» »

Nakup preko Amazon-a.

Nakup preko Amazon-a.

Temo vidijo: vsi
««
65 / 65
»
»»

Pegart ::

Kaj pa kaj kupujete od "rednih" stvari, ki so cenejše kot pri naših trgovcih. Hrana, gospodinjske stvari ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pegart ()

darkolord ::

Malo "rednih" stvari je cenejših na Amazonu. Manjše stvari so praviloma občutno dražje, ker si Amazon vzame visoko provizijo.

Včasih je kaj ugodnega v večjih pakiranjih (pogosto se omenja npr. detergent), ampak ne smeš biti ravno izbirčen.

velikBrokoli ::

Plenice, mokri robcki, pasji briketi, pralni praški, pasje vrečke... to je vse ornk ceneje kot pri nas, pa lepo pri vsakem nakupu kaj dodam, da pridem nad 59€..

˙janezvalva ::

jaz sem hotel preko amazon.de kupiti čevlje, katere je preko amazona prodajalo neko nemško podjetje in raje kot mi poslat čevlje, so mi vrnili kupnino.
precej negativna izkušnja.

šlo pa se je za podjetje https://www.schuhschachtel24.de/

MrStein ::

velikBrokoli je izjavil:

Plenice, mokri robcki, pasji briketi, pralni praški, pasje vrečke... to je vse ornk ceneje kot pri nas, pa lepo pri vsakem nakupu kaj dodam, da pridem nad 59€..

Kateri pralni praški?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lolipop2 ::

"Pay for your purchases directly with your bank account by adding SEPA Direct Debit to your Amazon wallet."

A to pomeni, da bi lahko direktno z bančnega računa nakazoval na Amazon?

HolyFuck1 ::

lolipop2 je izjavil:

"Pay for your purchases directly with your bank account by adding SEPA Direct Debit to your Amazon wallet."

A to pomeni, da bi lahko direktno z bančnega računa nakazoval na Amazon?


Da. Izvede se SEPA direktna bremenitev. Brez kod, brez OTP-jev.

Legon ::

To ni nakazilo kot tako ampak gre za direktno bremenitev. Ti v bistvu pooblastiS amazon (enako kot na primer elektro, Telekom...) da lahko izvaja direktne bremenitve racuna.

Ob nakupu tako ne rabiS sam nakazovqt denarja ampak ti oni bremenijo racun. Moras pa na primer pazit pazit ker je precej drag hec, ce bremenitev ne gre skozi ker nimas denarja na racunu.

lolipop2 ::

No, sej sistem je isti, kot da bi ti trgali s kartice. Tut treba pazit

Me pa zanima, če bi šlo skozi, če bi dal od s.p. račun. Ker sem nezavezanec in bi rabil račune z davkom.

Legon ::

lolipop2 je izjavil:

No, sej sistem je isti, kot da bi ti trgali s kartice. Tut treba pazit

Me pa zanima, če bi šlo skozi, če bi dal od s.p. račun. Ker sem nezavezanec in bi rabil račune z davkom.


Ena zelo velika razlika je. Ce na kartici nimas denarja, potem je placilo pac zavrnjeno. Ce pa nimas denarja za direktno bremenitev pa ti bo banka nabila 3-10 eur stroskov (odvisno od banke).


Slo bo z vsakim racunom, kako imas urejeno racunovodstvo na to ne vpliva.

lolipop2 ::

Legon je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

No, sej sistem je isti, kot da bi ti trgali s kartice. Tut treba pazit

Me pa zanima, če bi šlo skozi, če bi dal od s.p. račun. Ker sem nezavezanec in bi rabil račune z davkom.


Ena zelo velika razlika je. Ce na kartici nimas denarja, potem je placilo pac zavrnjeno. Ce pa nimas denarja za direktno bremenitev pa ti bo banka nabila 3-10 eur stroskov (odvisno od banke).


Slo bo z vsakim racunom, kako imas urejeno racunovodstvo na to ne vpliva.


No ja, saj načeloma, če si pri zdravi pameti, ne kupuješ v minus. Oz. kupiš, ko je denar na računu :) Zna pa bit problem, če greš brezglavo v nakup zaradi kakšnih akcij :)

Lonsarg ::

Ja nekaj je da greš v minus na posamezni kartici ali specifičnem računu za online plačevanje, to se pač zgodi če sproti tja drobiž nakazuješ (recimo jaz kor imam Revolut ločen za sprotne nakupe in spletna plačevanja). Da pa greš v minus na glavnem računu je pa huda finančna nedisciplina. Če si normalen posrbiš da je vsaj nekaj plač vedno na voljo.

Skratka ja tale Amazon SEPA Direkt Debit se sliši fajn opcija, če pač tam pogosto nakupuješ. No jaz bom sicer ostal na Revolutu, ker mi je fino da imam na glavnem računu le redne ter večje izdatke, vse sprotne nakupe pa Revolut, da imam lep pregled v Revolut aplikaciji.

delavec44 ::

Saj Revolut tudi omogoča direktne bremenitve.

Pa finančno pismen ne drži nekaj mesečnih plač na TRR kjer se nabira prah ampak jih da nekam kjer se vsaj malo nabirajo obresti in jih lahko dobi ven v par dnevih. Recimo TR.

Legon ::

Lonsarg je izjavil:

Ja nekaj je da greš v minus na posamezni kartici ali specifičnem računu za online plačevanje, to se pač zgodi če sproti tja drobiž nakazuješ (recimo jaz kor imam Revolut ločen za sprotne nakupe in spletna plačevanja). Da pa greš v minus na glavnem računu je pa huda finančna nedisciplina. Če si normalen posrbiš da je vsaj nekaj plač vedno na voljo.

Skratka ja tale Amazon SEPA Direkt Debit se sliši fajn opcija, če pač tam pogosto nakupuješ. No jaz bom sicer ostal na Revolutu, ker mi je fino da imam na glavnem računu le redne ter večje izdatke, vse sprotne nakupe pa Revolut, da imam lep pregled v Revolut aplikaciji.


Osebno glavnega računa nikoli ne bi povezal z SEPA Direkt, ker nimaš nobene kontrole v primeru zlorabe in ti lahko spraznijo račun. Seveda ni problem, da ne bi dobil denar nazaj, samo vseeno ni fajn, da se moraš s tem ukvarjat. OSebno se dr
im tega da so za plačevanje online kartice, ravno zato, ker imaš boljšo kontrolo tem kaj se s kartico dogaja.

lolipop2 je izjavil:

Legon je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

No, sej sistem je isti, kot da bi ti trgali s kartice. Tut treba pazit

Me pa zanima, če bi šlo skozi, če bi dal od s.p. račun. Ker sem nezavezanec in bi rabil račune z davkom.


Ena zelo velika razlika je. Ce na kartici nimas denarja, potem je placilo pac zavrnjeno. Ce pa nimas denarja za direktno bremenitev pa ti bo banka nabila 3-10 eur stroskov (odvisno od banke).


Slo bo z vsakim racunom, kako imas urejeno racunovodstvo na to ne vpliva.


No ja, saj načeloma, če si pri zdravi pameti, ne kupuješ v minus. Oz. kupiš, ko je denar na računu :) Zna pa bit problem, če greš brezglavo v nakup zaradi kakšnih akcij :)


Problem, ki se mi je pri Amazonu že zgodil je, da včasih pride do zamika pri bremenitvi in po neumnosti plačaš par eur stroškov. Če imaš kreditno kartico, osebno ne vidim prednosti, da bi uporabljal SEPA direct.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

lolipop2 ::

Legon je izjavil:


Osebno glavnega računa nikoli ne bi povezal z SEPA Direkt, ker nimaš nobene kontrole v primeru zlorabe in ti lahko spraznijo račun. Seveda ni problem, da ne bi dobil denar nazaj, samo vseeno ni fajn, da se moraš s tem ukvarjat. OSebno se dr
im tega da so za plačevanje online kartice, ravno zato, ker imaš boljšo kontrolo tem kaj se s kartico dogaja.


To mi je edina opcija, če bi želel osn.sredstvo v vrednosti nad 450€ kupiti. Ker ga ne morem z gotovino (oz. kartico).

velikBrokoli ::

Zakaj ne bi mogu kupit s kartico nekaj kar je nad 450€? Dvigni limit lol

lolipop2 ::

velikBrokoli je izjavil:

Zakaj ne bi mogu kupit s kartico nekaj kar je nad 450€? Dvigni limit lol


Ne to. Ampak za račun na firmo, je gotovina max 450€. Kar je več, mora biti plačilo prek TRR

Invictus ::

lolipop2 je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Zakaj ne bi mogu kupit s kartico nekaj kar je nad 450€? Dvigni limit lol


Ne to. Ampak za račun na firmo, je gotovina max 450€. Kar je več, mora biti plačilo prek TRR

A je tako težko iti na banko in zaprositi za službeno VISA kartico?

Plačilo s kartico ni gotovina...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lolipop2 ::

Invictus je izjavil:


Plačilo s kartico ni gotovina...


Vidim, da res...
Pri plačevanju s plačilnimi/kreditnimi karticami ne govorimo o gotovini, saj je zagotovljena sledljivost, zato navedena omejitev za tovrstna plačila ne velja.


Mater, od kje pa sem imel v glavi to informacijo... My bad!
No ja, vedno se izve kaj novega. :)

Legon ::

Ce se ne motim je dejansko svoj cas veljala logik, da se placilo s kartico steje enako kot gotovina, tako da nisi edini, ki je to mislil :)

lolipop2 ::

Legon je izjavil:

Ce se ne motim je dejansko svoj cas veljala logik, da se placilo s kartico steje enako kot gotovina, tako da nisi edini, ki je to mislil :)


Ja, saj to... nekje je nekoč bilo tako. Izgleda, se je spremenilo. Bom lahko večkrat na Amazon poškilil za čim. :)

Nikonja ::

Legon je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ja nekaj je da greš v minus na posamezni kartici ali specifičnem računu za online plačevanje, to se pač zgodi če sproti tja drobiž nakazuješ (recimo jaz kor imam Revolut ločen za sprotne nakupe in spletna plačevanja). Da pa greš v minus na glavnem računu je pa huda finančna nedisciplina. Če si normalen posrbiš da je vsaj nekaj plač vedno na voljo.

Skratka ja tale Amazon SEPA Direkt Debit se sliši fajn opcija, če pač tam pogosto nakupuješ. No jaz bom sicer ostal na Revolutu, ker mi je fino da imam na glavnem računu le redne ter večje izdatke, vse sprotne nakupe pa Revolut, da imam lep pregled v Revolut aplikaciji.


Osebno glavnega računa nikoli ne bi povezal z SEPA Direkt, ker nimaš nobene kontrole v primeru zlorabe in ti lahko spraznijo račun. Seveda ni problem, da ne bi dobil denar nazaj, samo vseeno ni fajn, da se moraš s tem ukvarjat. OSebno se dr
im tega da so za plačevanje online kartice, ravno zato, ker imaš boljšo kontrolo tem kaj se s kartico dogaja.

lolipop2 je izjavil:

Legon je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

No, sej sistem je isti, kot da bi ti trgali s kartice. Tut treba pazit

Me pa zanima, če bi šlo skozi, če bi dal od s.p. račun. Ker sem nezavezanec in bi rabil račune z davkom.


Ena zelo velika razlika je. Ce na kartici nimas denarja, potem je placilo pac zavrnjeno. Ce pa nimas denarja za direktno bremenitev pa ti bo banka nabila 3-10 eur stroskov (odvisno od banke).


Slo bo z vsakim racunom, kako imas urejeno racunovodstvo na to ne vpliva.


No ja, saj načeloma, če si pri zdravi pameti, ne kupuješ v minus. Oz. kupiš, ko je denar na računu :) Zna pa bit problem, če greš brezglavo v nakup zaradi kakšnih akcij :)


Problem, ki se mi je pri Amazonu že zgodil je, da včasih pride do zamika pri bremenitvi in po neumnosti plačaš par eur stroškov. Če imaš kreditno kartico, osebno ne vidim prednosti, da bi uporabljal SEPA direct.


Kakšna zloraba se lahko zgodi če nekdo ima tvojo številko računa??? Sej ti nobeden ne more pobrat denar z računa samo zato ker ima tvojo številko računa, o čem bluziš!! Npr. TRR vsake firme je javno dostopen podatek, in gle čudeža jim še vedno niso pobrali dnar z računa. Škodo ti lahko potencialno naredi samo če ima tvoje podatke iz kreditne, ampak tudi to v manjšem znesku ker za večje zahteva potrdilo z telefonom.

Legon ::

Zloraba direktne SEPA bremenitve, ce pride do vdora v tvoj amazon racun. Pri kreditnih karticah te v takih situacija lahko zasciti 2fa, oziroma omejitve visine tranzakcij. Sepa direktna bremenitev te varovalke nima.

Saj si zasledil, da govorimo o sepa direktnih bremenitvah s strani amazona?

Tako da se brezveze spuscas na osebni nivo in zalis v tri dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Nikonja ::

Nobenega žaljenja ni, ampak če imaš vsaj tri čiste da imaš kar fajn kompleksno geslo in 2fa za vstop v Amazon račun potem je šansa da se karkoli zgodi skoraj pa ravna nuli. Osebno nisem dodal to ker vse spletne nakupe opravljam izključno samo z revolut virtualno kartico, lepo nakažem dnar gor in plačam.

Legon ::

Vse lepo in prav, samo zakaj je treba obtozevat ljudi, da bluzijo ker povrsno beres?

V idelnem svetu seveda imamo vsi nastavljene 2fa, kompleksna gesla iz 256 znakov in na amazonu nakupujemo samo od doma v sobi brez oken. V realnem pa imamo svega in svasta. In zato je pac moje mnenje da ni pametno imet nastavljene sepa direktne bremenitve, ce imas moznosti kartice. Samo mnenje, vsak naj pa zase dela kar mu pase, je pa dobro vedet da je v tem primeru izpostavljen neposredno tvoj trr, da so z prekoracitvami povezani dodatni stroski ter da ni dodatnih varnostnih mehanizmov, ki jih imajo kartice (2fa, mesecni limiti, moznost blokade online placil...).

delavec44 ::

Legon je izjavil:

Zloraba direktne SEPA bremenitve, ce pride do vdora v tvoj amazon racun. Pri kreditnih karticah te v takih situacija lahko zasciti 2fa, oziroma omejitve visine tranzakcij. Sepa direktna bremenitev te varovalke nima.

Saj si zasledil, da govorimo o sepa direktnih bremenitvah s strani amazona?

Tako da se brezveze spuscas na osebni nivo in zalis v tri dni.


Sepa direktna obremenitev ima zelo dobro varovalko.

"V osnovni shemi SDD plačnik lahko zahteva povračilo že izvršene SDD. Po pravilih osnovne sheme SDD je možno povračilo v roku 8 tednov ne glede na razlog povračila, v roku 8 tednov do 13 mesecev pa le za neavtorizirane SDD (obremenitve brez soglasja plačnika)."

Legon ::

Varovalko kako dobit denar nazaj, ja to je vredu urejeno in sem zgoraj tocno to omenil. Ampak to imajo pri zlorabah tudi kartice.

Kar sem jaz omenjal je, da imas manj varovalk pri sami bremenitvi. Sepa direktna bremenitev se bo pac izvrsila in bo sel ves denar, za razliko od kartic ni nic kar bi v to poseglo (f2a, limiti, blokade...)

Denar bos nedvomno dobil nazaj ampak se vedno bo trajalo par dni/tednov da ta denar nazaj pride in res ne razumem zakaj bi si tako tveganje odpiral, ce imas na voljo bistveno bolj ucinkovite metode placila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

delavec44 ::

Ne vem kako je to pri Amazonu urejeno ampak klasična SDD se pri večini bank vidi vsaj nekaj dni pred dejansko bremenitvijo na fiksen datum v mesecu. Prav tako dobiš opozorilo, če ni dovolj stanja kakšen dan pred izvedbo. Tako da vedno čakajoče lahko preveriš v aplikaciji in jih tudi blokiraš, če želiš.
Mogoče, če vsak mesec nakupuješ pri Amazonu je to lažje, da bremenijo sumarni znesek vsakega 18. v mesecu na primer.
Ne vem sicer kako te terjajo, če sprožiš povračilo na banki. Zgleda so tako veliki, da požrejo ta strošek in ti blokirajo račun.

Legon ::

Ja, Amazon preprosto vzame tveganje nase. Očitno so ugotovili, da je več koristi od tega, da so uporabniku prijazni in mu omogočajo kar se da enostavno nakupovanje tudi za ceno varnosti. Pri amazonu na primer se je še do nedavnega dalo normalno kupovat brez 2fa preverjan pri karticah. V tem primeru je trgovec avtomatično odgovoren za vsako zlorabo, ker ni implementiral zahtevanih standardov, ampak se jim že splača.

Ker že to, da sploh omogočajo nakupovanje z SDD je praktično unikatna storitev, ki jo drugi prodajalci ne nudijo.

MrStein ::

delavec44 je izjavil:

Ne vem kako je to pri Amazonu urejeno ampak klasična SDD se pri večini bank vidi vsaj nekaj dni pred dejansko bremenitvijo na fiksen datum v mesecu. Prav tako dobiš opozorilo, če ni dovolj stanja kakšen dan pred izvedbo. Tako da vedno čakajoče lahko preveriš v aplikaciji in jih tudi blokiraš, če želiš.

Da bi vsak teden preverjal?

> Prav tako dobiš opozorilo, če ni dovolj stanja kakšen dan pred izvedbo.

Pri NLB dobiš po neuspešni bremenitvi. Po navadni pošti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kodi ::

Ne vem kako ima kdo nastavljeno, oziroma od česa je to odvisno, toda meni nakup ne gre skos, če ni dovolj stanja (predplačniška). Kot nekateri pravite, da se vam znesek "odtrga" šele čez par dni oziroma, ko je poslano. Meni vedno takoj "odtrga" celoten znesek, pa če prav je v naročilu več izdelkov različnih prodajalcev?

Magic1 ::

Zelo odvisno. Zadnji moj nakup so razdelili, en del so pobrali takoj, nekaj so naslednji dan. Zgleda da vsem trgovcem, ki pošiljajo preko njih, ne zaupajo najbolj.
Magic

delavec44 ::

MrStein je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Ne vem kako je to pri Amazonu urejeno ampak klasična SDD se pri večini bank vidi vsaj nekaj dni pred dejansko bremenitvijo na fiksen datum v mesecu. Prav tako dobiš opozorilo, če ni dovolj stanja kakšen dan pred izvedbo. Tako da vedno čakajoče lahko preveriš v aplikaciji in jih tudi blokiraš, če želiš.

Da bi vsak teden preverjal?

> Prav tako dobiš opozorilo, če ni dovolj stanja kakšen dan pred izvedbo.

Pri NLB dobiš po neuspešni bremenitvi. Po navadni pošti.


Zakaj vsak teden, preveriš par dni pred 18. Revolut pošlje obvestilo dan pred bremenitvijo, če je stanje nezadostno. Za slabe banke ne vem kako imajo.

velikBrokoli ::

Tudi NLB pošlje to obvestilo... sicer pa nekateri res komplicirajo v življenju, plačaš s kartico in je to to? Zakaj bi se zajebaval preko Amazona z direktno bremenitvijo?

MrStein ::

velikBrokoli je izjavil:

Tudi NLB pošlje to obvestilo...

ok, grem preveriti. Kam bi naj poslali to obvestilo? Sms? Mail? App?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mtosev ::

Na Amazon.de sem dobil tracking številko pa grem pogledati in mi samo piše carrier picked up the package.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

lolipop2 ::

Saj bo šlo naprej, ponavadi naslednji dan napiše Parcel arrived at a carrier facility


Zanimivo, meni je pa danes iz Amazona dostavil ExpressOne 8-O No.. ni me dobil. So divji in že nekaj čez 8 zjutraj zvonijo

mtosev ::

Od tega je minilo že par dni. Mogoče ni tracking številke za ta artikel. Kupo sem prek sellerja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

lolipop2 ::

mtosev je izjavil:

Od tega je minilo že par dni. Mogoče ni tracking številke za ta artikel. Kupo sem prek sellerja.


včasih traja tudi nekaj dni, sploh, če je vikend vmes. Brez skrbi... do datuma, ko naj bi bila dostava, bo. Amazon pri meni še nikoli ni sfalil. Vedno do datuma, če ne še prej

c3p0 ::

Kaj to zadnje čase pošiljajo praktično vsak artikel posebaj, v razmaku dneva ali dveh? Ni doplačila, ampak potem imaš 5 klicev raznih dostavljalcev namesto enega. Pa nekaj pride po Express One ("hrvatska pošta"), nekaj UPS, itd. Pogrešam opcijo "do NOT ship items separately".

delavec44 ::

Pa pride iz istega skladišča?

connel ::

Po mojih izkušnjah ne, različna skladišča potem pa pač različni paketi in ja, se strinjam, je malce nadležno.
««
65 / 65
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemški Amazon uvedel brezplačno dostavo v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25723693 (2159) DejchSLO
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8123193 (2767) carlosk1966
»

Amazon.de nakup

Oddelek: Loža
376468 (2752) mtosev
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434472 (17592) AgiZ
»

Free shipping na amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
1510295 (9381) Robert

Več podobnih tem