» »

MItsubishi Diamond Plus 200 (22 colar) izkušnje ?

MItsubishi Diamond Plus 200 (22 colar) izkušnje ?

Brane2 ::

Dans sem nabavu par omenjenih zadev in moram reči, da sem kar malce (več) razočaran.
Po papirnih lastnostih naj bi stvar sekala. Ko pa sem cheap 19 colarja zamenjal s tem 22 colarjem, zagotovo nisem bil na boljšem.
SLika cveti ko blesava in ze 1600x1200 je problem gledat, visje locljivosti pa so ze mucenje.

Moznost slucajnega slabega primerka izključujem, ker sem vzel dva in oba se zelo podobno obnašata...

Stvari sem odprl in poštelal in zdaj je boljše, čeprav še vedno daleč od 100%. Sem pa precej ziher, da jih bom spravil na sbajper, sam čas rabim...

Sedaj ju laufam odprta in tweakam stvari kar med delom. Cev (Diamondtron) je videt kar u redu, čeprav mi ni glih do veselja, ampak recimo za trojko. Elektronika pa zgleda ultracheap in pravzaprav skorajda ni kaj štelat. Glede na to, da ima stvar USB vhod, a se dobi kje servisni softver, s katerim bi lahko poštelal tudi userju nevidne poarametre ?

Ne mislim, tisti programček, ki ga dobijo navadni uporabniki ampak taprav softver, kot ga imajo verjetno na servisu ?

Ma kdo isti model ? Kako se obnese ?

||_^_|| ::

pejd v DOS tm nek na CDju najd TractionControlSubWooferManuallyŠtelling in zaženi, pol pa primi oba monitorja in jih daj v pečico na 220 za 10 minut.
In to je to.

Brane2 ::

Sem obadva prilično dobr spravu u red. SLO-TECH kr dobr zgleda na 2048x1536 >:D

Še zmeri bi pa bil dobrodošel tist softverček.

andrej ::

sam mam tudi 22, sicer NEC ampak kdor pricakuje upodabno 1600x1200 relucijo ali se vec bo razocaran. Vse je odvisno od zahtevnosti. Jaz sem zelo zahteven in slabe slike ne prebavim. O vec kot 1600 se sploh ne menino, ker je to samo utopija. Daj malo si zracunaj kolko fizicnih piklov je na monitorju pa bos vido da so visje resolucija samo "virtualne".

Ce mas res slabo sliko je lahko problem v slabi graficni, ala GeForce. Ce za mas tak monitor rabis kaksnega Matroxa, #9 pa tudi ATI bi sel.

Seveda pa si mores vzet tudi malo casa in monitor nastavit. Nastavljanje zacni sele po priblizno 30 min, ko bo monitor segret... Prej nima smisla, ker se bo slika tak spremenila.

ABX ::

Jaz imam 19' Mitshubishi in sem imel probleme z vertikalnimi črtami dokler nisem prešaltal na BNC kabel.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Brane2 ::

andrej:

Sam sem laufal prej na 19" 1200x1000, na 24" pa 1900x1200 in slika je O.K, sploh na 24-ki.

Vem za teorijo (stevilo pix/mm itd) ampak ta velja bolj za LCD kot za CRT. Pri CRTju lahko slepariš, sploh če maš trinitron ali podobno cev. ker je fosfor v vertikalnih stripeih, je vertikalno locljivost neomejena, v praksi pa kvečjemu z možnostjo fokusiranja žarka. V horizontalni smeri pa ti dostikrat zvišanje ločljivosti tudi čez teoretične zmožnosti cevi pomaga. Ne sicer premosorazmerno povečanju ločljivosti, pa vendar.

Tudi lowcost kabel ti lahko sliko zjebe samo v horizontalni smeri in še to manj kot en pixel. Tu pa mi slika cveti tudi po 1 mm in je ogabna tudi v 1200 x 1000. Poleg tega ni pravega kontrasta. Ozadje nikoli ni povsem črno, pa tudi velike intenzivno svetle površine sevajo barvo v črno ozadje tudi po centimeter. Možno je, da se svetloba odbije od čelne steklene površine nazaj in pade na okolišnji fosfor...

Res, nisem prevec navdušen nad temile stvarmi. VSE kar sem videl do zdaj se niti približa ne Sonyju 24-GDM W900, ki pa je že zastarel model.

Mercier ::

BNC kabel - kaj je to? Je to isi kot za mreže?

Brane2 ::

Nekolme:BNC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Mercier ::

Koliko monitorjev pa tole "podpira"?

ABX ::

Uni dražji :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mercier ::

Samozavest mi je močno padla. Takega monitorja nisem nikoli niti videl. :D

Brane2 ::

Koax je zakon. To, kar tajvančki očitno še ne vedo, je da ni vsak oklopljen kabl koax.

BNC konektor je pa kul, ker najmanj sesuje impedanco kabla ob prehodi iz kabla skozi konektor.
Vse ostalo je kompromis. Medtem, ko so trgovinski kabli čimkrajši zaradi izgub, rafleksij in podobnih sranj,
sem si doma "zrolal" pravo trometersko anakondo iz koaxialca in BNC konektorjev. Slika je res metek, čeprav je za to 99% zaslužen monitor. Kabel je samo poliranje perfekcije...

Kadarkoli ga odprem da bi se česa nauču, najprej dvignem zastavo in se priklonim dizajnerjem iz čistega občutka poniznosti.:D

To je treba videt.

Mercier ::

Konktorji so zakon. Mam en ultrazvočni merilnik pretokov, tam so za povezat sonde z računalnikom. Enostavno in učinkovito za industriske pogoje (beri vlko svinjarijo in naglico).

Muflon1 ::

Brane2: Eno vprašanje... mam Philipsa 109P ki ima BNC priključke kakšno grafično rabiš za tak priklop? al rabiš samo BNC-VGA pretvornik? (samo ugibam sanja se mi ne) Drugače grafično mam ATI Radeon 8500 tko da slika že zdej seka sam me pa vseen zanima kak je tole z BNC konektorji

lp David

Brane2 ::

Če ti že zdaj dela 100% potem se ne matrat s kablom. Drugače pa je res- rabiš VGA-BNC kabel.
U osnovi je stvar simpl. Na eni strani je VGA konektor, z njega jemlješ 5 signalov (rdeča, zelena,plava, horizontalna sinhronizacija in vertikalna sinhronizacija) in maso ter vsak signal pelješ preko svojega koaxa na BNC šteker. Tako maš na drugi strani 5 BNCjev.

Na slikci lahko vidiš, da sem improviziral z lepilnim trakom in tako označil posamezne barve, da se nisem zajebaval pri priklopu na monitor. Sinhronizaciji sta siva in črna...

Če ne zaupaš že narejenim cheap variantam in bi rad naredil kabl sam, greš pač u štacuno (Jaz sem to robo dobil v HTE, če si pa bližje kaki drugi štacuni, pa navali tja). Mene je vse skupaj prišlo cca 3k5 SIT, če se prav spomnim. Kar niti ni dosti za 15 m koaxialca (5 x 3m), 5 BNC konektorjev in VGA konektor za lotanje na kabl...

Kupiš 75 Ohmski koaxialec, tak kot je za TV. Na sliki je RG-58 (soliden, a poceni koax), lahko pa vzameš tudi dražjo varianto, ki je slabša ampak je zelo luštna. Dobi se ful tanek 75 Ohmski koax, ki je debel samo kakih 4mm in je full mehak, je pa nekaj dražji od navadnega koaxa. Tak kabl ima precej večje slabljenje od navadnega koaxa, ampak ker boš ti imel kvečjemu par metrov koaxa od mashine do monitorja, tega sploh ne bo opazit.

Kriza je namreč pripeljat 5 navadnih koaxialcev na VGA konektor, jih zalotat in pritrdit tako, da se sčasoma kaj ne odlomi. Jaz sem uporabil navaden koax, ampak bom ob prvi priliki zamenjal za tankega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

OrlyTM ::

Andrej ... sam ne mi govorit o #9, k sux big time. Cel kup sare okrog te firme ... ja, stara slava! Sm neki casa nazaj kupu #9 Revolution IV .... cakov dva mesca, da so mi jo zrihtal, placov skor 1000DEM in rezultat ... Diamond FireGL1000 PRO, ki je bil dve leti starejsi in pol cenejsi, je mel boljso sliko kot #9.

Brane ... tut sam sm si enkrat kupu tako opevani BNC kabel, pa je rezultat cist podn. Ocitno mam res sam slab kabl. Monitor je pa Nokia 446xpro in jo peljem na 1600x1200@85 with GF3TI200 (nisem zadovoljen, cakam na R8500 oz. kej primernejsega).

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Brane2 ::

Uradno preklicujem, kar semn reku o Diamondu. Stvar je čist solidna za skromnega 22" .
Našel napako. Od zdej moram met prvo pomoč ob monitorju, ker se vsake tolk urežem na sliko.>:D Yeah !

MadMax ::

A nam bos dal "podnapise" in nam povedal, kje si gresil?:)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Brane2 ::

Nisem she povsem ziher...

Anyways, slika je bla ogabna(neuporabna) in ni se jo dalo nashtelat- na obeh monitorjih.
Nazaj se mi monitorjev ni dalo nosit, zaradi:
-diagonale (kdo bo nosil dve taki beštiji nazaj ? Saj bi rabu kombi !)

-zadnjih primerkov zanimive serije. Tadva sta imela extra ugodno ceno, ker je prišla nova serija, ki je v vsem enaka stari, razen dejstva, da uboga sRGB standard, ki omogoča kalibracijo barv. ker nisem tahud grafik, me to ni zanimalo ...

-nekega neumnega ponosa... Da bi bil kje monitor, ki si ga jaz ne bi upal odpreti ? Bah...


U glavnem, odpru sem stvar in s žalostjo ugotovil, da prihaja konec sveta, ker so azijci dosegli perfekcijo. V celem monitorju skorajda ni ene stvari za štelat. Elektronike skorajda ni- par čipkon na main plati, par drobnarij na zadnji plati in to je vse....

Na srečo sta bila na VN traflcu dva trimerja za fokus in en za sub bright. Slednji je bil O.K., fokus sem pa le uspel izboljšati malo. Poleg tega je bila majhna tiskanina na odklonskih tuiljavah in na njej par štelabilnih stvari, ampak tudi tu je bilio veselja hitro konec. Nato sem se spravil na obročaste magnetke na ustju cevi.
Ta stvar ima kar osem magnetnih obročev, vendar je biistveno bolj simpl od standardne ali invar cevi, saj sestavljajo obroči 4 pare in vsi pari načeloma enako vrtijo barve.
Z zezanjem z obročki sem tekom dveh dni ob delu z odprtim monitorjem precej dobro poštelal stvar.

Glede na to, da sem ugotovil, da so ti monitorji pridno laufali pri prodajalcu vsaj nekaj mesecev, preden sem jih dobil jaz, sem pomislu, da so se magnetki pač razmagnetili skozi vsa ta segrevanja in ohlajanja in so se stvari zato premaknile. Resda so feritni in naj se to ne bi dogajalo a cev je na spremembe v magnetnem polju FULL občutljiva in dosti je že mušji prdec, da premakne barve...

Mislu sem že, da me čaka še teden občasne zajebancije, preden bom lahko zaprl monitorja, ko sem se tko malo poigral...
Ni mi blo jasno, čemu štirije pari obročkov le nekaj mm narazen korigirajo osto stvar, obenem pa je prvi par ali celo dva PRED katodo, torej elektronski snop ne gre skozenj...

Edini logičen odgovor se mi je zdel, da prvi magneti vplivajo na pot žarka le bežno, vsk naslednji par pa bistveno močneje in njihov kombiniran vpliv lahko pravilno pozicionira vse tri žarke v isto točko na vseh področjih zaslona.

V roki sem imel šraufciger, ki pa je bil malo omagneten. Hotu sem videt, kako je cev občutljiva in kje se vpliv magnetnega polja najbolj pozna na pot žarka. Stvar je seveda znorela, čim sem ji približal šraufciger, slika je vzplapolala ko zastava pred očmi pijanca a ko sem po nekaj sekudah prišel s šraufcigerjem do ustja cevi, kjer so katode in prva mrežica ter tam naredil par gibov ter umaknil šraufciger, se je slika zravnala in vse tri barve so se ujele praktično 100%. Majhna rotacija obročka je stvar zglihala u snajper !

Zgleda, da jj kovina, iz katere so mrežice ali kaj v bližini postala malo magnetna in da bi jo razmagnetitev spravila v pravo stanje.
Saj monitorji majo degauss in tud sam sem ga sprožu kar nekajkrat, sam ta je v obliki ovoja , ki objema samo fosforno površino, ne pa ustje cevi in tako ne razmagneti čisto vsega.
Mal težko verjamem, da so dali železo v tako občutljivo stvar, mogoče pa so pozabili kaj jeklenega zunaj cevi, recimo šrauf in objemko magnetov- u glavnem zimproviziru si bom demagnetizatorček in probu še enkrat, sam že zdaj bi lahko monitor mirno zapru...





OrlyTM ::

hehe, zanimivo s čim vse se eni igrate ;)

A mas ti drugac servis za monitorje, a je to tko ljubiteljsko, ker bi rabu, da tut moj monitor nekdo mal pobrska, k je ze mal tko ... fuzzy :) (ampak mal, da ne bo pomote)

je pa nokia 446xpro 19" in laufa pr men ze ene 4 leta .

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Brane2 ::

Hmmm. tezava je v tem, da garancij ne dajem, Nokia pa ne dela glih poceni monitorjev.
Poleg tega, teh stvari ni dobro kaj preveč okrog prenašat...

Če insistiraš, pač prinesi stvar, bom pogledu, sam NE GARANTIRAM NIČESAR, niti preživetja pacienta !

OrlyTM ::

hehe, najbrz, da se bom res oglasu ;) Po tvojem prejsnjem pisanju, sem dobil obcutek, da neki pa le ves o teh stvareh. Ce si se sel igrat z dvema novima Mitsubishijema, ki sta ze itak slin!, pol ni kej, da neb tut mojga zivga skoz operacijo prpelov ;)

Ce lohk, mi prosim na mejl poslji podatke, kako pridem do tebe.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

zile ::

Hmm jest bi tud na en pregled prnesu svojo Liyamo Visionmaster. Ma ene anomalije vertikalne cez cel zaslon. Pa včasih kr sence kaže, pol ga pa mal potreseš :D pa spet dela. Torej če še mojga sprejmeš v ambulanto, ti bom zelo hvaležen. :) Še moj mail

Zgodovina sprememb…

VASkO ::

mene pa zanima, kaj se da storiti glede slabe konvergence barv v kotih zaslona? sem na servisu vprasal, ce jim lahko monitor pripeljem, ker je konvergenca obupna v spodnjem levem in zgornjem desnem kotu (izstopa rdeca barva) pa so mi rekli, da se da marskiaj popraviti, samo kaj, ko jim jaz ne verjamem najbolj. Brane, a lahko poves, ce se splaca tak monitor peljati na servis in ali se res da kaj storiti glede tga? Monitor pa je IIyama VM Pro410 (DiamondtronNF).

Mercier ::

Na šiktu sem na pokopališču računalnikov nabral nekaj komponent in sestavil enega živega. Našel sem pa tam tudi en monitor. 17" IDEK Iiyama iz leta 1991. Zadeva ima zadaj naslednje vtiče:

- RGB TLL (9 pin)
- RGB ANALOG (15 pin)
- R, G/SYNC, B, H/HV, V (BNC)
- ter svič BNC INPUT VOLTAGE z dvema položajema: 1.0 V in 0.7 V

Kaj vse rabim, da zadevo priklopim na računalnik in kako (svič BNC INPUT VOLTAGE)? Monitor je brez kablov. Brane2, je tale kopi/pejst tvojega posta to? Mislim, je to vse kar moram vedeti? Tule imamo nekaj štromarjev z dolgoletno prakso. Tole jim bo mala malca.
Če ti že zdaj dela 100% potem se ne matrat s kablom. Drugače pa je res- rabiš VGA-BNC kabel.
U osnovi je stvar simpl. Na eni strani je VGA konektor, z njega jemlješ 5 signalov (rdeča, zelena,plava, horizontalna sinhronizacija in vertikalna sinhronizacija) in maso ter vsak signal pelješ preko svojega koaxa na BNC šteker. Tako maš na drugi strani 5 BNCjev.

Na slikci lahko vidiš, da sem improviziral z lepilnim trakom in tako označil posamezne barve, da se nisem zajebaval pri priklopu na monitor. Sinhronizaciji sta siva in črna...

Če ne zaupaš že narejenim cheap variantam in bi rad naredil kabl sam, greš pač u štacuno (Jaz sem to robo dobil v HTE, če si pa bližje kaki drugi štacuni, pa navali tja). Mene je vse skupaj prišlo cca 3k5 SIT, če se prav spomnim. Kar niti ni dosti za 15 m koaxialca (5 x 3m), 5 BNC konektorjev in VGA konektor za lotanje na kabl...

Kupiš 75 Ohmski koaxialec, tak kot je za TV. Na sliki je RG-58 (soliden, a poceni koax), lahko pa vzameš tudi dražjo varianto, ki je slabša ampak je zelo luštna. Dobi se ful tanek 75 Ohmski koax, ki je debel samo kakih 4mm in je full mehak, je pa nekaj dražji od navadnega koaxa. Tak kabl ima precej večje slabljenje od navadnega koaxa, ampak ker boš ti imel kvečjemu par metrov koaxa od mashine do monitorja, tega sploh ne bo opazit.

Kriza je namreč pripeljat 5 navadnih koaxialcev na VGA konektor, jih zalotat in pritrdit tako, da se sčasoma kaj ne odlomi. Jaz sem uporabil navaden koax, ampak bom ob prvi priliki zamenjal za tankega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Brane2 ::

Nekolme:


Na šiktu sem na pokopališču računalnikov nabral nekaj komponent in sestavil enega živega. Našel sem pa tam tudi en monitor. 17" IDEK Iiyama iz leta 1991. Zadeva ima zadaj naslednje vtiče:


Saj toi ni res. Chist me je raznezil. Fuknil v solze raj recmo. Imas monitor, na katerem sem se ucil delat s CAD/CAE programi za stromeraj. Na kerem sem zgubu samo 65 % vida ! Pa to je svečanost ... Čaki, grem po pir.... O.K. gremo dalje...
Torej, če misliva na isto stvar, potem imaš načeloma dokaj dober monitor ( a ma LCD displej v spodnjem levem foglu ?), ki je precej štelabilen povrhu. Mislim če ti slika cveti, in je neostra, se jo da lepo izboljšat, sam je pa precej zajebancije....


- RGB TLL (9 pin)


Pusti pri miru.

- RGB ANALOG (15 pin)
To ti je klasičen VGA vhod. Poči tja tisti 15-polni kabel, ki ga imaš in daj drugi konec na VGA kartico.

- R, G/SYNC, B, H/HV, V (BNC)
>/b>

To je tistih 5 BNC vhodov Pusti pri miru zaenkrat.


- ter svič BNC INPUT VOLTAGE z dvema položajema: 1.0 V in 0.7 V


Ne vem. To je odvisno od tega, kaj da kartica. Sliko bi moral imeti ne glede na položaj tega switcha . Samo če zajebeš, bo tveno prekontrastna ali premalo kontrastna. Switch v drug položaj, pša bo


Kaj vse rabim, da zadevo priklopim na računalnik in kako (svič BNC INPUT VOLTAGE)?

Ne, vhodni signal naj na VGA analog konektorju...
Ne sili z BNC kablom, če ni treba. AL hočeš BNC na vsak način, ker ga boš mogoče uporabil tudi na kakem boljšem monitorju ?

Brane2 ::

Nekolme:


Na šiktu sem na pokopališču računalnikov nabral nekaj komponent in sestavil enega živega. Našel sem pa tam tudi en monitor. 17" IDEK Iiyama iz leta 1991. Zadeva ima zadaj naslednje vtiče:


Saj to ni res. Chist me je raznezil. Fuknil v solze raj recmo. Imas monitor, na katerem sem se ucil delat s CAD/CAE programi za stromeraj. Na kerem sem zgubu samo 65 % vida ! Pa to je svečanost ... Čaki, grem po pir.... O.K. gremo dalje...
Torej, če misliva na isto stvar, potem imaš načeloma dokaj dober monitor (a ma LCD displej v spodnjem levem foglu ?), ki je precej štelabilen povrhu. Mislim če ti slika cveti, in je neostra, se jo da lepo izboljšat, sam je pa precej zajebancije....


- RGB TLL (9 pin)


Pusti pri miru.

- RGB ANALOG (15 pin)
To ti je klasičen VGA vhod. Poči tja tisti 15-polni kabel, ki ga imaš in daj drugi konec na VGA kartico.

- R, G/SYNC, B, H/HV, V (BNC)


To je tistih 5 BNC vhodov Pusti pri miru zaenkrat.


- ter svič BNC INPUT VOLTAGE z dvema položajema: 1.0 V in 0.7 V


Ne vem. To je odvisno od tega, kaj da kartica. Sliko bi moral imeti ne glede na položaj tega switcha . Samo če zajebeš, bo tveno prekontrastna ali premalo kontrastna. Switch v drug položaj, pša bo


Kaj vse rabim, da zadevo priklopim na računalnik in kako (svič BNC INPUT VOLTAGE)?

Ne, vhodni signal naj na VGA analog konektorju...
Ne sili z BNC kablom, če ni treba. AL hočeš BNC na vsak način, ker ga boš mogoče uporabil tudi na kakem boljšem monitorju ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Mercier ::

Tnx!
Torej, če misliva na isto stvar, potem imaš načeloma dokaj dober monitor (a ma LCD displej v spodnjem levem foglu ?)
Mene je tudi presenetilo, da je tam ležal 17" monitor, všečne oblike, ozadaj pa BNC konektorji. Sploh ker na firmi delajo ljudje tudi na bistveno slabših. Gotovo je vanj včasih buljil direktor. :D Ni displeja, pa tudi kake pametne oznake ne. No, nekaj takega 23xxx42žlj45624 je, ampak nisem pisal ker se mi ni zdelo, da lahko komu kaj pomeni (če hočeš pa lahko napišem). Je pa res precej štelabilen (klasično sukanje)
- RGB ANALOG (15 pin)
To ti je klasičen VGA vhod. Poči tja tisti 15-polni kabel, ki ga imaš in daj drugi konec na VGA kartico.
Nisem prapoznal ker je zadeva v dveh vrstah, ne v treh kot običajno (na kartici je v treh vrstah). Mi pa ustreza, bo manj dela. Tak kabel bom pa že nekje staknil. Slika ni treba da je nevemkaj. Računalnik bo namesto terminala za delo z z enim starim unix mejnfejmom (malo vnašanja/čitanja podatkov).


Svašta se najde na odpadu/skladišču. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Brane2 ::

Da ne bo izpadlo, da sem pozabu....

Gužva tu je malo pojenjala (minila itak ne bo nikoli), če so še kaki interesenti za pregled/štelanje monitorjev, se priporočam.

Medved ::

Sploh ne vem o čem se pogovarjate. Kupiš monitor, ki podpira 100 Hz na vseh rezolucijah in stvar je OK. O čem se to menite, a o slabih monitorjih, ki se jih da izboljšat na velike rezolucije, ki jih po defoltu ne podpirajo???. Sam imam sonya 24 inč 120 Hz dela in slika je k pribita in čista, monitor je panoramski 16/9, košta pa cca 550.000 sit. To je vse

Brane2 ::

Mislim, da tist tvoj SONY (ki BTW seka- a maš W900 al tanovga FW900 ? ) ne podpira 100 Hz na vseh rezolucijah. Na primer pri 1920 x 1440, na 2048 x 1536 pa še manj.

BTW: tuiki ni govora o povečevanju ločljivosti, ampak izboljševanju kakovosti slike pri podprtih ločljivostih...

Medved ::

Imaš prav, samo vprašam zakaj se gre. Monitor je sony multiscan fw900,
rezolucije pa so take:
1920/1200/98 Hz
1920/1080/108 Hz
1280/1024/115 Hz - to jaz uporabljam, ker slabo vidim
Ampak slika je dva A4, res super za AutoCad, ki ga uporabljam

Mercier ::

Brane2

Tole bi bil dobr članek. O tvikanju monitorja še ni bilo tle za brat. Če seveda veš kaj si počel in ni bilo po "metodi uzaludnih pokušaja".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor Samsung SM 1200NF par klasičnih vprašanj o sami namestitvi

Oddelek: Strojna oprema
371351 (993) glinik
»

problem z novim monitorjem-slika

Oddelek: Strojna oprema
171128 (886) zenith1
»

Konektor na starem monitorju

Oddelek: Strojna oprema
71395 (1300) Brane2
»

Ker monitor 17''?

Oddelek: Kaj kupiti
161267 (1078) ABX
»

D-sub ali BNC

Oddelek: Zvok in slika
121308 (1082) SasoS

Več podobnih tem