različnih operaterjev (Mobitel, Simobil?) ter ali morda omogoča možnost plačevanja preko SMS-ov? Ima sistem kakšne pristopne stroške?

Hvala za odgovore,

LP, r

Poldi112 ::

Moneta (plačevanje preko Mobitela) ja, Simobil ne.

Pristopnih stroškov afaik ni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

sajmon ::

Poldi112 je izjavil:

Moneta (plačevanje preko Mobitela) ja, Simobil ne.

Pristopnih stroškov afaik ni.


Zakaj Simobil ne? moneta

t3hn0 ::

Pristopnih stroskov ni, moras pa placevati dolocen % pri vsakem nakazilu banki Koper.
^.^

Poldi112 ::

U, Moneta za Simobil naročnike, tega pa nisem vedel. Super. Je pa bojda to možno šele od letos.

Drugače ti pa vsak procesni center zaračuna provizijo na transakcijo, kar je nekako jasno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

incognito ::

Ima kdo izkušnje s pobiranjem plačil preko SMS-ov? Tisto, ko skozi poslušamo na TV-ju, "pošlji SMS z besedo XYZ na 1234"? Obstaja kakšen service, ki bi tudi to urejal za oba večja operaterja (Mobitel, Simobil)?

Tody ::

Obstaja Povprašaj DarkoLord uporabnika :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletno plačevanje storitve

Oddelek: Izdelava spletišč
163240 (2216) hendriks
»

Rails in Kartično Plačevanje

Oddelek: Izdelava spletišč
6898 (733) v2dot0
»

PayPal nagrajuje nove ideje

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
173540 (2956) shal
»

Katera spletna trgovina ima moneto, VISO ipd

Oddelek: Izdelava spletišč
153715 (3277) JercSI
»

Visa z (zelo) pametnimi karticami

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
306187 (4791) poweroff

Več podobnih tem