» »

crt monitor_slika cez cas potemni

crt monitor_slika cez cas potemni

budili ::

kaj bi bilo narobe oz. se da popraviti/koliko stane?

problem: crt 17,ena leva znamka, star 4-5let
po delovanju 1ali 2 ure se ekran zacne pocasi temniti in cez 2-3min se na ekranu nic vec ne vidi

nekaj sem se probal; ko se je zacelo temniti sem ga ugasnil za 1/4minute in prizgal, v drugo je bila slika normalno osvetljena
vec nisem imel casa za probavat

Hvala za odg.
LP

baresi ::

Na misel mi prideta dve stvari:
1.Slab kontakt nekje v tokokrogu za gretje ekrana, ko se zatemni slika, preveri če gretje dela.
2.Prenizka Ug2, probaj jo povečati,(trimer na VN trafotu).
lp baresi

budili ::

hvala za odgovor, bom pogledal notri kaj se da narediti (nisem lih kak stromar...):\

1. gretje ekrana? kaj so to kake zice po katodni cevi?...
2 Ug2 ; je to oznaka oz. ce jih bo vec brez oznak, kako locim?

Azrael ::

> gretje ekrana? kaj so to kake zice po katodni cevi?...

Ne, ekran je velika elektronka in kot večina elektronk potrebuje ogrevanje katod. Priključek za ogrevanje je na zadnjem koncu cevi v obliki podnožja, s precej kontakti. Preveri tisto ploščico na kateri je pricinjeno podnožjem (in kar nekaj drugih elementov), če je kje hladen spoj, ali samo nekajkrat potegni dol in natakni nazaj to ploščico. Vlečeš samo nazaj, ne gor, ne dol, ne levo, ne desno! (če je monitor postavljen tako kot se uporablja)

> Ug2 ; je to oznaka oz. ce jih bo vec brez oznak, kako lo

Potenciometer za nastavljat Ug2 je spodnji na VN transformatorju (zgornji je fokus).

V okolici katodne cevi in na njej so prisotne visoke napetosti (do 25kV) zato preden kaj začneš, naj bo monitor ugasnjen in izklopjen iz elektrike vsaj 15 minut! Osebno mislim, da gre za prvo možnost.

Ug2 moraš nastavljati pri vklopljenem monitorju, vrtenje na slepo srečo ne prinese nič dobrega.
Nekoč je bil Slo-tech.

_pobesneli_ ::

Mojemu frendu pa dela obratno...ekran začne po par minutah postajat svetlješi.Tudi le brightnes nastavis na najbolj temno je še vedno svetel...potem postane bel in ni videt nč.Kako pa to rešiš??
Gregor

Azrael ::

Poskusi naj zmanjšat Ug2.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Statična elektrika na monitorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
262266 (1881) Pyr0Beast
»

CRT monitor ostrina

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61297 (1207) Pudding
»

CRT monitor trese sliko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232728 (2289) Azrael
»

Ugašanje monitorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181638 (1404) stromar
»

Monitor prikazuje temno sliko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101258 (1081) Highlag

Več podobnih tem